Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért akarsz gyereket? Elgondolkodtál már ezen? fórum

Miért akarsz gyereket? Elgondolkodtál már ezen? (beszélgetős fórum)


29. 64d640aa58 (válaszként erre: 26. - 35491a860f)
2010. jan. 18. 09:54
örülök hogy egyetértünk:)
2010. jan. 18. 09:53

Én nem vallásos szemmel nézek ezekre a dolgokra....de tudjátok ti hogy a földünk el fáradt????

bele fáradt a szennyezésbe....és ettől van sajnos véges.....szitu...ha nem kapjuk össze mnagunkat akkor bizony 50 év múlva..KÁOSZ!

Csak nézzünk körül mi van a világban???

És rá jövünk bizony a környezet szennyezés igen dúrva!!!

nem vitatkozni szeretnék.....de tény fogy az idő.....és a mi gyerekeinket is meg kell óvni..és úgy nevelni, hogy ők hozzák helyre azt amit sok év alatt tönkre tettek....a mostani gyerekeknek lehetőségük van kézbe venni az írányítást csak ralytunk múlik, leendő, és meg lévő szülőkön...

27. 64d640aa58 (válaszként erre: 23. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:53
nézd én megtanítom a gyerekemnek hogy mit tegyen, mit ne tegyen a környezet védelem szempontjából, csakhogy nem az én gyerekem teszi tönkre a földet, és nem is ő fogja megmenteni, ezt másoknak kéne megtanítani, akik tényleg károsítják.
26. 35491a860f (válaszként erre: 24. - 64d640aa58)
2010. jan. 18. 09:52
Egyetértek. :)
25. pemete (válaszként erre: 19. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:51

Ki szüli rakás számba a gyerekeket???

Egy bolygón élünk, biztos? Mert itt Magyarországon éppen az a baj, hogy nincs elég gyerek...

2010. jan. 18. 09:50

gyereket szülni öröm, nem bűn, semmi kép sem felelőtlenség. Az ami történik a Földünkkel, meg a világban, elég szomorú, de nem az a megoldág hogy akkor senki ne szüljön gyereket. Szomorú ami van, de amig élünk legyünk boldogok,ne keseregjünk hogy jaj mi lesz. Szerintem a gyerekeimnek is lesz gyereke, és a gyerekeim gyerekeinek is, és ez így jó,nem szabad úgy hozzáálni hogy minek????

ennyi erővel reggel ki se keljünk az ágyból.... ez hülyeség!!!

2010. jan. 18. 09:49

És ti mire tanítjátok gyerekeiteket?

Pl környezet védelem állatvédelem stb..

2010. jan. 18. 09:48
Ezért ez a kérdés....nem negativ értelemben....csak gondolunk-e gyermekeink jövőjére? Most nem az anyagi háttérről van szó hanem globálisan.....az EMBERRRŐL van szó...
21. 35491a860f (válaszként erre: 12. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:48

Figyelj! Ez ugyanolyan dolog, minthogy nagyon sokan azt vágták a fejünkhöz, mikor első gyermekünket bevállaltuk a férjemmel és még lakásunk sem volt, hogy minek szülök én gyereket, mikor először inkább az anyagi helyzetünket, a fene nagy 'egzisztenciánkat' kellene megalapozni?! Én már akkor rákérdeztem, hogy: "Ebben az országban???? Miről is beszélünk???"


Ha örökké arra vártunk volna, hogy mikor lesz lakásunk, marha jó, jól megérdemelt, tisztességes fizetésünk és egy kisebb vagyonunk, akkor soha, de soha nem szültem volna egyik gyerekemet sem meg, mert a mai napig nem vagyunk jól megfizetve a munkahelyeinken a férjem se, és én sem és saját lakásunk is csak jóval a szüléseim után lett meg. Szóval, hülyeség arra gondolni, hogy mi lesz 40 év múlva, mert addigra tényleg változhat, fejlődhet annyit a tudomány, hogy esetleg megszüntethető lesz az a folyamat, ami most még reménytelennek látszik a Földünkkel kapcsolatban. Ne ezt nézd!


Hanem azt, hogy akarsz gyereket, vagy sem?

Tudod-e őt feltétel nélkül szeretni, akármilyennek születik is?

És van-e akaratod, lelkierőd ahhoz, hogy minden körülmények között gondoskodj róla?


Ha ezekre a kérdésekre igen a válaszod, akkor vágj bele és ne fantáziálj, hogy mi lesz ekkor, meg akkor! Hülyeség! Nem érdemes!

20. Sirga
2010. jan. 18. 09:47
Jó kérdés, fogalmam sincs. :) De mindigis akartam, és egyetlen pillanatra sem bántam meg. Aggódhatunk a jövő miatt, de attól jobb lesz valami? Persze, a józan ész fontos, de mindent nem írhat felül! Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, miért szeretem a páromat - nem tudnám megindokolni. A gyermekeimnek meg kellett születniük, mert nélkülük üres lenne az életem, és képtelen lennék rájönni, mi hiányzik ... :)
19. 791fce5155 (válaszként erre: 11. - 35491a860f)
2010. jan. 18. 09:47

nem rég láttam egy filmet és iszonyatosan elkeseredtem...ezt minden embernek le vetíteném.....mert ha ti is látnátok el gondolkodnátok......ok akarjunk gyereket de vigyázzunk a környezetünkre!!

És ezt sajna figyelmen kívül hagyják sokan akik felős embernek tartják magukat.....

Szennyezzük a környezetünket...szedjük a kemikáliákat és rakás számba szüljük a gyerekeket.....ja és nevelni sokan nem szeretnek...akkor meg kérdem minek gyerek?

ha nem vigyázunk a környezetünkre??

én nem azt akaorom mondani ne szülessenek gyerekek, hanem azt hogy nem figyel oda az ember mit eszik,mit iszik, és miket szed be gyógyszereket....

2010. jan. 18. 09:46

Engem sem érdekel,mi lesz 2050 ben!!!

Majd kiderül akkor,ha megélem...ha nem így jártam!!!:))


2-3 éven belül én is szeretnék,egy kislányt!

Hogy miért??Mert vágyom egy családra,szeretetre!Szeretnék gondoskodni valakiről,valakit tiszta szívből szeretni,szeretném megtanítani sok mindenre!Sajnos szar családból származom,és soha nem voltam velük boldog!Egy másik életben,amit én irányítok,az szeretnék lenni!!!Ahhoz meg szülnöm kell!!! :)))

17. 9925394c3b (válaszként erre: 12. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:45

Tudjuk,hogy fogy az idő....miből tudjuk? Ki tudja 100%-ra azt h 40év múlva világvége lesz? Senki...

Ha nincs világvége akkor i fogy az idő, mindenki meghal előbb utóbb,ez az élet rendje, ha ettől félnék,hogy elfogy az időm,akkor soha sehova nem mehetnék,nehogy elüssenek,nem fűtenék, hogy nehogy szén monoxid miatt halljak meg stb....

A leírtak alapján még 40évünk biztosan van,amit szeretetben.boldogságban és családban tölthetünk el...miért kínoznánk magunkat 40évig magánnyal feleslegesen?????

16. ancsyangel (válaszként erre: 1. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:43

Igen erre a világra! Mert nem a világnak hanem magamnak a páromnak és a kis családomnak szülöm azt a kis életet! És nem lehet a jővőben élni mert akár holnap is tőrténhet bármi tragikus...

Én a jelenben élek és boldogan nevelem két kis gyekőcömet és örömmel várjuk együtt a kistesót :)

Természetessen valamennyire előre tervezek de nem több évre az hogy 40 év mulva mi lesz az meg még változhat is....

2010. jan. 18. 09:42

Ez egy nagyon jó kérdés, mert írhatnánk sorba, hogy azért hogy szeressük, óvjuk, mi neveljük, ő is szeressen minket, mert ez az élet rendje, mert az ösztönök ezt akarják...


De szerintem sem szabad úgy nekiállni a dolgoknak, hogy 40 év múlva mi lesz. Sose jó az ilyen gondolkozás, ennyi erővel ki se lépjünk az utcára mert lehet elüt egy autó...

14. azure_
2010. jan. 18. 09:42

20 évvel ezelőtt is azt mondták, hogy 2000ben itt a világvége meg ilyenek. Ebből nem lehet és nem is szabad kiindulni.

Én amikor elhatároztam, hogy szeretnék egy gyereket akkor olyanok jutottak eszembe, hogy gondoskodás, összetartozás, család, boldogság, öröm.

Persze nem csak szavak, hanem ezekhez tartozó érzések. Mióta megszületett a kisfiam úgy érzem érte érdemes élni. Az, hogy mi lesz 2050ben nem tudom de soha nem akartam tudni a jövőt!

2010. jan. 18. 09:42

Ez inkább ZÖLD fórum....adhattál vona más címet ,vagy nem így kellene felhívni erre a figyelmet!

De hülye kérdés!"Miért akarsz gyereket?..."

Ha nő vagy és megérettél az anyaságra,nem kell gondolkodnod!!!

2010. jan. 18. 09:41
Ha komolyan bele gondolunk......valahogy így.....gyereket szülni...egy ilyen világba ahol tudjuk...fogy az idő.....én ebbe is bele gondolok.....hisz a gyerekeinknek felelőséggel tartozunk szerintem....
2010. jan. 18. 09:41

Bocsi, nem olvastam végig, olyan hosszú, de egy a lényeg: NEM SZABAD ENNYIRE FEKETÉN ÉS FEHÉREN FELFOGNI AZ ÉLETET!!!!


Ha tényleg így indulnék neki a jövőnek felakasztanám magam az első fára.

2010. jan. 18. 09:40

Ha ezt a részét nézem akkor tényleg elszomorodom,mint tegnap ahogy a Világok harcát néztem arra gondoltam hogy ha én nem is érem meg de az unokám vagy a dédunokám lehet hogy épp így fog kűzdeni az életéért és bevalom.........elpityeredtem.De ha mindig csak a rossz dolgokon töprengnénk semmi jó nem maradna nekünk embereknek!!!!

Én voltam annyira "önző" hogy gyereket vállaljak mert IMÁDOM ŐT és bár ő ha csúnyán akarok fogalmazni "nem kéreckedett a világra" párommal megteszünk mindent hogy Ő BOLDOG ÉLETET ÉLJEN. :)

2010. jan. 18. 09:40

10 év alatt akár eljöhet a világvége vagy akár fejlődhetünk akkorát h megtudjuk oldani a hasonló gondokat..... :)


ettől függetlenül (+ attol is h nekem is van gyerekem) szerintem ha ezen agyal valaki és mégis szeretne gyereket akkor ez önzés...

nem -nem itélkezem, mielött gyerekem lett volna ezen agyaltam én is!

amióta megvan a kis tündérkém már nem erre gondolok! hanem h szegényebb lett volna a világ egy ilyen kis drága élettel ha nem válalom be.....

2010. jan. 18. 09:39
2010. jan. 18. 09:39

Azért akarok gyereket (2-3éven belül), mert vágyok rá. Lassan 5éve együtt vagyunk a párommal, vágyunk egy babára, közös családra.

Az meg, hogy mi lesz 2050-ben?! Ki tudja ezt? 2000-re is mondtak világ végét, mégis itt vagyunk. Hülyeség lenne most azért nem szülni 40évig,mert mi lesz akkor...senki nem tudhatja biztosra.

6. Vikoka18 (válaszként erre: 1. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 09:39

Szia!

Ezen már én is gondolkodtam,meg a pénzügyi helyzeten is.De ha arra várnánk,hogy mikor jön el a megfelelő pillanat,hogy rendeződik a helyzet,akkor örökké várhatnánk!

Nehéz ügy,én is féltem már most,hogy mi lesz a jövőben vele...

2010. jan. 18. 09:39

A Föld 71 százalékát, közel 362 millió négyzetkilométert tengervíz borítja. Az óceánok, tengerek 1,3 milliárd köbkilométernyi vizet tárolnak, a világtenger területének több mint a fele 3000 méternél mélyebb. Bár a tengerek élővilága, különösen a mélytengeri élet java része még ma is ismeretlen a kutatók előtt, a hatalmas felszínből és a mélységből ítélve annyi bizonyosan állítható, hogy bolygónk életterének nagy részét tengerek és óceánok adják - itt található a földi élet, a bioszféra túlnyomó része. A tengerek biodiverzitása, azaz az itt élő fajok sokfélesége pedig nagyobb, mint a szárazföldi és az édesvízi ökoszisztémáké. A tengerek az élet szinte végtelen formáinak nyújtanak otthont a mikroszkopikus élőlényektől, a 0,02 mikrométeres fitoplanktontól a 33 méteresre megnövő cetekig.


A tengeri környezetre azonban számos, az emberi tevékenységekből származó terhelés nehezedik. Az emberiség hatása a világtenger nem kevesebb, mint 41 százalékát fokozottan terheli, s mindössze 4 százalékára mondhatjuk, hogy úgy-ahogy érintetlen maradt - derül ki abból az átfogó tanulmányból, amelynek eredményeképpen először készült részletes térképsorozat a Földünk tengereit, óceánjait érő emberi hatások következményeiről. Gyakorlatilag nincs a Föld vízburkában egyetlen pont sem, amelyet ne változtatott volna meg az emberi tevékenység.


Összesített térkép


A Science-ben a napokban publikált tanulmány a Kaliforniai Egyetem ökológiai problémákat elemző központjában (National Center for Ecological Analysis and Synthesis, NCEAS), számos kutatóintézet, civil szervezet és kormányzati ügynökség együttműködésében jött létre. A kutatók 17 különböző emberi tevékenység globális hatását vizsgálták, úgy mint a kereskedelmi halászat, a kikötők és hajóforgalomból eredő vízszennyezés, a klímaváltozás, az ultraibolya-sugárzás mértéke, a tengervíz savasodása stb. Arról gyűjtöttek adatokat, hogy ezek a hatások összeadódva milyen mértékű változásokat eredményeznek a tengerek élővilágában, amelyet 20 ökológiai rendszerbe csoportosítottak, úgy mint a korallzátonyok, a kontinentális talapzatok, a mangrove-erdők vagy a mélytengerek élővilága. Az eredmények szerint az emberi tevékenység hatása az egész bolygón jelen van, s a tengerek, óceánok 41%-át közepesen, illetve erősen veszélyezteti.


Forrás: NCEAS


Az emberi tevékenység világtengerre gyakorolt hatásainak összesített térképe. A hatás erőssége a kéktől a vörös szín felé haladva nő (számszerűen a kutatók által felállított skálán)


Először látjuk át világosan, mely tengeri ökoszisztémák vannak a legnagyobb veszélyben, és hogy az adott területen mi okozhatja a legfőbb problémát - magyarázza a térkép jelentőségét Elizabeth Selig, az Észak-Karolinai Egyetem ökológusa, a tanulmány társszerzője. A problémák pontos helyének, kiterjedésének, súlyának és okának ismerete révén konkrét stratégiákat dolgozhatunk ki, és felállíthatjuk a problémák kezelésének prioritásait. A tanulmány azt is világossá teszi, hogy bár a helyi lépések is igen fontosak, az ökoszisztémák védelme a problémák mérete és általános elterjedtsége miatt már csakis globális megoldásokkal képzelhető el - mondta el John Bruno, szintén az Észak-Karolinai Egyetem professzora, aki Seliggel együtt az óceánok hőmérsékletéről szóló rendkívül részletes (a korábbi, rendelkezésre álló 50 km2-es helyett 4 km2-es felbontású) méréseivel járult hozzá a kutatás eredményéhez. A tanulmány kiemeli, hogy az óceánok hőmérsékletének emelkedése jelenti a legalapvetőbb, mindenhol jelen lévő problémát.


Így készült


Mint azt már említettük, első lépésként 17 különböző, a tengeri környezetre feltehetőleg erős hatással bíró emberi tevékenység területi eloszlását térképezték fel. Ezt követően 14 féle tengeri ökoszisztéma és további hat modellezett ökoszisztéma különböző terhelésekkel szembeni sérülékenységét számszerűsítették. Mindezeket összevetve durván kijelölhetővé váltak azok a területek, ahol a legerősebb az emberi hatás, és egyben igen érzékeny az ott található ökoszisztéma. Végül pedig olyan korábban már elvégzett konkrét méréseket kerestek, amelyek alapján igazolható vagy cáfolható az egyes ökoszisztémák így modellezett sérülése, átalakulása.



Forrás: NCEAS


A világtengerbe jutó emberi eredetű szervetlen szennyezőanyagok eloszlása. A térképen látható, hogy a szennyezőanyagok a partvonalak mentén fejtik ki legerősebb hatásukat (piros színnel), tehát gyakorlatilag azonnal, amint a vízbe kerülnek. A vizsgálat keretében az ENSZ mezőgazdasági szervezete, a FAO adatai alapján azt tanulmányozták, hogy mely folyók mennyi szennyezőanyagot juttatnak a világtengerbe. A felmérés a várakozásnak megfelelően mutatta, hogy nem a nagy vízhozamú folyók, hanem a sűrűn lakott települések, illetve az intenzív mezőgazdasági művelés alatt álló vidékeken lévő vízfolyások számítanak a fő szennyezőanyag-forrásnak


Az új adatok birtokában a kutatók megkezdhetik például annak átfogó felmérését, várhatóan miként hat a jövőben az óceánok felmelegedése a tengeri ökoszisztémákra. Különösen hasznosak ezek az adatok a korallzátonyok vizsgálatában, hiszen az eredmények szerint a világ korallállományának közel fele közepesen vagy súlyosan érintett a vizek felmelegedésétől, s mint az Selig és Bruno korábbi munkáiból kiderült, már a tengervíz 1-2 Celsius-fokos melegedése is fertőzések kitörését okozza a korallok között.


Amiről a térkép mesél


A vízhőmérséklet emelkedése, az elsavasodás, a teherszállító hajókból, kikötőkből, olajfúró kutakból, mezőgazdaságból származó szennyeződés, a túlhalászás mind-mind súlyos nyomokat hagy az óceánok, tengerek élővilágában. Az adatok szerint a legdrámaibb változások a korallzátonyok, a tengerifű-mezők, a sziklazátonyok a mangrove-erdők, a kontinentális talapzatok és a vízfelszínt el nem érő, de azt megközelítő tengeralatti hegyek ökoszisztémáiban érhetők nyomon. A legkevésbé sérültek a mély, lapos aljzatú tengerfenekek és a nyílt vizek felszíni rétegei.


Forrás: NCEAS


A térképen a halállományra már káros mértékű halászat becsült intenzitását tüntették fel. A vörös szín jelzi a túlhalászással jellemzett térségeket - itt a rendszeresen begyűjtött zsákmány mennyisége nagyobb, mint amennyit az állomány természetes növekedése kompenzálni képes. Jól kirajzolódik például a Golf-áramlat által érintett észak-atlanti térség


Ami a területi eloszlást illeti, bolygónk emberi tevékenység által leginkább sújtott tengeri, óceáni övezetei az Északi-tenger, a Csendes-óceán dél-indiai vizei, a Dél- és a Kelet-Kínai-tenger partvonala, a Karib-tenger, Észak-Amerika keleti partvidékének vizei, a Földközi-tenger, a Vörös-tenger, a Perzsa-öböl, a Bering-tenger, illetve a Csendes-óceán nyugati részének egyes területei. A leginkább érintetlen tengerek az Északi- és a Déli-sarkkörökön belül húzódnak - egyelőre. A globális felmelegedés azonban a leggyorsabb ütemben éppen a sarkvidékeknél jelentkezik, így ez az érintetlenség csak viszonylagos. (Az Arktiszon és az Antarktiszon kétszer gyorsabban emelkedik az átlaghőmérséklet, mint a Föld más részein, lásd Negatív rekordot dönthet a sarkköri jég kiterjedése című korábbi cikkünket.)


A hatások a legjellegzetesebb északi fajokon már most is megfigyelhetők: a rozmár például arra kényszerül, hogy mélyebb vizekben táplálkozzon, ezért borjait gyakrabban kell magukra hagynia. A jegesmedvék az előrejelzések szerint nagyjából a század közepére el fogják veszíteni élőhelyük 42 százalékát - ekkorra kétharmaduk a jégolvadás miatt ki fog pusztulni (a jegesmedvék helyzetéről lásd részletes cikkünket .) Az északi-sarkköri jégolvadás nyomán ráadásul nem csupán a jéggel borított vízfelszín kiterjedése, hanem a jégvándorlás mértéke is drámaian megváltozhat, s a jégtakaró visszahúzódása megnövelheti a melegebb vizek beáramlását Oroszország és Alaszka között a Bering-szoroson át. Egy ilyen változás drasztikus hatással lehet a helyi élővilágra - az algáktól az emlősökig.


Új ragadozók az Antarktisz vizeiben


Ami a Déli-sarkkört illeti, egy a közelmúltban megjelent tanulmány arra hívja fel a figyelmet, hogy a felmelegedés belátható időn belül az antarktiszi tápláléklánc összeomlásához vezethet: 40 millió éve nem látott ragadozók térhetnek vissza a jeges kontinensre, amelyekkel szemben védtelenek az évmilliók során itt megtelepedett puhatestű, vékony vázú élőlények. A szilárd, héjas testet összeroppantani képes, gyorsmozgású ragadozó halak akkor szorultak ki a vidékről, amikor tartósan fagypont alá hűlt a tengervíz. Az Antarktisz körüli vizek felszíni hőmérséklete azonban az elmúlt fél évszázad során több mint 1 Celsius-fokkal emelkedett, ami több mint kétszerese a globális átlagnak. Ha az Antarktisz tengereinek vize tovább melegszik, a következő száz év során újra megjelenhet az antarktiszi parti vizekben a most még a kissé északabbra fekvő, néhány fokkal melegebb vizekben élő királyrák, s hamarosan megérkezhetnek a cápák is. Mindehhez annyi kell, hogy az év egy szakában 7 Celsius-fokosra, tehát a mostanihoz képest 6 fokkal - melegedjen föl a tengerek vize, és a terep rögtön alkalmas lesz néhány cápafaj számára. Az újabb ragadozófajok megjelenése alapjaiban forgatná fel az antarktiszi ökoszisztémát, vészesen megcsappanhat például a garnélák és a tengeri csillagok állománya, s az egyetlen sarkvidéki csontos hal, a jéghal is veszélybe kerülhet.

4. 35491a860f (válaszként erre: 3. - Pemete)
2010. jan. 18. 09:38
ja-ja. ;)
2010. jan. 18. 09:37

Ennyi erővel már ne is kezdjünk bele semmibe, hagyjuk a munkánkat is, meg mindent a francba, mert 40 év múlva már úgyis minden egy rakás sz@r lesz! Meg amúgy is, úgyhogy akkor akár csoportos öngyilkosságot is szervezhetnénk!

Aki ilyennek látja a jövőt, az tényleg ne is csináljon gyereket, elég lelki nyomorult van így is a világban.

2010. jan. 18. 09:37
Lehet, hogy félelmetes, de akiben nagyon erősek az ösztönök, a gyermek utáni vágy, az nem azon fog gondolkozni, hogy mi lesz 2050-ben, mert lehet, hogy addig nem is fogunk élni.
2010. jan. 18. 09:35

sok nő akar gyereket...de nem tudom ki hogy van vele?

Én gyakran el gondolkodom..miért akarok gyereket? Erre a világra...a Föld 2050 re sajnos nagyon rosz állapotba lesz....és meg vallom őszintén félelmetes ha bele gondolok mi vár a gyerekeinkre....10 év múlva....ti hogy vagytok ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook