Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi történhetett valójában? fórum

Mi történhetett valójában? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi történhetett valójában?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
195. Bernuska (válaszként erre: 194. - Zsuzsa88)
2009. febr. 2. 10:22
Na jó, de azért fürdesz, meg öltözködsz, meg wc-re mégy...stb.... szerintem ebbe ennyire nem élhetjük bele magunkat. :) halálra röhögi magát a szellem, amikor pl. gyantázom a lábam... :DDD
194. Zsuzsa88 (válaszként erre: 168. - 53ce7424c0)
2009. febr. 2. 09:44

Igen, ezért irtam a cikket, mert már amióta az eszemet tudom, mindig történnek furcsa dolgok. Ezzel a "néz valaki" dologgal meg lehet, hogy csak szimplál üldözési mániám van/volt... XD


Mindenesetre az önkielégités azóta is tabu nálam... :D Az rám KELLENE hogy tartozzon. Ti tudnátok bármit is csinálni, ha egyedül vagytok, de mégsem vagytok egyedül?


(Ha a párommal vagyok, az más... :) Olyankor elterelődik a figyelmem)

193. Bernuska (válaszként erre: 192. - *Ildikó)
2009. febr. 2. 09:31
Uhh, ez tök jó.
2009. febr. 2. 09:11
Még soha nem írtam fórumba, de ez a téma megfogott, egyszerűen érdekel. Most jött el az a kérdés melyet nem tudok válasz nélkül hagyni. Soha nem volt olyan érzésem, hogy szellemek lennének, de nem is zárkózok el a gondolattól. Anyósom öt éve halt meg, utolsó éveiben nálunk lakott nem a lányánál aki 300 km lakik tőlünk. Halála után úgy egy hónappal iszonyatos hal szagot éreztünk a fiam szobájának ajtajában, se kívül sem beljebb. Ez a szoba volt ideiglenesen az otthona a mamának. Lemostuk az ajtót de vissza-vissza tért a szag. Majd pár nap múlva a mi szobánk közepén jelentkezett. Körbe lehetett szagolni. Egy lépéssel arrébb már semmi nem volt érezhető. Majd eszünkbe jutott, hogy volt egy porcelán hala a mamának. Én törtem le a farkát, még egy kis vitánk is volt, hogy miért olyan fontos, majd megragasztom és félre raktam. Aztán beteg lett és a hal feledésbe merült. Korházba került és már többé nem jött haza. A hal pedig lapult a szekrényben. A szagok jelentkezése után jutott csak eszembe. Megragasztottam és az urnája mellé tettem. (Van az egyik polcon egy díszurna a hamvai egy darabjával.) Mondtam neki, hogy mostmár megnyugodhat és menjen egy kicsit a lányához büdösíteni. Ekkor még többször visszatért érdekes a családban senki nem félt tőle. A gyerekek többször is mondták hogy érezték a szagot. Mondtam nekik ha nem vagyok itthon nyugodtan szóljanak neki hogy menjen el. Mindig elment. Aztán pár évig nem éreztük. Úgy másfél éve az irodámban éreztem utoljára.
191. 53ce7424c0 (válaszként erre: 190. - 64fa0801a6)
2009. febr. 2. 06:41

igen, a szellem egyik jele hogy hidegebb van, sőt, minnél gonoszabb egy lélek, annál hidegebb, és ami számomra meglepő, annál büdösebb is - ezt én még nem tapasztaltam, hanem a természetgyogyász mondta.

Ti tapasztaltatok már ilyet, hogy szagokat éreztetek a szellem jelenlétében??

2009. febr. 1. 22:52

A tudományos csatornákon van olyan műsor, hogy Szellemtörténetek, és nemcsak abban hallottam, hanem a Zone Club-on is volt régebben éjjel Szellemekkel kapcsolatos dokumentumfilm, hogy szellemlátók gyűltek össze azokban a lakásokban, ahol furcsa jelenségeket tapasztaltak, és ezekben a műsorokban hallottam, hogy ha szellem van a közelünkben, akkor ott, azon a ponton hideg a levegő, mert energiát von el a környezetétől...


Amikor 3 éve beköltöztem a lakásomba, eleinte nagyon féltem, mert az előző idős lakó itt halt meg, és tartottam tőle, hogy visszajár, és néha voltak furcsa dolgok, hogy a távirányító máshová került, amire felébredem, mert amikor elalszom, akkor mindig a kezem ügyében van, de eleinte voltak csak ilyen fura dolgok... De szerencsére, és nem akarom elkiabálni, már nincsenek...


De Ismerőseim akkor mondták, hogy ha Valaki azt észleli, hogy feltehetően szellemek vannak az otthonában, akkor papot kell hívatni, és felszenteltetni a lakást...

189. 53ce7424c0 (válaszként erre: 188. - Csipkerózsika)
2009. febr. 1. 22:19
:-)
188. Csipkerózsika (válaszként erre: 183. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 22:09
Igen, igen, bocsika...
2009. febr. 1. 20:45

Az első albérletünk...Volt ott valami...Párom is mondta, nem szeretett otthon lenni egyedül, én is éreztem...

A főbérlőnk, egyszer ott volt nálunk, jót beszélgettünk, és erre terelődött a szó: ő nem szeretett itt lakni, mert szellem/ek van/nak szerinte-de ne nézzük hülyének!-ő fogalmazott így...

Mondtam: dehogy, hiszen, mi is érezzük! 3 ember is érezte, de csak, ha egyedül volt...

Nem történt semmi, csak az érzés volt, hogy van valaki a szobában....

186. 53ce7424c0 (válaszként erre: 182. - Meruru)
2009. febr. 1. 19:31
Amikor abban a rettegős időszakban voltam, az volt a baj, hogy még nem tudtam semmit a szellemekről, fajtáiról, stb, és arrol se, hogyan lehet védekezni ellenük. Pont azért féltem, mert nem tudtam mitől félek, csak éreztem hogy valamitől nagyon :)
185. Meruru (válaszként erre: 177. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 19:31
Igazad van, bocsánat, jogos! :)
184. 53ce7424c0 (válaszként erre: 183. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 19:29
És nem is volt nehéz, csak meg kellett találni a megfelelő eszközt :)
183. 53ce7424c0 (válaszként erre: 181. - Csipkerózsika)
2009. febr. 1. 19:28
Azt hiszem, már irtam neked priviben, hogy hogyan sikerült...
182. Meruru
2009. febr. 1. 19:28

Az iménti hozzászólásomhoz kapcsolódó sztoriból elmondanék néhány részletet és tanulságot, ha megengeditek. Akinek nem inge természetesen ne vegye magára, nem célozgatni akarok, csak mesélni.

Az illető hölgy, akivel megesett a rémeset aranyos személyiség volt, de leginkább átlagosnak vagy depresszívnek írta le magát. Ebből a kettőből inkább az előző volt rá jellemző. Csatlakozott ahhoz a társasághoz, akikhez én még évekkel korábban. Barátként jött, érdekelte az ezotéria minden formája és területe, és elmondása szerint először velünk tudott értelmesen beszélgetni a szellemekről és a szellemi világ dolgairól. Nem is volt ezzel semmi gond. Amíg egyszercsak el nem kezdtek dőlni belőle a szellemes sztorik. Leverte a poharat, feldöntötte az állólámpát, szorongatja a karját a szellem, stb. Őszintén szólva már akkor gyanús volt a dolog, de persze meghallgattuk, mondtunk magyarázatot meg próbáltunk segíteni neki. De a sztorik csak jöttek és jöttek. Egy idő után már unalmas volt hallgatni, de ő közben megváltozott. Félt, rettegett mindentől, egyfolytában sírt ha valaki rajta kívül szóba hozta a témát. A lakásába hívott szelleműzőt, papot, minket, mindent. Mondanom sem kell, nem volt ott semmi az ég egy adta világon. Elég az hozzá, hogy a csaj végül a pszichiátrián kötött ki, ahol kiderült, hogy mindössze a saját életét akarta érdekesebbé tenni, mert így legalább foglalkoztak vele. De ez a játék az agyára ment.

Miért is írtam ezt most le: aki sűrűbben tapasztal, érez meg ilyen dolgokat, jelenéseket, annak ezt el kell fogadni, és beépíteni az életébe. Egyszerű, hétköznapi dolog kell hogy legyen, mint a tanulás vagy a főzés. Mert a félelem, a rettegés, akár vélt akár valós veszélyektől csak pokollá teszi az életünket, ahogy már hallhattunk is ilyet itt a fórumon. Erre mondtam korábban, hogy nem szabad, hogy a fa eltakarja előlünk az erdőt. Csak gondoltam nem árt, ha elmesélem ezt. Nyugalom hölgyek, az élet szép :)

181. Csipkerózsika (válaszként erre: 179. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 19:25
Na, hát az nagyon jó, mert bizony nem könnyű, én is tudom...
180. 53ce7424c0 (válaszként erre: 178. - Csipkerózsika)
2009. febr. 1. 19:25
Nála semmilyen orvos nem mutatta ki az epilepsziát, csak a tünetei voltak olyanok...
179. 53ce7424c0 (válaszként erre: 176. - Csipkerózsika)
2009. febr. 1. 19:24
"Neki kell legyőznie a félelmét, és rájönnie, hogy akarata ellenére nem tehet vele senki semmit" - már megtörtént :-)
178. Csipkerózsika (válaszként erre: 175. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 19:23
Ezen annyira nem kell meglepődni, ha arra gondolunk, hogy egyes helyeken az epilepsziát "szent betegségnek" tartják, mert úgy gondolják, hogy a lélek ilyenkor más dimenziókban tesz látogatást, kapcsolatba kerül Istennel és egyéb csodás lényekkel. Az mondjuk más kérdés, hogy önként hagyja-e el ilyenkor a testet a lélek, vagy éppen megszállás hatására...
177. 53ce7424c0 (válaszként erre: 174. - Meruru)
2009. febr. 1. 19:23

Ha figyelmesen olvastad volna, vagy kicsit visszaolvastál volna: már NEM FÉLEK, már MEGSZABADULTAM AZ ILYEN FÉLELEMTŐL!!!! És ehhez semmi köze a pszichiáternek, ilyen dolgokon más eszközzel kell urrá lenni. Itt nem arrol van szo, hogy egy történettől megijedtem, soha nem voltam félős gyerekkoromban sem, egyszerüen ezután kezdtem érzékelni a szellemeket vagy lelkeket vagy nevezzük bárminek.

Akinek volt/van ilyen élménye, az érti.

176. Csipkerózsika (válaszként erre: 174. - Meruru)
2009. febr. 1. 19:21
Szerintem meg pont a pszichiáter nem fog tudni segíteni neki, én azt gondolom. De mondjuk más sem hiszem. Neki kell legyőznie a félelmét, és rájönnie, hogy akarata ellenére nem tehet vele senki semmit. Az egyetlen ami segíthet neki, az a hit, az imádság, a gyertyagyújtás, bizalom Istenben és önmagában.
175. 53ce7424c0 (válaszként erre: 173. - Bernuska)
2009. febr. 1. 19:19
Ez tényleg megtörtént valójában, egy pap mesélte, aki ismeri a lányt, egy ifjusági találkozón voltunk, meg is mutatta a lányt messziről, és később az ismerőseim akikkel mentünk a találkozóra, mondták hogy látták, ahogy a lánynak rohama volt a templomban.
174. Meruru (válaszként erre: 171. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 19:18
Bocs, ha őszinte vagyok, de ezek után szerintem ha tényleg ennyire félsz egy ilyen történettől inkább pszichiáterhez kéne fordulnod, mint ezoterikushoz. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy bolond vagy, egyáltalán nem bántó szándékkal mondtam. De ha meg akarsz az ilyen félelmektől szabadulni segítség kell, mert egy idő után az ember elkezd a bolhából elefántot csinálni és szellemet látni a huzatban, aztán szép lassan bekattan. Komolyan mondom. Láttam már ilyet sajnos. Ha még mindig gyötörnek a félelmek menj orvoshoz.
173. Bernuska (válaszként erre: 171. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 18:50
De gondolod, hogy ilyen megtörténik valójában? Egy filmet már én is láttam, aminek ez volt a cselekménye.
172. Csipkerózsika (válaszként erre: 171. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 18:49
A félelem a gonosz legnagyobb ütőkártyája. Amíg féltem, én is folyton éreztem, hogy leselkednek rám, volt hogy morgást hallottam, vagy sötét árnyékokat, buzgón gyertyáztam meg folyamatosan imádkoztam, le sem tudtam feküdni anélkül. Aztán rájöttem, hogy az ima, Isten megvéd, és nem árthatnak nekem. Azóta nem is jönnek. Maximum elhunytak, de ők meg nem akarnak rosszat.
2009. febr. 1. 18:37

Leirom, hogy nekem az ilyen félelmeim hogyan kezdődtek. Lehet hogy kicsit ijesztő lesz, de muszáj leirnom.

Kb. 4-5 éve történt, hogy mesélte nekem egy ismerősöm, hogy ismer egy lányt, akit megszállt a Sátán. A lány szórakozásbol szellemet akart idézni, és ez lett a vége. Először epilepsziás rohamai voltak, de minden orvosi teszt negativ lett. Végül egy valláspszichológus tanácsolta nekik, hogy gyujtsanak gyertyát és imádkozzanak mellette. Megtették, és ekkor beszélni kezdett belőle a Sátán, ilyenkor tiszta elváltozott hangja lett a lánynak, és önkivületben volt, utána nem emlékezett semmire. Ilyeneket beszélt belőle, hogy "a lelked az enyém", meg "ugyse győztök le"...Rohamai voltak továbbra is, és mindig akkor jött rá, amikor templomban volt, közel az oltárhoz meg ilyenek, ilyenkor földhöz vágta magát, rángatózott stb, egy alkalommal egy pap szentelt vizet szort rá, és utána azt mondta, hogy akkor ugy érezte, hogy valami égette őt. A csajszi nagyon harcolt ellene, járt templomba meg minden, aztán végülis nem tudom mi lett vele, de ezután az eset után kezdődött, hogy éjjel nem birtam elaludni, a szememet sem mertem lehunyni, mert ugy éreztem hogy ott van valami rossz, ha sötétben voltam, rettegtem, mert ahol a legsötétebb volt a szobában, abbol a részből éreztem, hogy van ott valami....majdnem minden éjjel ez volt, ha felébredtem a teljes sötétben. Mindig imádkoztam, de akkor is megmaradt a félelem, mert féltem hogy ott a Sátán meg bántani fog meg ilyenek. Ezelőtt egyáltalán nem szoktam félni, nem is foglalkoztam ilyen dolgokkal hogy szellemek meg Sátán meg ilyenek, de attol kezdve hogy hallottam ezt a sztorit, mintha a rettegésemen keresztül utat találtak volna hozzám a szellemek. Lehet hogy azelőtt, mivel nem hittem a szellemekben meg nem is érdekeltek, nem tudtak közel férkőzni hozzám, de miután elkezdtem félni, érezték hogy hatni tudnak rám....aztán végül kb. egy éve egy természetgyogyász elmondta amit ezekről tudni kell meg adott tanáécsokat (azt hiszem már ezt is irtam lejjebb), és azota végre emgszünt a rettegés...ill. tudok védekezni ha ugy érzem, van ott valami.

170. 53ce7424c0 (válaszként erre: 169. - Csipkerózsika)
2009. febr. 1. 18:26
Juj, én nagyon örülök hogy kisebb koromban nem voltak ilyen élményeim....csak 18 éves korom után. Ill. volt, még nagyon kicsi koromban, amire már személyesen nem emlékszem, ezt már lejjebb leirtam egyszer...
169. Csipkerózsika (válaszként erre: 168. - 53ce7424c0)
2009. febr. 1. 18:12
Nekem már sokkal előbb is volt, 6-7 éves korom körül. Aztán hosszú időre megszűnt a dolog, és csak felnőtt életemben jött elő.
168. 53ce7424c0 (válaszként erre: 166. - Zsuzsa88)
2009. febr. 1. 17:21
Te már 12-13 éves korodban érezted, hogy valaki folyton néz? :) Nekem annyi idősen még szerencsére nem voltak ilyen félelmeim, csak később kezdődtek....
167. Zsuzsa88 (válaszként erre: 165. - Fbab8271ce)
2009. febr. 1. 16:49
Én is megálmodtam egy számomra kedves lény halálát. A kutyámról álmodtam azt, hogy elütötte a vonat. Bár nem a vonat végzett vele, hanem az állatorvos, de lényeg a lényeg, hogy épp ma van ennek 9 éve. (Ha vlkit érdekel: szivrohama volt, és a gyógyszer, amivel kezelték, epilepsziát váltott ki belőle, és a végén annyira sűrűn kapott rohamot, hogy el kellett altatni. 3 és fél éves volt. Fiatal kishölgy...)
2009. febr. 1. 16:45
Egyébként soha nem értettem, miért irják a tinilapok (im, popcorn meg a többi), hogy az önkielégités nem bűn, csináld nyugodtan, ez csak rád tartozik. Na most képzeljétek el, mikor egy 12-13éves lány tisztára hülyének nézi azokat, akik ilyeneket irnak. És nem azért, mert hülyeség, vagy bármi. De ha valaki folyton érzi, hogy valaki ott van, és nézi, mégis hogy fogjon hozzá bármihez is?! :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook