Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi történik a vérnyomásommal? fórum

Mi történik a vérnyomásommal? (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. Guruljka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. febr. 21. 11:16

Sóbertné ezt egy elég régi könyvben olvashatta, habár én úgy emlékszem, egy ideig a -110 tartotta magát. Nekem is a 30-valamennyi jön ki (nem tudom pontosan, hány centi vagyok tengerszint fölött, de magasságnak ezt nem hívom.)

K. Cooper orvos, kutató módszere: testmagasság (cm) x 0,62 - 49 = ideális testtömeg (nõ).

Ez alapján, én 150 cm-sen 44 kg-s lehetnék, de még ezt is keveslem. Megint egy dolog, ahol az alacsonyabb embert számításba se veszik...

10. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 11:15
Igen, a stressz az komoly ok. A 135 is ok, hogy annyi se legyen. Bemész az orvoshoz és első mérés, még a fehér köpeny is kiváltja, hiszen izgulsz, mennyi lesz a vérnyomásod. Utána meg leesik, mert nyugisabb vagy. Talán? Mások egészségtelenebbül élnek, és te nemírtad mondjuk a whiyskit, sört, cigit. Cseréld le az étkezéseidet, saláta és burgur, barna rizs, figyeld hogy változol-e?
9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 11:12

Első mérésnél izgultál.

A 24 órás vérnyomásmérő is különböző értékeket mér, attól függően, hogy éppen mit csinálsz. Ettél-e, ülsz, mozogsz, végeztél fizikai munkát stb. No para.

8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. febr. 21. 11:10
Nekem 41. Nem akarok soha ennyi lenni!
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. febr. 21. 11:09
Sóbertné szerint a magasság - 115 az ideális testsúly. (azaz nekem a 35kg)
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - 80ASIQ)
2020. febr. 21. 10:51

Akkor sincs baj a súlyával, ha esetleg 160 centihez 47 kiló? Mert a BMI-kalkulátor szerint akkor már sovány.

Ha magasabb, akkor meg a csontzörgésről lehet tudni, hogy ő közeledik.

5. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 10:39
Amennyire értek ezekhez a dolgokhoz (amit hallottam, olvastam, magamon tapasztaltam, persze én már 62 éves vagyok és 130 kiló...) eddig nem látok semmi tragikusat abban amit írtál. Illetve az életmódod a tragikus, de az jó jel, hogy legalább a tudatában vagy. A mozgáshiány, az éjszakai evések, a munkahely otthagyása bőven indokolja a 135-ös vérnyomáskiugrást. A testsúlyoddal semmi baj! Kellene egy jó munkahely és bizony mozogni kell, ha egészséges akarsz maradni! Most még nem vagy lemaradva semmiről. Nem tudom, hogy állsz a kávé, kóla, energiaitalok fogyasztásával. Ha fogyasztod, ezeket, mérsékelni kellene! Az egészséged érdekében. Sok sikert! A dokival maradj kapcsolatban, ő biztosan jobban ért ezekhez a dolgokhoz mint én.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 10:39

Szia, nyilván a stressz okozta a kiugrást. A magasságod nem írtad le. Ha a magasságodhoz megfelel a súly akkor semmi gond, vannak emberek akik gyors, míg mások lassú az anyagcseréjük.

Ha izgat a vérnyomásod vezess róla naplót, az orvosok a közép átlagot nézik.

Mondhatnám, hogy ez a vérnyomás rendben van, de én is ideges lettem, amikor a 90/60 kiugrott 130/100-ra , majd 200-at is elérte.

Azt hittem már a 200-al nem élhet földi halandó, de túléltem még a 230/120-at is.

Fogalmam sincs mitől jött, gondolom a sok munka.

Viszont kezdj el sétálni, edzeni, mert az cseppet sem normális, hogy ennyi idősen megerőltető legyen egy séta. Fokozatosan emeld a szintet. Azért írtam le ilyen részletesen, hogy ne aggódj! Figyelj magadra, erősítsd magad!

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 10:33
Szerintem semmi bajod. A 135 nem ad okot aggodalomra.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 21. 10:32

Az étkezéseden mindenképp javítani kellene, mert ez a 47 kiló csak akkor nem soványság, ha esetleg 150-152 cm a testmagasságod.

Igen, a stressz miatt ugrálhat a vérnyomás, keress egy jó munkahelyet és rendezd el az életed.

2020. febr. 21. 10:25

Mi a franc van huszonévesen a vérnyomasommal?

Kicsit hosszú lesz de megpróbàlok mindent őszintén leírni. 28 éves vagyok 47kg. Az életmódom egészségtelenebb nem is lehetne ... ( húst hússal akár este 10kor is... soha semmilyen mozgás, már megerőltető ha el kell sétálnom a buszmegállóig.. imádom a gyors kaját::: esténként egy doboz sör..enyhe pánikbetegség..) egyedül az szól mellettem hogy nem dohányzom. Szóval 28 éve èlem ezt az életmódot sosem voltam beteg, tökéletes labor leleteim vannak. Viszont ! felmondtam a munkahelyemen mert olyan mértékű stressz ért hogy megviselt.. no szóval ez az egy hónap eltelt és elmentem a háziorvosomhoz mért egy vérnyomást : 135/ ... micsoda ???? Eddig 110 volt a maximum .. ez rengeteg! Mondta hogy stresszes vagyok sóhajtsak nagyokat és megmérjük újra.. 3 perc se telt el megmérte újra.. 118ra leugrott! Több sem kellett vettem egy vérnyomás mérőt 3 napja mérem. Amit látok: az átlag olyan 112- 118 között van de már kétszer előfordult hogy ez az érték 132 volt! Mind a kettőnél vettem 3 nagy levegőt 3 perc múlva újra mértem és 3 perc alatt lement 112re !!! Tehát ugyan az volt mint a hazidokinál. (Hozzátenném ezek is sokak mert régen 105 körül volt a vérnyomásom ) Kérdéseim : az hogy nőtt a mostani stresszes élethelyzetem befolyásolhatta / vagy most lett elég az egészségtelen életmódból? 2; hogy lehet az hogy amikor magas pár perc múlva lecsökken? Lehet hogy nem is magas csak izgalom váltja ki belőlem? Melyik érték ilyenkor a releváns? 3: ha elkezdek figyelni az eletmodomra visszacsökkenthető ez az érték? (Pl reggel egy órás séta,Sok víz, több zöldség gyümölcs )


Nagyon köszönöm a válaszokat!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook