Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, és elárverezik az ingatlant? fórum

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, és elárverezik az ingatlant? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. febr. 24. 13:21
Mármint a lényeget azt kifelejtettem. Ha te veszel fel egyedül hitelt, nem a veled egy háztartásban élők. (Szülők, testvér stb)Akkor csak tőled követelhetik be. ha neked semmid sincs a lakásban, és a "lakótárs" tudja bizonyítani hogy minden ott az övé, mit visznek el? Amúgy ez nem habiszti, fenn van interneten, hogy ha sehogy se tudják behajtani elévül a hitel.
2010. febr. 24. 13:18

Börtön semmiképpen sem!


Viszont én úgy tudom, hogy csak azt vihetik(árverezhetik el) amiről 100%-osan biztosak hogy a tiéd. Ha pl a nagymamáddal nagypapáddal, vagy szüleiddel élsz, és ők bemutatják a végrehajtónak, hogy a mosógépet ők vették (számlán) akkor azt nem vihetik. Amúgy meg ha nem tudják behajtani, ugye nincs fizetésed semmid, és mégcsak a lakásból se tudnak vinni dolgot, elévül. A bank ilyen esetben "leírja" a pénzt, mint a boltban a selejtet.

8. Molyka (válaszként erre: 7. - Simple)
2010. febr. 24. 13:15
Igen... onnantól nem tudom mi van. :) Azonban a kezes, a másik ingatlanfedezet, minden rámehet.
7. simple (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. febr. 24. 13:14
Nem biztos hogy megszűnik a tartozás. Ha az árverezésből nem jön össze elég pénz, ugyanúgy követelni fogják rajtuk a fennmaradó összeget!!!
2010. febr. 24. 13:13
Ingatlanra pedig mennek szintén a sakálok és amennyi a banki tartozás, annyiért veszik meg. Ha 10 millió a hitel, akkor annyiért viszik az akár 30 milliós lakást.
2010. febr. 24. 13:13

szia

az egyik régi barátoméknál volt hasonló, a sok millot érő házukat 5millioért vették meg árverésen mert ennyi volt adóssága...

szerintem ha a ház értéke nem kisebb mint ami felgyülemlett hitel akkor igen annyit kérnek amennyi fedi a kölcsön összegét...

4. Molyka (válaszként erre: 3. - Pankakukac)
2010. febr. 24. 13:12

Kőkemény hercehurca, majdnme lett benne részünk, méghozzá önhibánkon kívül. Könnyű ezt mondani, de Apum, aki fizetett mindent, és kézben tartotta ezeket az ügyeket infarktussal majd tüdőembóliával fetrengett.


Először hosszas könyörgés után a gáz és az ELMŰ kikapcsol, majd ha bizonyos időn belül nem történik meg a befizetés, akkor végrehajtásra kerül az ügy.

Nincs börtön, hanem egyszerűen kimegy egy végrehajtó, és felméri mit lehet árverezni. Pl. televízió, 10.000 Ft... mikrohullámú, 2.000 Ft, szekrénysor, 5.000 Ft. Hugyért szarért... aztán várnak, majd megadják az időpontot mikor jönnek. Van 2 sakál, akivel jár, azok veszik meg a berendezési tárgyakat, így ki lesz fizetve az elmaradás és megszűnik a tartozás.

2010. febr. 24. 12:59

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudja-e véletlenül valaki, hogy mi lesz akkor, ha nem fizetünk valamilyen hitelt és árverezik az ingatlant?

Konkrétan arra gondolok, hogy van egy személyi hitel, azt nem fizeti az illető és elárverezik az ingatlanát, amin szintén van hitel. Ez már egy másik hitel, ami a lakáson van. Jövedelem nincs, tehát abból nem vonható semmi. Annyit kérnek az árverezéskor, hogy mindent betakarjon?

Börtön? Vagy mit kaphat az illető???

2010. febr. 24. 12:58
???
2010. febr. 24. 12:56
Árverezés
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook