Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi szerepelhet a tulajdoni lapon széljegyzetben? fórum

Mi szerepelhet a tulajdoni lapon széljegyzetben? (tudásbázis kérdés)


15. Anatita81 (válaszként erre: 11. - Lov.ildi)
2011. ápr. 18. 20:43

Köszönöm, ez is nagyon hasznos információ!

Amíg nem bizonyítja földmérő szakértővel, hogy nem a mi területünkön van, addig ott van és nem nyúlhat hozzá. Régen mérték és készült, lehet elnézték és a szomszéd telken áll, de az is lehet, hogy a melléképületei vannak a miénken.

Én a helyében nem fizetnék ki annyi pénzt, ha ennyit veszthetek. Mert mi lebontatnánk velük, az tuti!

14. Anatita81 (válaszként erre: 12. - Tedin)
2011. ápr. 18. 19:05

Köszi, közben elértem az ügyvédünket és holnap reggel megnézi!

Hozzáteszem, jót szórakozott a szomszéd próbálkozásán. :)))

13. tedin
2011. ápr. 18. 16:51
Szerintem előbb győződj meg arról, hogy a széljegy valóban szerepel-e az ingatlanon és hogy milyen tartalommal!
12. tedin
2011. ápr. 18. 16:43
Azt tudom javasolni, hogy menj be a területileg illetékes körzeti földhivatalba és nézd meg, hogy van e tulajdonodat képező ingatlanon széljegy! Ehhez ugyebár szükség van a pontos helyrajzi számra és a személyi igazolványodra, valamint egy kérelmet kell kitöltened a betekintéshez (személyi adataid, valamint az érintett ingatlan adatai: település neve, ingatlan fekvése, hrsz.). A betekintés ingyenes.
11. lov.ildi (válaszként erre: 10. - Lov.ildi)
2011. ápr. 18. 16:30
"Kerítés létesítését az építésügyi szabályok, vagy az illetékes önkormányzat rendelete határozza meg. Ezek a szabályok rendezik, hogy melyik oldalon köteles az egyik és melyiken a másik szomszéd kerítést építeni. Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló Korm. rendelet kimondja, hogy a földrészletek közötti kerítésnek teljes egészében saját telken kell állnia."
2011. ápr. 18. 16:21

Sziasztok!


Itt szerintem arról van szó,hogy meg van határozva,hogy a telek határainál kinek a kötelessége a kerítést felhúzni. Ha ti körbekerítettétek a telket,akkor azt a kerítést is felhúztátok,amit nekik kellett volna és akkor lényegében az a kerítés az övék.

9. Anatita81 (válaszként erre: 7. - Tedin)
2011. ápr. 18. 16:19
Köszi! Ez nekem elég!!!
2011. ápr. 18. 16:17
igazából erről sokat nem tudok, de módfelett szembetűnő, hogy minden darab papírért több ezret kérnek el illeték címén, tollvonásért ugyanígy és a tulajdoni lapon még a renszerváltás előtti közterület elnevezések szerepelnek
2011. ápr. 18. 16:14
Ha az adott tulajdoni lapon van széljegyzés az azt jelenti, hogy az adott ingatlant érintően valamilyen beadvány érkezett, amely iktatásra került. Tehát a széljegy az eljárás megindítását tanúsítja.
6. Anatita81 (válaszként erre: 4. - Körömvirág)
2011. ápr. 18. 16:08
Azt nem tudod, hogy az lehetséges, hogy földmérő és főleg a mi tudtunk nélkül benyújtották rá az igényüket?
5. körömvirág (válaszként erre: 4. - Körömvirág)
2011. ápr. 18. 16:05
be, nem ben bocs :)
2011. ápr. 18. 16:05
a széljegyzetben a befogadott, de még határozatszámmal el nem látott változások kerülnek
2011. ápr. 18. 15:58

Kerítés tulajdonlása nem, ugye?

A mi kertünk van körbekerítve, a szomszéd (az övé nincs) meg ilyen szöveggel jön, hogy ott van széljegyzetben, hogy a felőle lévő az övé!

Na persze, én úgy tudom, oda még meg nem történt eseményeket jegyeznek fel...

2011. ápr. 18. 15:57
sokminden
2011. ápr. 18. 15:56
Mi szerepelhet a tulajdoni lapon széljegyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook