Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi történik a bőrömmel? fórum

Mi történik a bőrömmel? (beszélgetős fórum)


6. d'moni (válaszként erre: 5. - Aa84065182)
2012. máj. 14. 21:39
Én is ételre gondoltam először. Menj el egy ételallergia tesztre.
2012. máj. 14. 10:14

Bőrgyógyásznál még nem voltam.


A fogamzásgátló azért nem gondolom, hogy ludas lenne, mert kb. fél éve szedem, viszont ez a probléma évek óta fennáll, a fog.gátló igazából csak segített rajta, annyiban, hogy a patik sokkal hamarabb elmúlnak, és kevesebb is, és nyomot sem hagynak úgy a bőrömön.


A kajára én is gyanakodtam, de az sem mindig igaz. Pl. mekis kajától időnként vagy van pattanásom, vagy nincs. (Ritkán járok gyorskajáldákba.) Olajban sült cuccoktól is vagy van, vagy nincs. Csokitól semmi bajom.

2012. máj. 14. 10:07

Okozhatja a fogamzásgátló is. Nem tudom mióta szeded, de időnként érdemes váltani másfajtára. Sokszor előfordult már, hogy az évek óta szedett fogamzásgátlót egyszercsak betiltották. Beszélj a nőgyógyászoddal. Azért gondolom, hogy a fogamzágátló lehet a ludas mert azt írtad, időnként jön ez elő. Ha vezetsz naptárt a mensesedről próbáld meg összehasonlítani, hogy milyen időszakban jön elő a bőrirritáció. Pl. peteéréskor, vagy a vérzés előtti napokban. De egy bőrgyógyásszal is konzultálnék, vagy lehet egy jobbféle kozmetikus is tudna tanácsot adni.

Esetleg okozhatja vegyszer, én például amikor domestossal végig pucolom a fürdőszobát, meg a vécét, utána mindig kell egy extra hidratálás az arcomnak, mert elég kicsi mind a két helység és bár az arcomhoz nem ér, mégis irritálja a bőrőm a levegőbe párolgó méreg.

2012. máj. 14. 09:58
Nem vagy allergiás valamilyen kajára? Pl. csoki...?
2012. máj. 14. 09:57
Voltál már bőrgyógyásznál?
2012. máj. 14. 09:56

Kíváncsi lennék, másnak is vannak-e ilyen gondjai, vagy velem van valami gáz.

Az, hogy baromi érzékeny arcbőröm van, az egy dolog, poros, piszkos környezetre, párás melegre, nem megfelelő arckrémre rögtön pattanásokkal reagál.

(Fogamásgátlót szedek, azóta a pattanások jóval kisebbek, ritkábbak és nem virítanak a képemen hetekig.)


Viszont évek óta visszatérő jelenség, hogy az arcbőröm elkezd "égni" időnként. Nagyon fura és kellemetlen érzés, a bőröm feszül, koszosnak érzem, és egyfajta égő érzés kíséri. Ha nagyon durva, akkor az ez látszik is, kis gödröcskék lesznek az arcomon, hasonló mint a narancsbőr. Nyugtató maszkot szoktam rárakni, egy kicsit segít. Ja, és pattanások jönnek elő minden ilyen alkalommal! 1-2 nap és ez elmúlik, a bőröm megint sima és gödröcskementes, és nem is érzem, hogy égne.


Szóval nem igen tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, számomra teljesen megfoghatatlan és érthetetlen az egész. Tud valaki tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook