Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért a torkát harapja a cicám a befogadott cicámnak? fórum

Miért a torkát harapja a cicám a befogadott cicámnak? (tudásbázis kérdés)


11. fridoka (válaszként erre: 9. - Alidamolnar)
2011. júl. 29. 10:22
Köszönöm,remélem nem lesz nagyobb baj.
2011. júl. 29. 10:12
Az enyémek is szoktak torokra menni, de nem durván inkább játékból, pláne, hogy ezt megelőzi szinte mindig egymás bundájának tisztogatása, aztán átmennek birkóba, arra érdemes figyelni, hogy ténylegesen durva támadásról, vagy játékról van szó..ha még nem régóta vannak együtt, valószínű dominancia harcról van szó.
2011. júl. 29. 10:07

Nálunk is ilyen torok harapdálós figura volt, pedig csak egy héttel jött előbb az első cicánk, (3 hónapos volt). A másodikat pedig találtam az utcán kóborolt, és hazahoztam rá egy hétre, ő is ugyanannyi idős volt.

Durva volt nálunk is, tényleg az első cica a torkát harapdálta a befogadottnak.

Egyszerre vittem őket oltásra, és mondtam kétségbeesve az állatorvosnőnek, hogy mit tegyek, lehet, hogy megöli a másikat? De a dokinő tutira megnyugtatott, hogy ilyen nincs, bármennyire is durvul a dolog, a végsőkig nem megy el a cinyó.

Aztán össze is szoktak, 2 hét múlva már összebújva aludtak.

2011. júl. 29. 10:05
Amikor az én kis foxi kutyummal játszik a macska, akkor is a torkát harapja a kutyának, na de annyira azért nem durván erősen, és én jót szoktam rajta nevetni, mert a kutyát egy kicsit móresre kell tanítani, mert sokszor durva a cicával...
2011. júl. 29. 09:55
szerintem csak talált egy bolhát és azt akarja elkapni :)))))))))))
6. Brad
2011. júl. 29. 09:49

ösztönös a nyakra valo tamadas. ott tudja a zsakmany/ellenseg nyakat legkönnyebben eltörni.


Gondolom rangatja is, nem csak harapdalja...

2011. júl. 29. 09:38
mert nem szeretgetni akarja!
4. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. júl. 29. 09:38
Mert a macska ragadozó állat, és ez a leghatékonyabb módja a zsákmány kinyúvasztásának. A nagymacskák is így csinálját, oroszlán, tigris, stb...
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. júl. 29. 09:34
Mert a legtöbb cica nem barátkozós típus. Mondjuk elég radikális macskád lehet, ha egyből torokra megy.
2. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2011. júl. 29. 09:32
Mert nem örül neki.A macskák nehezen fogadnak be új társat.Egykék szeretnek lenni.
2011. júl. 29. 09:27
Miért a torkát harapja a cicám a befogadott cicámnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook