Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csalódok a barátokban? fórum

Miért csalódok a barátokban? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2011. aug. 9. 14:36

Adott két barátom... Az egyik barátom (nevezzük X-nek) azért rágott be, mert elmondtam egy titkot neki (mivel azt mondta, hogy bármit elmondhatok neki, ő a jó barátom), de berágott rám azért amit mondtam, pedig a titok rólam szólt s semmi sértő nem volt rá nézve! De lehordott mindennek, majd másnap azt mondta, soha többet ne említsem neki többet ezt a titkot, de bocsánatot kér amiért úgy reagált. DE azóta már nem nagyon szól hozzám (tegnap szóvá is tettem neki). Ez az egyik...

A másik személy a barátnőm, összevesztem vele, mert szóvá tettem neki, hogy minden másra figyel, csak rám nem és sosem érdekli, hogy mi van velem, s mindig arról beszélünk ami őt érinti... Na összevesztem vele elég csúnyán a hétvégén (de tegnap kibékültem vele).


Most jön a lényeg.

A barátnőm tegnap azzal állt elő nekem, hogy amikor vele összevesztem (tegnap előtti nap), akkor a barátom, X uszította őt ellenem és elhordott mindennek és a titkomat is kiadta neki.

Tegnap este rákérdeztem X-től, hogy mi a fene van, hogy kerül e vagy van e valami baja? Ő pedig úgy adta elő nekem a dolgokat, hogy nem érti a barátnőmet, hogy miért tette azt amit tett velem, és hogy ő nem kerül engem... Pedig azóta 1szer beszéltem vele, s ha ráírtam is, úgy éreztem baja, hogy hozzá szóltam. Tegnap pedig azt mondta, hogy azért nem ír, mert amikor 4-en ráírnak... Ja mondom, hogy már sok lennék 5-nek...


Nem tudom kinek higgyek, mert X mondott olyanokat nekem, hogy elvesztettem benne a bizalmat. A barátnőm pedig azért ideges rám, mert a szerelme őt kerüli, de velem szóba áll, szóval elképzelem azt is, hogy ezért bosszút áll ilyen módon.


Fogalmam sincs ki hazudik kinek, mert egyikben sem bízok már, de jó lenne kideríteni, mert hiába állította be magát X az én legjobb barátomnak, akkor nem mondott volna olyanokat nekem ok nélkül amikor vitánk volt.


Ilyen helyzetben még nem voltam...

2009. nov. 30. 15:35

Akkor nekem is az utolsó üzenet ezzel kapcsolatban.

SOHA nem kértem pénzt senkitől, de amikor küldted, én egy nagyon önzetlen embernek tartottalak, és nagyon jól esett. Most úgy állítod be, mintha kértem volna, de azt nem mondod, hogy azóta én azt a pénzt visszaküldtem.

Azt a Tesz-Veszes dolgot nagyon túlreagálod, szerintem már szándékosan.

Ha azt akartad elérni, hogy vége legyen a barátságunknak, hát sikerült. Nem értelek, de már nem is akarlak.

67. Angel9 (válaszként erre: 65. - Tigu)
2009. nov. 30. 13:05
Oké Tigu.Leirtad amit gondoltál szerintem ezt már trimama is olvasta.De szerintem most már kár a gőzért.Ugy látom tönkre ment a barátságotok.Nagyon sajnálom.Ha nem tudtok egymásnak megbocsátani akkor jobb ha más barát után néztek.Biztos mindketten megtaláljátok az a barátot aki számotokra az igazi.
66. tigu
2009. nov. 30. 10:57

Innentől kezdve nem érdekel semmi. Írsz amit akarsz, én leírtam, amit gondolok.

És a jövőben: légy őszinte a barátaidhoz, ne csak kihasználd őket!

65. tigu
2009. nov. 30. 10:52

Csak, hogy ne én legyek a fekete bárány szeretném, ha más is megtudná:


Segítettem Adélnak, mert megsajnáltam. Most kért tőlem valamit én nem mentem bele, mert (szerintem) nem tisztességes dolog másokat átverni. Tudom én vagyok a hülye, nem tehetek róla, ilyennek születtem...nem vagyok erre a világra való, hiszen manapság divat csalni....és igenis másokat átverni=csalás...


Mert egyszer segítettem neki, most legyek a balek, aki úgy tesz, mintha....mert eddig ezt a párja és még ki tudja kik tették, csak hogy jó minősítést kapjon a teszveszen...

Azt meg hiába mondtam, hogy fent sem vagyok....ezért regisztrálni nem fogok, hogy ilyen dologhoz asszisztáljak.

És szerinte ez csak egy "kis dolog", nem tudja miért fújtam így fel...


És még a barátomnak tartottam.....


Megírtam mit gondolok a kéréséről, most rám fúj. Jó nem? Ha belemegyek barát vagyok, ha nem egy nagy szemét....


sitiről azt írta ki kéne fúrni innen, most meg leírja a naplójában milyen rendes volt vele, hát.... kicsit felfordult a gyomrom tőle.


És tévedsz Adél, nem siti miatt mentem el (ezt már többször is leírtam mikor faggattál). Elég volt már abból, ami itt megy.

Direkt megkértelek, hogy ne hozd fel az itteni dolgokat mikor leveleztünk, hát kérhettem.... Ennyire tartod szem előtt más kérését...


Lehet kibeszélni, nem érdekel. De szeretném, ha az én oldalamról is látnátok a dolgokat.


És mi közöm nekem a magánéleti gondjaihoz? Talán arról is én tehetek? Na ne már....Mindenkinek vannak gondjai. Nekem is.

A lelki zsarolós dolgokat pedig mindig is útáltam. Csak mert velem összevesztél ne töröld magad.


Kiléptem, mert nem volt kedvem már itt maradni. Most sem rontom sokáig a levegőt nem kell megijedni.


Egyszerűen felháborodtam, hogy akit eddig ennyire kedveltem egyáltalán hogy nem ismert annyira, hogy tudja: tisztességtelen dologra nem tud rávenni? És még én vagyok a hülye.....


Elég undorító világban élünk.


Azért, mert segítettem itthon megkaptam a magamét. És tudod mit? Igaza volt a páromnak. Ő azt mondta akkor: milyen ember az, aki egy kisgyerekes családtól, ahol az egyik fél munkanélküli pénzt fogad el...elgondolkodtató nem?


Más jóhiszeműségét kihasználni meg nem szép dolog.


Azt másnak is megírtad nyíltan, hogy a pénzért voltatok együtt, a te dolgod....de ha azt, akivel együtt éltél átvered mire számítson az, akivel "csak" barátkozol?


Egyedül azt nem bánom, hogy voltak olyan emberek, akikben nem csalódtam és megismerhettem őket.

64. Angel9
2009. nov. 29. 21:44

trimama és tigu!


Ne veszekedjetek egymással,és ne mondjatok egymásra olyant amit késöbb megbántok. Nem éri meg bántani egymást.Ki volt a hibás?Teljesen mindegy.Ha már nem tudtok egy hullámhosszon lenni egymással ,akkor hagyjátok békén egymást.Mert mindenkinek fáj, ha olyanokat mondanak rá amit ő nem akar hallani.Szóval közeleg a karácsony én azt mondom nem szabad veszekedni és megbántani a másikat.Inkább felejtsétek el egymást.Már bocs ,hogy közbe szolok,hiszen semmi közöm hozzá.De ez már szerintem egyiktöknek sem jó.Puszi mindenkinek.

63. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 59. - Tigu)
2009. nov. 29. 21:13
Nem tudunk közös nevezőre jutni sajnálom.Szerintem mindenki azt gondol rólam amit akar,Igenis sértő volt a hangnem.Nem vagyok csaló.
62. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 60. - Tigu)
2009. nov. 29. 21:11
Se tőled se mástól nem kértem soha pénzt!
61. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 57. - Tigu)
2009. nov. 29. 21:10
Figyelj olcsóbb feltenni valamit egy forintért mert nincs listázási ár,de a vevő két forintot igér egy olyan árúért ami szerinted 500 ft.Miért ne lehetne ebben segíteni.,Ez nem olyan nagy valami ,persze valamilyen szinten igen.De szerinted mit csinálnak nagyjaink?Lehet jót akartál de rosszul fogalmaztad meg.Te igazi Skorpióként belém martál.
60. tigu (válaszként erre: 58. - 9bbaa658f2)
2009. nov. 29. 21:08

Ha azt mondod kérsz még pénzt lehet egyenesebb lett volna nem?


Megyek, mert nagyon elszomoraodtam ettől az egésztől.

59. tigu
2009. nov. 29. 21:07

A hangnem meg nem volt sértő ne tekerd ki....engem bántasz meg és még te vagy feldúlva?


Ezt a fórumot meg töröltesd, ha a akrod, akkor nem fogsz égni mások előtt.

58. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 56. - Tigu)
2009. nov. 29. 21:06
Mert nem tudtam rá reagálni újra meg újra elolvastam és nem találtam a választ.Egyáltalán honnan tudod?Ha Petire gondolsz igen jól tudod mennyit küzdöttem a kapcsolatunkért,tudja mindenki.Nélkülöztünk sokat mikor nem dolgozott.Minuszba kerültünk.Aztán már nem lehetett helyre hozni és igen azért voltam vele mert keresett,Másfél évig eltartottam.Ilyen hülye vagyok,ennyit talán megérdemeltem ha már szar az életem.És azért szentírás mert ha nekem azt mondod valamira kék akkor nekem az KÉK mert te az igazat mondod.
57. tigu (válaszként erre: 55. - 9bbaa658f2)
2009. nov. 29. 21:02

Te belemennél ilyen dologba most őszintén? Mikor direkt szóltam neked, hogy ne csináld, mert lebuksz és kizárnak miatta.

Akkor nem jót akartam neked?

56. tigu (válaszként erre: 52. - 9bbaa658f2)
2009. nov. 29. 20:59

Az milyen dolog, hogy a neked írt levelet bemásolod másnak? :( Szerintem nem szép, és akkor még szépen fogalmaztam.


Milyen durva dolog? Amit te írtál magadról? És látod nem égetlek, mert azt is lehetne most idézni, de nem fogom...


És miért szentírás? Miért ne lehetnél jóban olyan emberrel, akivel nekem valami gondom volt? Szerinted ezt elvárom tőled?

55. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 53. - Tigu)
2009. nov. 29. 20:59
Nem tömi senki tele a fejem,nagyon fájt amit gondoltál rólam.Rajtad múlik hiszel -e nekem ezek után én azért nem kértem bocsánatot csak azt írtam sajnálom,hogy félre érted mert nem kjértem szerintem olyat ami tisztességtelen két barátnő között.Még azt hittem én naív én most jót teszek.
54. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 51. - Tigu)
2009. nov. 29. 20:56
Annyit kértem tőled amit mások is csinálnak,nem akarod eladni olcsón segítünk egymásnak.Én téged őszintén szeretlek bármit is gondolsz.sosem élnék vissza a barátsággal újra csak ezt tudom mondani.Kár hogy félre ismertél.Olvasd el azt is sírtam miattad amikor elmentél.Az is én vagyok.Te egy lökött csaj vagy!Miért hagyjuk ami szép volt tönkremenni egy FÉLREÉRTÉS miatt?
53. tigu
2009. nov. 29. 20:53

Nem lejáratlak, csak gondolkozz el ezen...


Erika te meg ne tömd a fejét hülyeségekkel légyszi.

52. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 48. - Tigu)
2009. nov. 29. 20:53
Ez a szép kis barát egyik fórumon sem dumált ki.Nem tudom honnan veszed,a naplómban sem írtam nevet,Önérzetem azért nekem is van.Tisztességes embernek tartom magam bármit is gondolsz.A leveled is csak azért mutattam meg egy embernek mert egyszerűen nem tudtam rá reagálni.Ez az egy a hibám ,hogy megmutattam másnak de ezt a hangnemet nem érdemeltem ki.Nem akkora nagy dolog lett volna normális hangnemben megbeszélni,mint durva dolgokat írni rólam.Sosem bántottalak meg .Én is melletted álltam,úgy gondolom ez barátságban így természetes.Azt mondtam bármit mondasz nekem szentírás.Lehet olyat kértem ami neked nem tetszik de ezt nem kellett volna felfújni,sokan csinálják ezt,semmi gond nem lett volna ha Te ezt úgy veszed ahogy írtam.Persze már az sem érdekel ha emiatt kizárnak innen,akkor is beletapostál a lelkembe azzal,hogy ennyire szemétnek tartasz.
51. tigu
2009. nov. 29. 20:49

Amúgy sajnálom, ami veled történik. Rossz az időzítés, de nagyon benne volt a bögyömben ez a dolog.


Te mit gondolnál, ha valakinek segítesz, és utána ilyet kér tőled?

50. tigu (válaszként erre: 49. - 9bbaa658f2)
2009. nov. 29. 20:47

Mit lehet azon félreérteni, hogy csináljak úgy, mintha érdekelne valami terméked és licitáljak rá? Ha meg én nyerem meg csináljuk úgy, mintha...mármint megvenném???? Fizessek olyanért, ami nem is érdekel? Adjam ilyen dologhoz a nevem? Ez tisztességes szerinted? :(


Ha meg Erikának bemásolod a levelem, akkor az előzőeket is légyszi...

49. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 48. - Tigu)
2009. nov. 29. 20:32
Lehet az a valaki nem csalásra gondolt,van amit ki lehet jól tekerni.Félre érteni.És ott állt értetlenül miért kellett ezt a dolgot ennyire félre érteni.Sírt mert nem értette miért.,hálás azért amit kapott de az a levél kicsit durva lett,a segítség szinte rá lett kiabálva.Van elég baja így is pont elég.Egy szívesség lett vona ami kölcsönös.Ha nem sem gond meg lehetett volna írni szépen is,durva volt a ha ló nincs jó a szamár is.Ha ismered ezt a valakit nem gondoltad volna róla azt hogy erre kérne bárkit,de m,indegy.
48. tigu
2009. nov. 29. 20:24

Én is nagyot csalódtam valakiben, akit barátomnak tekintettem. Többször is kiálltam mellette, mikor szüksége volt rá segítettem.

Aztán kért egy olyan szivességet, amit nem tartottam tisztességesnek másokkal szemben. Amire kért konkrétan: csalás. Nem mentem bele, most én vagyok, akire fúj...szép kis barát....és ő indította ezt a fórumot is...szomorú...

47. Maggie047 (válaszként erre: 45. - Sirga)
2009. nov. 18. 00:25
Utolsó mondattal én is teljesen egyetértek.
46. Angel9 (válaszként erre: 45. - Sirga)
2009. nov. 16. 15:31
Az utolsó mondat tényleg így van, ahogy írod.Sajnos ez így igaz.
45. Sirga (válaszként erre: 43. - Angel9)
2009. nov. 16. 09:35

Köszi, leírtad, amit gondoltam! :) Pedig azt hittem, én veszem túl komolyan.

Még annyit, hogy én is csalódtam már, mert

úgy éreztem, ő is Barátnak tart engem - így, nagybetűvel. Aztán akkor kellett rájönnöm, hogy nem, amikor az idő eltávolított minket, és én nem hiányoztam neki, csak ő nekem. :( Sajnos nem mindig jön össze, hogy aki nekem Barátom, annak én is az legyek!

2009. nov. 16. 09:31
„A barátság az egyetlen olyan kapcsolat, amely kölcsönös, szabad választással jön létre. Nem velünk születik, mi teremtjük. Nem fertőzi meg semmilyen testi kapcsolat, vagy érdek. Nem akarunk egymástól semmit - egyszerűen csak jó együtt lenni. A barátság születése mindig együtt jár azzal az érzéssel, hogy találkoztunk már valahol. Hogy ismerem őt! Ez persze sejtelem, nem biztos hogy így van. Sosem tudhatjuk, mitől vagyunk otthon egymásban. De ha a barátomhoz megyek: hazamegyek
43. Angel9
2009. nov. 16. 09:19

Sziasztok.


Érdekes itt majdnem mindenki máshogy lát egy barátságot.Szerintem úgy ahogy ő maga ezt megéli.

Nekem a barátnőm sohasem zavar.Ha valahova mennem kell és ő akkor jönne,mondanám jöhet velem.Az igazi baráttal az ember szeret együtt lenni.Az az igazi barátság ha már nem látod őt 2-3 napig akkor már hiányzik.No persze ez csak az én véleményem,de azért mert én igy érzem.Az ilyen barát sajnos nagyon kevés,de ha rátalálsz nem fogsz csalódni benne.

42. etikat (válaszként erre: 33. - Agis)
2009. nov. 16. 08:48
Szerintem is így van ! :)
41. agis (válaszként erre: 40. - 9bbaa658f2)
2009. nov. 11. 16:12
Olvastam a cikket, és még mindig azt gondolom, hogy ez pedig rajtad múlt.
40. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 39. - Agis)
2009. nov. 11. 16:08
Ha elolvastad volna a cikket tudnád megtörtént.Bocsi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook