Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi tennél a mikulás csomagba? Ha rád lenne bízva 20 gyermek csomagjának az összeállítása? fórum

Mi tennél a mikulás csomagba? Ha rád lenne bízva 20 gyermek csomagjának az összeállítása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. nov. 19. 14:07
Én Zizit is raknék bele!:)Nagyon szerettem amikor kicsi voltam,1 mikulást,Ropit,mandarint szaloncukrot,pez cukorkát,gumicukrot:)Ja,és nyalókát:)
2009. dec. 12. 23:07
Mit adtok a tanároknak karácsonyra?
59. fodbetti (válaszként erre: 51. - Bea0824)
2009. nov. 6. 06:26
Szia! 500ft / gyerek. Ebből a plüss 200 volt, a többi megy csokira.
58. inci47 (válaszként erre: 57. - Bea0824)
2009. nov. 5. 21:12
Szerintem , nem volt háború, csak kicseréltük a gondolatainkat!:)
2009. nov. 5. 21:07
Na végre szent a béke:)
2009. nov. 5. 21:02

igaz nehéz volt, de már el tudom fogadni, ha valakivel nem vagyunk egy véleményen:( Régen személyes sértésnek vettem:D


Szívesen, remélem nem bántottam meg senkit! Azért is ment a jelecske:)

55. erababa1111 (válaszként erre: 54. - Mama_gold)
2009. nov. 5. 19:13

Neked is szép estét! Amúgy a pedagógusok sem egyformák, ahogy az emberek is mind különbözőek! Kitartást az oszifőhöz! :)

(Köszi a virágot :) )

2009. nov. 5. 17:16

köszönöm a véleményeket:)

Természetesen nem haragszom egyikőtökre sem, csak kikívánkozott. Mostanában elég sok gondom van a fiam ofőjével és eszembe jutott, hogy ha akarnának is venni neki bármit, biztosan nem szállnék be:(

Természetesen itt is igaz, a kivétel erősíti a szabályt.


Szép estét mindenkinek!

53. inci47 (válaszként erre: 52. - Erababa1111)
2009. nov. 5. 15:11
Bocsi!!! ez most kikívánkozott belőlem, igaz, én már "csak" nyugdíjas vagyok, de a lányaim még aktívan "szolgálják" a gyerekeket és a szülőket!
52. erababa1111 (válaszként erre: 49. - Inci47)
2009. nov. 5. 14:34

:) Ez igen szép összefoglalás volt! (bár nem ez a téma, de szorosan kapcsolódik hozzá)

A szülőkről pedig annyit: a gyerek mindent tőlük tanul... (jó esetben legalábbis ő a példakép)

51. bea0824 (válaszként erre: 47. - Fodbetti)
2009. nov. 5. 14:25
Szia. Mennyit költötök idén egy csomagra?
50. supin (válaszként erre: 36. - Bea0824)
2009. nov. 5. 14:03

Igazad van.

Csak az tudja mi a pedagógus élet aki benne van.

Nem irigylem őket.

49. inci47 (válaszként erre: 39. - Mama_gold)
2009. nov. 5. 13:51

Örülök, hogy tiszteled és becsülöd a pedagógusokat, mert tényleg egyre több a problémás gyerek, és ne haragudj meg rám még jobban, de a szülő is!!! és velük még nehezebb , mint a gyerekekkel!

Én amíg dolgoztam soha nem kaptam olyan ajándékot, mint , amit leírtál, de el se fogadtam volna....aminek pedig nagyon örültem amikor nyugdíjba mentem megkaptam a 3 éven keresztül szülőknek adott műsort CD-én, egy cserép virágot, a cserépen rajta volt a a dátum, amit a gyerekekkel töltöttem, és egy mappát a gyerekek rajzaival, fényképeivel, csoportképével!

Mikulásra kaptam csomagot, hiszen az oviban a gyerekek rögtön rákérdeztek volna, hogy "óvó néni te miért nem kaptál a Mikulástól csomagot...rossz voltál?"

Karácsonyra pedig asztali díszt, egy-egy kis angyalt, vagy gyertyát.

..a pincér, az ápolónő, orvos kap borravalót, az irodai dolgozóval pedig ha meg vagyok elégedve viszek neki virágot, vagy bonbont...és ők is megkapják a fizetésüket!!!

Szerintem semmi nem kötelező...és az a jó, hogy elfogadható a különvélemény is!!

48. erababa1111 (válaszként erre: 39. - Mama_gold)
2009. nov. 5. 13:42

ok, nem vitatkozom, megértelek. A gyerekeké az ünnep, de a velük foglalkozók is részesülhetnek valamiből, nem? Na, mind1! Aki akar adni az ad, aki nem az nem...


Ha nem az árakon van a hangsúly, akkor miért említed mégis, hogy milyen értékű dolgokat kapnak egyes tanárok? Mi sosem kaptunk több 10ezres ajándékokat, és nem is hiányzott! Kellemetlenül éreztem volna magam én is!

2009. nov. 5. 13:24
Én is szmk-s anyuka vagyok, pont ma vettem 25 darab kis plüss mikit :-) de ez mellé természetesen megy majd a kis csomag, csokik, mogyoró, ilyesmi. Amivel lehet csörtögni, bontogatni. :-)
2009. nov. 5. 11:29
Beszélem tegnap az osztályfőnökkel, ma elutazott, de jövő héten megbeszéljük az alap dolgokat. Így, hogy segítettetek már van egy csomó jó ötletem. Köszönöm.
2009. nov. 5. 11:24
tök jó lehet összeállítani :))
44. Anka71 (válaszként erre: 39. - Mama_gold)
2009. nov. 5. 11:10
Én Veled értek egyet ebben a kérdésben.
43. dzsigg
2009. nov. 5. 09:36
FÖLDIMOGYORO nem hiànyozhat.Mellé mandarin,ropi,téli fagyi,ràgo,kis mikulàs,pàr szem szaloncukor,és talàn egy kinder tojàs,vagy 2 csoki(autos,vagy sazmba ,bohoc,)
2009. nov. 5. 08:56
Mandarint,diót,szaloncukrot kismikit,és két- három csokit.
2009. nov. 5. 08:28
a kindertojás minden gyerek kedvence, még ha drága is egy ilyen csomagba
2009. nov. 5. 08:20

én is szmk tag vagyok 7 éve csinálom a csomagokat,de én is vettem a tanárnőknek óvónőknek is,igaz csak 1 mikulást és 1 tábláscsokit de kaptak ők is.én mindig úgy állítottam össze hogy egy nagyobb dolog pl:tavaly pezcukorka adagolóval együtt és több apróság:szaloncukor,mikulás,télifagyi,rágó,mandarin,ropi,

ilyenek.

2009. nov. 4. 22:20

itt most nem is a csomag árán van a hangsúly! Igaz én nem vagyok se tanár, se ovónő, bár tisztelem becsülöm őket, hogy egy ilyen szakmát bevállaltak. (sok a problémás gyerek, és nyúzzák az idegeiket rendesen)

Hanem arról szól, hogy ha én pl. irodában dolgozom, vagy vendéglátásban, netán eü-ben, ott is kapjak a dolgozóktól, mert elintéztem az ügyes bajos dolgaikat, vagy mert kiszolgáltam a vendéget, ellátom a beteget stb. Te is megkapod a fizudat, ne kelljen már alkalmakkor megajándékozni, mert Te vagy a tanár. Jogtalannak tartom.

A szülő vegyen a gyerekének, a mikulás erről szól. A gyerekek ünnepe.

Az más, hogy kapsz otthon a családodtól.

Továbbra sem osztom a véleményeteket:(


Hallottam olyat is pedagógus szájából, hogy évzáróra kaptak videokamerát, dvd lejátszót:o Csak hallgattam, úristen. Sok ember saját magának nem engedhet meg ilyesmit, a pedagógusnak pedig megveszik? Nem értem az embereket, komolyan.

2009. nov. 4. 18:04

bea0824, inci47!

Köszönöm szépen, hogy kiálltatok mellettem :)

Nem azon a pár forinton múlik a dolog! Ha nem is olyat kap a tanító, mint a gyerekek, de egy csokimikulást ő is megérdemel... de persze a döntés a szülőké!

37. inci47 (válaszként erre: 36. - Bea0824)
2009. nov. 3. 20:04

Szerintem jól gondolod!!!

Bárki bármit is mondjon, azt a kis csomagot, olyant, mint a gyerekek kapnak, szerintem megérdemli a pedagógus is!

Amíg dolgoztam , nekem is hozott mindig a Mikulás egy kis csomagot, igaz én csak óvó néni voltam!

36. bea0824 (válaszként erre: 35. - Erababa1111)
2009. nov. 3. 15:16
Én arra gondoltam, hogy csinálok nekik is, én is örülnék ha kapnék. Nem nagy dolgot csak egy kis csomagot.:)
35. erababa1111 (válaszként erre: 29. - Mama_gold)
2009. nov. 3. 14:02

lehet, hogy azt mondod: minden szentnek maga felé hajlik a keze... Nos, én pedagógus vagyok, és mi is szoktunk kapni. Mikulásra ugyanolyan csomagot kap az oszt.főnök, mint a gyerekek. Ez miért undorító?! Senki nem várja el, de tök jól esik, mikor gondolnak ránk is! (Legalábbis én nem vártam el soha.) Karácsonyra is kapunk valamit, és ez tök kedves dolog (mondjuk az én iskolámban kevesebb a hátrányos helyzetű, mint a többiben)

És a gyerekek is szoktak külön hozni - a legtöbb saját készítésű!!! És persze ez ér a legtöbbet! :)

34. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - Bea0824)
2009. nov. 3. 13:40

Nem!!

(egy tanár)

2009. nov. 3. 13:26
Mi 1000ft-ot szedünk a csomagokra,és mindig rakunk bele valami apró játékot is,ne csak édességgel legyen tele.persze valamennyi kell,de gyümölcs is fontos.
2009. nov. 3. 13:08

Csokimikulás, narancs vagy mandarin, szaloncukor, virgács, téli fagyi, cukorkák, dió v. mogyoró, esetleg kicsi plüss mikulás, vagy mikulásos bögre...attól függ mennyi pénzt szánsz egy csomagra...

ha keveset akkor: gyümölcs, csoki, cukor, virgács

ha többet akkor a felsoroltak közül...választhatsz:D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook