Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi tartozik az alapellátásba, ha orvoshoz kell menni? fórum

Mi tartozik az alapellátásba, ha orvoshoz kell menni? (beszélgetős fórum)


13. Pahet a vadász (válaszként erre: 11. - Mandula71)
2011. márc. 1. 11:42

de, csak elgondolkodtam, hogy vannak emberek, akik csak segélyeken élnek, stb...nem dolgoztak egy percet sem... mégis minden jár náluk is, ahogy a dolgozóknál...

érted?

12. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - D3752afcf3)
2011. márc. 1. 11:41
Csak egy kérdést tettem fel általánosságban :)
11. Mandula71 (válaszként erre: 6. - Pahet a vadász)
2011. márc. 1. 11:39
Mire számítottál? Szerinted nem az a normális, hogy ha valakinek nincs biztosítása, akkor ki kell fizetnie az ellátás teljes költségét?
10. Remoni
2011. márc. 1. 11:30
Annyit még hozzátennék az előttem szólókhoz, hogy ha valaki nem tudja saját maga fizetni a TB-jét, akkor a helyi okmányirodába benyújtott kérelme alapján (ha szociálisan rászoruló), az önkormányzat átvállalhatja tőle a eü. szolgáltatási járulék fizetését.
9. d3752afcf3 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. márc. 1. 11:30
miért nem kötsz külön megállapodást, azt hiszem kb. havi 5 ezerért biztosított lehetnél....
2011. márc. 1. 11:21

egyébként a pénzbeli ellátásokon kívül jogosult

de az ebtv-ben benne van sztem

[link]

7. Macilány (válaszként erre: 6. - Pahet a vadász)
2011. márc. 1. 11:16
Egészségügyben dolgozom, ezért tudom, hogy nekünk (szerencsére) nem kell nekiállnunk a betegekkel veszekedni, hogy valóban nem fizet vagy csak a TB rendszerében van valami összekutyulva... mindenkit ellátunk, csak ezt a papírt alá kell írnia a páciensnek, hogy tudomásul veszi, hogy a rendszer a TAJ kártya érvénytelenségét jelezte, úgyhogy minél előbb keresse fel az OEP irodáját.
6. Pahet a vadász (válaszként erre: 5. - Macilány)
2011. márc. 1. 11:13
az igen...
5. Macilány (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2011. márc. 1. 11:08
Az egészségügyi szolgáltató nem foglalkozik vele, hogy a rendszer jelzi a TAJ kártya érvénytelenségét... egyszerűen csak erre a tényre felhívja a beteg figyelmét és aláirat vele egy papírt, hogy a figyelmeztetés megtörtént és ugyan úgy ellátják mint bárki mást. Aztán az APEH megkeresi az illetőt, ki kell fizetnie a teljes ellátást (kórházi kezelésnél ez több 100 ezer forint is lehet) és visszamenőleg a TB járulékot is be kell fizetni 5 évre, aki nem fizet annak letiltják a fizetéséből, ha nincs bejelentett munkahelye akkor meg ráterhelik ingatlanra stb.
2011. márc. 1. 11:06
Az egyik ismerősömet ellátták több mint fél éven át biztosítás nélkül, majd kapott egy közel 600ezres számlatartozást az APEH-tól:S:S:S
2011. márc. 1. 11:04
úgy tudom, ha nem fizet csak az életmentő beavatkozás jár. Ha szűrésre akar menni, szerintem megteheti, hogy csak a tb-t elkezdi fizetni
2011. márc. 1. 11:03
akkor bizony az apeh meg fogja büntetni
2011. márc. 1. 11:00

Az lenne a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha mondjuk valaki nem dolgozik, nincs munkahelye, és nem fizeti senki utána a járulékokat?

Akkor is ellátják?

Gondolok itt arra, hogy pl éves rákszűrésre kell menni, ha nő, vagy urológushoz, valamilyen panasszal ha férfi... vagy ha egyszerűen mandulagyulladása van valakinek, és a háziorvoshoz kell mennie...

Mit tudtok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook