Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért az áldozatnak van bűntudata? fórum

Miért az áldozatnak van bűntudata? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért az áldozatnak van bűntudata?

1 2 3 4
41. Smirnoff (válaszként erre: 40. - Agis)
2017. okt. 24. 16:28
Rettenetesen szomorú, de sokan ezt komolyan gondolják. Jó hogy nem írják azt, zsákba kötve dobjuk vízbe utána a nőt.
40. agis (válaszként erre: 38. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:26

"És bizony, ha egy nő olyan társaságba megy bulizni, eszméletlenre issza és drogozza magát, akkor számítson arra is, hogy meg fogják dugni."


Ezt magad sem gondolod komolyan, ugye?

39. Smirnoff (válaszként erre: 38. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:26

Nem hiszem, hogy nálam áll feje tetején a világ, mert úgy gondolom, mint agis. A nem az mindig nem, és aki megszegi ezt az a hibás.

Ha valaki előttem összeesik az utcán, akkor nem kizsebelem, akkor sem, ha alkoholtól vagy drogtól esett össze, hanem segítek neki.

38. a03dd05915 (válaszként erre: 36. - Smirnoff)
2017. okt. 24. 16:20

Neked ez logikus.

Nekem nem. De ilyen világban élünk.

Van az ajtódon, ablakodon rács? Ha nincs, a biztosító nem is köt veled szerződést, ugye?


És bizony, ha egy nő olyan társaságba megy bulizni, eszméletlenre issza és drogozza magát, akkor számítson arra is, hogy meg fogják dugni.


Egyébként megválogatná a társaságát, családias kerti partykra járna, ahol ha kicsit túl issza magát is biztonságban van.

37. oneman (válaszként erre: 33. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:16
Bizonyára így van, én nem vagyok benne ebben a világban. Mindenesetre nem tartom helyes dolognak a szexualitás belekeverését ezekbe a dolgokba. Szinte minden felnőtt él szexuális életet valamilyen formában, ki így, ki úgy. Ez mindenkinek a magánügye. Nem mondom hogy a megfelelő fórumokon nem lehet beszélni róla, de ezzel visszaélni nem szép dolog. Úgy sem hogy valaki a szexuális viselkedése miatt előnyhöz jut, vagy hátrányba kerül, vagy számára megalázó helyzetet kell átélnie és úgy sem hogy valakit, aki mondjuk egyébként elismert és jól végzi a munkáját ilyen dolgok miatt lejáratnak.
36. Smirnoff (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:13
Szóval ha egy üzletben nincs mindenen riasztó és nincs rommá kamerázva minden, nincs minden polc sor végén biztonsági őr, akkor a tolvaj csak legvégső soron, csak egy ici-picit hibás, az üzlet tehet róla, hogy ő lopott, mert az áru annyira kínálta magát, csak úgy magához vegye. Logikus.
35. agis (válaszként erre: 33. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:12
A kutya ott van elasva, hogy ezekben az esetekben nem az onmaga felajanlkozo meseli el a tortenetet, hanema kenyszeritett aldozatok nyilakoznak....
34. agis (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. okt. 24. 16:11

A nem minden esetben nem. Visszaelni a masik kiszolgaltott helyzetevel is a nem kategoria.


Foleg tizenevesek tudjak nehezen behatarolni, mennyi alkoholt, vagy mast bir el a szervezetuk.


Semmi sem biztositek, de felfordul a gyomrom attol, hogy o a hibas. Persze, mindig a gyengebb a hibas, legyen az kisebb sulyu, no, fiatalabb, akarmi.

33. a03dd05915 (válaszként erre: 32. - Oneman)
2017. okt. 24. 16:02

A kutya ott van elásva, hogy pasi, ha nem teszik meg, akkor negatívan is befolyásolhatta volna a pályájukat.

Ha nem így lett volna, akkor nem hiszem, hogy megteszik.

Hallottunk már ugye, a szereposztó díványokról... arról, hogy sok színésznőből hogyan lett befutott, ismert, sokat foglalkoztatott színésznő?

Így megy ez évszázadok óta. Feltételezem még akkor is, mikor csak férfiak léptek színpadra. Akkor sem volt mindegy, hogy ki, kinek az ágyasa.

32. oneman (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. okt. 24. 15:53
Nem tudom kit mi mennyire zavar, ezt csak ő tudhatja. Mindenesetre olyanról hallottam már, amikor huszonéves, vagy harmincas nő férjhez megy idősebb férfihez. Akár 60 körülihez is. Nem mondom hogy gyakori, de van ilyen. Házasságban szokás és elfogadott a szex, nem tudom ilyen esetben ez hogy megy és miként éli meg mondjuk a fiatal nő? Lehet hogy nem is a kor a fő probléma, hanem az, hogy a nő számára nem vonzó a férfi? Ahogy írtam az ilyen molesztálós történeteket egyébként én sem értem. Szerintem meg lehetne ezt normálisan beszélni. Én ugyan nem szoktam ilyeneket kérdezni, de ha mondjuk megkérdezném egy nőtől hogy van-e kedve valamilyen szexuális dologhoz és erre azt mondaná hogy nem, akkor nem történne semmi. Nem sértődnék meg, ha a főnöke lennék nem bántanám, ugyanolyan maradna a kapcsolatunk mint bárki mással. Persze nem szokás ilyesmiről beszélni, de ezeket a kéz meg száj húzogatós sztorikat végképp nem tudom elképzelni.
31. a03dd05915 (válaszként erre: 29. - Laprincipessa)
2017. okt. 24. 14:51

Merthogy ebben az esetben hibás is volt.

Ha nem ezzel a társasággal szórakozik, hanem megválogatja őket, ha nem iszik, nem fogadja el a drogot akkor más lenne a szitu.

De itt ő önként belement ebbe a játékba, provokálta az elkövetőt.

Azt, hogy ki mennyit iszik, mennyi drogot fogyaszt a saját felelőssége. Ha ő önként elmegy addig, hogy elveszti az öntudatát, akkor ne csodálkozzon, hogy bármi megtörténik vele.

Persze, az elkövető dönthetett volna úgy, hogy nem erőszakolja meg, hanem szépen lefekteti aludni, hogy kipihenje magát. Ez valóban az ő felelőssége volt.


Az ember viselkedjen úgy, hogy ne legyen áldozat!

És itt most nem csak a nemi erőszakról beszélek.

30. Bichi
2017. okt. 24. 12:37
Én azt a "nyilatkozót" nem értettem, aki azt mondta, hogy odahúzta a férfi a fejét a nemi szervéhez, és neki orálisan KELLETT kielégíteni? Mi van? Odahúz, én véletlen nyitott szájjal rácuppanok, és utána én nem tehetek semmiről? És itt nem volt drog befolyásolás. Ne őrjítsenek már meg, mert azt, hogy lefognak, megerőszakolnak, azt még talán el tudom képzelni, de hogy erőszakra orálisan kielégíteni valakit, na ne már...
29. laprincipessa (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2017. okt. 24. 12:17
Attól még, hogy egy lány alkoholt esetleg drogot fogyaszt, nincs jogod megerőszakolni! Még ha szóba állt veled egy buliban akkor sem! Amit te csinálsz pont azt hívják áldozathibáztatásnak.
28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Oneman)
2017. okt. 24. 07:38

Igazad van, a nők is szoktak, de biztos nem a 20 éves lány akarja molesztálni a 60 éves papàt.


Ha egy nő molesztál, az már az idősebb kategória, nem 18-20 éves. És létezik stalking törvény a legtöbb országban, csak a pasikat nem annyira zavarja, ha egy nő molesztálja őket, mint amennyire egy 20 évest zavarhat, hogy egy vén bakkecske molesztálja.

27. oneman
2017. okt. 23. 23:56
Én tudok olyan esetről, amikor a nő molesztálta, zaklatta a férfit, különösen azután, amikor kiderült, hogy a férfi nem akar tőle semmit. Szexuálisan kirívóan viselkedett, megpróbált a férfi közelébe férkőzni annak akarata ellenére, fogdosni akarta, stb. Tudtommal talán tényleges szexuális erőszak nem történt, de ahogy az itteni hozzászólásokból is kiderült, az dönti el miről van szó, hogy az áldozat hogyan éli meg. Tudom hogy ezt a férfi molesztálásnak tekintette, lelkileg rosszul érintette. Egyébként nehéz kérdés ez, mert minden ember más, a nők is, a férfiak is. Nem tudhatjuk, hogy mondjuk egy nő valamilyen viselkedése mire utal, illetve egy férfi ezt hogyan értelmezi. Csak egy példa jutott eszembe fiatal koromból. Egy társaságban megismerkedtem egy nővel. Kedves volt, jót beszélgettünk. Akkor még nem volt mobil, de a végén elkértem az otthoni telefonszámát. Mivel megadta, gondoltam esetleg ő is benne lenne hogy újra találkozzunk. Összeszedtem minden bátorságomat és pár nappal később felhívtam, hogy van-e kedve eljönni velem valahova. Azt mondta nem akar, így hát tudomásul vettem és kellemetlenül éreztem magam hogy ennyire rosszul értelmeztem a viselkedését. Soha többet nem beszéltem vele. Később elmeséltem egy nőismerősömnek, aki arra próbált rábeszélni, hogy próbálkozzak újra. Megmondtam neki is, hogy nincs az a pénz, amiért megtenném. Egyébként a magam részéről elítélem, ha valaki bármi olyat tesz, amivel a másikat bántja, akár lelkileg, vagy pláne fizikailag. De hogyan döntsük el, hogy kit mi hogyan érint? Nyilván ha valaki valamit nem akar, azzal akkor békén hagyja az ember, de lehet ennél időnként bonyolultabb a helyzet.
26. ina87
2017. okt. 23. 22:42
zaklatásról beszélni kell viszont nem x év után amit sokan később tesznek meg,és ami biztos nincs senki aki mellettük állnak azok mellett akik elszenvedik,a könyvről de igen van választás miért kell a drog miért kell a be rúgást választani,a nők nagy része tálcán kínálja magát a férfinak,tízen évesek úgy mennek bulizni h huszonévesnek néznek ki,az öltözék alig takar valamit közbe két kézzel cipelik az italt egy kicsit rámenősen viselkedik egy férfival az meg persze kihasználja az alkalmat,másnap meg azt sem tudja h h ért haza vagy h mi történt vele,nem hiába tudta az idősebb generáció h a lányokra figyelni és vigyázni kell,anno történt a lányra csak 5 percre nem figyelt a mama akkora pofont kapott a a férjétől h nem kellett többször h megtörténjen.
25. kristo_f (válaszként erre: 23. - A03dd05915)
2017. okt. 21. 13:08

A cikkíró nagyon nem jó példát hozott fel."


Nem bizony!

Több mint kedves ismerősöm mesélte, hogy lánykorában a mama ott ült a szomszéd szobában nyitott ajtónál, amikor a már komoly udvarló végre feljöhetett a lakásra

Arrol szó sem lehetett hogy egyedül egy férfi lakására menjen, de amikor a mamával együtt mentek, az ráparancsolt hogy senkinek egy szót sem hogy férfi lakásán jártak.

2017. okt. 21. 13:04

OK. bizonyára lesz tárgyi bizonyitéka a szinésznőnek

Ha nem, nincs az a bíróság ami elitéli

De

van amikor a sértődött szerető tárja világ elé az esetet, 8 boldog év után

[link]


Persze "abuzálják" szegény férfiakat is

[link]


Egy ujságírónő megkérdi, mégis minek mentek oda

[link]


Miért is csak többszörös oszkár dijasként mondják el a történteket, miért nem lehet adott esetben elmenni "esztergályosnak", miért nem lehet elmondani a mamának a történteket, ha nem tecc a dívány?

2017. okt. 21. 12:33

A cikkíró nagyon nem jó példát hozott fel.

"Aztán Emma elmegy egy buliba, és egyetlen éjszaka alatt tönkremegy az élete. A buliban elcsábít egy menő, idősebb fiút. Isznak, sőt még drogot is elfogad a fiútól. Másnap reggel, amikor magához tér, semmi többre nem emlékszik az éjszakából."

Nem válogatja meg, hogy milyen társasággal bulizik? Ő csábít. Alkoholt fogyaszt, sőt drogozik. Ilyen előzmények után nem esett le neki, hogy ott más is fog történni?

Ebben az esetben igen is legyen bűntudata. Ha belemegy ilyen helyzetekbe, akkor nem áldozat.

2017. okt. 21. 12:02

És még ott van az a kategória is, akiknek mondjuk hányattatott gyerekkoruk volt, esetleg már akkor molesztálták őket és olyan lelki sérüléseik vannak, ami miatt "önszántukból" csinálnak hülyeségeket de az önszántság idézőjelben van,mert szívük mélyén nem tennék. Ilyenkor is a férfinak illene felismernie, úgy értem, egy 50-60 éves pacák fel tudja mérni, hogy mi a szitu, nem kötelező kihasználni, hogy egy csaj lelkinyomi, és a maga nyomorult helyzetében is tisztelni őt, esetleg visszautasítani és finoman elmagyarázni, hogy "te is tudod, hogy nem ezt akarod".


Ez százszor többet érne azoknak a lányoknak mint egy későbbi, évekig tartó pszichoterápia.


De mit is gondolunk ugye, mindenki ismeri Roman Polanski ügyeit is, évtizedek óta megy még a pereskedés, ő is nem tudom, hány nőt, lányt (főleg tiniket!!) megerőszakolt, bedrogozott, és már 60-on is túl van az a nő aki egykor 13 éves lány volt, Polanski őt is bedrogozta, seggbedugta és ennyi év után még mindig nem akar felelni a tettéért. Inkâbb Svájcba költözött, szabadlábon van, hogy ne keljen az Usában bíróság elé állnia és börtönbe mennie.

21. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 21. 11:49

Épp ez az, hogy aki könyörög,hogy lefekhessen, az nem ugyanaz, mint akit megerőszakoltak. Vagyis pár olyan nő miatt, aki szabad akaratából tette (mert minden nőnek joga van rendelkeznie a saját testével) miért kellene elsunnyogni azt, hogy mások meg nem élhettek ezzel a jogukkal. Igenis, azért, amit tett a rendező, legyen felelősségre vonva, börtönbe zárva. Senki sem kérte, hogy olyanérr menjen, amit nem tett.


Vagyis ha Weinstein megerőszakolt, molesztált mondjuk 100 lányt, nőt (korából ítélve biztos sokkal többet), plusz ezen kívül volt 10, aki meg igenis könyörgött, hogy ez a pondró megdugja, akkor ugye nem fogjuk büntetlenül hagyni a többi száz bűncselekmény miatt?


Aki önszántából ment el,azok most kussolnak, akiket meg molesztâlt, előálltak(egy részük), de nincs joga azoknak, akik önszántukból mentek, hogy minősítsék, bagatelizálják a többiek szörnyű élményeit.


Ha te lopsz egy kiló kenyeret és lebuksz, nem mondhatod védekezésül, hogy hát a szomszéd bankot nem raboltad ki. Mert a kenyér miatt felelned kell.


Hargitay Bea önszántából vetkőzött? Más meg nem. Neki ugyanúgy tiszteletben kell tartanua, hogy a másik nőnek is joga lett volna önszántából eldönteni. Nagyon rosszul veszi ki magát, hogy még a nők is beszállnak ebbe az áldozat hibáztatásba. Ennyire gyűlölik a többi nőt.

20. Mion (válaszként erre: 19. - .fbpojzondpt.)
2017. okt. 21. 09:32

Azt a halk gondolatomat hollywoodra értettem, a szereposztó díványra, nem az olyan esetre, mint a tiéd :)


Nekem is volt hasonló - egy barátnőm palija (nyitott kapcsolatban éltek) minden áron le akart volna velem feküdni... amire érthető módon nemet mondtam.

Aztán egyszer kapatos lett egy buliban,"elvesztette a türelmét" és a falhoz nyomott, hogy megcsókoljon. Na csajok én embert így még nem ütöttem meg, mint azt a srácot. Ököllel, adjad neki....

Érthető módon már nem vagyok annak a társaságnak a tagja.

Bennem ez sosem erőszakként, vagy zaklatásként élt. Olyan kikúrt mérges életemben nem voltam. Lehet, hogy az alapszemélyiségen, pillanatnyi lelkiállapoton múlik, ki hogyan,éli meg.

Valszeg ha az csinálja, akiért odavagy, más, mintha olyan, akit,legszivesebben lelöknél a lépcsőn...

Sok tényezője van ennek.

19. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 20. 11:10

szerintem nincs olyan nő aki ne akadna ki egy valós erőszaktól. az, hogy mennyire és hogyan képes ezzel együttélni, az teljesen egyéni, mint ahogyan mindent másképp él meg minden ember.


a szereposztó dívány szerintem azért egészen más tészta.. és igaz, abból robbant ki ez az egész világszintű megmozdulás, többségében nem erről beszélünk, hanem konkrétan a nemkívánt dolgokról.

2017. okt. 20. 08:31

[link]


Nem hiszem, hogy a nyilatkozó hölggyel egyébként mindenben egyetértenénk, de ezt a témát én is így látom. Kicsit az van azért, hogy ne minden nő akad ettől annyira ki. Sőt, olyan is van, aki akkor nem akadt ki annyira, ma meg nagy mellénnyel odaáll, hogy jaj hát őt is, ő se maradjon ki..


Ezzel együtt biztos van, akit egy életre megviselt, meg tönkretett.


Is-is.

17. Zsú1965 (válaszként erre: 11. - .fbpojzondpt.)
2017. okt. 20. 07:18

Igen, igazad van, ez a lényeg:


"de az akaratom ellenére soha senki ne érjen hozzám olyan szándékkal, amibe én nem egyeztem bele... semmijével. soha."


Minden más körülmény vagy előzmény mellékes.

2017. okt. 19. 18:00
Mindenáron felelőst (valójában racionális okot) akar találni, még úgy is, hogy saját magát nevezi ki, mert ebbe nem bolondulna bele. Abba viszont valószínűleg igen, hogy végső következtetésként levonná, hogy bármikor megtörténhet vele újra, és ugyanígy nem tudná megvédeni magát. Ez olyanokra jellemző, akik képtelenek feldolgozni, hogy jó pár olyan ember létezik, esetleg a közvetlen környezetében, akiknek nem okoz semmiféle lelki problémát az, hogy a másik ember érzéseivel nem törődve, bántsák / tárgyként használják őt.
15. f.frezia (válaszként erre: 14. - .fbpojzondpt.)
2017. okt. 19. 15:58
De nem àm!
14. .fbpojzondpt. (válaszként erre: 12. - F.frezia)
2017. okt. 19. 15:36

nem.. de én még annyit sem teszek, hogy kiírom, hogy #metoo.. mert én már nem az vagyok akivel ez megtörtént...és hálás vagyok, amiért sikerült eltemetnem.. akkoriban még álmodtam párszor vele, sosem felejtem el, ahogy azt álmodom, hogy ököllel arcbaverem és érzem, ahogy törik a csontja a kezem alatt... már rég nem gondoltam amúgy rá.. az ilyesmit az ember nem dédelgeti, el akarja felejteni. de egyébként legfőképpen Anyukám miatt nem akarnám, hogy ez tudvalevő legyen rólam.. nem akarok ezzel azonosulni, és nem akarom, hogy bárki azt gondolja rólam, hogy biztos reménytelenül lelkisérült vagyok, vagy hogy biztos egy életre boldogtalanná tesz.. mert nem. szar hogy ez történt, a tudat szar...

de azt sem akarom hogy hősként ünnepeljenek amiért normális életet tudok élni, mert őrület sajnos, de hány és hány olyan nőről derül most ki "akiről nem is hitték volna", hogy ugyanúgy mosolyog, ugyanúgy kedves, ugyanúgy - urambocsá - akár boldog és kiegyensúlyozott is.

nekem is perpill ez az egy életem van, nem fogom magam megnyomorítani mert történtek velem igazán rossz dolgok... szerintem nem vagyok kivétel.

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. okt. 19. 14:53

Nézd, vitatkozni nem akarok senkivel, nem is azt mondtam, hogy ez minden esetben így van.

A kérdés szerintem kicsit általánosabb, mint ez a konkrét eset.

Azon kívül tudod, hogy évek óta a filmiparban vagyunk, fizikailag is az Oscar díjasok között, és azért láttam, amit láttam, többnyire a pasiknak kell a hölgyeket levakarni..

De persze ez sem mindig igaz, meg lehetnek hülye helyzetek, stb..

És ezzel legkevésbé se az áldozatot hibáztatom, csak arra akarok rámutatni, hogy nem mindig egyértelmű az elején, hogy hova is vezet valami..

Öreg, undorító pasi? Hát láttam én már csodákat, a külső meg a kor önmagában semmit sem jelent.


Az egyetemen is volt anno ez a jelenség, de aki ebbe egyáltalán nem ment bele, annak semmit sem tett a karrierjével.. Annak tett, aki ezt hagyta, és az ilyen köröket kereste. Annak tehetett jót is, rosszat is.


Kicsit árnyaltabb ez azért, de nyilván vannak kellemetlen helyzetek, meg disznó pasik. De disznó nők is, nyugi.


Egyet tuti ismerek ;-))

12. f.frezia (válaszként erre: 11. - .fbpojzondpt.)
2017. okt. 19. 13:44

És te sem csináltál semmit. Nem jelentetted fel, nem verted nagydobra..

Ami gyakori. És érthető. Mert vagy eltemeted magadban vagy feldolgozod akárhogy..

Nem is értem hogy gondolja a fórumindító, hogy az áldozat majd elmondja a környezetében, hogy megerősítést nyerjen, hogy társadalmilag elítéljék az elkövetőt, hogy mki szemében gonosszá váljon.. az áldozat meg áldozattá? Ez nem segíti a feldolgozást.


Persze minden eset más és más, tudom..

De annál szörnyűbb nincs, mikor egy ismerősöd/barátod teszi ezt..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook