Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi számít alternatív gyógymódnak, módnak, kezelésnek, terápiának az áldott állapotban, valamint szülésnél? fórum

Mi számít alternatív gyógymódnak, módnak, kezelésnek, terápiának az áldott állapotban, valamint szülésnél? (tudásbázis kérdés)


7. GabriellaSu (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2010. márc. 11. 18:52
Köszönöm szépen.
6. jooeva (válaszként erre: 4. - GabriellaSu)
2010. márc. 11. 14:10

Homeopátiás gyógyszerek szüléshez


6 (vagy 35.héttől) héttel szülés előtt:

- MÁLNALEVÉL GYÓGYTEA: tágulást segíti. Reggel-este 1-1 bögre tea, 1 teáskanál teafű 2 dl vízben leforrázva, kb. 10 percig állni hagyva, utána fogyasztható, ízesíthető.


36 héttől:

- CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH30: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni.

- CIMICIFUGA RACEMOSA CH30: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni


Szüléskor:

Ha már vannak méhösszehúzódások vagy elfolyt a magzatvíz:

- CIMICIFUGA RACEMOSA CH9: tágulást segíti, 1x5 golyócskát elszopogatni

- CAULOPHILLUM THALICTROIDES CH 5: tágulást segíti, 1dl vízben 10 golyócskát műanyagpohárban feloldani, műanyagkanállal kevergetni, és 10 percenként 1 kortyot inni. Ha elfogyott, lehet készíteni újra a koktélt.

Ha 1 perces fájások vannak (közvetlenül a szülés előtt):

- ARNICA MONTANA CH30: vérzéscsillapító, sebgyógyító, 1x5 golyócskát elszopogatni

Közvetlenül a szülés után:

- ARNICA MONTANA CH200: vérzéscsillapító, sebgyógyító, 1x5 golyócskát elszopogatni


Szülés után:

- ARNICA MONTANA CH9: vérzéscsillapító, sebgyógyító. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 1-2 hétig (1 dobozban 1 heti adag van)

- DELPHINIUM STAPHISAGRIA CH9: ha volt gátmetszés, sebgyógyító szer. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 1-2 hétig.

- CIMICIFUGA RACEMOSA CH 9: méhösszehúzó. Reggel-este 5-5 golyócskát elszopogatni, 2-3 napig.

- PÁSZTORTÁSKAFŰ ÉS PALÁSTFŰ GYÓGYTEA: vérzéscsillapító, méhösszehúzó. Reggel-este 1-1 bögre tea, 1 teáskanál teafű 2 dl vízben leforrázva, kb. 10 percig állni hagyva, utána fogyasztható, ízesíthető.


A kórházak szoktak adni ERGAM cseppet (méhösszehúzó), de a legjobb méhösszehúzó a szoptatás.


Mindkét terhességemnél a 36-héttől kezdve ittam a málnalevél teát és a homeós bogyókat a szülésre tartogattam.

Első gyerekem 7,5 óra alatt, második 3 óra alatt született meg az első fájástól.

Másodjára nem is jutott idő a homeós bogyókra olyan gyorsak voltunk!

Hogy ezek segítettek vagy alkati dolog volt, nem tudom...ártani nem árt, az biztos és maga a tudat is, hogy tettél érte, már segít. Szerintem.


Szörnyű lehetett bőr nélkül.....

2010. márc. 11. 13:59
Nem szedhetek gyógyszert, semilyet, hatalmas allergiás reakcióm volt, kb 10hónapja egy sima Clindamicyn-algopiryn révén, ami lenyúzta a bőrőmet minden rétegét, deréktól térdig.. 2 hónapig éltem élö sebekkel a testem 60%-án.. (részleteseben majd egyszer leírom naplórészletként) azóta nem vehetek be semmi gyógyszert.. sem fájdalomcsillapitót. sem gyulladáscsökkentőt, sőt semmit..
2010. márc. 11. 13:53
Konkrét dolgokra vagyok kiváncsi, pl málnalevél-tea (amely tudtommal leröviditi a vajúdási időt), homeopátiás szerel neveire. kinek mi segitett? (ami alternatív, homeopátiás)
2010. márc. 11. 12:07
A természetgyógyászati módszerek közül szinte minden, pl: homeopátia, akupresszúra, fitoterápia, légzésterápia, jóga. Sok alternatív gyógymód van, attól függ mi a problémád.
2010. márc. 11. 11:58

A leginkább minden olyan dolog, ami nem árt az anyának és a magzatának. :)


Egyébként mire vagy kiváncsi?

2010. márc. 11. 11:40
Mi számít alternatív gyógymódnak, módnak, kezelésnek, terápiának az áldott állapotban, valamint szülésnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook