Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi okozhatja azt, hogy eddig nem párásodtunk, de most mégis? fórum

Mi okozhatja azt, hogy eddig nem párásodtunk, de most mégis? (tudásbázis kérdés)


26. jujujo (válaszként erre: 17. - Kszb)
2015. okt. 13. 22:21
Ezen a vonalon el fogunk indulni, megkérdezem, mit lehet tenni, hogy ez kiderüljön.
25. jujujo (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2015. okt. 13. 22:19
Ugyanaz a mosógép és ugyanúgy használom.
24. jujujo (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2015. okt. 13. 22:19

Lehet, rosszul tudom, de ha romlik az ablak szigetelése, akkor jobban levegőzik, ami pontosan gátolja a párásodást. Vagy tévedek? (Lehet, mert már túl álmos vagyok. :D)


Amúgy az ablak elég régi, még eredeti, műanyag panelablak, szóval tavaly ilyenkor is már hasonló minőségű volt a szigetelését illetően.

2015. okt. 12. 13:16
új mosógép gyengébb centrifugával?
22. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2015. okt. 12. 12:34

Belül magasabb a hômérséklet, mint kívül;

a belsô pára lecsapódik az ablaküvegen.

2015. okt. 12. 11:45

Néhány éve volt 1 olyan esős nyarunk, h még a wc-ben a fal is penészesedett ! se azelőtt , se azóta soha ! Akkor nagyon sajnáltam , h a kandalló csöveit kivitte a férjem tavasszal kormolni és csak ősszel lett visszatéve , mert legalább alkalmanként befűthettünk volna , sokat szárított volna a levegőn ! végül 1 meszelés megoldotta , igazi mésszel !

Nálunk az a gond , h 1x műanyag festékkel lettünk kimaszatolva , és azóta itt ott penészesek a falak , konyha , fürdőszoba , jobb 100x a mész !! Valamikor évente csináltak az asszonyok 1 tisztító meszelést , aztán mára hatalmasat változott a világ ! + az időjárás !

2015. okt. 12. 11:05
Lehűlt a levegő, és közben benedvesedtek a falak is. Beleheltétek. Penészt le kell fújni, osztjóvan.
19. spann
2015. okt. 12. 10:03

Érdemes lenne megkérdezni szakembert, aki a helyszínen tájékozódva jobban tud véleményt mondani, mint mi itt egy női oldalon.


A penészedést mindenképpen és sürgősen meg kell gátolni, tartós egészségkárosító hatása van.

18. bnedora (válaszként erre: 13. - Jujujo)
2015. okt. 12. 09:33
Korábban arra céloztam, hogy esetleg az ablak szigetelése károsodott.
17. kszb (válaszként erre: 14. - Jujujo)
2015. okt. 12. 09:31
talán a közös képviselő meg tudná nézetni
2015. okt. 12. 09:27
Nem tudtam hogy panel lakás, akkor a központi elszívó is lehet rossz, vagy elkoszolódott.
2015. okt. 12. 09:15

A páralecsapódás törvényszerű, mert minél hidegebb a levegő, annál kevesebb vizet tud megtartani, tehát a felesleg kicsapódik mindenképpen. Ezt alapvetően két módon lehet elkerülni, egyrészt a relatív páratartalom csökkentésével, másrészt a lehűlés (hideg pontok, felületek) megakadályozásával. A páratartalom magasabb lehet, ha pl. a kinti időjárás miatt eleve magas a friss levegő páratartalma, vagy a falak, a padozat több vizet tartalmaz, de függ a tervékenységtől is (mosás, vasalás, szárítás), meg a a lakók egyidejű benttartózkodásától is.

A hideg felületek lehülése meg a hőszigeteléstől és a kinti-benti hőmérsékletkülönbségtől függ.


Elsődlegesen a szellőztetést kell megoldani, de ez ajtó és ablaknyitással nem oldható meg, mert a légcsere nem történik meg elegendő mértékben. Sok műszaki megoldás létezik, hővisszanyerássel vagy anélkül, de szabályozott légcsere (nem csak légbeeresztők, hanem elszívó is) szükséges lehet.

Másodsorban a külső hőszigetelés segít, de légcsere akkor is kell.


Hogy mi a különbség az elmúlt szezonhoz képest, azt nem tudom, de a leírt feltételekben valami változás történt.

14. jujujo (válaszként erre: 12. - Kszb)
2015. okt. 12. 09:12
Nem sarki lakás, de a közös szellőzővel most gondolkodóba ejtettél. Ezt hogy lehetne kideríteni? Mert mégse csöngethetek be mindenhova, hogy szabályt szegtek-e? :/
13. jujujo (válaszként erre: 11. - Globus)
2015. okt. 12. 09:11
Ezt írom sokadjára, hogy a házon se változtattak semmit, a nyílászárókat se cserélték, ugyanígy és ugyanennyien laktunk benne, ugyanígy főztem-mostam-takarítottam.
12. kszb (válaszként erre: 10. - Jujujo)
2015. okt. 12. 09:10

és nem sarki/ szélső a lakásotok?

Vagy, ami még lehet, ha valaki a közös szellőzőt elzárta valamivel.

11. globus (válaszként erre: 10. - Jujujo)
2015. okt. 12. 09:08
Panelben párásodik? Pedig panel arról híres, hogy csontszáraz a levegő. Nem szigetelték a házat kívülről tavaly óta? Vagy műanyag nyílászáró van, és zárva a légbeejtő rés? Esetleg fedő nélkül főzés, gőzölgő étel?
10. jujujo (válaszként erre: 9. - Kszb)
2015. okt. 12. 09:03
Panelban lakunk, és az alsó szomszéd is fűt.
9. kszb
2015. okt. 12. 09:01
társasházban laktok? Mert akkor lehet, hogy a szomszéd nem fűt még, és ez okozza. Mi akkor penészesedtünk egy sarokban, amikor az alattunk lévő lakás lakatlan volt, ezáltal fűtetlen is. A kevésbé szellőző sarok be is penészesedett. 1 télen volt ez. Se előtte, se utána, amikor már lakták a lakást, és ott is fűtve volt, nem lett penész sehol.
8. jujujo (válaszként erre: 7. - Masnesz)
2015. okt. 12. 08:57

Abban a szobában egy szekrény van, az is ablakkal szembeni oldalon.

Ugyanennyit mostam, ugyanennyit teregettem. Mondom, semmit sem változtattunk, és mégis.

2015. okt. 12. 08:56

Tavaly nem teregettél másképp? Vagy mostál kevesebbet?

Bútorok vannak szorosan a fal mellett?

6. jujujo (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2015. okt. 12. 08:54
Ezzel mire célzol?
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Jujujo)
2015. okt. 12. 08:53
Minden használódik, semmi nem tart örökké.
4. jujujo (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2015. okt. 12. 08:50
Lentebb leírtam, hogy a tavalyi fűtési szezonhoz képest semmi sem változott, semmit sem változtattunk. Akkor se pára, se penész nem volt, most pedig jött mind a kettő. Ezért vagyok tanácstalan.
2015. okt. 12. 08:49
Mi is párásodunk. Egyértelmű, kint hidegebb van, mint bent. Lehet oka a rossz szigetelés, vagy éppen a hiánya, hőhíd keletkezik.
2015. okt. 12. 08:46

Télen költöztünk, és azóta semmi sem változott, nem cseréltünk nyílászárót. Akkor nem párásodtunk, most pedig az ablakokon látszik. Eleinte azt gondoltam, hogy ha elkezdődik a fűtés, meg fog szűnni, de sajnos maradt az egész. Ugyanúgy párás az ablak és a hálószoba lépcsőház felőli sarkában végig megjelent a penész, pedig rendesen szellőztetek, ahogy az előző fűtési szezonban is tettem.

Tanácstalan vagyok, hogy ez most így előjött. Valakinek valami ötlet?

2015. okt. 12. 08:46
Mi okozhatja azt, hogy eddig nem párásodtunk, de most mégis?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook