Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi okozhatja az ujj- és kézzsibbadást, és hogy lehet kezelni? fórum

Mi okozhatja az ujj- és kézzsibbadást, és hogy lehet kezelni? (tudásbázis kérdés)

17. 5df23ccbf5 (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2012. szept. 12. 17:18
Szia nekem is ez volt.van.elöször teniszkönyökre szúri kezelés.a fájdalom elmúlt a zsibbadás maradt majd most megyek vissza vkor .ez nyaki gerincsérv nagyon jó tornák vannak a neten.csináld sokszor ha nem múlik reumatológiára kell menni.jobbulást
16. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 15. - 190124133c)
2010. nov. 17. 20:09
Hát azért nem minden esetben sajnos! ;)
15. 190124133c (válaszként erre: 14. - Mkjudit)
2010. nov. 17. 15:44
Nekem is gyakran előfordul,de a Magne B 6 segít:-)
2010. nov. 17. 14:40
Nekem is zsibbad a bal kézfejemen a kisujjam és a tenyeremnek az a része ahol a kisujjam van,remélem érthető, és végig a könyökömig.De csak akkor, ha autóban ülök és nem én vezetek,vagy ha netezek az asztalnál és a bal kezemet csak egyszerüen az asztalra teszem. Én már régóta tapasztalom,eddig nem jártam miatta orvosnál.
2010. nov. 17. 11:38

tökmindegy, nem akartalak megijeszteni, anyukám csetlős-botlós lett, zsibbadt az ujja is, beverte a könyökét is gyakran...na pár hónapra rá diagnosztizáltak nála rákot :P szóval nem érdemes semmi tünettel szöszölni, a körzetihez meg ne úgy menj hogy: panaszom van, hanem hogy: írjon beutalót és vérképet.

ennyi.

te vagy a beteg.

neki meg ez a dolga!

vagy kérd meg, hoyg írjon egy papírt, hogy igen, megkerested ezzel a problémával ,de szerinte nem igényel kivizsgálást...oszt ha baj lesz, majd beperelhetik :P az ilyen tökökkel nem tudsz mást kezdeni.

anyját :DD

12. anaterra (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2010. nov. 17. 10:25
Ismerős sajnos:(
11. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2010. nov. 17. 10:22
Én rögtön a sebészetre mentem! Ott komolyan vettek! De ismerős volt a doki, úgyhogy szerencsém volt! :)
10. Dorka29 (válaszként erre: 9. - GabCSIGAbcsi)
2010. nov. 17. 10:20

Nekem csak pár hónapja van (nyár eleje óta), de már most nagyon idegesít.

Csak az is nagyon idegesített, hogy a doki nem vett komolyan, pedig nem járok hozza, csak évente max. egyszer..

9. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 8. - Anaterra)
2010. nov. 17. 10:18
Jó pár év "zsibbadás" után... Már nagyon idegesített! :D
8. anaterra (válaszként erre: 6. - GabCSIGAbcsi)
2010. nov. 17. 10:16
Mennyi idő mentél el dokihoz?
7. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Anaterra)
2010. nov. 17. 10:14
Először, amikor a háziorvosnál jártam, akkor helyettesítették, extra adag, 3000ft-os b-vitamint írtak fel... (nem váltottam ki),azóta áll az ügy, nem is tudom, mire várok.., de mindenképpen szeretnék kérni beutalót a neurológiára, ha maguktól nem adnak..
6. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2010. nov. 17. 10:13

Szia! Nekem alagút szindrómám volt a bal kezemben, csuklónál van egy szép ~9 centis hegem miatta! ;) Ez visszafordíthatatlan következményekkel járó idegi probléma, úgyhogy érdemes lenne egy (ideg)sebésznek megmutatni mielőbb! Nekem a kisujjam és a gyűrűs kisujj felöli része zsibbadt amikor dokihoz mentem és rögtön kiírt műtétre! Ez nem játék sajnos! :S Nekem is már kicsit elsorvadt a kezem és pár mozdulatnál nem az igazi, utána gyógytorna meg rehab... De lehet, hogy neked egész más okozza, mindenképen érdemes utánajárni! :)


Izületi gyulladás vagy más izületi probléma nem okoz zsibbadást!

5. anaterra (válaszként erre: 4. - Dorka29)
2010. nov. 17. 10:10
És mit csináltál?
2010. nov. 17. 10:07

Szia, nekem is van ilyen bajom már hónapok óta. A dokim szintén lerázott, de a neten utnanéztem. Hát, semmi jót nem tudtam meg..

Mindenhol azt írják, hogy a nyaki csigolyával van összefüggésben, esetleg Alagút szindróma. De ez semelyik nem ízületi, hanem idegi eredetű probléma..

3. anaterra (válaszként erre: 2. - Édesmandula)
2010. nov. 17. 10:07
De a doki meg elhessegetett, hogy tornáztassam magam és vizsgálatról meg nem is beszélt.
2010. nov. 17. 10:05
vizsgáltasd ki magad :P vérnyomás, teljes vérkép, testzsír- testvízmérés, neurológiai vizsgálat...ha ezek megvannak, akkor már vsz lesz eredmény hogy mi a baj...lehet tényleg nyom valami valamit, lehet ideggyulladás, de ha suta is lettél, beütöd a könyököd, meg-megbotlassz, érdemes jobban belemerülni mi okozhatja...
2010. nov. 17. 09:55
A segítségeteket szeretném kérni! Lassan már egy éve hogy folyton zsibbadnak az ujjaim. Jó pár hónapja jellemzően a kis- és gyűrűsujjam. Aminek zsibbadása könyökig jut, majd kezdi elölről az ujjaktól. Házi orvosnak többször is felvetettem, hogy fáj a kezem, valszeg az izületek, ő meg azt mondta majd elmúlik, de csak nem akar. Tegnap megint mondtam, hogy már baromira zavar a zsibbadás, ő azt mondta, lehet hogy nyaki gerinc probléma és tornáztassam, majd gondolkodott még egy kicsit, hogy lehet, hogy alagút szindróma. De annyi maradt a dolog, hogy tornáztassam a nyakam. Volt valakinek hasonló problémája? Elég a nyak tornáztatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook