Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja ezt? fórum

Mi okozhatja ezt? (tudásbázis kérdés)


22. air (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2012. szept. 17. 21:57
:)))
2012. szept. 17. 21:53
Megkérdeztem a nődokit akihez menni fogok jövőhéten, hogy milyen vizsgálatok szükségesek fogamzásgátló felírásához és ezeket írta: Laborvizsgálatra és rákszűrésre ( citológia, vizsgálat, UH, emlővizsgálat) - Ez gyakorlatilag akkor egy teljes körű kivizsgálás nem?
20. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Toulouse)
2012. szept. 14. 15:37

A bőrödben lehet valamiféle csomó pl. zsírcsomó a petefészek magasságában, de ennek semmi köze a petefészekhez.

Vagy a házidokid Superman és átlát a bőrödön, egyenesen be a hasüregedbe, kismedencédbe.

2012. szept. 14. 15:32
AZ
18. fbf357da85 (válaszként erre: 16. - Toulouse)
2012. szept. 14. 09:39
szerintem félreértettél valamit.
17. Toulouse (válaszként erre: 14. - Babyyy)
2012. szept. 14. 09:06
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)
16. Toulouse (válaszként erre: 11. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 09:03
Nem én mondtam, hogy konkrétan ott van, hanem a házi orvosom...
15. babyyy
2012. szept. 14. 08:50
Jah, eszembe jutott a kedvenc flóra-helyreállítóm neve: lactofeel. És ha jól emlékszem ez nem is vényköteles.
14. babyyy
2012. szept. 14. 08:43
Kikérdez mindenféléről: mikor jött meg utoljára, rendszeresen menstruálsz e, mivel védekeztek stb. Aztán (elméletileg) mielőtt gyógyit ír fel, elküld vérvételre, de pl. engem nem küldtek és úgy adtak fogigátlót. Nem is szedtem sokáig, mert rosszul voltam tőle. Neked se ajánlom, hogy hormonokkal tömd a szervezetedet ilyen fiatalon. A fogamzásgátló nagyon egészségtelen dolog (most sokan le fognak szólni)...de így van. Olvass utána a neten. Aztán megvizsgál odalent is. Mondja majd hogy vetkőzz le alulról. Aztán felpattansz az ágyra és szépen bekukkant. Ha lát valami nem természeteset, akkor felír valamit. Természetesen ezt mind kenet vagy tenyésztés nélkül szokták találomra. Ha jó napja van, akkor pont eltalálja és minden rendben lesz :) Vagy kombinált készítményt ír fel, ami úgy is kinyiffant mindent odalent. Egy fontos dolog van: ha fel ír valami kúpot vagy krémet vagy gyógyszert, akkor utána mindenképp használj valamit, ami helyreállítja a hüvelyflórát. Pl. gynoflor. Mondjuk az pont vényköteles, de vannak recept nélküliek is. Meg van pl. probiotikus tampon is. Ez nagyon fontos, különben nem fogsz kikeveredni belőle sosem!!! Sokszor elfelejtik a nőgyógyászok mondani (vagy pont lesz@rják) de ez fontos. Ha esetleg visszarendel kontrollra, akkor szólhatsz is neki. :-)
2012. szept. 14. 01:29

+ segítség: amikor az ember a hasát tapogatja, akkor ott van:


- bőr

- mögötte a hashártya

- mögötte a gyomor/vékonybél

- mögötte van csak a petefészek és a petevezeték.


tehát annyira hátrébb vannak ezek, hogy te nem tudhatsz semmit arról, ott mi a szitu. csak az orvos.

a zsírciszta a bőrben van! legelöl.

2012. szept. 14. 01:25

Ha megnézed ezt a képet, mindjárt világossá válik, miért nem tudhatsz semmit arról, mi van a petevezetékeden.


Ez egy oldalsó kép. A petevezeték a "Uterine Tube". Ez annyira bent van a hasadban, hogy ha van is rajta ciszta, csak CT-vel vagy MRI-vel látszik.


[link]

11. fbf357da85 (válaszként erre: 10. - Toulouse)
2012. szept. 14. 01:22

a petevezeték teljesen belül van a hasadban, ott semmi látható és tapintható dolog nincsen


szerintem kicsit el vagy tévedve anatómiailag


csodálkoztam is, mert a zsírcsomó (nekem volt már egy csomó) jellegzetesen a bőrben, tehát látható részen képződik. az, hogy a hasadon valahol van egy zsírciszta, annak az égvilágon semmi köze a belső szerveidhez.


emiatt szerintem nagyon is ideje lenne felkeresned egy nőgyógyászt (nemi életet élő nőnek amúgy is minimum éves kontrollra kell járnia), aki felvilágosít arról, hogy lehet a belső dolgokat feltérképezni: kenet, ultrahang, tapintás, satöbbi.

10. Toulouse (válaszként erre: 9. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 00:39
Én vettem észre, hogy van egy csomó azon a területen. Megmutattam a házi orvosnak, de azt mondta nem kell vele foglalkozni, ennek ellenére én szeretném megnézetni.
9. fbf357da85 (válaszként erre: 8. - Toulouse)
2012. szept. 14. 00:06
Hát ezt már nagyon rég meg kellett volna tenned. De egyébként nem értem, ha nem voltál nőgyógyásznál, honnan tudsz a petevezeték csomójáról?
8. Toulouse (válaszként erre: 7. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 23:48
Már ebben a hónapban el szeretnék menni nődokihoz. Már 1 éve és 2 hónapja élek nemi életet és úgy vélem ideje lenne elmenni, csak nem tudom mire számíthatok. Szeretnék feliratni fogamzásgátlót, illetve szeretnék csináltatni egy hüvelyfertőzés vizsgálatot. Emellett van egy csomó a petevezeték környékén, amire a háziorvosom, azt mondta, hogy nem kell aggódni, csak egy zsírcsomó, én mégis szeretném megnézetni. Hogyan működnek ezek a vizsgálatok? Le tudná írni nekem valaki?
2012. szept. 13. 21:29

minden nő életében előfordulnak a következők:

- ok nélkül nem jön meg (kimarad)

- túl sok napig tart

- túl kevés napig tart


egyszer-egyszer.


ha a következő hónapban is ilyen, akkor meg orvoshoz kell menni.

2012. szept. 13. 21:20
Volt már valakinek hasonló?
2012. szept. 12. 21:40
Esetleg valami komoly válasz?
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Toulouse)
2012. szept. 12. 17:54
A Lautrec, ő az oka!
2012. szept. 12. 17:52
A menstruációm mindig 5-6 van hogy akár 7 napos is szokott lenni. Azonban a mostani gyakorlatilag 3 napig sem tartott. Pénteken jött meg. Két napig rendesen véreztem, azóta csak pecsételős vérzésem van, illetve barnázás, de leginkább barnázás. Mitől lehet ez?
2012. szept. 12. 17:52
gugli
2012. szept. 12. 17:50
Mi okozhatja ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook