Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik azzal a házzal, amit a bank elvesz és idővel károsodik az épület? Kié a felelősség, ha már nincs hozzá kulcs? fórum

Mi történik azzal a házzal, amit a bank elvesz és idővel károsodik az épület? Kié a felelősség, ha már nincs hozzá kulcs? (tudásbázis kérdés)

15. kobagabi (válaszként erre: 14. - A7e53cb5bf)
2010. márc. 21. 18:58
Értem, hát akkor nincs mit tenni már sajnos, igaz?!
14. a7e53cb5bf (válaszként erre: 12. - Kobagabi)
2010. márc. 16. 22:58
Anyósoméké a ház,és elég sok halasztást kaptak,csak sajnos munkalehetőség nem volt.Így halmozódott fel a sok-sok kamattal,késedelmi pótlékkal a felvett hitel összege.
13. a7e53cb5bf (válaszként erre: 11. - 81Krisztina)
2010. márc. 16. 22:53

El tudnád küldeni priviben az elérhetőségüket?

Van most egy új szolgálat,akikkel felvettük a kapcsolatot,de nem biztos,hogy segíteni is tudnak.

Mindent megpróbálunk...

12. kobagabi (válaszként erre: 8. - A7e53cb5bf)
2010. márc. 16. 15:13
Ez azért nem semmi ám:( Sajnálom nagyon. Sok ember jutott sajna erre a sorsra. Valakinek 2 napon, valakinek 3-on, és valakinek 1 heten múlt. Én kapásból elitélek minden bankot az ilyen eljárásért. Gondolhatná, hogy valaki nem jókedvéből nem fizet nekik. Ahelyett, hogy kilakoltat, megegyezhetne mondjuk kevesebb törlesztőben, amit az egyénke bizti tud fizetni. Így még ha kevesebb haszonnal is, de megkapná a bank a pénzét, így meg lassan de biztosan tönkremegy az értékesíteni kívánt ingatlan, a végére már a negyedét se látja a bank... Hát ezt kellene belátniuk.
11. 81Krisztina (válaszként erre: 10. - A7e53cb5bf)
2010. márc. 16. 13:16
szerintem kérd ki a tulajdoni lapot.. vagy menj el ingyenes jogsegélyszolgálathoz. ott tudnak tanácsot adni. én itt pesten már sokszor hívtam őket és mindig segítettek...
10. a7e53cb5bf (válaszként erre: 9. - 81Krisztina)
2010. márc. 16. 12:48
Nagyon remélem,hogy így van!
2010. márc. 16. 12:36
ne is foglalkozz vele, a hitel nem kamatozhat, hiszen már az ő tulajdonukban van a ház... bár azért nem árt egy tulajdoni lapot kikérni!! ha még mindig ti vagytok rajta, milyen jogon költöztettek ki... ha meg már kiköltöztettek akkor elvileg ők a tulajdonosok onnantól... tehát a hiteled sem nőhet. ez csak ijesztgetés...
2010. márc. 16. 12:35
Amúgy nagyon genyó egy eljárás volt,mert október 28-cal kellett kiköltözni és átadni a kulcsokat...novembertől pedig már a kormány nem engedte a kilakoltatást..2 napon ,múlt az egész.
7. a7e53cb5bf (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. márc. 16. 12:33

Igen,de a hitel kamatozik,addig míg el nem adják.Legalábbis ezt mondták.

Meg a költöztetők is azt mondták,hogy ne foglalkozzunk már semmivel,mindent lefotóztak milyen állapotban kapták meg...

A kazán sem volt leengedve,tuti szétfagyott az összes cső.

2010. márc. 16. 12:29

Ne aggódj!

A házból ki kellett költözni, gondolom a bank utasítására. Innentől az ő problémája minden. Ha nem értékesítette, és emiatt nem tudja, akkor úgy kell neki. Ezen már ne agyalj. Szerintem épp elég a bajotok, ne aggaszd magad más miatt is.

2010. márc. 16. 12:25

A ház károsodott és minket terhel a hitel mindaddig,amíg a bank el nem tudja adni.

Most,hogy nincs fal az egész életveszélyes...csak bontás jöhet szóba a telek pedig nem ér annyit,mintha rajta állna egy ház.De ezek után ki veszi meg?

4. a7e53cb5bf (válaszként erre: 2. - Zsugabubus007)
2010. márc. 16. 12:22

Ez tuti? Mert kidőlt a ház fala,mert még tél előtt ki kellett költöznünk.Egész télen nem volt fűtve és mivel pincés,mostanra tele van vízzel.Nincs,aki karban tartsa...

Ja és a szomszéd kertjében landolt a fal,ahol egy idős nénike lakik.Este rendőrők jöttek hozzánk az albérletbe,hogy mi történt,de mivel nincs kulcsunk nem tehetünk semmit.

2010. márc. 16. 12:20
A tulajdonosé a felelősség. ha a bank a tulajdonos, akkor övé.
2010. márc. 16. 12:19
Az aktuális tulajdonosé, ha a bank, az övé, ha faktorcég, akkor azé....
2010. márc. 16. 12:17
Mi történik azal a házzal, amit a bank elvesz és idővel károsodik az épület?Kié a felelősség, ha már nincs hozzá kulcs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook