Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért agyalok és gondolok túl mindent? fórum

Miért agyalok és gondolok túl mindent? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 25. 13:53
Lépj le abból a lebújból. Ne félja az új dolgoktòl, munkától. Inkább próbálj meg örülni nekik. Ez egy próba, kihívás az életedben , új emberek, új társaság, környezet, ez mind öröm és ha kiállod a próbát akkor ez az első lépés az önbizalom felé. Próbálj meg örülni minden egyes napnak. Készülj örömmel az álamvizsgádra, örülj az eddigi belevetett energiádnak amit a tanulással töltöttél, ha leteszed a vizsgát az plusz önbizalom, több vagy minden új nappal mert újakat tanulsz. Legyen ez az első lépésed. És ami a jelenlegi munkádat illeti, nevess a sok szánalmas pofán aki körülvesz. Te nemsüllyedhetsz addig ahol ők vannak most-ez legyen előtted.
30. tvikita (válaszként erre: 29. - 5fc54ca4aa)
2015. okt. 25. 11:32
Pontosan ezt érzem én is, hogy kiégtem, nem tudok már mosolyogni itt, csak azért dolgozok, mert valamiből meg kell élni. Közben egyetemen utolsó éves vagyok, le kell adni a szakdolgozatomat, aminek nagy részét a kocsmában írtam, januárban allamvizsgázok, amire úgyszintén kellene tanulni. Közben van egy minimális magánéletet a párommal, és egyre kevesebb a barátnőimmel. Most is a munkából írok, már csak azt várom, hogy vége legyen a napnak és holnap kezdődhet elölről minden.
29. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 18. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 25. 07:39

És ezt olvasva a szegély pultoslány keze lassan a méregpohár felé indult...


Ugyan ezek az álszent ezoterikus magyarázatoktól kiráz a hideg - nem csak a tiédtől *Zolcsika*, mindegyiktől.


Egy ilyen fojtogató milliőt nem lehet kizárni, meg belső békére törekedni fekve hányó kiskeserűs szeszkazánok közt. Ha le tud onnan lépni OK. Ha nem csak reménykedhet, hogy változik a helyzet de szerintem nem fog.Nem neki való meló, nem neki való társaság és el fog süllyedni a falusi kocsma homályában.


Egy nagyon kedves lányismerősöm van hasonló helyzeben, aki egy full értelmes és igényes fiatal nő (De még mennyire az!) de CSAK akkor fog tud változni és változtatni, ha első lépésként ő is otthagyja a vidéki sörözőt, ami egyébként egy nívósan berendezett hely csak a vendégkör és a menedzsment nem az.

28. Panna.33 (válaszként erre: 21. - Tvikita)
2015. okt. 24. 22:01
Helyesen teszed :)
27. tvikita (válaszként erre: 26. - 123e772adb)
2015. okt. 24. 20:46
Mert a vendégeim többsége aluliskolázott alkoholista, aki 5 percenként ki-be járkál, nem szívesen beszélgetek velük. Könyvet viszek, meg tanulni is próbálok, de lehetetlen úgy, hogy 2 percenként fel kell állnom, és kiszolgálni őket... elég forgalmas kocsmáról van szó, de mégsem foglal le eléggé
26. 123e772adb (válaszként erre: 21. - Tvikita)
2015. okt. 24. 19:17
14 óra arra megy el, hogy agyalsz. Miért nem viszel be egy könyvet, vagy beszélgetsz a vendégeiddel, vagy akármi?
25. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Kisj)
2015. okt. 24. 18:50
Hagyd már.:) Így is totál padlón van, gondolom megvan az oka. :s
24. kisj (válaszként erre: 23. - Tvikita)
2015. okt. 24. 18:29

Csak arra mondtam, amit olvastam tőled.

Ha ilyeneket írsz le, akkor számomra ebből ez következik.

23. tvikita (válaszként erre: 22. - Kisj)
2015. okt. 24. 18:26

Igazából néha már azért viselkedek bunkón az emberekkel, hogy rúgjanak ki...Na jó ez nem igaz, de tényleg nem szeretem a munkám, de mentségemre, váltás előtt állok.

Az életmódváltást is megkezdtem, és már fogytam is, de még sok van hátra... Az pedig elég merész dolog volt tőled, hogy így kijelentetted, hogy nem volt semmilyen komolyabb problémám. Ha nem ismersz, ne mondj ilyet.

22. kisj (válaszként erre: 8. - Tvikita)
2015. okt. 24. 18:14

Ha ennyire nem szereted a munkádat, akkor hagyd ott.

Bár még az is csoda, hogy eddig nem rúgtak ki.

Ha zavar a súlyod, akkor fogyjál le.

Hogy miért agyalsz ilyesmiken?

Talán azért, mert még az életben nem volt semmilyen komolyabb problémád.

21. tvikita (válaszként erre: 20. - Panna.33)
2015. okt. 24. 17:20
Nem tudom, hogy végig olvastad-e...igen, mondhatni ráérek, mert hiába a 14 órás munka, 2 vendég között vagy akár alatt, mert fél perc alatt lerendezem őket, ráérek agyalni, és ez már szokássá vált. Megpróbálok mostantól csak pozitív dolgokra gondolni, és nem agyalni...
2015. okt. 24. 15:47
ráérsz....
19. tvikita (válaszként erre: 18. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 24. 15:41
Igen, pontosan, és tudatosan tudom, hogy mi lehet a bajom, és azon a szinten tartok épp, hogy megpróbálok ellene tenni :) Köszönöm
18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 15:04

Tudod te nagyon jól! Csak nem akarod felfogni!


Igen, önsorsrontó mechanizmusnak hívják, amikor valakiben akkora a félelem és a kétség (bizonytalanság), hogy mindent túlbonyolít, túlgondol, túlpörget, túlparázik.


Mi is az igazi probléma?


- A nyugalom hiánya. (béke)



A nyugalmat honnan kapod meg?


- A belső nyugalmadtól. (belső béke)



A belső nyugalmat honnan kapod meg?


- A magabiztosságodtól. (önazonosság)



A magabiztosságot honnan kapod meg?


- Az önbizalmadtól.



Az önbizalmat honnan kapod meg?


- Az önmagaddal való pozitív, józan bánásmódtól.



[link]


[link]


[link]

2015. okt. 24. 12:53
Tényleg nagyon erősen próbálkozok, de vannak rosszabb és jobb napjaim is...
16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 15. - Tvikita)
2015. okt. 24. 12:51

Pedig ennél jobb tanácsot nem hiszem, hogy kaphatsz!

Minden rajtad múlik, mert más nem tud belebújni a buksidba, hogy átirányítsa a gondolatod!


(ha nekem sikerült, neked mért ne menne!)

15. tvikita (válaszként erre: 14. - 2104cc91e8)
2015. okt. 24. 12:46
Tudom, vagyis ismerem az agykontrollt, meg a vonzást, de magamon nem tudom alkalmazni, vagyis folyamatosan próbálom, de nem sikerült idáig.
14. 2104cc91e8 (válaszként erre: 13. - Tvikita)
2015. okt. 24. 12:38

Ügyes vagy, ne hagyd abba, és ezen spekulálj, ha eléred a célod, nem fogsz butaságokra gondolni, mert

meglesz az önbizalmad is!


Nem hallottál a vonzás erejéről??

Ha negatívan gondolkodsz valamiről, az fog bejönni!!


Fordíts a gondolaton: Igenis, sikerülni fog!!

13. tvikita (válaszként erre: 12. - 2104cc91e8)
2015. okt. 24. 12:35
Köszönöm, rajta vagyok :)már fogytam is, de még kell sok minusz kiló :)
12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 8. - Tvikita)
2015. okt. 24. 12:32

Ha túlsúlyod van, akkor azon kéne "agyalnod" hogyan tegyél ellene!

A napi -kalóriaszegény- főzéssel és mozgással

mindjárt kitöltené a gondolataidat a jó irányba!

Aztán ha lemegy pár kiló, jön az önbizalom!!


Sok sikert neked!

11. 123e772adb (válaszként erre: 10. - Tvikita)
2015. okt. 24. 12:23
Hosszú folyamat, ameddig leszoksz az agyalásról. Egy csomó energia elmegy hülyeségekre. Gondolj másra, ami előrevisz, nem hátráltat.
10. tvikita (válaszként erre: 9. - 123e772adb)
2015. okt. 24. 12:08
Dehogy, dolgozik ő is, de még nem is élünk együtt, sőt nagyon messze egymástól, de amíg én este 8kor még dolgozik, ő épp találkozott egy haverjával és hát volt ivászat is.
9. 123e772adb (válaszként erre: 8. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:54
Bocsi, de a pasid nem dolgozik, te pedig 14 órát hajtasz? Ő otthon vedel, ameddig te dolgozol?
2015. okt. 24. 11:49

Persze, általánosíthatunk, mert nő vagyok, oké, de ez már több a soknál. Igazából szabadidőm sincs, mert napi 14 órákat dolgozok, de munkámból adódóan van időm gondolkozni a hülyeségeken... De tényleg olyan dolgokon, ami elrontja utána a kedvem... pl hogy a pasim azt mondja hogy épp otthon iszik egy haverjával, én meg rögtön arra gondolok, hogy oké, de mi van ha épp elmentek bulizni, pedig tudom hogy nem... vagy hogy a barátnőm miért nem ír vissza rögtön, mert vagyok én, aki 5 percenként ránézek a telefonomra, hogy keres-e valaki, akkor más miért nem bír válaszolni, vagy miért nem olyan hangsúlyban ahogy én azt elvárom? Na ilyen és efféle gondolataim vannak. Még egy példa, kell mennem novemberben egy új munkahelyre próbanapokra, amit nagyon nagyon szeretnék, és már most azon gondolkozok, hogy mi van nem sikerül, vagy ha lemondják... és így teszem tönkre magam a gondolataimmal.

Magamról annyit, hogy egy túlsúlyos, önbizalomhiányos pöszeségét kezelni próbáló, önbizalomhiányos pultos lány vagyok egy kis falusi kocsmában, ahol ki nem állhatom a légkört, és az embereket.

7. 123e772adb (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:40
Minek bonyolítasz? Bonyolódik az magától is. :)
6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:38
Azért mert nő vagy. :P
2015. okt. 24. 11:30
Mert sok a szabadidőd.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:26
Hogy?
3. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:24

Erre mondaná párom "ez azért van mert nő vagy és ilyen a fajtád"

Ezt én is mindig megkaptam mikor tulagyaltam. De sokat fejlődtem mellette :D

Egyszerűen ne hagyd hogy elkezdjen túl pörögni a proci. És az önbizalmad fejleszd.

2. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Tvikita)
2015. okt. 24. 11:21
Önismeret csodákra képes...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook