Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miben nyilvánul meg az, hogy valaki intelligens? fórum

Miben nyilvánul meg az, hogy valaki intelligens? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. aug. 5. 13:51

Csak picit beleolvasgattam a véleményekbe és nem értem ,hogy jön a fórumkérdéshez az iskolázottság ,a diploma?

Az intelligencia ,nem az INTELLEKTUALITÁS függvénye.

84. f36e266467 (válaszként erre: 78. - Agis)
2010. aug. 5. 13:50

Alapvetően szerintem is így.


Nagyon ritkán előfordulhat, hogy felsőfokú végzettség nélkül is könyvekből elér valaki megfelelő szintet a diplomás partnere mellett is, de ritkább sokkal.


A többi gondolattal teljesen egyetértek, mármint a kitartás stb. részével.

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 13:50

Na én sem lennék dúrva szívesen, de miért kellene felnéznem egy férfira? Miért ne nézhetne ő fel rám? Vagy mindketten a másikra?

És igen az inteligencia nem diploma kérdése, de a lány sem az IQ-dat kifogásolta, ezzel csak te párosítottad. A lány azt mondta, hogy azért mert nincs diplomád, de ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy azért mert nem vagy szakács.

Nekem van diplomám, a férjemnek nincs, de a férjemnek nem kell felnéznie rám. Igen, büszke rám, hogy ezt a fura szót használjam, de ennyi. Mindenki jó valamiben, így a nem diplomások is.

Igen sokat tanulunk, de ezek mind specifikus tudások. Adott szakmában mérhető a töblett tudás, de pl. egy jogászt egy közgazdásszal nincs értelme összehasonlítani.

Én mondjuk azt sem mondanám, hogy egy magasabb képzettségű jobban tud gyereket nevelni. Ehhez sem a végzettség szükséges.

Annyira azért nem sok az a 14 év. Csak most per pillanat tűnik annak. Amikor a lány 30 éves lesz a pasi meg 44 már nem tűnik olyan soknak:)

2010. aug. 5. 13:48
Vagyis nem is konkrétan a diploma v annak hiánya lehet a bibi, hanem inkább az ha a két fél nincs egy szinten intellektuálisan is!
81. f36e266467 (válaszként erre: 79. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 13:47

Hát talán elég az egyenlő "okosság", bár szerintem ha picivel több a pasi, az jó energiákat ad mindkettőjük számára, de az egyenlővel még egyet tudok érteni.


Ha a férfi nem tud beszélgetni a nővel, abban teljesen igazad van, hogy nem lesz meg a tisztelet.

80. adfa0d8bdb (válaszként erre: 78. - Agis)
2010. aug. 5. 13:45

Igen, hosszútávon szerintem is a "nagyjából egyszint" a működőképes!


Lehet h míg tart a varázs addíg háttérbe szorulnak ezek a tényezők, de pl. nekem volt egy olyan párkapcsolatom ahol kifejezetten zavart mikor a pasit nem érdekelte a híradó vagy nem volt kellően tájékozott... itt számomra egy idő után borult a "felnézek rá"-feeling...

Márpedig az fontos!

79. mandulacska2 (válaszként erre: 77. - F36e266467)
2010. aug. 5. 13:42
Az erősebbel én is egyetértek. Persze ne az agyon gyúrt izomarcok. Az okosabbal nem igazán értek egyet. Nincs rosszabb egy okoskodó férfinél. Fontos, hogy büszke lehessen valaki a párjára, de szerintem egyenlő szinten kell lenni ahhoz, hogy beszélgetni tudjanak. Szerintem egy férfinak se jó az , ha nem tud elbeszélgetni a párjával, mert az nem érti szellemileg. Ahogy először mondtad, hogy mindkettő nézzen fel a másikra, tehát büszkék legyyenek egymás dolgaira.
78. agis
2010. aug. 5. 13:40

Egy kapcsoalt szerintem akkor működik, függetlenül a diplomák számától, ha a két fél motiválja egymást.


Nekem a diploma azt jelenti, hogy valaki elég kitartó ahhoz, hogy egy felsőoktatási intézmény képzésén részt véve, annak tananyagából képes vizsgát tenni. Nem attól lesz jó szakember, mert van diplomája, de azt, hogy mennyire kitartó és céltudatos, igenis meghatározza a diploma.


Annak a híve vagyok, hogy a felek legyen egyformán iskolázottak.

77. f36e266467 (válaszként erre: 73. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 13:35

Azt gondolom, hogy akkor működik jól egy kapcsolat, ha mindkét fél fel tud nézni a másikra valamiért.


Az viszont szerintem igaz, hogy egészségesebben működik a kapcsolat, ha a nő erősebbnek és okosabbnak érezheti a férfit.


Ezzel szerintem nincsen gond. Persze nem azt jelenti, hogy a nő buta legyen, sőt.

76. f36e266467 (válaszként erre: 75. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 13:32

Mert sokszor könyebb dolga van vele. Rutinosabb.


Persze ez nem általános, csak sokszor :O))))

75. mandulacska2 (válaszként erre: 72. - F36e266467)
2010. aug. 5. 13:27
Gondolom ezért rázta le a lány. Sokakat irritál az ilyen stílusú ember, aki nálánál jóval fiatalabbal akar kikezdeni.
74. mandulacska2 (válaszként erre: 61. - Puritan)
2010. aug. 5. 13:21
Csodálkozom egyébként, hogy nő létedre ezt mondod. Ezt a dumát férfiak szokták előadni. Egyébként azzal egyetértek,hogy a diploma együttjár tudással, de az intelligencia problémamegoldó képességet tükröz. Pl. egy busman is lehet intelligens, mert tudja, hogy találja meg a sivatagban a vizet a nyomok alapján. Az intelligencia definíciója szerint intelligens az, aki a rendelkezésére álló eszközökből képes adott probléma megoldására. Egyetemen sajnos nem ezt a problémamegoldó készséget tanítják. Mindenesetre több infót tudnak szerezni. Ettől függetlenül egy ács is lehet intelligens.
73. mandulacska2 (válaszként erre: 61. - Puritan)
2010. aug. 5. 13:18
Na , itt egy uralkodó típusú hozzászóló. Nem akarok durván reagálni, ezért igyekszem normál modorban közölni a véleményemet. Szerintem egy normális, egészséges kapcsolatra nem az alá-fölérendeltség, hierarchia viszony a jellemző, hanem a mellérendeltség, egyenlőség, partneri viszony. Ha jól tudom, Szt. Ágoston mondta: Ha Isten a nőt a férfi alárendeltjének akarta szánni, akkor a lábából alkotta volna. Ha felérendeltnek , akkor a fejéből. De mivel az Isten a férfit és a nőt egyenrangúnak teremtette, ezért a bordájából alkotta a nőt, tehát mellérendeltnek, egyenrangúnak. Ez most csak egy idézet. Szerintem ennél nagyobb ostobaságot, és felháborítót senki sem mondhat, gondolhat, mint hogy egy nőnek alacsonyabb végzettségűnek, alárendeltnek kell lennie a férfinél. Miért van szüksége a férfinak, hogy a nő felnézzen rá? Nincs elég önbizalma? Ami meg a végzettséget illeti. Ki neveli a gyerekeket? Sajnos még mindig igaz, bár szerencsére vannak pozitív példák, sok helyen többnyire a nő foglalkozik kizárólag a gyerekekkel. Egy alacsony végzettségű nő hogy tudná megfelelően tanítani a gyerekeket? Ezzel most nem lenézően mondom, anyukámnak érettségije van, de sokat mesélt nekünk. De itt most nem ez a lényeg. Kutatások bizonyítják, hogy az , hogy a gyerekeknek milyen a tanulmányi és életbeli előmeneteli, nagymértékben attól függ, hogy az anyának milyen a végzettsége. Mert többnyire az anya az, aki tanul a gyerekkel, gondoskodik róla, mesél neki, mondókákat mond gyerekkorban. Úgyhogy én abszolúte nem értek egyet ezzel a megnyilvánulással.
72. f36e266467 (válaszként erre: 71. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 13:11

Na vajon mit ?


:O))))))

71. mandulacska2 (válaszként erre: 24. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 5. 13:02
Én eddig csak olvasgattam ezt a fórumot, de most azért írok , mert úgy érzem, te túlságosan általánosítasz. Képzeld , nekem két diplomám van, mégis olyan férjet választottam magamnak, akinek nincs diplomája. Érettségizett és technikusija van. És emellett intelligens. Az, hogy valakinek van diplomája, nem jelenti azt, hogy "bonyolult", stb. Nem kell itt vitát gerjeszteni a diplomás kontra nem diplomás ügyből. Lehet egy diplomás is hatökör és bunkó, de a nem diplomások között is található ilyen. Szerintem nem lehet különválasztani a kettőt ilyen szempontból. Aki diplomás, az azért tanul, hogy több lehetősége legyen az életben. Az más kérdés, hogy sajnos manapság nem sok lehetőség van diplomával sem. Egyébként a fóruminditónál már csak azt nem értem, hogy mit akar egy 36 éves férfi egy 22 éves nőtől. Miért nem a saját korosztályában keresget? Pláne, ha "lánykának" nevezi. Ha az ő számára ez a "lányka" nem "nő", akkor egy férfi mit akar egy "lánykával"?
70. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Magic life)
2010. aug. 5. 09:33

Kommunikatív, szórakoztató közjáték lehetsz, diplomával, vagy akár nélküle, ha nem tetszel egy lánynak tökmindegy. Ha szerelmes lenne beléd, nem számítana, hogy diplomás vagy-e, vagy sem, nem akadály. Nem jöttél be neki, és le akart rázni. Ennyi, nem kell túlkombinálni.


U.i.: keress korban és egzisztenciában jobban hozzád illő hölgyet (nem lánykát), aki elfolgad olynnak, amilyen vagy. Egy 21 évesnek nem gyakram pálya egy 36 éves férfi ...

69. d5bef942d7 (válaszként erre: 67. - Anyuci91)
2010. aug. 5. 09:03
... amikor felsoroltál + tud kezelni helyzeteket... először gondolkodik, aztán beszél és cselekszik... :) Szándékosan nem bánt senkit... empatikus... (bár ugye ez már inkább az érzelmi intelligencia)... stb. :)
68. d5bef942d7 (válaszként erre: 64. - Jozsi.38)
2010. aug. 5. 09:01
... én a harminckörüli kedves, többdiplomás kolléganőimet is "Lánykázom" időnként... mert szeretem őket és így jön... és még soha nem reklamált egyik sem, sőt jól esik nekik, mert érzik, hogy kedvelem őket. :)
2010. aug. 5. 08:59
Először is abban nyilvánul meg, ha valaki sokat olvas, ezáltal műveltségre tesz szert, sokrétű az érdeklődési köre és a megszerzett tudását jól tudja kamatoztatni legyen bárhol is. Üdv.Ágnes
66. elszabadult hold (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2010. aug. 5. 08:47
Jó néhány ostoba, az élet dolgaihoz unintelligensen hozzáálló diplomásra csodálkoztam már rá.
65. elszabadult hold (válaszként erre: 3. - Mágnes74)
2010. aug. 5. 08:43
Lehet, hogy neki sem volt diplomája, aztán azt gondolta: két dudás egy csárdában... :DD
2010. aug. 5. 07:32
pirosalma azért van kiakadva a lánykázáson, mert ő is az a korosztály.pedig még bizonyos dolgokban ők is gyerekesek tudnak lenni annak ellenére, hogy fizikailag érettek. tapasztalatot csak idővel lehet szerezni. egyébként diploma és intelligencia nem ugyanaz. de van akinek számít :(
2010. aug. 5. 03:18

Itt mindenki teljesen melléjár az eredeti kérdésnek. A felsőoktatás - és egyúttal a vele járó diploma - sima hozadéka annak, hogy ki honnan jön.


Magyarán ha valakit arra nevelnek, hogy legyél talpraesett, csinálj pénzt, és légy sikeres, akkor az illető például butikot nyit, sikeres béemvés vállalkozó lesz, anélkül, hogy egy Jókait életében elolvasott volna.

Jég hátán is megélős típus lesz.


Míg ha arra nevelik, hogy kisfiam, olvass könyveket, műveld magad, aztán majd meglátjuk, mi lesz, akkor lehet csenevész tudóspalánta, hülye informatikus vagy művész, de nem fog szót érteni az előbbi típussal.


Ha egy lány azt mondja, hogy szellemileg nem passzoltok, akkor az ebből eredő külnbségre utal - kaptál-e "értelmiségi" nevelést, vagy sem.


A diploma csak kifogás.

2010. aug. 5. 01:15

Az a tapasztalatom, hogy a diplomával bizony együtt jár egy bizonyos tudás, hiszen aki nem járt főiskolára, vagy egyetemre, ez általában nem ismeri az ott tanultakat.


Ez elég logikus. (persze vannak kivételek).


Van, aki ennek a tudásnak a hiányában is sikeres, vagy sikeresebb, vagy akár inteligensebb, okosabb. Ez is alap igazság azt hisze.



Bennem az a kérdés merült fel, hogy neked ez miért okozott problémát. Szerintem ez inkább téged zavar jobban. Ha nem, akkor minek foglalkozol olyannal, akinek ez fontos.


A lány valószínűleg később rá fog jönni, hogy ezek alapján a dolgok alapján nem érdemes dönteni. Viszont valóban fel kell hogy nézzen a férfira, így ha ez nincs meg, akkor ezen nem érdemes megsértődni. El kell fogadni.


Ha csak sznobizmusból mondta, akkor az meg úgyis az ő baja lesz.


Ha nem tudott rád felnézni, akkor azt meg neked érdemes elfogadnod.


Van ilyen.


Akinek te leszel az igazi, az fel fog rád nézni.

61. puritan (válaszként erre: 1. - Magic life)
2010. aug. 5. 00:56

Nos hát először is a lányka megnevezés szerintem kedves és nem degradáló.

Nem is attól lesz az, hogy egy 21 éves fiú annak tartja.


Az alapkérdéshez: szerintem is számít a diploma. Alapból is azt gondolom, a férfi álljon a nő felett. Gondolkodásban, végzettségben és egyáltalán úgy egészséges, ha a nő fel tud nézni rá. Ez nem csupán a diplomától függ természetesen, de erősen megnehezíti ezt a felefelé nézéses dolgot, ha a lánykának diplomája van, a férfiúnak pediglen nincs.


Az intelligenciának pedig nem sok köze van a diplomához, az intelligencia egyfajta problémamegoldó képesség, a diploma pedig szorgalom, lehetőség és ambíció kérdése. Van, ki sose válik motiválttá egy diploma megszerzésében, mégis sikeres és boldog emberként éli az életét.

60. spinneli (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. aug. 4. 23:11
igen, én is így gondolom, a diploma nem árul el semmit önmagában, de akiben megvan a képesség abban meg kell lennie az igénynek is egy magasabb végzettségre-ez utóbbi ami fontos, és számíthat-az igény.
2010. aug. 4. 23:00

most volt 33....

ideje lenne már neki!

58. eb2a9af90b (válaszként erre: 57. - 1eb84e4bad)
2010. aug. 4. 21:47

Hmm,tudja mi az a zavarja és mégis mást választ.

Biztos nem akar még komoly kapcsolatot bár gondolom számos magyarázattal szolgál az ellenkezöjéről:)

2010. aug. 4. 21:42

Érdekes kérdés.

Nekem van egy nő ismerősöm, aki mindig diploma nélküli pasikkal jön össze. Majd elküldi mindet, mert nincs diplomájuk.

Először azt gondolj, nem baj, majd jönnek szituk, és rájön, hogy őt ez zavarja. Ésszel tudja, hogy ez elvileg nem lehet akadály, de valahogy mégis mindig ott lukad ki.

Őt az zavarja általában, hogy mi lesz, ha a pasi találkozik az ő diplomás barátaival, mondjuk középvezetői pozícióban, és akkor a pasi mondjuk benygi, hogy ő bizony ács. Vagy géplakatos.

2010. aug. 4. 21:27
Anyám, hát ez hihetetlen......
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook