Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csinálja ezt? fórum

Miért csinálja ezt? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 13. 07:48
Ja, és most már kaját se vesz, harmadik napja üres a hűtő, tegnap zacskós levest ettem egész nap. Ő meg olyanokkal próbál átverni, hogy ilyen gyrost evett olyan csípős öntettel, meg reggelire magos fornettit és forró csokit. Szerintem aki ilyeneket eszik, nem így néz ki.
2010. aug. 13. 07:43
Nagyon önfejű... Azt hiszi, úgy tökéletes minden,m ahogy ő csinálja, és hiába bólogat kedvesen, mosolyog, stb., utána ugyanúgy visszatér a korábbiakhoz és engem hibáztat. Ha valaki nem úgy csinál valamit, ahogy ő akarja/gondoolja/logikusnak látja, akkor az marha, hülye, és hasonlók..
24. 021a029148 (válaszként erre: 23. - Demorsicia)
2010. aug. 13. 07:22

Akkor talán javasold Anyukádnak, hogy menjen ki hozzá? :-)

Csak vicc volt...

Akkor viszont keress olyat, akinek a véleményét elfogadja anyukád (ha ebben az állapotában egyáltalán akad ilyen)!

2010. aug. 12. 18:53
Megint itt :) Szóval a gond az, hogy a pasival nem tudok beszélni, mert orosz, és csak oroszul tud, és kint él Moszkva mellett...
22. spinneli (válaszként erre: 21. - Elszabadult hold)
2010. aug. 12. 11:53
valamennyire változtak persze, de szerintem nem akkora mértékben, hogy mindent erre fogjanak manapság.
21. elszabadult hold (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2010. aug. 12. 11:51
az emberek is és a világ is változott
20. ed405d6362 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2010. aug. 12. 11:34
nem tudom, nem éltem akkor még hogy mi volt, de sztem tény, hogy az emberek egyre inkább elszeparálódnak egymástól.
19. spinneli (válaszként erre: 18. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:28

ugyanilyen sztorikat tudok neked hozzni a 60-as, 70-es, 80-as évekből.

Mondom annyi a mkülönbség, hogy jobban titkolták az emberek.

18. ed405d6362 (válaszként erre: 16. - Elszabadult hold)
2010. aug. 12. 11:26
Abszolút igazad van, és ez a médiának a rohanó világnak köszönhető. Az emberek elfeledkeznek az értékekről, és folyton rohannak.:S
17. spinneli (válaszként erre: 16. - Elszabadult hold)
2010. aug. 12. 11:24

vagy csak az információs szupersztráda lett szélesebb, és könnyebben jutsz ilyen infóhoz.

Nem a világ változott.

2010. aug. 12. 11:20
Fura arra visszagondolni, hogy a 60-as, 70-es években családok éltek békében egy garzonban akár, gyerekszoba nélkül. Hiába, akkor mások voltak a viszonyok, más volt a világ. Nem azt mondom, hogy az leányálom lehetett, de akkor sem volt ennyi összetűzés, nyugodtabb volt minden. A család közösen tévézett, volt 1 vagy 2 tv csatorna, megbeszélték együtt amit láttak. Ma: külön tv mindenkinek a külön szobába, százezer tv csatorna, mindenki visszavonul, "elmagányosodik" és kialakul a kommunikációs zárlat.
15. 021a029148 (válaszként erre: 14. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:15
Ez a legkézenfekvőbb megoldás, de csak akkor, ha megvannak a feltételek hozzá.
2010. aug. 12. 11:12
Nem tudom, hogy mi lehet a helyes megoldás, ilyen helyzetben. Én tudom ,hogy nincs akkora lelkierőm, hogy végig csináljam és mire oda kerülnék hogy el tudok költözni már kikészülnék, és lehet hogy nem lennék képes emberi kapcsolatokra. Ezért lehet, hogy a könnyebbik utat választanám, (ha ezt nevezik könnyebbnek), de inkább elkezdeném a saját életemet élni.
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 11:08

Igen, igazad van, csak sztem az sem jó megoldás, hogy most mindenben neki adjon igazat, mintegy igazolva az anya viselkedését.

És ha nem sikerül a vidéki főiskola? Különben is az már csak a következő felvételinél lehet aktuális, tehát még 1 év. És addig? Ennyi erővel albérletbe is mehetne szegény, de azzal tenné őt teljesen tönkre az anyja.

2010. aug. 12. 11:03

Talán féltékeny Rád az anyád. Igaz, hogy lefogyott meg tesz mindent a férfiért, hogy megtartsa, azonban ő is tudja, hogy Te még fiatal vagy csinos helyes, és irigy vagy féltékeny.Nem tudom.


Véleményem szerint viszont az a megállapítás h "ne hagyd hogy elzavarjon otthonról", nem megfelelő, mert nem kötelességed Neked elviselni az ő dolgait bármennyire is az anyád, és így csak ki fog készíteni. Mert könnyű mondani hogy ne foglalkozz vele, de ha az ember ebben éli mindennapjait kikészül a végén.

Próbálj meg mindent hogy legyen anyukáddal a viszonyod vagy beszélj a férfival, lehet h benne van a megoldás, de azt ne hagyd hogy te tönkremenj.

11. 656f03db60 (válaszként erre: 4. - Ed405d6362)
2010. aug. 12. 10:59
Én is erre gondoltam, szerintem is az új férfi lehet a változásnak, az ilyen hozzáállásnak a legfőbb oka. Kissé felelőtlen kijelentéseket tesz, mintha újra kamasz lenne.
2010. aug. 12. 10:56
remélem tudtam segíteni,vagy kérdezz nyugodtan,mert tudom milyen nehéz neked is..sokan nem értenek meg minket,mert nincsenek benne..
2010. aug. 12. 10:55

a szüleim30éve házasok, nővérem 29én 19. .

apám és anyám sosem értettek egyet. . egész gyermek korunkat tőnkretették/tőnkre teszik. . nővérem és én is pszichológushoz járunk emiatt. . anyámnak mindig az volt az elve hgoy szép szóval kell nevelni a gyereket, papolni, papolni, apámnak meg az hogy verni kell. . így egyszerre lelki és testi terrort is kaptunk. . meg persze azt hogy apám verte/veri anyámat is nem csak minket. . így megy a mai napig. .


minket mrá nem ver, ugyanis tudja hogy mi elmondjuk másnak. . nővérem kiskoromban elkőltőzőtt itthonról, mert nem bírta tovább. . nővérem inkább apámra hasonlít én pedig anyámra. . édesanyám azért szült nővérem elmondása szerint, mert nem szerette se a nővérem se apám, így vágyott egy gyerekre aki olyan mint ő[szülői őnzőség]. . anyám mindig is munkanélküli volt, mert szerinte egy feleségnek csak az a feladata hogy otthon kiszolgálja a férjét meg a gyerekeket. . így mindig is ezt láttam, hogy anyám nem tőrődik amgával, szinte már férfiasan néz ki, apám meg félre jár mindenfele, és anyám nem akarja észre venni. .


sokszor kellett nekem kutakodnom apám telefonjában anyám megbízásából. . aztán mikor apám hazaért anyám kérdőre vonta, apám meg tőrt zúzott ahogy lehetett. . volt hogy az ablakot tőrte ki, volt hogy valamelyikünkre támadt rá. .

14x kőltőztünk 10év alatt. . akkor még gyerek voltam. . minden hónapban szinte új suli, ahol minden hol kiutáltak visszahúzódó természetem miatt[nem mertem sehol megnyílni, mert anyám belém nevelte hogy mindenhol rosszak az emberek, a nők majmok, és mi meg tőkéletesek vagyunk]. . sokszor volt hogy egész éjjel az utcát jártuk anyámmal, apám dühkitőrései miatt, mert anyám meg gyanúsította. .


így majdnem felnőtt szemmel nézve, apám midnig is félre járt, csak akkor még nem értettem a dolgokat. . anyám meg csak papolt, papolt, éjszakákat sírt át a faházban, fenyegetve apámat azzal hogy elfog válni. .


ez így megy 31éve. . azóta boldogtalanok. . anyám szerint kurva vagyok, mert házasság előtt nem szabad szexelni, akkor is csak gyermek nemzés céljából. . [nem csodálom hogy apám máshol kereste a szexet]. . anyám szerint nem kell felvilágosítani a gyereket, hiszen 25éves kor előtt nem si szabad fiúkkal foglalkozni. . hát ahhoz képest csodálkozik hogy 16évesen már nem voltam szűz. . persze én vagyok a hibás mert rossz meg hisztis gyerek voltam. . pedig csak feszült voltam. éreztem midnig hogy nyugtalanok ők is, és nem éreztem magam biztonságba. .


apám meg semennyit nem nevelt. . annyiból áll/t a napja hogy reggel elmegy, este haza jőn, tv, zaba, alvás. . . most ott tartunk, hogy anyámnak mindenféle szívbetegsége van, apámnak prosztata nagyobbodása, meg érrendszeri betegsége. .


tegnap is átélhettem egy ilyen balhét. . este azt hallottam, hogy anyám épp kérdőre vonja apámt, hogy mik ezek a számok akiket hívogat, apám meg magyarázkodott és ordibált, hogy anyámnak semmi kőze hozzá. . aztán kimentem, mondtam nekik hgoy hagyják abba mert már nem bírom tovább, hgoy ezt kell hallgatnom kiskoromtól, és hogy mivelk ezt láttam én is így viselkedem mrá a kapcsolataimban, amik sorra mennek tőnkre. .


aztán persze megint jőtt hogy apám fojtogatni kezdte anyámat, és mindketten[ill. mind3an mert énem tudtam aludni]virrasztottak egész éjjel. . ma pedig anyám elment titokban megkeresni az ősszes nőt akit apám hívott hogy kérdőre vonja. . persze anyucikám úgy fogadott reggel mint minden veszekedés után, hogy minden jó ám kislányom, nem kell ezt senkinek elmondani, vannak rosszabb családok is. . én meg ott tartok hogy már én leszek idegbeteg nem ők. .


szóval ez az én tőrténetem..és engem annyira szőrnyen érintett lelkileg az egész dolog hogy megfogadtam sosem fogok senkivel együtt élni és megházasodni..sőt talán gyereket sem,mert én senkinek nem akarom így tőnkre tenni az életét,mint ők az enyémet..most pszichológushoz fogok járni és hellinger terápiára,hogy kicsit sínre kerüljek,mert úgy érzem lelki roncs vagyok:[

8. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Demorsicia)
2010. aug. 12. 10:54

Valószínű, hogy ezt az egészet az új kapcsolat hozta ki. Mintha újra a fiatalkorát, kamaszkorát élné, és te most egy nagyon zavaró tényező vagy. Szomorú és nehéz helyzet.

Nem tudom, mit tehetnél, mert ilyenkor úgyis süket fülekre találsz.

A pasival nem tudnál beszélni, hátha ő tudna rá hatni. Vagy valaki olyannal, akinek a véleményére hallgat anyukád? Hogy kívülállótól hallja azt, hogy mit is jelent számodra ez az új helyzet, hogy mennyire fájdalmas, mennyire bánt.

Azt viszont ne hagyd, hogy "elzavarjon" otthonról, mindenhez ne alkalmazkodj!

2010. aug. 12. 10:52
igen..enyém is ilyen...meg mintha amnéziása lenne,mindent elfelejt..ő már évek óta csont sovány..45kg és 165cm kb..régi képeken mikro nővérem kicsi volt,még nem volt ilyen sovány..és mindenért bas.ogat,annyria hogy én már el is menekültem egy nagyobb városba tőlük,de sajnos vissza kellett jőnnőm:S mondjuk te eseted még jobb,mert az én anyám 31éve van együtt olyan emberrel,akivel inkább gyűlőlik egymást mint szeretik..bemásolom ah gondolod hogy ne kelljen még egyszer leírni..így talán nem tűnik olyan rossznak még a te tőrténeted:S
2010. aug. 12. 10:51

És ezek után, az ilyen szülők viselkedése után mondja bárki is, hogy milyenek a mostani fiatalok..

Na vajon miért lesznek/leszünk olyanok, amilyenek..


Csak volt egy kedvenc fórumom, a Mit nem szeretsz a mai 18-19 évesekben dolog..


Na mindegy.. csak kijött.

Annyira sajnálom az ilyen helyzetben levőeket.

Menni még nincs lehetőségük, és csak örlődnek és szívnak:S

:(

5. ed405d6362 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. aug. 12. 10:49
Vagy az idióta anyósok:S
2010. aug. 12. 10:48

Szerintem is vidékre jelentkezz fősulira. Én mióta nem otthon lakok (egyetem miatt) azóta anyukámmal a legjobb a kapcsolatom, mindent megbeszélünk.

Valószínűleg ennek a nagy változásnak köze van ahhoz a férfihoz akivel chatelget nem? Milyen a férfi ő hogy viselkedik Veled? Lehet hogy csak annyira próbál neki megfelelni, mert fél hogy megint egyedül marad, hogy ez kimeríti ,és nem direkt viselkedik így veled.

2010. aug. 12. 10:46
Basszus. Olvasom a fórumokat, csak ámulok, és szörnyülködök, hogy mennyi kamasz, fiatal életét teszik tönkre az idióta szülők!
2010. aug. 12. 10:45
ezt tőle kell megkérdezned
2010. aug. 12. 10:42

Anyám mostanában teljesen megváltozott. Egyre többször hangoztatja, hogy a lakás, amiben élünk az övé, én csak használom, hamarosan elmegyek, lehetőleg vidékre jelentkezzek fősulira, mert itthon nem lakhatok. Továbbá állandóan takarítani akar, engem is cseszeget vele, olyanokért szól, hogy az ablakkilincs nem vízszintes, etc. Tegnap az egyik, új edényfogó kesztyűről mondta, hogy az tabu, valamint szintén tegnap amiatt szólt le, mert a szemetesbe SZEMETESZSÁKOT tettem. Másra akarta használni, de nem volt ráírva, ergo a leglogikusabbnak tűnő dolgot tettem vele, ami szerinte nem az.

3 hónapja van barátja, eddig 10 évig nem volt, és lefogyott vagy 20 kilót, most már inkább anorexiás, csontsovány. Ha megszólalok, le vagyok hurrogva, mert ez az „ő lakása és amíg az ő kenyerét eszem, addig kuss a nevem.” A legalapvetőbb dolgokon is megsértődik, mint pl. megkérdezem, hogy egy programfüzetet majd elolvashatok-e, és rögtön 20 perces vitát nyit, hogy MAJD, most Ő olvassa, és nem fogja abbahagyni miattam. Pedig mondtam, hogy majd. Tegnap mondta szintén, hogy „ő bármit megtehet, bármit el tud érni.”

Néha úgy érzem, hogy nem bírom. Mit tehetnék? Leülni vele beszélgetni nem lehet, vagy a pasijával chatel, vagy olvas és bemenni hozzá nem lehet, mert az ő szobája tabu…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook