Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi tennétek, ha elfordulna a gyereketek tőletek? fórum

Mi tennétek, ha elfordulna a gyereketek tőletek? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 25. 11:52
Puszillak kedves Vigyori :)
22. vigyori:) (válaszként erre: 21. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 11:35

:)

biztos rendben lesz minden,nyugodj meg,amíg nem olvastad el a könyvet,addig ne is rágódj azon hogy mi hogy kéne.

szia.

2009. febr. 25. 11:16
Jó volt a gyári gyártmány vagy az évjárat!Nekem ez nagy kincs!
20. vigyori:) (válaszként erre: 18. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 10:54
Ja,nincs mit,szívesen segítek,gyárilag ilyen vagyok:)
19. vigyori:) (válaszként erre: 18. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 10:42

keress rá a címére,és feljön,kapható könyv,nekem a sárga borítójú van meg,a címe fontos,mert van tőle több könyv is.

Hidd el rendbe fog jönni a kapcsolatotok,még azok ellenére is amiket leírtál!!!

és majd írj hogy alakut!:)

szia.


Dr. Tomas Gordon: P.E.T. - A szülői eredményesség tanulása


T. Gordon a szülő és a gyerek kommunikációs szokásaira figyelt fel, és nagyon szemléletesen, párbeszédek sokaságával érzékelteti, hogy hogy a bevett nevelési módszerek, az uralkodó, a kemény kényszerítéstől kezdve a gyerek önbecsülésének megtámadásá át egészen a konfliktust megkerülő, elvtelen engedékenységig, hogyan juttatják zsákutcába a szülő-hgyeker kapcsolatot.

Ezután lépésenként mutatja meg az utat, amelyen érdemes elindulni és végigmenni, ha jó, de legalábbis jobb szülei és partnerei szeretnénk lenni gyermekeinknek. A módszer nem szigorú szabályokat, hanem más emberi viszonyulásformákat állít elénk.

18. 413ecaf526 (válaszként erre: 17. - Vigyori:))
2009. febr. 25. 10:33

Köszönöm a segítségedet!

Elolvastam amit írtál,még inkább érdekel ez a könyv és csak bízom valahol megkapom.Igen sajnos néha önző is tud lenni az ember ,de a szeretetre mindig szükségvan.Csak sokan ezt tehernek élik meg,de lehet rá is telepedniu valakire és azt tényleg teherként éli meg.Én csak szeretetet szeretnék!

2009. febr. 25. 10:25

ezt a neten találtam,a gordon tréningről ír,de a könyvből is tökéletesen elsajátíthatő,és megérthető minden!


Mi is az a GORDON-MÓDSZER?

Az utóbbi években sokféle személyiségépítő tréning hódította meg a magyar közönséget. Mintha egyre kevesebben nyugodnának bele abba, hogy fejlődésük huszonévesen lezárult volna. Mit nyújt a továbblépni kívánóknak a Gordon-tréning, melyről 1987 óta hallani itthon?

Eszközt elsősorban kapcsolati nehézségeik megértéséhez és megoldásához. A Gordon-módszer nem csodaszer, nem akaraton kívül - vagy akár erőfeszítéseinktől függetlenül - hat. Gordon elképzelése az emberi kapcsolatokról nagyon egyszerű.


Először is három alaphelyzet felismerését tanítja meg. Vannak gondtalan időszakok, ezek jó alkalmak a kapcsolat „melegítésére”, de bárki által megtanulható készségeket tanít a „te problémád”, az „én problémám” és a „mi problémánk” helyzetekre is.


Amikor ugyanis bármelyik félnek gondja van a másikkal, hagyományos megoldásaink majdnem mindig a probléma mélyítése felé sodornak. Vagy legalább is megszüntetik az illető beszélhetnékjét. Ha a másiknak van baja, többnyire saját szempontjainkat, kritikánkat, jó tanácsainkat osztjuk ki, vagyis „elvesszük a labdát” a másiktól. Ha pedig mi érezzük rosszul magunkat, akkor azonnal a másik embert kezdjük hibáztatni, értékelni, vagy utasítani.

A dolog mindkét esetben fordítva működne jól. Erről minden Gordon-tréninget végzett hallgatónk már az első próbálkozásainál megbizonyosodik.



A „te problémádnál” akkor segítek igazán, ha nem teszem hozzá saját gondolataimat, hanem meghallgatásommal azt teszem lehetővé, hogy szembenézz a gondoddal és dolgozz rajta, anélkül, hogy figyelmedet elvonná a védekezés. Az „én bajom” esetén pedig azzal nyerhetem meg legkönnyebben az együttműködésedet, ha ítélkezés nélkül elmondom, miért rossz nekem, amit csinálsz: milyen érzést váltottál ki, és mi hárul rám következményként abból, amit tettél.

Dióhéjban ennyi!


Vannak persze kombinációk és „balesetek”, melyeknél Gordon (és a „gordonosok”) tapasztalata szerint más és más eszköz lesz hatékony. Ezeket megtanulni pedig csak azért nehéz, mert pontosan az ellenkezőjére vagyunk tanítva, generációk óta. Ezer apró rádöbbenés, érzés-felidézés, saját élményt feldolgozó gyakorlat segít a tréningen felismerni, hogy itt nem pusztán beszélgetési technikát tanulunk, hanem egy gyökeresen más kapcsolati szemléletet. A végeredmény pedig a harag, sértettség és önutálat felszámolása a fontos kapcsolatainkban. Ütközéseinknél ugyanis nem lesz többé vesztes: nem maradok alul, de nem is gyűrök le senkit. Ez nem puszta ígéret. Pontosan annyira beteljesül, mint az, hogy ha valaki megtanul angolul, azt többé nem lehet angolul „eladni”. Emellett nemcsak a közeli kapcsolatok simulnak, hanem általában is javul az illető fellépése, kevesebb lesz a konfliktusa, s azt a keveset is jobban tudja kezelni. Ez érezhető a családi és a munkakapcsolatokban csakúgy, mint a futó ügyek intézése közben.

16. vigyori:) (válaszként erre: 9. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 10:19
ja,ha tehetném én kötelező tantárgyként felvetetném az iskolába,mert nem csak gyerekekkel való kapcsolat tud megváltozni tőle.ha ezt megtanulnák a gyerekek iskolás korban,akkor nem lenne olyan probléma amit te is írsz,hogy te meghallgatsz mindenkit,terád meg senki sem kíváncsi.ami aztán lehet hogy nem igaz,csak nem tudják mi az az értő figyelem.olvasd el a könyvet,nem sok kb 250 oldal,de nagyon hasznos lesz számodra más emberekhez való kapcsolatodban is!a lányodra meg ne haragudj,még gyerek,igen még ennyi idősen sem nőtt fel,a szerelem pedig elvakítja,fogadd el az ő szerelmét feltétel nélkül,és hidd el rendbe jön minden köztetek!és hidd el szeretni fog mindig!!!:)
2009. febr. 25. 10:17
Akkor elég nehéz vele.
2009. febr. 25. 10:13
Olyanok voltunk mint két barát nő!Legalább is én így éreztem.Mostr itt voltak a hétvégén és alig van témánk,nem szólunk egymáshoz,nemtudom mi lett vele.
2009. febr. 25. 10:10
Van egy kapcsolata amiben tudom hazudik,férevezeti a férfit,valamikor kisiklott nagy rokkeres volt.Próbált dicsekedni azzal,hogy a vonatelé mer feküdni,én majd meghaltam mikor ezt megtudtam.A párja szakította ki ebből a közösségből,csak az a baj ma is a züllött életet élik,csak más formában.Nem fekszenek a sínekre hanem nepi szinten van az alkohol náluk.Nekem meg arra a régi lányra lenne szükségem aki régen volt!
12. vigyori:) (válaszként erre: 9. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 10:10

én csak a saját példámat tudom mondani,mikor megszületett az első gyermekem,azóta sokkal de sokkal jobban szeretem az anyukámat,és néha el is szégyenlem magam ha eszembe jutnak az az előtti idők,pedig akkor is szerettem,csak valahogy másképp.

mikor fiatalabb koromban elköltöztem,volt hogy hetekig nem is beszéltünk.azóta hetente többször is:)

nem tudom ez mennyire általános,nálam így alakult.

11. d58b988bee (válaszként erre: 9. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 10:06
Addig jó volt köztetek a kapcsolat, amíg nem fordult el?
2009. febr. 25. 10:05
van valami titkolni valója....egy másik pasi... valami zavaros ügy....vagy egy szekta!?
2009. febr. 25. 10:04
Nem de megpróbálom megszerezni és elolvani,értelmezni!Mennyi idő az mikor egy gyereknek hiányzik az édesanyja és az egészséges keret?
2009. febr. 25. 10:02
tutira bevált nálam!és felnőtteknél is alkalmazható!
2009. febr. 25. 10:01

Thomas Gordon könyvét ismered? P.E.T. (a szülői eredményesség tanulása)

nagyon nagyon jó szívvel ajánlom!

2009. febr. 25. 10:00
:),igen ez jó volt
2009. febr. 25. 09:59
23 éves,de egyedül neveltem fel és most teljesen kivan fordulva magából,nem őt látom mikor ránézek,már amikor látom.
4. d58b988bee (válaszként erre: 2. - Vigyori:))
2009. febr. 25. 09:57
:oD
2009. febr. 25. 09:57
Hány éves?
2. vigyori:) (válaszként erre: 1. - 413ecaf526)
2009. febr. 25. 09:57
mennyi idős?
2009. febr. 25. 09:56
Az én lányom elfordult tőlem,és sajnos észrevettem a párjához sem őszinte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook