Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van akkor, ha a gyerek jobban pártolja az egyik cicit, mint a másikat, hogyan szoktassam hozzá a másikhoz is? Eddig nem volt ilyen gond! fórum

Mi van akkor, ha a gyerek jobban pártolja az egyik cicit, mint a másikat, hogyan szoktassam hozzá a másikhoz is? Eddig nem volt ilyen gond! (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 12. 08:52
Én azt csináltam, hogy a hónóm alá vettem a kicsimet, amelyik oldalt nem szerette. Így nem ömlött neki annyira a tejcsi.
10. Dézsa (válaszként erre: 7. - Vikó 26)
2008. nov. 17. 17:46

A bal melledből fogadja el a tejet és a jobbot nem szereti?


Próbáld hónaljtartásban, vagy úgy hogy ő az ágyon fekszik és te föléhajolsz (és esetleg tekeregsz fölötte mint az óramutató a számára! jó pozíció megtalálásáig) Ez így tornamutatványnak hat, neked roppant kényelmetlen, de ha a szoptatás elkötelezett hívevagy... Kicsi még a babád, nem lenne szerencsés ha már miost valóban csak az egyiket használná és a másik elapadna. Ki tudja a későbbiekben elég lesz-e egy mell teje...

2008. nov. 17. 16:41
Az én kisfiam kb.7 hós korától csinálta ezt.A jobb cicit egyik napról a másikra nem fogadta el.Nem is tudtam semmivel visszaszoktatni rá.A balból 22 hónapos koráig szopizott:)
2008. nov. 17. 16:31
A fiam egy éves korában döntött úgy, hogy neki bizony csak a bal cici kell, a jobbra rá sem hederít. Akárhogy erőltettem, nem volt hajlnadó abból szopizni. Úgyhogy a jobb mellem teljesen elapadt a balból pedig naponta többször is szopizik, pedig már 21 hónapos.
7. Vikó 26 (válaszként erre: 4. - Dézsa)
2008. nov. 17. 14:57

K.b. 1-2 hete tart a dolog,van egy kis ferde nyak tartása jobbra,de már al múlóban!

Emiatt általában jobbra fordított fejjel fekszik!

Az ölemben tartva szoptatom,kivéve az esti és az éjszakai szopit,de et a lényegen nem változtat!

2008. nov. 17. 13:02
Szia! Az en lanyom is mindig a bal oldalon akart szopizni. Nekem azt javasoltak, hogy probaljam meg honaljtartasban szoptatni, amikor a jobb oldalon szoptatom, hatha ugy elfogadja. Az meg nekem volt kenyelmetlen, ugyhogy azt csinaltam, hogy eloszor mindig a bal oldalra raktam, majd amikor mar megnyugodott, akkor gyorsan atraktam a masik oldalra. Nekunk ez jott be, de lehet hogy nektek mas lesz a megoldas. Kiserletezz, ne add fel, tutira megtalaljatok, hogy nektek mi jon be.
2008. nov. 17. 09:41
Szia!Még nagyon kicsi a babád.Nálunk is volt ilyen,hogy az egyik mellemben az elejétől fogva több tej volt(a másikból egy idő után el is apadt).Kezd mindíg azzal amelyiket nem fogadja el,hátha ha nagyon éhes elfogadja.Én úgy szoptattam 2,5 évig,hogy az utolsó 1 évben már csak az egyikben volt tej.
2008. nov. 17. 03:50

Pontosan mikor kezdődött ez a gond?

Hogyan tartja a fejét ha fekszik az ágyban?

Milyen testhelyzetben szoktad szoptatni?


Lehet hogy a nyakacskája fájdult meg.

2008. nov. 16. 21:41
Köszönöm!
2008. nov. 16. 21:37
Jajj de nagyon édes a kicsi babád! :) Gratulálok hozzá!
2008. nov. 16. 21:34
Mi van akkor ha a gyerek jobban pártolja az egyik cicit mint a másikat, hogyan szoktassam hozzá a másikhoz is?Eddig nem volt ilyen gond!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook