Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért baj, ha műszálas? fórum

Miért baj, ha műszálas? (tudásbázis kérdés)


28. syria (válaszként erre: 27. - Lilibe)
2013. jan. 20. 14:21
A fiam laboratóriumban dolgozik. Kap munkaruhát: nadrágot, pólót, zoknit, köpenyt. Kizárólag tiszta pamutból. Nem véletlen.
27. lilibe
2013. jan. 19. 15:12

Nem baj, ha szereted, akkor te hordj azt. :)

Én személy szerint jobban szeretem a pamutot, mert jobban szellőzik, nem izzadok benne annyira, jobban lehet fertőtleníteni (olyan helyen dolgozok), vasalni. Nekem jobb a tapintása.

26. syria (válaszként erre: 25. - Kiszvorosz)
2013. jan. 19. 13:46
Hiába nagyon jó minőségű a műszál, ha valakinek olyan az egyéni érzékenysége, hogy nem bírja. Beleizzad, irritálja, stb.
2013. jan. 18. 23:23
Annyira jó minőségű műszálakat csinálnak már az évtizedek óta tartó kísérletezéseknek hála. Gyakorlatilag az összes sportruházat 100% műszál, a thermo anyagok túlnyomó része is. Vannak nagyon jó lélegző textíliák, amiknek nincs egészségkárosító hatása. Még csak kismama vagyok, de azért néhány babaruhát láttam már közelről: téli sapkából, kesztyűből pl. nem láttam olyat, ami 100% természetes lett volna.
24. syria (válaszként erre: 22. - Kiszvorosz)
2013. jan. 18. 19:50

Stop! Azért nem mindegy a %.

Pl. zokninál a gumi pamutházban van, tehát nem érintkezik követlenül a testtel.

És nem csak az anyukáknak fontos, hogy a holmi pamutból legyen, hanem rengeteg felnőtt egészsége is múlhat rajta...

23. temmp (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2013. jan. 17. 21:56

Ha a külső réteg műanyag, akkor azon a vastagságon belül tök mindegy mi a beleseje. Egyszerű fizika.


Szerintem senki sem parádézott 5% műanyagon, főleg ha zokniban van.

22. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. jan. 17. 21:28
Van textilipari végzettségem is, így bátran állíthatom szinte semmi nincs 100% természetes anyagból, max nem írják rá. A zokni sem maradna a gyereken, ha nem lenne benne gumi. Tehát már nem lehet 100% pamut. Egyes anyukáknak nagyon fontos, hogy természetes anyag legyen, vagy annak higgyék:D
2013. jan. 17. 21:25
5-20 százalék az semmi, attól van jobb tartása, nem nyúlik, nem csúszik le, stb...
20. youlcsi (válaszként erre: 19. - Temmp)
2013. jan. 17. 21:22

a légáteresztő pelus is műanyag... és benne az a zselé...

az igazán jó mosható külső pedig gyapjú :)


de nem is annyira a pelusról van szó... hanem arról, hogy ha anyukának jó az ilyen pelus, akkor miért parádézik azon, hogy pl egy babazokniban van 5% műszál?

19. temmp (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2013. jan. 17. 16:05
A jobb pelusok légáteresztőek, de a moshatóak külső rétegére műanyagot visznek fel (PUL - oliuretánnal laminált) vagy Poliészterrel bevont ritkábban kevéske gyapjúval karöltve. Ezek a bevonatok is légáteresztőek. A "rendes" pelus műanyaga ugyanígy légáteresztő. Ami viszont nem légáteresztő és nagyon is párazáró az maga a pisi a pelusban. Nem kell tocsogni hagyni egyik fajta pelusban sem, és akkor nem lesz gond.
18. youlcsi (válaszként erre: 16. - Temmp)
2013. jan. 17. 14:41

csakhogy a popsi környéke ilyan szempontból a legkényesebb... ha választhatok, inkább a bugyim legyen tiszta pamut, mint a pólóm.


ráadásul a mai modern műanyagon nagy része,mint az álom, olyan... sok akryl anyagról meg nem mondaná az ember,hogy műszálas... egészen amíg meg nem gyújtja :D

17. youlcsi (válaszként erre: 14. - Dominós)
2013. jan. 17. 14:40

:)


no, én azokat megvarrtam flanelből :)

meg jó a tetra is a gyerek alá... hiszen arra lett kitalálva.


csak néha tényleg nem értem... egy pihe-puha polár takarónál gyakran egy percig sem gondolkodik az ember... pedig az aztán az igazi műanyag, jórészt műanyag palackból készítve... bár ha így nézem, legalább recycling :D

16. temmp
2013. jan. 17. 14:37

A legtöbb normális pelus légáteresztő, de attól még a nedvességet nem nem engedi át.

Szükséges rossz, a teste egy viszonylag kis része van belecsomagolva. Nagyon nem mindegy, hogy talptól nyakig van műanyagvan, vagy csak a popsija környéke.

15. youlcsi (válaszként erre: 11. - Nbandus)
2013. jan. 17. 14:36

pedig nem macerás...


most azt mondom,hogy ha előbb találkozom vele, azt használtam volna. majd a következőnél :D

2013. jan. 17. 14:30

Nekem nem baj...zokni, bugyi, trikó legyen pamut, többi nem számít annyira.

Én pölö anno halálra kerestem a mosható pamut pelenkát (nem azt a klasszikust), ami combnál gumis, derekánál gombos, vagy tépőzáras, de nem találtam, csak neten, és szerettem volna megfogni, mielőtt megveszem, így feladtam, és tettem a seggük alá azt a belül kocsonyás, nejlon, erősen környzetszennyező vackot. Közben azért a klasszkus textilt is használtam.

13. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - Nbandus)
2013. jan. 17. 14:25
Én ahogy hallom az ismerősök körében egyre többen használnak mosható pelenkát. Különösen ott, ahol nem csak egy gyermeket terveznek. Állítólag sokkal olcsóbb.
12. syria (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2013. jan. 17. 14:25

De igen.

Csak úgy látszik vannak lusta anyukák. :(

2013. jan. 17. 14:24
A mai világban nem túl gyakori, hogy valaki mosható pelenkát használ, mert "macerás"... Elkerülni nem lehet mindent, de törekedni arra, hogy minél kevesebb műszállal érintkezzen a gyerekek bőre, lehet.
10. youlcsi (válaszként erre: 7. - Dundika1988)
2013. jan. 17. 14:18
pont hogy aki kényes arra, hogy ne legyen műszálas a gyerek ruhája, annak akkor logikusan moshatóba kellene csomagolni a csemete fenekét. vagy nem?
9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Dundika1988)
2013. jan. 17. 14:17
és az tán nem műanyag???
8. youlcsi (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2013. jan. 17. 14:17
igen, elsősorban arra, babák ruhájára... miközben a popója vastagon nejlonba van csomagolva...
2013. jan. 17. 14:16
Amugy pelusban is vAn már eldobhato:-D
2013. jan. 17. 14:16
és akkor a pelussal mi van???
2013. jan. 17. 14:16
Mert a muszal nem egészséges a borrel erintkezve irritaciot okoz, valamint bele fülled az ember legyen az barki.
2013. jan. 17. 14:15

gondolom, a gyerek ruhájára érted


mert nem levegőzik, beizzad, kipállik a bőre, nem kényelmes, nem jó benne lennie

2013. jan. 17. 14:14
Mert nem természetes alapanyag, és nem szellőzik...
2013. jan. 17. 14:14

Régóta foglalkoztat a téma...


Vannak anyukák, akik csak pamutot, gyapjút, természetes anyagokbólkészült ruhákat játékokat adnak a kicsinek... mert ne érintkezzen műanyaggal... és közben meg a feneke alá teszik az eldobható nejlon pelenkát.


Nem vagyok a természetes dolgok ellen... és nem vagyok az eldobhatós pelus ellen sem. Mi is azt (is) használjuk... de akkormiért kell fanyalogni, ha mondjuk egy sapka nem tiszta pamut???

2013. jan. 17. 14:11
Miért baj, ha műszálas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook