Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért a feleség dolga a takarítás, főzés? fórum

Miért a feleség dolga a takarítás, főzés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jún. 28. 10:39
Azt nem is ìrtam,h már az 5éves is maga rendezi a dolgait:)Strandon nem hozzâm jött,hanem a fiatal szülőkhöz és közölte velük,h fegyeljenek már a kislányukra,mert kővel dobálja őt.Ezekkel a szavakkal.Tehát igen korán önállóak lesznek,már csak az önellátàsra kellene rászoktatni,de az még a kicsinél bajos:D
2013. jún. 28. 10:36
A barátnő ott rontja el,h a nagy szerelemben eleinte 1000%-on pörög,aztán már nem bírja,de az elvárás megvan.Nálunk apuka is megfogja a fakanalat-főzés cêljából:)-,nagyfiam is kipórszívóz,port töröl!,főzött is,vasalást férjem megcsinâlja,szereti is csinálni-mondjuk kózben tv-t nézve,egyik gyerekkekl,aki a keze alá adja a ruhát én is szeretnék:)-,tehát nálunk az egêsz család házimunkázik.Engem nem szidhatnak majd a menyek,h a fiam itthon ki volt szolgálva:))
55. kristo_f (válaszként erre: 53. - E49241a632)
2013. jún. 28. 10:31
:))
2013. jún. 28. 10:25

mert a férfi napi 8 órát dolgozik amíg az asszonyka otthon van. Szegény urunktól nem várhatjuk el, hogy miután ő dolgozott, és mi csak otthon ültünk egész nap, még segítsen is takarítani. Ezért cserébe eltart minket!



ja bocs, már nincs is így! Akkor a férfinak is be kell segíteni a házi munkában! :D

2013. jún. 28. 09:55
Ok, végülis már a rómaiaknak is megvolt a morgáshoz (düdörgéshez) való jog:D
52. kristo_f (válaszként erre: 48. - E49241a632)
2013. jún. 28. 09:40

Na most meg nincs sapkám

:)

Azért mert düdörgök, még segitek

A többi, hogy kit keressek hol maradjak, már nem jácc :)

De mondok egy példát

Kihúzzuk a kinyitható ágyat a barátnőmnél. Azonnal kapja a partvist, hogy jaaaj de kosz van mögötte, merthogy egyedül nem szokta kinyitni

És? Idáig is ott volt, nem zavart mert nem láttad

Nem úgyvan az!


Ha a nyaralóban 2cm-nél magasabb a fű vagy nem áll megfelelően a buxus ága, azonnal vágni, igazitani kell

Nem francia kert az!

Én el tudom nézni ha ferde is


Szerencséje/szerencsém van, mert nem élünk együtt

:)

51. e49241a632 (válaszként erre: 49. - Bd55e3f068)
2013. jún. 28. 09:14
Hát, na ja:) de a szerelem, ami sajnos múlandó, képes elvakítani az ember fiát, lányát. De szerencsére még most sem késő visszaküldeni a feladóhoz, tárt karokkal várják, örökéletű garancia van rajta;)
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 48. - E49241a632)
2013. jún. 28. 09:05
Hahaha, ezt így igaz, nagyon jól megmondtad... :) Észre kell venni a jeleket, és az ilyen jellegű pasikat kerülnünk kell, úgy gondolom.
49. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - E49241a632)
2013. jún. 28. 09:04
Első körben a szülői minta rontja el, de második körben meg a szorgos-dolgos barátnő, feleség. Nem kellene ráhagyni, ha meg őurasága úgy gondolja, neki ez jár, akkor nem kell hozzámenni.
48. e49241a632 (válaszként erre: 47. - Kristo_f)
2013. jún. 28. 08:55
Hát, lehet, hogy nem látnád ilyen "nagynak", ha nem tett volna mindent a feneked alá, de talán boldogabb lett volna, ha kicsit jobban bevonja az urakat a munkába, és többet tud törődni magával. Persze az ő döntése volt, hogy így élt, de ha a párodtól is ugyanezt várod, akkor elég sok konfliktusod lesz, vagy igen sokáig válogathatsz, mire megtalálod anyukád "mását". Nem lenne egyszerűbb, ha az ilyen fiúk mamával maradnának? Akkor életük végéig (vagy a mama élete végéig) részesülnének ebben a csodálatos gondoskodásban és kényelemben.
47. kristo_f (válaszként erre: 45. - E49241a632)
2013. jún. 28. 08:49

Az anyukák rontják el a pici fiaikat. "


Ez igy van esetemben is, de csak most látom milyen nagy volt Ő (:

Nem irom le, milyen dolgokért düdörögtem és hogy kiszolgált fiatal koromban

46. kristo_f (válaszként erre: 44. - 17aadc1082)
2013. jún. 28. 08:46
No most az a baj hogy van sapka rajtam?
45. e49241a632 (válaszként erre: 42. - Kristo_f)
2013. jún. 28. 08:32

Pont ez jutott eszembe a témával kapcsolatban.

Az anyukák rontják el a pici fiaikat.

Az én anyósom (nagyon rendes amúgy, szeretem), gyakorlatilag egy robot. Három műszakban dolgozott, mellette minden nap főzött, patika rend persze. A fiúk megszokták, hogy koszosan levetik a ruhát, legközelebb a szekrényben látják viszont, tisztán, illatosan. Az étel magától az asztalon terem, a rendért nem kell tenni semmit.

Hozzáteszem, anyósom mára egy roncs, már nem bírja, de azért csak csinálja, csinálja. Kivan testileg, lelkleg. Magára, a saját jólétére, neadjisten hobbijára sose fordított egy percet se. Köszönöm szépen, én ebből nem kérek. Az önkéntes rabszolgaság nincs a tervek között.

44. 17aadc1082 (válaszként erre: 42. - Kristo_f)
2013. jún. 28. 08:27

"Én ugyan segitettem, de morogva, mert utálom a házimunkát "


Hát ja. A nők meg imádják, azért csinálják. Kifejezetten kikapcsoló a napi 8-10 óra főállás mellett hazamenni, és nem pihenni, hanem nekiállni még takarítani, vasalni, főzni, stb.. (direkt nem írtam a mosást, mert a gép mos.. igaz, azért bele kell tenni, meg ki kell szedni, mert a rohadék ruha nem akart még sosem belemászni, meg ki)

43. kristo_f (válaszként erre: 39. - Dömdödöm)
2013. jún. 28. 08:27

Nagyon helyes!

Sírnak mindenért, oszt van szavazati joguk is, de csak düdörögnek mindig

Csapj az asztalra néha, nehogymá' ne legyen megfelelő hőmérsékletü a sör ha lerogysz a tv elé.

42. kristo_f (válaszként erre: 36. - Helga2013)
2013. jún. 28. 08:24

Hajaj!

Én ugyan segitettem, de morogva, mert utálom a házimunkát

Viszint visszanézve a múltba , látom hogy anyám mennyit gürizett otthon a napi cselédsége után és akkor még a mosógép is nagy szám volt

Mosógép?

Még mentem vele a mosókonyhába és segitettem a fateknő lecipelésében és a padlásra teregetni. Nem, nem József A. vagyok


Apám a padló felkefélésben és a piaci cipekedésben segitett csak, aztán azok is elmaradtak

Tehát morgok magamban, de anyám melói jutnak az eszembe ez esetekben


Ugyanakkor, nem lebecsülve a nők otthoni munkáját, gondoljatok bele, mennyivel könnyeb ma, mint volt vagy 40-50 éve.

41. e49241a632 (válaszként erre: 36. - Helga2013)
2013. jún. 28. 08:20

Na ezért kezd elegem lenni nekem is. Tegnap vagy 500 km-t levezettem, ügyeket intéztem. Hazaértem, nekiálltam főzni, kaja kész, elmosogattam, mentem fürdeni. Őurasága hazajött, megvacsorázott, és ment pihenni, mert ő mindig rohadt fáradt. Reggel síri hangon közli, hogy nem mostam fel a konyhát tegnap főzés után, így megjelentek a hangyák. Mondom neki, te is nyugodtan felmoshattad volna.

Amúgy én dolgozom, nem tart el, nem is kell.

Mégis a közös munkák 80%-át én csinálom. Ez van, végülis szeretek dolgozni:D De az már több a soknál, hogy még kritizáljon is.

2013. jún. 28. 08:07

Mert így szoktattad hozzá. Nálunk pl mindent az csinál meg, aki ráér a meló mellett.

Ha pedig hagyod, hogy ezt csinálja, hogy nem csinál semmit, elég sokszor lesz önsajnálós napod.

2013. jún. 28. 06:53

nallam mindennek csillogni villogni kell minden egyes pillanatban, a gyerek nem verheti be a fejet, nem ordithat, kuss kell, hogy legyen mire haza erek, a kutya setaltassa meg magat, vegyen a boltban maganak konzervet (meg kellene erre tanitani, de felesegem egy onzo dog)...soroljam?


Semmi sem ugy alakul ahogy terveztem...es ez teljesen kiborit


Na ilyenkor szoktam belerugni egyet felesegembe, lehetoleg ott ahol a legjobban faj neki.


Miutan kihisztizte magat "hogy faj", akkor hajlando nekem steaket sutni, hercegno burgonyaval...a kutya rugja meg


Nehez a sorsom

38. xungu
2013. jún. 28. 01:16
Mert a menyasszonyi ruha fehér és a háztartási gépek általában fehérek.
37. andi6020 (válaszként erre: 36. - Helga2013)
2013. jún. 28. 00:39

Mindenki annyit enged meg magának, amennyit megengednek neki.


Egyébkén nyilván nem vagy egyedül. Sőt.

2013. jún. 28. 00:24

Más pasiknál is van ilyen elvárás? vagy csak az én pasimnál?

Minden nap mindennek rendben kell lenni!

(persze ő ezért semmit nem tesz)

35. andi6020 (válaszként erre: 34. - Helga2013)
2013. jún. 28. 00:16
Nem akarlak elkeseríteni, de nyilván sok ilyen napod lesz még...
34. Helga2013 (válaszként erre: 31. - Voltam...leszek)
2013. jún. 27. 23:20

Csak megértést, türelmet... valami hasonlót vártam, semmi többet.

Soha semmilyen segítséget nem kérek (anyós mosson, főzön, takarítson). Mindent megcsinálok, ha kell, hajnalban kelek. Párom az itthoni meló 99%-ban nem segít. Ezt tanultam én is otthon, hogy a nő dolga "minden". Nincsenek ilyen elvárásaim. Csak ma... amikor én is sajnálni akartam magam... amikor nem éreztem, hogy ha a budi nem lát domestost, akkor vége a világnak... csak a mai napom lehetett volna "pihenő nap"

... és "kikaptam"...

2013. jún. 27. 23:13
valszeg cselédlánynak kellesz ennyi. jól kihasznál te meg hagoyd.
32. Helga2013 (válaszként erre: 27. - 569a7df0cf)
2013. jún. 27. 23:07

Igazad van, nem is szerettem volna panaszkodni. Viszont ezt neki hiába mondom. A mai (rendetlen) napom talán arra volt jó, hogy meglássa, így is lehet élni. "Becsülje meg, ami van" :)

Tényleg szeretem, de 6 év után ez volt az első nap, hogy nem a rend, tisztaság, kész vacsora várta. Kiborult, és én is érzékenyebb voltam ma.

2013. jún. 27. 23:03

Ha soha nem segített, akkor mit vársz most?

A pároddal kéne leülnöd megbeszélni, hogy ez így Neked sok, mit tudna átvenni.

De azt kell mondjam, hogy általában ez a felállás.

Munka után miénk a második műszak, szerencsésebbeknél egy kis férfiúi segédlettel.

30. Helga2013 (válaszként erre: 28. - Fildus)
2013. jún. 27. 23:02

GYES mellett dolgoztam, de már lejárt (szabadságokkal, munknélküli segélyekkel együtt)

:(

29. Helga2013 (válaszként erre: 25. - Dömdödöm)
2013. jún. 27. 23:00

Jó volt a sorrend, mindegy, hogy szándékos vagy véletlen.

Őrjöngtem, tomboltam és "riszáltam"- lenyugodtam!

:)

Köszi,

H

28. fildus
2013. jún. 27. 22:56
Nem GYES mellett dolgoztál? Mert akkor a gyes véd a gyerek 3 éves koráig...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook