Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csalják meg az emberek a párjukat? fórum

Miért csalják meg az emberek a párjukat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
60. Krisz42 (válaszként erre: 59. - Zsoka1984)
2013. jún. 24. 14:21
Szerintem nem kell megbocsátani.Te nem csalnád meg,mert féltékeny-bár ezek szerint nem szereted,mert nem azért nem csalnád meg-ő viszont érted ezt nem tenné meg.Ha te csak ennyit vársz egy kapcsolattól,akkor nem hiszem,h túl boldog vagy.
2013. jún. 24. 13:58

Egy nőnek lételeme, hogy az utcán utánna nézzenek a férfiak, ha egyedülálló, házas, anya. A férfiaknak is lételeme az udvarlás, hogy érezzék ők még férfiak.

Engem sosem zavar, ha a férjem megnéz egy nőt, vagy esetleg többet ivott és idvarolt neki. Ő viszont elég féltékeny típus ezért én soha nem csalnám meg, és nem is teszek semmi olyat amivel bántanám. Ha megcsalna 1-2 alkalmat meg lehet bocsájtani, de egy viszony az számomra is sok volna.

Szerintem az a gond hogy amikor egy pár gyereket akar vagy összeházasodik, nem gondolja át, hogy itt miről is van szó, föleg ha gyereket vállalnak. Mikor a párom felhozta, hogy gyereket szeretne én átgondoltam hogy le tudnám e vele élni az életem, ha a szerelem elmúlik mi lesz, stb..

58. 3d0696d927 (válaszként erre: 57. - Noarashi)
2013. jún. 24. 13:53
Egyszer már láttam ilyet... :D
57. Noarashi (válaszként erre: 56. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 13:50
Abban hiszek, hogy még időben kell orvosolni a bajt. Vagyis tegyük fel két ember azért házasodik, élnek együtt, mert szeretik egymást. Persze van amikor ez a szerelem-szeretet éppen elég mélyponton van. Na vmikor akkor kell észbekapni és kihúzni a gödörből közösen, együtt a kapcsolatunkat. Ehhez persze mindkettőnek akarni kell. Nem tudom, rohadt nehéz ez. Egyszerűbb kilépni, meg félrelépni. Minden tiszteletem azoké, akik együtt, becsületben, szeretetben és hűségben öregszenek meg.
56. 3d0696d927 (válaszként erre: 54. - Noarashi)
2013. jún. 24. 13:47

Igen. Nehéz.


Család, kompromisszum...


együtt maradni... itt ma olvastam, hogy a szülők együtt maradnak a gyerekek miatt, de ennek is van határa, mert gyakran a gyereknek ez a legrosszabb, nem csak a veszekedések miatt, hanem mert egész életében ezzel a teherrel kell élnie, hogy miatta volt áldozat az anya vagy az apa.


Nehéz meghúzni a határokat. Sok tényezős játék... :(

55. 3d0696d927 (válaszként erre: 54. - Noarashi)
2013. jún. 24. 13:45

Igen. Nehéz.


Család, kompromisszum...


együtt maradni... itt ma olvastam, hogy a szülők együtt maradnak a gyerekek miatt, de ennek is van határa, mert gyakran a gyereknek ez a legrosszabb, nem csak a veszekedések miatt, hanem mert egész életében ezzel a teherrel kell élnie, hogy miatta volt áldozat az anya vagy az apa.


Nehéz meghúzni a határokat. Soktényezős játék... :(

54. Noarashi (válaszként erre: 52. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 13:34

Nehéz ez, mert közben családot alapítunk, közös élet, közös minden.

Boldogság? No én nem hiszem, hogy van olyan , hogy valaki boldog. Abban hiszek, hogy vannak boldog pillanatok. Talán Popper Péter gondolatai ezek, de én is hiszek abban, hogy inkább elégedett legyek.

Én szeretek valaki, együtt vagyunk. De tegnap például iszonyat boldogtalan voltam mellette, miatta. Vagy magam miatt. Nem tudom.

53. Az idő partján (válaszként erre: 28. - Fd681950b6)
2013. jún. 24. 13:25
Pont az ellenkezőjét vélem,minden férfi csábítani akar,és hogy ezt megtehesse rá fogják a nőre hogy kacér volt.
52. 3d0696d927 (válaszként erre: 49. - Noarashi)
2013. jún. 24. 13:19

Én sem hiszek a "nyitott kapcsolat"-ban. Az egymás fel nem vállalása, kihasználása, és egyik félnek egész biztosan fáj.


Abban hiszek, hogy egy kapcsolat addig menjen, míg mindkettő boldog benne. Ha ez egy hónap, akkor annyi, ha nyolc-tíz év, annyi, ha harminc, akkor annyi. Ha már egyik nem az, ha nem boldog, és nem lehet felhőrelenre megoldani, el kell engedni, és nem belemenni mindenféle okoskodó játszmázásba. Ez sok fájdalom egy életre, sok veszteség, biztosan, de sok-sok repdeső öröm is. És sok öröm okozása is.

51. 3d0696d927 (válaszként erre: 45. - Krisz42)
2013. jún. 24. 13:11

Ritka dolog. Én pl nem vágyom házasságra, soha nem is vágytam, de vannak bizonyos társadalmi elvárások, ami miatt kétszer is megpróbáltam. Tudom, mert találkoztunk más fórumon is, hiszel és az igazi létezésében. Én meg abban hiszek, hogy az ember önmagában egy egység, egyedüli, és felelősséggel tartozik másokért, és hiszek a kreativitásra inspiráló szerelemben, de nem hiszek az örök szerelemben. Egyik nézőpont sem rosszabb a másiknál, mindegyikhez kell erkölcsi tartás. Ha belegondolsz itt talán kicsit más, mert az ember szabad ugyan, és ezt mások is tudják, okosan szinte naponta mérlegel, nincs hozzá egy olyan általános szabály, mint egy házasságban. Van, akinek ez megy, van, akinek az. De akinek ez megy, annak nem menne az, és akinek az megy, nem menne ez. Csak nyögve, nehézségek árán.


Az én életem így kerek.

50. fd681950b6 (válaszként erre: 48. - Noarashi)
2013. jún. 24. 13:06
Kár hogy csak korlátozott számban, így nem jut belőle mindenkinek. :)
49. Noarashi (válaszként erre: 46. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 13:03

Szokták mondani is ezt.

No a nyitott kapcsolattal is az a baj, hogy oké hogy nekem szabad, de jaj hát neked is szabad. És az már nem tetszik.

48. Noarashi (válaszként erre: 47. - Fd681950b6)
2013. jún. 24. 13:02
Reméljük :)
47. fd681950b6 (válaszként erre: 44. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 13:00
Biztos él ilyen férfi is valahol.
46. 3d0696d927 (válaszként erre: 43. - Noarashi)
2013. jún. 24. 12:58

Igen. Érdekes kettősség ez, mert nem monogám, ám rettentő önző. :)


Akkor voltam a legféltékenyebb, mikor én komiszkodtam. Milyen furi... :D

45. Krisz42 (válaszként erre: 36. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 12:57
Én is tapasztalatból indulok ki és 10évvel ezelőtt...nem,mégsem írtam volna mást,csak akkor még nem lett volna 8év boldogság és tapasztalat mögöttem.De egyébként az emberek hozzáállásával is baj van.Mikor 17éves voltam,az ofő megkérdezte,ki hisz a sírig tartó szerelemben,abban,h a serelem idővel nem szelídül-ez rossz szó-szeretettê.42emberből csak 7-en voltunk,akik hittek benne.Ha már fiatalon így nyitnak kifelé,akkor mit is várhatunk el?A máik,h hittem,megtaláltam.Először nagyon mellényúltam,de arra jó volt,h kigyógyítson a naìvságbòl.Utána már kristálytisztán tudtam,kit,mit keresek.
44. 3d0696d927 (válaszként erre: 40. - Fd681950b6)
2013. jún. 24. 12:56
Szerintem létezik olyan, hogy egy férfi ellenáll a kísértésnek egy adott kapcsolatban. De elég erősnek kell lennie, főleg ha nyilvánvalóan soha nem derül ki, pl egy külföldi úton...
43. Noarashi (válaszként erre: 41. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 12:56

Lehet hogy alapvetően nem vagyunk monogámok. Érdekes ez, mert viszont a nyitott kapcsolat meg senkinek sem megy igazán.

Egyszerűen arra vágyunk, ami ösztönösen nagyon nehéz.

42. Noarashi (válaszként erre: 39. - Krisz42)
2013. jún. 24. 12:53

Most mi miről beszélünk? Kolostorokról? Mert amúgy vannak körülöttük nők :)

Nem védem én a papokat, biztos van közöttük pedofil is. Az olyat agyonvágnám.

A másik meg, szerintem akárhogy is, de aki rendben van, az nem kezd gyerekekkel, akkor sem, ha örök életére cölibátus van.

41. 3d0696d927 (válaszként erre: 38. - Noarashi)
2013. jún. 24. 12:53

Egy-egy adott párkapcsolat lehet monogám -szerintem- attól, ha az ember alapvetően nem is az. Még inkább becsülendő.


És akkor itt az a dolog, amiért akkora érték a monogám kapcsolat, és megint verem a biztosítékokat kifelé: az ember alapvetően nem monogám, talán ezért akkora érték a monogám kapcsolat. Máskülönben nem születnének ilyen fórumok.

40. fd681950b6 (válaszként erre: 33. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 24. 12:52
Biztos nem voltál elég kitartó és elszánt! :)
39. Krisz42 (válaszként erre: 37. - Noarashi)
2013. jún. 24. 12:49
Az têny,h beteg âllat,de a papok nőkkel nem kerülhettek közelebbi kapcsolatba,sőt volt,ahol csak fiúkórus volt.És alkalom szüli a tolvajt.
38. Noarashi (válaszként erre: 34. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 12:48

"Én nem érzem magam monogámnak, csak etikusnak. Ha más lenne a mérce, és nem okoznék vele bajt, és fájdalmat, nem lennék monogám. Rövid távú monogámia az csak átmeneti hűség!"


Ez tetszik.

De a másik meg, hogy igazából csak a monogám párkapcsolatok működnek hosszú távon. Bár az ritka mint a fehér holló.

37. Noarashi (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. jún. 24. 12:46

"Ezzel csak azt érték el,h a papok nagy része gyerekekkel fajtalankodik."


Na most kicsit tegyük a helyére a dolgokat. Nem fog attól senki sem gyerekekkel fajtalankodni, mert elvileg tilos nekik a szex. Szerintem régen is és ma is megvoltak a kiskapuk a papok számára is :) Akár férfival akár nővel. Inkább azt mondom, hogy sok a meleg a papok között, de engem ez meg hidegen hagy :)

Aki gyerekekkel fajtalankodik az beteg állat.

36. 3d0696d927 (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. jún. 24. 12:40

Igen, az őszinteséggel gond van. Tudok én is olyat (nőt) aki fiatal, mégis éves nagyságrendben nem bújnak össze. Ellenben tudok olyan férfit, aki a szeretőjének azt mondja, otthon nincs szex, pedig van ott is, és a feleség mintaférjnek tartja. Ettől hánynom kell.


Hogy általánosítok? Lehet így nevezni. A meggyőződésemet és a tapasztalataimat, meg amiket látok köröttem nem tudom magamra vonatkoztatni. Sajnos nagy általánosságban igen nagy gondok vannak. Erről nekem van egy nézetem, amivel nem kell egyet értened. Senkire nem tennék glóriát. Nyugodj meg elég kritikus vagyok magammal is. :)

35. Krisz42 (válaszként erre: 34. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 12:27
Nem voltam indulatos,csak úgy írtál,h nem csak magadról,hanem mindenki másról kijelentesz valamit.Egyébként nem azzal van a gond,h nem működik egy házasság,hanem hogy emberek nem képesek öszinték lenni.És legtöbb esetben otthon nincs már szex,azért lép félre.Nem kell neki egyszerre több,csak aki van,azt mégsem szereti igazán.De minden ember más és mindenkinek máshol van a határ,más az elvárás.Azt se értem,h a katolikus papoknak miért tiltott a szex.És ezt egy pápa talâlta ki.Ezzel csak azt érték el,h a papok nagy része gyerekekkel fajtalankodik.
34. 3d0696d927 (válaszként erre: 32. - Aquatica)
2013. jún. 24. 12:07
Az aránnyal van baj. Nem is a válási statisztikákra gondolok, hanem a jó házasság negatív statisztikájára. A hosszú jó házasság negatív statisztikájára... Ez engem megint csak az eredeti tézisemhez vezet, vessetek a mókusok elé, de az ember nem monogám. Tudom, itt mindenki az! :) Én nem érzem magam monogámnak, csak etikusnak. Ha más lenne a mérce, és nem okoznék vele bajt, és fájdalmat, nem lennék monogám. Rövid távú monogámia az csak átmeneti hűség!
33. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 28. - Fd681950b6)
2013. jún. 24. 11:56

Konnyu a bekat a vizbe ugrasztani;

volt pasi, akinek udvaroltam - hiaba, nem kellettem neki.

32. Aquatica (válaszként erre: 29. - 3d0696d927)
2013. jún. 24. 11:17

ezek szerint azt hiszik :))).

van olyan cucc amit megvesz az ember és rájön h nem kellett volna, mert nem is olyan jó.

aztán vesz egy másikat :P..

ezt soha nem fogjuk megfejteni, de nincs is ezzel semmi baj.:D

31. Free
2013. jún. 24. 11:17
A másik ember hűségének nincs egy fikarcnyi köze sem a te érzéseidhez. Az érzéseid belőled fakadnak. Ha szerelmes vagy, akkor szerelmes vagy. De ha feltételhez kötöd a szerelmedet - legyen hűséges a partner - akkor nem a partnert szereted, hanem ragaszkodsz a saját elvárásaidhoz (jelen esetben a hűséghez).
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook