Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történt 1991-ben? fórum

Mi történt 1991-ben? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 2. 19:24
Nászutra mentünk a férjemmel a papája vadi új dáciájával,ami már a határon problémázott. Elment az alapjárat . Természetesen az osztrák oldalon utat épitettek és lépésben lehetett menni kilómétereken keresztül. Alapjárat nélkül érdekes volt... Aztán a belga határon a határőrők akik addig felsem álltak az érkező autók látványára, minket meglátva rögtön felugrottak és végig nézték, hogy mit viszünk, mert a románok akkoriban kötött pulóver bizniszben utaztak és nálunk is azt kerestek. csalódniuk kellett. Haza felé az alpokon kerestül jöttünk és már nagyon fáradtak voltunk , kiakartunk venni egy szobát ,de letagadták már az ajtóban a londéner hogy van szabad, mert románnak gondoltak. ...
4. Sort (válaszként erre: 3. - 76e4022ed6)
2011. szept. 2. 16:38
Hat nem volt unalmas az biztos, unokatesoimmal mindig jol elvoltunk. Kesobb mar hugom is csatlakozott a csapathoz. Utlag visszagondolva okozhattunk nemi fejfajast a szuloknek. Apaink azt mondtak, most visszakapjak azt, amit ok muveltek nagyszuleinkkel anno. Mondtuk, hogy nem, annyira azert nem vagyunk elvetemultek, a baleseti sebeszetre is csak 3 hetente jarunk, nem hetenete. :-))
3. 76e4022ed6 (válaszként erre: 2. - Sort)
2011. szept. 1. 20:31

Nem volt gyenge egy gyerek korod! Sokat mosolyogtam ezeken a sorokon.

Köszi érte!

2. Sort
2011. szept. 1. 17:58

Unokatesommal belefogtunk elso "vallakozasunkba". Akkor meg sok kocsmaban ugy volt, hogy ha uveges sort vettel, ki kellett fizetni a betetdijat is (3 Ft), es ha vissza vitted az uveget, visszakaptad a penzt. Amig apaink ittak es beszelgettek, mi idorol idore korbejartuk a teraszt es elkertuk az uresuvegeket, illetve felajnalottuk, hogy visszaviszuk oket a bacsi helyett, persze a beteti dijert cserebe. Egesz jol kerestunk. A sportszelet 4 Ft volt, majdnem az osszes penzen azt vettunk. 11 evesek voltunk!


Nagybatyam akkor szerelt le a hatarorsegtol, hozzott par darabot a vasfuggonybol. Mi kimentunk a bolhapiacra es eladtuk oket.


Eletunk elso kirandulasa a vasfuggonyon tulra, Becsbe. Emlekszem, amikor elhaladtam egy fotocellas ajto elott es kinyilt, akkorat ugrottam ijedtemben, hogy majdnem felloktem egy osztrak holgyet.


Lecsereltuk a trabantot az NDK-s ipar egyik utolso gyongyszemere, a 4 utemu wartburgra. Nagy dolog volt az akkor.


Eletem elso csokja az iskolaudavaron. A tanitoneni egy feketponttal honoralta a dolgot, mondvan, hogy ez veszelyes, mert szajfertozest kapunk.


Hirtelen ennyi.

1. 04e95f637a (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2011. szept. 1. 16:57
teszek róla,hogy benne legyek muhahaha

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook