Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miert akarjak a ferfiak hogy mindig igazuk legyen? fórum

Miert akarjak a ferfiak hogy mindig igazuk legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2014. szept. 30. 13:02
mert oka teremtes "KORONAI".??!!
202. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 196. - 3b1a5ec920)
2014. jan. 21. 12:06
És miért akarja mindenki, hogy neki legyen igaza?!
201. mkrisztina89 (válaszként erre: 186. - 812be8c52d)
2014. jan. 20. 18:08
Felsőbbrendű és alsóbbrendű faj nincs a földön, pláne a nők és a férfiak tekintetében. Egyenrangú társak az életben. Erre a legegyszerűbb példa: Ha a férfi annyira felsőbbrendű szerinted akkor miért nem termékenyíti meg magát és oda vissza. A férfi és a nő egymás kiegészítő elemei. Olyanok mint a lego. De ennek a felismerésnek az agyban és a szívben kell meglennie, mint jó alapnak, ugyanis ha nem jó alapra építkezel, lehet jó a többi elem a ház akkor is összedől.
200. mkrisztina89 (válaszként erre: 189. - Chiip)
2014. jan. 20. 18:03
Istenem de igazad van :-) Jó olvasni amit írtál és valljuk be, egy kicsit magamra ismertem :-)
2014. jan. 20. 17:57
Gondoljunk bele egy kicsit a férfiak és a nők gyermekkorába. A lányokat arra ösztönzik, hogy babával a fiúkat arra, hogy autókkal játszanak. A játék is egyfajta tanulása az életben betöltött társadalmi szerepeknek. A Lányok azt hallják anyutól, ha majd férjed lesz akkor így és úgy lesz. A lányokat egy megvédeni való embernek nevelik, míg a kisfiú azt hallja, hogy apa katona volt, és majd te is ilyen erős leszel, és majd meg fogod védeni azt a lányt akit szeretni fogsz. Ez a sztereotípia a régebbi korokban ha nem is teljesen de nagyjából megállta a helyét, de ma ez kivitelezhetetlen. Egy olyan világban ahol a munkahelyért küzdeni kell, olykor gladiátorként. A nők és férfiak sokszor ugyan azt az állást pályázzák meg. Ha egy nő kapja meg az áhított állást akkor azt a férfi lesujtó veszteség ként éli meg, ugyanis kikapott a védelmezni való nem-től. Ha a férfinek a főnöke nő nemű akkor el kell szenvednie nem csak a nők szeszélyeit, de azt is, hogy egy elvileg fizikailag gyengébb embertársa dirigál neki. Az állatias ösztönök miatt a férfi úgy érezheti, hogy a kakasviadalon nem a díjnyertes tenyészkakas nyert, hanem egy gyengébb és felmerül benne a kérdés, hogy most valójában e ő a teremtés koronája. És gondoljunk bele, hogy a nők nap mint nap mennyi problémát oldanak meg és ezt nem azért, mert okosabbak vagy ügyesebbek, hanem genetikailag úgy vannak összerakva, hogy a figyelmük több dolog között is képes megoszlani. És valljuk be, hogy a férjünk vagy párunk helyett hány dolgot kellett már elintéznünk, ki intézte a nyaralást, a hétvégi kirándulást... Jogosan érezheti azt a férfi hogy neki itt már nincs semmibe beleszólása? És ez egy jogos érzet... Azok a párok akik sokszor veszekednek azon, hogy mikor kinek van igaza, engedjék meg néha a másik nemnek, még ha tudják is a jó megoldást 1-1 élethelyzetre, hogy hibázzanak. Én már régóta így csinálom, és most jutottam el arra a pontra a párommal, hogy szívesen kér tőlem tanácsot, és így anélkül irányítom hogy ő erről tudna. De jó is ez így, mert az ő férfiassága sem szenved csorbát legalább a családi életben, és mellesleg én is elérem azt amit akarok :-)
2013. okt. 16. 07:45
ezt igy azert nem allitanam!nem minden ferfi ilyen!
2013. okt. 9. 18:07
A nők jobban akarják szerintem.
2013. júl. 6. 19:36
Miert akarjak a nok, hogy mindig igazuk legyen?
2012. aug. 20. 13:26
Miért???akarják???
194. ade8589ef2 (válaszként erre: 191. - 244bb64f10)
2012. aug. 20. 13:04

Akaratoskodnak mert amugy soha nincs igazuk:)

Egy Nö félfüllel hallja csak meg ugyis

az eröszakos igazfitogtatàst és nem veszi komolyan :-)

2011. ápr. 2. 20:14
Amiért a nők fordítva! :)
2011. ápr. 2. 14:22
.... mert a nők is azt akarják :D :D
2010. aug. 19. 18:42
Ami úgy van azt nem kell akarni:-)
190. 47fe723031 (válaszként erre: 187. - Énekes pacsirta)
2010. aug. 19. 14:40
én úgy vettem észre, hogy ha nekem volt igazam, akkor is ti nyertek, szóval tök 8 :)
189. Chiip (válaszként erre: 187. - Énekes pacsirta)
2010. aug. 9. 00:48

Szerintem meglehet őket érteni. Persze ezt mondom én aki világ életében fiús volt. Ha úgy nézzük mindenki kiáll az igazáért viszont a férfiak büszkeségből nem engednek. A nők nagy többsége meg ugye nem akar vitázni, ezért inkább ráhagyja. Plusz ha úgy nézzük ezek szerepek. A férfi az aki védi a nőt, ez olyan íratlan szabály minthogy nem kezdesz ki a barátod/barátnőd exével. Mert most lehet jönni azzal hogy a nők egyedül is képesek megállni a lábukon, de valljuk be őszintén: Egy nő szereti ha foglalkoznak vele, ha van mellette valaki, ha bókolnak, ha birtokolják. Meg könyörgöm, a férfi a domináns, ergo amit ő mond annak úgy kell lennie. Miért? Mert férfi! Mit is jelent férfinak lenni? Hát pont ezt. Nem mellesleg pedig a férfiak egyszerűek, a nők pedig túlkomplikáltak. Itt egy egyszerű példa, ami egyik ismerősömmel esett meg a minap:

Férfi hazaér a munkából, ledől pihenni. A nő már készült hogy majd kicsit együtt lehetnek, de a férfinek most nincs a nőre energiája, inkább pihenne. A nő pedig elkezd gondolkodni, és ezzel kezdődik a baj. 'Miért ilyen? Pedig annyira vártam! Nem gondol az érzéseimre. Lehet, hogy megunt. Mit kéne tennem? Változzak meg?'

Jó ez kicsit durva, de tényleg ez történt. A nő lehet hogy több felé tud figyelni, de általában rossz következtetéseket von le, mert beleviszi az érzéseket is. Pont ezért nem bírja megérteni a férfit se. Mert a férfi meg egyszerű teremtés. Egyszerű és nem együgyű. Mert akkor ennyi erővel a nők meg felszínesek.

2010. jan. 25. 19:09
A kérdés átgondolatlan.
2010. jan. 25. 18:01
Sziasztok! Hát, én sem értem a férfiakat! Mindig azt akarják,h.lássuk be: igenis, nekik van igazuk! Még akkor is, ha nem! Egyszerűen önzőek! Ők miért nem tudnak bocsánatot kérni? Miért nem tudják beismerni, ha hibáztak? Miért nem tudnak néha ők engedni? Miért mi nők tegyük meg mindig az első lépést? Várom a válaszotokat! Puszi.Ági
2010. jan. 25. 16:18

Nem kell túlragozni. Igy születtek, benne van a gépjeikben és helyesen. Ugyanis felsőbbrendűnek számítanak.


Fajfenntartás és védelem,megóvás, vigyázás, irányítás. Ezzel születnek és ezt viszik tovább. Érzik is azt hogy többre születtek, csak a nők nem hagyják őket kibontakozni, hanem elnyomják a valós énjüket. Igy összezavarodnak,mert nem találják a helyüket a felcserélődött szerepek miatt. Ugyanakkor meg a nők keresik bennünk, az önálló irányítási ösztönt.


Sok az ellentmondás jelenleg. Nem egoisták, csupán teljesen egyszerűen, azok aminek születtek. Férfiak!

2009. aug. 7. 00:17

mert egoisták

pasiból vannak, és ennyi, ők ilyenek

184. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 183. - **Rita**)
2009. júl. 31. 10:05
Igen. Pl. az önzetlenségre is.
183. **Rita** (válaszként erre: 182. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 10:01
Mindenre ez a válasz? :D
182. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 181. - **Rita**)
2009. júl. 31. 09:56
Ugyanazért. Túlélést, szaporodási esélyt növelő tulajdonság.
181. **Rita** (válaszként erre: 180. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 09:55
És szerinted a nők miért akarják, hogy mindig igazuk legyen? :)
180. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 179. - **Rita**)
2009. júl. 31. 09:54
Nem mindegyik. Azokból lesz az evolúciós zsákutca. :)
179. **Rita** (válaszként erre: 178. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 09:50
És mindegyik férfi úgy gondolja,hogy Ő a domináns,az alfa hím? :)
2009. júl. 31. 09:48
Evolúciós oka van. A domináns hímnek nagyobb esélye van a szaporodásra, a génjei jobban elterjednek.
2009. júl. 31. 09:21
A nők nem azt akarják, hogy mindig igazuk legyen? :)
176. rexona
2009. júl. 31. 09:17
Nemtudom, hogy miért akarják, hogy mindig igazuk legyen, de nagyon unom már.
2009. júl. 31. 08:34
Nem kell mindíg igazunknak lenni. Persze van olyan férfi (és nő is), aki eléggé butuska ahhoz, hogy a tényekkel se törődve, azon igyekszik, hogy meggyőzze a másikat az igazáról. És a trükk, hogy igaza van :-) Hisz ez az ő igaza, még ha nem is egyezik a fizikai, valódi igazsággal.
2008. dec. 21. 09:09
Nem akarnak ilyesmit. És a nők sem. Csupán nemi etnocentrizmussal van dolgunk...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook