Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért az áldozatnak van bűntudata? fórum

Miért az áldozatnak van bűntudata? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért az áldozatnak van bűntudata?

1 2 3 4
11. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 5. - Mion)
2017. okt. 19. 13:22

akkor itt vagyok én.. töksokat gondolkodtam azon, hogy kiírjam-e én is, de nem fogom, mert az én Anyukám ne lássa, hogy velem milyen dolgok történtek, amik egy életre megnyomoríthattak volna, és amiktől nem tudott megvédeni.


a halk gondolatod miatt a szenvedélyes éjszakáról éreztem úgy, hogy válaszolni szeretnék. 18 éves korom körül volt egy fiú a társaságunkban, akiért odavoltam. helyes volt, és szerettem volna, ha összejövünk. ehelyett az lett belőle, hogy egy este úgy, hogy a többiek is ott voltak a házban, egy ágyba feküdtünk le, és csókolóztunk, gondolhatjátok milyen szuper volt, hogy végre itt tart a dolog.. nos, már rajtam feküdt és amikor befogta a számat és

"oda"nyomakodott, már nem volt annyira boldog a pillanat.. ellöktem, de addigra már mocskosnak is éreztem magam, és tudtam hogy olyan történt, amit én nem akartam... később amikor én ugye teljesen megváltozott hozzáállással viseltettem iránta, el is hagyta a száját, hogy "csak nem akarod azt mondani akkor most, hogy megerőszakoltalak?!" én elmondtam az unokatestvéremnek, aki ugyan hitt nekem, de a haverja volt a srác és végül inkább én távoztam a csapatból, nem őt utálták ki. később kiderült, hogy volt egy másik "ügye" ahol erőszakról volt szó, de lefizették a lány apját, vagy valami ilyesmi sztori volt.. az unokatestvéremék AKKOR hittek nekem jobban, amikor az is kiderült... és mondom, egy olyan fiúról volt szó, aki tetszett nekem...


volt még más is, ami nagyon durva, és arról még így, név nélkül sem beszélek.

de csak hogy lásd.. az erőszak az erőszak, mindegy, hogy egy helyes fiú vagy egy pohos öregember követi el.. Amerikában volt is egy botrány nemrégiben, ahol felmentettek egy fiút pont amiatt, mert nagy úszóreménység volt és szerintük helyes, és biztos nincs szüksége erőszakra hogy megkapjon valakit.. 3 hónap után kiengedték... szóval.. szerintem kapjon csak nyilvánosságot és figyelmet.. én nem vagyok betegesen PC, tőlem utánamfüttyöghetnek, vagy azt mondthatják, hogy demegbasználak... azt hagyjuk is.. de az akaratom ellenére soha senki ne érjen hozzám olyan szándékkal, amibe én nem egyeztem bele... semmijével. soha.

10. f.frezia (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 19. 12:42

Egyetértek. Nagyon sokszor akit valami inzultus ér, magát okolja. És amíg ezen nem tud túllendülni, mondhat neki bárki bármit..


És tovább megyek. Miért kell valakire feltétlen ráhúzni a vizes lepedőt? Rossz döntések sorozata követi egymást.

9. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Sajtó)
2017. okt. 19. 12:35

tudod te mi az igazi zaklatás?

dehogy tudod.

ha tudnád nem tetted volna fel a cikket.

ez egy lánxról szól aki sokat képzelt magáról ,azt hitte nem eshet baja, hiszen Ő a szépségkirálynő, tévedett.

a zaklatás nem itt kezdődik, jobb ha tőlem tudod

2017. okt. 19. 10:30

Ha jól olvasom a cikket:

Idézek:

"helyi szépségkirálynő." Agyon is csapnám a lányom, ha szépségversenyen indulna!

"Aztán Emma elmegy egy buliba,..."

Buliba elmenni még hagyján, mi is jártunk, sőt lányok is voltak..., de:

"A buliban elcsábít egy menő, idősebb fiút. Isznak, sőt még drogot is elfogad a fiútól."

Jól látom, vagy én vagyok a hülye?:

"elcsábít", "isznak" (gondolom, nem ásványvizet)

"drogot is elfogad"


Nem értem, mire fel a csodálkozás???


"Az iskola, a barátok, az egész kisváros közössége a lány ellen fordul."

Ilyen az ember, ilyenek az emberek. Hülyék? Talán igen, talán nem, de elsőre ez a természetes reakció.

Igen, bárki eshet erőszak áldozatául szolid viselkedés esetében is, de még ha "direkt" rá is játszik valaki???


NEM VITATOM az elkövető felelősségét, de itt bizony vastagon benne van a lány felelőssége/felelőtlensége is!!

7. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Mion)
2017. okt. 19. 10:18

Épp ezt mondom, hogy sajnos a tehetségesebbek is belefutottak! Utólag világos, hogy semmi szükségük nem volt rá mert tehetségesek, az meg már megvolt előtte is.


És igen, ha egy fiatal jóképű rendező,akkor az nem erőszak, mert ha szívesen tette egy lány és élvezte is, teljesen mindegy, hogy rendező volt vagy sem, nem érdekből tette. Ha meg valaki undorító, kívül belül az meg csak ilyen alantas eszközökkel jut nőhöz. Ez az ő szégyene.

6. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 19. 10:11

Amiről a cikk elején szól, az pint az ellentétje ennek. Az udvarlás, bókolás helyét átveszi inkább az áldozat önbizalmának a letörése, ezzel indítanak.


Mert ahhoz, hogy a szereposztó ágyba vigyenek egy fruskát, először nem bòkolni fognak, hanem el kell hitetniük vele, hogy ENÉLKÜL nem fog érvényesülni. Magyarán,hogy nem tehetséges, meg nem jó színésznő, meg egy senki, és ha mégis valamire jutnia kell, akkor menjen bele ebbe a kompromisszumba, mert hát ugye ő nem tehetséges. Egy fiatal áldozat ezt be is veszi és azt gondolja, hogy tényleg nem ér ő annyit, vagyis hogy csak így juthat előrébb.


Ha véletlenül mégis egy egészséges lelkivilágú nő és tisztában van a tehetségével is, és nemet mondana arra, hogy csak szex után lehetne belőle valaki, akkor meg jön a zsarolás. Vagyis elkezdi neki mondani,hogy jó,lehet, hogy tehetséges vagy, de ha nem teszed meg ezt és ezt, akkor felejtsd el a karriert, mert "megsemmisítelek".


Végül ha a második nekifutás sem hoz eredményt, még mindig ott az erőfölény és az erőszak. Mindezt, ha ivott is, még könnyebb.


Nagyon kevesen lehettek azok, akik 17-18-20 évesen mindhárom állomást ki tudták zárni, és megmenekültek, plusz még karriert is tudtak csinálni.


Mert valljuk be, a pali maga is undorító alak külsőre is, meg öreg is, én kötve hiszem, hogy valakinek tetszett és azért ment bele.

5. Mion
2017. okt. 19. 10:08

Kövezzetek meg, de szerintem amikor ilyen nagy felbuzdulás van valamilyen ügyben, az valahogy mindig eltér a lényegről egy idő után.

Halvány lilám nem volt, hogy mi ez a metoo...


A facen azonban folyamatosan szembe jönnek velem ezek a metoo posztok és a hozzá fűzött sztorik. És itt jön a lényeg, ami szerintem elviszi a fókuszpontot az igazán fontos részről..


Az nem szexuális abúzus, ha általánosban vagy gimiben a fiúk hokizást imitáltak, amikor elsétáltál mellettük, vagy ha füttyögtek utánad... vagy sorolhatnám a többi, gyermeteg hülyeségüket.

Más fantáziája nem kell, hogy a te valóságoddá váljon.


Mindezt azért írom, mert sorra látom facén az ilyen posztokat, h "jajj, még valamikor negyedikben akaratom ellenére szexuális együttlétet imitált mögöttem egy fiú a menzán"....

Az ilyen nagy hajcihőben elmosódnak a határok. Itt kemény szexuális, fizikálisan is kiteljesedett dolgokról van szó, nem kamasz csínytevésekről...persze az utóbbiaknak is megvan a kezelési módja, tanárok szülők, szemtanúk felelőssége.

De amiről a Weinstein-ügy, meg a cikkben említett eset is szól, az egy sokkal komolyabb dolog...


Egy halk gondolat még a végére, és nyugodtan fujjogjatok le, de.... ha a producer/rendező fiatal és jóképű, inkább szenvedélyes éjszakának hívják az ilyet, ha meg randa, pocakos és öreg, akkor meg jön később az erőszak, és zaklatás duma... érdekes...

Hollywood, az hollywood - sajnos nem mindig a színészi tehetség alapján osztják a szerepeket...


Buta dolog az áldozatokat okolni, vagy lenézni, mégis az emberek 90%-a ezt teszi. "miért mentél oda" stb "nem kellett volna..."

Könyörgöm, ha tudom, hogy seggre esek...előtte inkább leülök.

Sajnos az igazi áldozatok némaságba burkolóznak, ezért nehéz ez ellen hatékonyan fellépni.

2017. okt. 19. 09:37

Szerintem van egy kicsit olyan oldala is, hogy amíg egy pasi udvarolgat, vagy jelzi, hogy tetszel, az szinte minden nőnek tetszik, még lehet, hogy kicsit biztatja is a pasit. Aztán amikor kiderül élesben, hogy a pasinak csak arra kell, akkor nemet mond. Én azt gondolom, hogy az esetek nagy százalékában az a kis biztatási szakasz okoz némi lelkifurdalást, mert nem vagy biztos benne, hogy nem Te magad okoztad-e a helyzetet.

Ez egy kicsi szelet, de szerintem néha bejátszik ez is.

2017. okt. 19. 09:33
Nagyon megosztó a téma, a történet pedig nagyon is reális. A legkönnyebb hibáztatni és okolni a lányt, elfordulni és nem belefolyni a történtekbe. Azt gondolják akik így viselkednek, hogy akkor ők tiszták és makulátlanok maradnak ettől szennyes dologtól. Pedig "Vétkesek közt, cinkos aki néma" (Babits)Egy közös és határozott fellépés megállíthatná a dolgokat. Mivel a tettesek is tudják, hogy az emberek így reagálnak, ezért is tesznek ilyen durva dolgokat. De a legszomorúbb, hogy azok fordítanak hátat ilyenkor, akiknek meg kellene védenie, hiszen ismerik, tudják, hogy alapból milyen.
2017. okt. 19. 09:30

Aktuális a téma, még jó sokáig az lesz. Sajnos ez a baloldal rövidzárlata úgymond, hogy védjük a nők jogait, persze, de amikor olyan sérti meg a nők jogait, aki maga is védett kategôria, akkor meg söpörjük a szőnyeg alá. Ebben rejlik a rövidzárlat.


A producer is ezért tehette, amit tett. Az nem elég, hogy gazdag, vagy befolyásos, mert más producerek is gazdagok és befolyásosak, de mégsem mindenki erőszakolgat csak úgy meg leendő színésznőket. Az, hogy ő is egy védett kategória, ez késleltette az egészet. Ahogy Bill Cosby esetében is. Bill Cosby is egy ilyen szexuális predátor, de bárki szólt volna hamarabb, megkapta a rasszista jelzőt. A videó,amivel csőbe húzták Weinsteint, hát csak a jéghegy csúcsa, de így is hánynom kellett tőle.

2017. okt. 19. 09:08
Mit tehetünk a zaklatás ellen? Mit tehetünk utána?
Miért van az, hogy egy nagy hatalmú producer évtizedekig zaklathatott nőket, következmények nélkül? Miért nem álltak ki az áldozatok? Miért nem vonta senki felelősségre a tettest? Vajon a #metoo mozgalom megváltoztathatja-e azt, ahogy a szexuális zaklatásról, a hatalommal való visszaélésről gondolkodunk?

Ugrás a teljes írásra: Miért az áldozatnak van bűntudata?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook