Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi számít bele a későbbi gyesbe a kismama ledolgozott évei alapján? fórum

Mi számít bele a későbbi gyesbe a kismama ledolgozott évei alapján? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. ájrin (válaszként erre: 39. - Ozi07)
2008. okt. 17. 15:27

hát igen...a jövedelem alatt pontosan azt értik, hogy ami után egészségbiztosítási járulékot fizettél. szja szempontjából meg megint más a jövedelem fogalma.


fogsz kapni pénztetet, nyugodj meg:)

39. ozi07 (válaszként erre: 36. - Ájrin)
2008. okt. 17. 15:04

Ez jó hír, köszi a választ!


Nem a tagi kivéttel keverem össze, habár ezt pontosan nem tudom mit is jelent :), hanem a személyes közreműködésért kifizetett járulékalapot képező jövedelemmel. Ez utóbbi ugyanis nincs, magyarul nem fizetek szja-t, és nem is volt semmi pénzkivét a cégből, csak fizetem a járulékokat. Azért bizonytalanodtam el, mert az összes Gyed, Tgyás igénylő nyomtatványon "jövedelem" adatokat kérdeznek.

38. nonci26 (válaszként erre: 37. - Ájrin)
2008. okt. 17. 09:43
OK,köszi szépen:)))
37. ájrin (válaszként erre: 35. - Nonci26)
2008. okt. 16. 20:47

erre majd akkor térjünk vissza,ha már a másik baba is ott van a pocakodban.

hajrá:)

36. ájrin (válaszként erre: 34. - Ozi07)
2008. okt. 16. 20:46

persze, hogy jár, ha ez a főállásod, ebben vagy biztosított.

a tgyás és a gyed alapja is az lesz, ami után az egészségbiztosítási járulékot megfizetted 2008-ban.


ne keverd össze a tagi kivétet a járulékalappal...

2008. okt. 16. 18:28
Sziasztok!bocsi,de én is szeretnék valamit kérdezni!Én most otthon vagyok a 14 hós kisfiammal és szeretnénk még egy babát a közeljövőben,tehát nem mennék visszadolgozni.De azt szeretném,hogy anyagilag jobban jöjjünk ki,írassam magam táppénzre a terhesség alatt vagy miből számítsák aztán a pénzt ki,vagy csak 25000 forintot kapnék utána ha az első betölti a 3 évet?vagy hogy van ez??
34. ozi07
2008. okt. 16. 17:55

Helló!

Tudjátok -e azt, hogyha én egy kkt köreműködő tagja vagyok, és a cégben nincs jövedelmem, tehát a minimálbér duplája utáni járulékot fizetem minden hónapban, akkor jár -e gyed és tgyás?

2009. február végén születik a babám, és 2008-ban végig fizetem ezt a minimális járulékot, minden hónapban.

33. ájrin (válaszként erre: 32. - S700)
2008. szept. 16. 08:55

ezt én is remélem:)


írok Neked privit, mert eszembe jutott még egy megoldás, de nem publikálnám:)

32. s700 (válaszként erre: 30. - Ájrin)
2008. szept. 16. 08:52

Igen, tolódik, mert nem volt elég leletem. 3. és 21. napos vérvétel kellett a dokimnak, meg UH, amit tegnap voltam és spontán, gyógyszer nélkül lett egy 19 mm-es tüszőm!

Elvileg ha megjön akkor kell visszamenni az andrológiára. Remélem azért kell mennem, hogy nem jött meg...

2008. szept. 16. 08:15
A gyes teljesen munkaviszonynak számít,mivel biztosított vagy és minimális nyugdíjjárulékot is fognak le belőle.
30. ájrin (válaszként erre: 28. - S700)
2008. szept. 16. 08:04

akkor igen, kapsz:)

szóval, ha lenne már baba a pocakodban, akkor igen, jó megoldás lenne a passzív tp, vagy a munkanélküli járadék, de így kár erre apellálni.


Persze az lenne a legjobb, ha gyorsan kiderülne, babát vársz:)

én szurkolok.

Most tolódik az inszemináció, nem?

29. ájrin (válaszként erre: 27. - 7130b15964)
2008. szept. 16. 08:02
Még nem terhes Tereza... ezért nem ajánlottam ezt. ha babát várna, persze lennének ilyen alternatív megoldások, de most még mire?
28. s700 (válaszként erre: 25. - Ájrin)
2008. szept. 15. 22:29
Végkielégítést kapok, ugynannál a cégnél dolgozok, különböző munkakörben már 16 éve.
27. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Ájrin)
2008. szept. 15. 21:47
Kivétel, ha 72 órán belül passzív táppénre megy és/vagy regisztrál a helyileg illetékes munakügyi központban álláskeresőnek...
2008. szept. 15. 21:00

A GYES nemcsak, hogy alanyi jogon jár, de az összege is a mindenkori minimálbérhez igazított. -vagyis adott időszakban, mindenki ugyanannyit kap.


Amire Te gondolsz, az a GYED lehet.

25. ájrin (válaszként erre: 24. - S700)
2008. szept. 15. 19:49

Szia!

Ha fizetés nélküli szabadságra mész, akkor 30 nap után megszakad a biztosításod, így elvész az eddig megszerzett biztosítási időd, és a számítás alapját képező eddig elért jövedelmed.

Ha megszűnik a munkaviszonyod ugyanez a helyzet, ha nem találsz 30 napon belül másik munkahelyet.


(és végkielégítés nem jár, ha január óta dolgozol ott...3 év után írja elő a Munka Törvénykönyve)


Le kellene győznöd a félelmedet:) Annyira sok ember vezet télen is. Pont Te ne tudnál? :)

24. s700 (válaszként erre: 23. - S700)
2008. szept. 15. 19:42

Szia ájrin!

Ha fizetés nélküli szabadságra mennék, akkor ez menniben változna? Jelent az valamit a GYED és GYES meg egyebek számításáben?

És Ha kirúgnak közös megegyezéssel?

Azért kérdezem, mert még nem sikerült a baba, viszont én úgy vállaltam el januárban ezt a munkát, hogy számítottam rá, hogy nem kell már sokáig dolgoznom, mert terhes leszek. Sajnos ez egyre jobban kitolódik, én viszont nem tudok-merek vezetni télen. Félek a jégtől, a megcsúszástól, még ha más vezet akkor is. Így pedig ez elég gáz, mert a munkám autóvezetéshez kötött.

Remélem nem írtam le bonyolultan. Szóval most hamarosan valami megoldást kell kitalálnom.

Vagy az, hogy megbeszélem, hogy közös megegyezéssel szüntessék meg a munkaviszonyomat és akkor kapok egy csomó végkielégítést, vagy a másik megoldás, hogy fizetés nélküli szabadságot kérek, viszont ennek nem tudom mi lenne a következménye, ha teherbe esek?

Előre is köszi, ha válaszolsz!

23. s700
2008. jún. 26. 10:53
Nagyon köszönöm! Ez így egész jól hangzik....
22. ájrin
2008. jún. 24. 18:56

Teljesen érthetőek az indokaid, nem kell magyarázkodnod:)

Ebben az esetben, ha 2009-ben szülsz, akkor az irányadó időszakod a 2008-as év. Rád is vonatkozik, hogyha elmész táppénzre, hogy lényegtelen ebben az esetben, hogy meg van-e a 180 napi jövedelmed, mert azért nem lenne meg, mert táppénzen lennél. De meg lesz, mert az év első fele már így is elmúlt. De ez mindegy is.

Hogy a táppénz alapja mi, az nem az az összeg, ami után adót fizetsz, hanem ami után egészségbiztosítási (egyéni) járulékot fizetsz. Hogy a gépkocsi költségtérítésed ebbe a kategóriába esik, vagy nem, ezt nem tudhatom...kérdezd meg a bérszámfejtőtöket. Van egy adómentesen adható összeg, ami után semmit nem fizettél, de ha efölött ad a munkáltató (mert szeret téged:) ) akkor az adó és minden köteles, és akkor elvileg egbizt. járulékot is kellett fizetned utána.

Ezt így látatlanban nem tudhatom.

21. s700 (válaszként erre: 20. - Ájrin)
2008. jún. 24. 18:44

1992 óta folyamatosan dolgozom, ugyanazon a munkahelyen. márciusban szeretnék szülni.

Mivel nehéz munkát végzek, megfordult a fejemben, hogy nem sokáigszeretnék dolgozni. A nehéz munka alatt azt értem, hogy laptopot és nyomtatót meg iratokat cipelek, autózok negyed magyarország területén minden nap. Stresszes munka. Sokszor kell hajnalban kelnem, van, hogy 12-14 órát is úton vagyok és még otthon is kell dolgoznom. Szóval lelkileg és fizikailag is megterhelő ez a munka számomra már most is. Télen aztán meg pláne nem kockáztatnám a jeges utakon a nehezen összehozott babánkat. Tulajdonképp ez a munka csak szükségmegoldás volt. Nem fizet rosszul és csak addig akarom csinálni, amíg nem esem teherbe. Az alapbéremen felül még a gépkocsira is kapok költségtérítést, ami után fizetem az adót. Akkor ezek szerint, ez is beleszámít a juttatásokba, ugye?

Köszi a válaszokat!

20. ájrin (válaszként erre: 19. - S700)
2008. jún. 24. 18:23

persze, így van, de ha pontos dátumokat megírsz:

munkaviszonyod (biztosítási jogviszonyod kezdete)

táppénz kezdete, szülés várható ideje, akkor pontosabban is le tudom írni, így csak általánosságokról van szó

19. s700 (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2008. jún. 24. 17:10
Jól értem, hogy ha összejön és 2009. márciusban szülök, akkor nem kell aggódnom, ha táppénzen leszek már amikortól lehet, mert úgyis a táppénz előtti fél év összes bejelentett jövedelméből számolják ki a gyed és társait? Vagyis most már ebben az évben van fél évnyi jövedelmem. Ez tök jól hangzik ha így van!
18. 298dc77b34 (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2008. jún. 24. 08:36
ez nagyon jó hír! köszi szépen!
17. ájrin (válaszként erre: 16. - 298dc77b34)
2008. jún. 23. 15:22
ha valakinek azért nincs 180 napi jövedelme, mert tp-ben, tgyás-ban, gyedben részesült az irányadó időszakban, akkor a tényleges béred alapján számolják. tehát 2008-ban január 1-től a táppénzfolyósítás első napját megelőző napig elért egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmed alapján.
2008. jún. 23. 12:05
Én 2008 szept-ben szülök, tehát a gyedemet -mivel jövőre lesz aktuális a 2008-as béremből számolják. De mi van akkor ,ha én az idén május 5-től táppénzen vagyok, így nincs meg a 180 bérezett napom.????
15. Ildenc
2008. jún. 11. 10:02
Igazatok van, a gyedre gondoltam!
14. vikasz (válaszként erre: 9. - S700)
2008. jún. 11. 09:58
Ha 2008-ban szülsz, akkor a 2007 évi jövedelmedet veszik alapul. Viszont, ha jan.1-jén szülsz mint én, akkor már az idei évi számít.
13. ájrin (válaszként erre: 2. - Ildenc)
2008. jún. 11. 09:44
Konkrétan kérdésedre a válasz, hogy ha van heti 36 órás biztosítási jogviszonyod (főfoglalkozás) akkor a mellékfoglalkozásodban nem kellett fizetni az pénzbeli egészségbiztosítási járulékot, ezért ez nem is számít bele az ellátások alapjába (sajnos)
12. ájrin (válaszként erre: 9. - S700)
2008. jún. 11. 09:30

ha valaki ez évben szül, akkor terhességi gyermekágyi segély jár neki, 168 napra. Ez esetben az irányadó időszak és a számítás ugyanaz, mint az előző hozzászólásomban, de nincs maximálva.


ha pedig a gyed már következő évben kezdődik - új ellátás- ezért új irányadó időszak: 2008-as év. Dióhéjban,általánosságban, de ennél sajnos sokkal kacifántosabb.

11. ájrin (válaszként erre: 6. - 8d17011552)
2008. jún. 11. 09:26
Ne haragudj Zsebi, hogy kijavítalak, de a gyed az irányadó időszakban elért jövedelem alapján számolják és legalább 180 napi jövedelem alapján. Ha ennél több, (tehát 2007-ben a teljes év), akkor a 365 nap jövedelmét veszik figyelembe. És ennek a 70%-a lesz a gyed. Midez persze csak akkor igaz, ha előző évben biztosított volt és a biztosítása azóta is folyamatosan fennáll, illetve ha ebben az évben kezdődik a gyed. Sajnos a gyed összege maximálva is van, a mindenkori minimálbérnek 2x-esének a 70%-a.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook