Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi vár minket a halál után?/ halál utáni élet..../ fórum

Mi vár minket a halál után?/ halál utáni élet..../ (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Rika1
2009. máj. 16. 01:08

Én nem érzékeltem és tapasztaltam, de hallottam, hogy létezik ilyen. Szandi az énekesnő mesélte, hogy a lánya Blanka mikor kicsi volt, látta a nagypapáját aki születése előtt halt meg. Szandi azt vette észre, hogy a kisszoba ajtó felé néz Blanka. És elkezdett integetni. Szandi kérdezgette, hogy kinek integet..és, hogy mit lát...és a kislány elmesélte. Szandi az apukáját vélte felfedezni a történetben. A kislány még a ruházatát is leírta, és így ismert Szandi az apukájára.

Állítólag a kicsik érzékelik még ezeket a jelenségeket.

2009. máj. 14. 13:25
*olyat
42. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - ALANA)
2009. máj. 14. 13:24
Oksi, ha lesz időm megírom majd priviben, de itt nem, mert nekem ne okoskodjon és cáfoljon senki olyanról amit nem csak én tapasztaltam otthon, hanem rajtam kívül még 2 (felnőtt)ember.
41. ALANA (válaszként erre: 36. - Tücsimücsi)
2009. máj. 14. 13:17
Sajnálom hogy nem osztod meg velünk a történteket..én tapasztalatból tudom hogy ha "valami" valaki " jelen van a családban nem csak 1-2 furcsa dolog történik. Én is csak 1-2 eseményt írtam le ...de valóban sok minden történt körülöttünk
2009. máj. 14. 13:08

Az ateisták szerint nem létezik


Az ateisták természettudományos megközelítésből mondják ki, hogy a hagyományos értelemben vett lélek nem létezik. Az evolúció által kialakított agyműködés hozza létre az öntudatot, és ez az, amit a vallásos emberek léleknek neveznek - állítják. A vallás viszont arra tanít, hogy van lélek, amely a halál beállta után elhagyja a testet. Benne tovább élünk. Arról is hallottunk, hogy az emberből halála után megmarad valami sajátos, a jövőben esetleg újratestesülő szubsztancia - ez a valami lehet a lélek. De hogy a lélek mérhető, és 21 gramm a súlya?


Nem új téma, nem új találmány. Csupán a korábbi tudományos kutatások eredményei merültek feledésbe. Duncan MacDougall massachusettsi orvos már 1907-ben megdöbbentő eredményeket hozó kísérleteket végzett. Ágyastul mérlegre tette a haldoklókat, s minden egyes esetben ugyanaz volt az eredmény: kómában lévő páciensei haláluk percében 21,3 grammot vesztettek a súlyukból. A folyadékvesztést (izzadással, légzéssel, vérvesztéssel, vizelettel stb.), mint lehetséges okot kizárta, ám magyarázatot nem talált. Feltételezése szerint csak a lélekről lehetett szó.


Látható bizonyíték nincs


Duncan MacDougall ismereteire alapoztak a Pennsylvania Egyetem kutatói, akik röntgenfelvételek segítségével próbálták megörökíteni, lefényképezni az elszálló lelket. Ez a próbálkozás nem járt sikerrel, azóta sincs látható bizonyíték a lélek létére.


Francia tudósok EEG-készülékre (az agyi elektromos aktivitást mérő elektroencefalográf) kapcsolták a haldoklókat, s a kutatások során arra a következtetésre jutottak, hogy "az emberi lélek a halál pillanatában valószínűleg egy ismeretlen energia segítségével elhagyja a testet". Dr. Milan Ryzl, a cseh származású amerikai biokémikus azt állítja, hogy az egész emberi lét valamilyen "eszszenciája" marad fenn. Ryzl kísérleti alanyokat hipnotizált, egy halálközelihez hasonló állapotba juttatta őket. Az eredmény: "az egyik csoport köd, füst, felhő alakjában látta lelkét, a második csoport világító, csillogó testalakú, nagyon vékony ballonszerű anyagról beszélt. Egy harmadik csoport lapos, füstszerű, testmagasságú, ám anyag nélküli képződményt észlelt. "


A halál és a halál közeli élmények kérdésével foglalkozó svájci Elisabeth Kühler-Ross úgy véli, nem beszélhetünk halálról, csak egy gyönyörű élmény és egy másik létbe való átmenet létezik, ez az átmenet az, amikor a lélek elhagyja az enyésző testet.


Mit érez az ember a halál, vagy ha úgy akarjuk, az "átmenet" pillanatában? Fokozatosan megszűnik az érzékelés, a belégzés ideje lerövidül, és három hosszú kilégzés jelzi a véget. Boldogsághormonok szabadulnak fel - megjelenik a sötét alagút, majd a fehér fény. Érezni az isteni békét. Mindezt a túlvilágról, azaz a klinikai halál állapotából visszatérő emberek beszámolóiból tudjuk.

39. erikpipi (válaszként erre: 18. - 9c8432d068)
2009. máj. 14. 13:08
Van olyan, hogy hím nemű ápoló:)
38. ALANA (válaszként erre: 34. - Cb82b220ce)
2009. máj. 14. 13:05
Szerintem fog....valahol mindig érzem hogy ha a papárol van szó a lányom máshogy reagál a dolgokra, a kimondott mondatokra....még most is van hogy elsírja magát amikor róla beszélünk -mármint a papáról...és akkor ha rákérdek miért sír, vagy mondogatom neki hogy ne szomorítsa a kisszívét hisz nem is ismerte még most is 8évesen állítja hogy igen o ismeri és nagyon szereti....
2009. máj. 14. 12:58
Anyagmegmaradás törvénye:)
36. tücsimücsi (válaszként erre: 24. - ALANA)
2009. máj. 14. 12:53
A legtöbben nem tartanak bolondnak, én sem. Nálunk is voltak megdöbbentő dolgok, nem képzelődtünk és a gyermekeim is normálisak. De én nem fogok bele, mert annyi minden történt, hogy arra nincs időm, hogy leírjam őket.
35. erikpipi (válaszként erre: 11. - Amee)
2009. máj. 14. 12:52

Senki nem tudja mi van a halál után. A te elméleted is csupán feltevés.

A hit, hogy van valami szerencsére megadatott az embernek.

Van aki hisz benne, és van aki nem.

Ha valaki hiszi, hogy van élet a halál után, az sem veszít, sőt nyer vele, mert ha nincs is, akkor is megmarad a remény, és a várakozás öröme.

34. cb82b220ce (válaszként erre: 30. - ALANA)
2009. máj. 14. 12:51
Nálunk az a lényeg,hogy mindig ott legyen vele valaki,sose legyen egyedül.Amúgy nem semmi a kislányod,kár h amikor nagy lesz már nem fog erre emlékezni!
2009. máj. 14. 12:49
Talán nem véletlen, hogy egyenlőre még nem nagyon szóltam a témához... egyébként realistának gondolom magam, de tény hogy sokan beszámoltak már sokféléről... nem tudom, mit gondoljak, nekem is voltak már megérzéseim...
32. fbd0c41b7d (válaszként erre: 24. - ALANA)
2009. máj. 14. 12:46

Én általában igyekszem nem megsérteni senkit...itt meg pláne "ismeretlen" emberek beszélgetnek... s ez a téma olyan, hogy csak annak kellene idejönnie, aki képes mások - esetleg a sajátjával ellenkező véleményét is - elfogadni, tiszteletben tartani.

Remélem ezzel mindenki egyetért...

31. ALANA
2009. máj. 14. 12:35
Ez csak töredéke annak a sok furcsa dolognak ami történt ....
30. ALANA
2009. máj. 14. 12:27
Persze nem konkrét mellette de találkozott minden este a család rokonság amíg nem történt meg a temetés
29. ALANA (válaszként erre: 27. - Cb82b220ce)
2009. máj. 14. 12:23
Különben a férjemék is virrasztottak a papa mellet ...náluk is ez a szokás.....nagyon nagyon szerették az öreg urat
28. ALANA
2009. máj. 14. 12:21
Közben vettünk új lakást és elköltöztünk /de a papával soha nem laktunk közös házban/ és amikor egy nap ki mentünk a temetőbe és már onnant jövet hazafele megfordult a lányom és integetett...és utána sírva azt mondta hogy : "most már a papuka nem tudja hogy hol vagyok ". Tudjátok elhiszem hogy ezek érdekes dolgok de nem egyedül voltam a lányommal akkor a temetőben és a párom is hallotta
2009. máj. 14. 12:21

Én hiszek a szellemekben,vagy a vándorló lelkekben,senki se tudja mi h van de számtalanszor bizonyították már,hogy a gyerekek éppen az őszinteségük,a tiszta lelkük miatt képesek látni ilyen dolgokat.Olyan dolgokat amiket mi még sose...szerintem senki se tart őrültnek Alana.

Nekem egy olyan sztorim volt amikor apám meghalt,hogy nekünk nagyon rossz volt mellette mert alkoholista volt meg minden.sokszor bántottuk egymást,sokszor mondtunk olyan dolgokat amit utólag bánok.Mint pl azt h nem megyek el a temetésedre ilyesmi.szóval a vallásom szerint 3 napig virrasztjuk a tested a saját házba,harmadnap temetjük.Szokatlan de nekem teljesen természetes.Valamikor este értem oda.Mindenki azt mondta,hogy amíg nem voltam ott apu arca feszült volt,gond terhes...miután odaértem lenyugodott,szinte kis mosolyt is lehetett látni az arcán.A virrasztás,aannak mondom aki nem tudja,azért van,mert a lélek még 2 napig vándorol,ott van köztünk.A mai napig hiszem,hogy ő ott volt.Semmi se lehetetlen.

26. ALANA
2009. máj. 14. 12:14
Azt mondjuk nem értem miert titulálta bácsinak -mert én ugy gondolom hogy ha vannak szellemek azok szellemek és nem bácsik nénik....amikor már 4-5 éves volt nem akart velunk kijonni a temetobe sírt amikor megtudta hogy megyunk ki a temetobe....így nem is eroszakoltuk....
25. ALANA
2009. máj. 14. 12:11
Szóval azt ki érzed amikor valami torténik de elhessegeted a gondolatot mert hisz véletlennek tudjuk be.... voltak pillanatok amikor 2-3 évesen csak nagyon figyelt a szobában a pici....kint a temetoben volt amikor pápázott amikor jottunk el a papa sírjátol, amikor nagyobbacska volt nem egyszer reggel vagy csak úgy játszás kozben megemlítettek hogy volt itt a szobában egy "bácsi" aki vigyázott rám ....
24. ALANA (válaszként erre: 23. - Fbd0c41b7d)
2009. máj. 14. 12:07
Igen olvastam a kérdést de az ember vacilál, hogy ha most elkezdem oszintén írni a dolgokat /mert elosszor mi sem hittunk/ akkor az embert vagy kinevetik vagy "bolondnak" titulálják
23. fbd0c41b7d (válaszként erre: 20. - ALANA)
2009. máj. 14. 12:00
Igen, mit mondott a kislányod? Már bocs, hogy ilyen kiváncsiak vagyunk...de ezek tényleg felfoghatatlan, és "megfoghatatlan" dolgok...
22. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - ALANA)
2009. máj. 13. 16:48
Mit mondott a kislanyod ?
2009. máj. 13. 15:17
Igen a test az meghal, elporlad vagy hamuvá válik de a lélek az nem. Találkozol szeretteiddel de nem testben csak a lélek. Nem úgy élsz tovább mint a földön hogy a testi javakat gyűjtöd.A léleknek nincs szüksége ételre,italra kávéra sütire ez a test táplálása. Ezért kell a lélekkel is foglalkozni az agyunknak ezt a részét is használni.Van ilyen része is.Fejleszteni kell.Megtalálni a lélek táplálékát akkor megérted a földöntúli élet titkát is.
20. ALANA
2009. máj. 13. 08:16
Sziasztok! Hiszem hogy van "valami" a halál után....apósom nagyon beteg volt amikor várandós voltam a kislányommal, sajnos 7 nappal a születése előtt meghalt. Családunk egyszerre élte meg a fájdalmat, szomorúságot és boldogságot... Történtek dolgok amiket nagyon nehéz elmondani, leírni, /elhessegettük a gondolatokat mert épp ésszel megmagyaráztuk magunknak hogy "ilyen" nem létezik / de amikor a kislányunk már beszélni is tudott /3-4 éves lehetett/ mondott olyan dolgokat amik meggyőztek bennünket arról , hogy igen is van valami a halál után ......
19. csilla80 (válaszként erre: 16. - Alfialfi)
2009. máj. 12. 13:32
Itt vmi tenyleg nem tiszta... ????????
18. 9c8432d068 (válaszként erre: 16. - Alfialfi)
2009. máj. 12. 13:24
Bocsi,kicsit furcsa a szöveg.Ha jól látom az adatlapon,te férfi vagy!!????
2009. máj. 12. 12:59
El nézést:--- el írtam tavaly előtt hunyt el októberben,az Édes apám , és rá egy évre októberben lettem kis mama,szintén októberben fogant,ahogy írtam előtte.Csak sajnos annyira eleven él bennem az a nap,hogy az idő múlása már fel sem tűnik...
2009. máj. 12. 12:53

Fogalmam sincs,hogy lehet e "valami"a halál után,bár a munkám során sok haldokló ágya mellett álltam,és abban a pillanatban történik "valami",egyszerűen érezni lehet,de látni nem.Apukám is sajnos elhunyt tavaly októberben ,szintén fogtam a kezét,akkor érezhető volt,amit el magyarázni nem lehet.S,hogy az után él e tovább a szellem?.,a lélek..?....el képzelésem sincs,csak az a furcsa érzés,mintha egy pillanat alatt, mögöttem állna az édesapám,és figyelne.Ezt mindenki maga dönti el,és mindenki maga érzi.Tudományos könyveket lehet erről olvasni"élet a halál után"...és a végén gondolkodjon el mindenki,hisz e ebben,vagy sem. Egy évre rá próbálkoztunk babával,a kis tesóval,és hihetetlen,de pontosan októberben fogant meg,és egy kisfiú növekszik a pocakomban,--talán valami össze függés--?--attól függetlenül,hogy már előtte is próbálkoztunk a babával,és végig negatív teszt nézett vissza ránk.

Szóval...ez mindenféle képen egy elég kérdőjeles kérdés.....

15. 59e6a0feed (válaszként erre: 11. - Amee)
2009. máj. 12. 09:09

pontosan ezért gondolkodsz MÉG így:

"én csak egy 19 eves lany vagyok"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook