Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja a panaszaimat? (részletek hsz-ben) fórum

Mi okozhatja a panaszaimat? (részletek hsz-ben) (tudásbázis kérdés)


29. wert_uio (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. márc. 27. 21:03

Nem hiszem, mert mikor régebben fájt a torkom, mindig megnéztem magamnak, és ez most új.

És mint írtam, az a furcsa érzés, mintha lenne ott valami, ez miatt néztem meg a torkomat, hogy mi is lehet ez. Mármint mintha lett volna ott valami, a nyelvem hátuljával éreztem valamit, és ez nem megszokott érzés volt.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 21:00
És nem lehet, hogy ott volt mindig?
27. wert_uio (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. márc. 27. 20:56
Én is erre gondoltam, de már vagy egy hete megvan biztosan a pukli és pirosság. Lehet, hogy hamarabb is ott voltak, csak nem néztem meg.
26. wert_uio (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. márc. 27. 20:55

Magán fül-orr-gégészhez, aki csak csütörtökönként rendel.

Nem akarok rosszindulatú lenni, de a régi és új házidokimhoz inkább nem megyek el, nem volt semmi jó tapasztalatom velük, ahogy a tb-s szakellátással sem.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:53

Nem lehet, hogy felsértetted valamivel?


Nekem egyszer volt olyan, hogy lett egy pukli a szájpadlásomon és kiderült, hogy a kenyér héja a fogtasakon át befúródott oda és szépen begyulladt. Persze nagyon fájt.


Ilyesmi nem történhetett?

2012. márc. 27. 20:50

Tüszős mandulagyulladásra gondolnék, bár az fáj.

Hova nem kaptál időpontot?

Szerintem mielőbb menj el dokihoz. Gégész?

Nálunk minden nap van rendelés.

Kamilla tea.

2012. márc. 27. 20:48

Kicsit gondban vagyok a pontos helymeghatározással, ezért egy neten talált képen bejelöltem, mi hol a problémám.

A képen csak alap, nem olyan a torkom, csak itt tudtam bejelölni, hol láthatók a panaszaim. És mivel a jelöléssel fednék egymást, így külön oldalon jelöltem be, de ténylegesen mind a kettő a jobb oldalt látható, a piros nyálkahártya és a pukli is.

[link]

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2012. márc. 27. 20:42
Bocsi, nem figyeltem, hogy írtad, nem akartalak utánozni.
21. wert_uio (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2012. márc. 27. 20:40

Nem kötekedésképpen, de akkor nem kéne nagyobbnak lennie a mandulámnak? :S

Nekem eddig tényleg minden torokgyulladásnál szép nagy, piros manduláim voltak, de most semmi ilyesmi.

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:40
akkor inkább tüszős mandulagyulladás lesz.
2012. márc. 27. 20:39

Lehet nyálkő is, az is több helyen lehet a szájban.

Lehet a nyelvcsont meghosszabbodása esetleg.

18. wert_uio (válaszként erre: 15. - Búgócsiga*)
2012. márc. 27. 20:38

Ha az, akkor nekem most teljesen máshogy jelentkezett, mint eddig bármikor.

A nyakamon levő nyirokcsomó-megnagyobbodás viszont kb 3-4 hete megvan. Azt is teljesen véletlenül,edzés után vettem észre.

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:37
akkor tüszős gyulladásról lehet szó
16. wert_uio (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2012. márc. 27. 20:36
Megnéztem pár képet is belekukkantottam pár tonsil stone-os videóba, de nekem nem olyan van. vagyis nem ott és nem is a mandulában. Mármint a videokon tényleg a mandulát nyomták, vagyis kívülről a tokkal együtt, de nekem a mandula mögött van, a nyálkahártyán.
15. Búgócsiga* (válaszként erre: 2. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:32

Nekem évente kb kétszer van ilyen kis fehér pattanásszerű valami...mandulagyuszi... Általában max kis torokfájás, nehezebb nyelés inkább reggel, azonkívül más panaszt nem okoz, max egy héten belül elmúlik.

Azonban 2 évente ( a kb 4 gyulladásos alkalomból) egyszer gyullad be úgy igazán, amikor magas láz, végtagfájdalom stb, minden ami ezzel jár előjön...

14. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:29
szerintem mandulakő lehet - nézz utána, a youtube-on videókat is találsz róla
13. Imisz (válaszként erre: 2. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:28
Én lányomnak tavaly olyan tüszős mandulagyuszija volt, hogy csak na! Láz, köhögés, fájdalom és minden egyéb nélkül! Ha nem néz be a tükörbe észre sem veszi! Ő is csak egy kis kaparást érzett egy nyelés után, azért nézte meg. 10 sulimentes nap és rakat gyógyszer, de azt mondta mindig ilyen betegséget kívánt magának, hogy semmi tünet, semmi fájdalom, rosszullét:))
12. wert_uio (válaszként erre: 11. - Cec20e66f6)
2012. márc. 27. 20:27

Köszi!

Még annyit kérdeznék,hogy ezt hol lehet beszerezni? Bioboltban? Gyógyszertárban? Milyen kiszerelésben? Ár kb?

11. cec20e66f6 (válaszként erre: 8. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:26
Baktérium és vírusölő hatása van.
10. wert_uio (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. márc. 27. 20:23

Eddig minden esetben szinte átlageset voltam: fájt a nyelés, köhögtem, eleinte szárazan, majd később hurutosan, úgy éreztem, hogy egy sündisznó van a torkomban minden nyelésre. Lázam nekem 15 éve nem volt egy betegség esetében sem. Ez nem feltétlen jó hír :/

Pont emiatt furcsálltam a mostani helyzetet, hogy semmi tünetem, de mikor megnéztem a torkom és megtapogattam a nyakam, akkor éreztem, láttam ezeket.

De lehet, hogy csak túlparázom. A csókláztól kezdve már minden megfordult a fejemben. Igazándiból az aggaszt, hogy most nem tudok orvoshoz menni, jövő héten csütörtökig munka miatt el kell utaznom. Ha az állapotom ilyen marad, azzal elvagyok, csak nehogy utazás alatt jöjjön elő valami.

9. homern (válaszként erre: 6. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:17
a leírások egy átlagesetet mutatnak be,mi fordulHAT elő.nem kell mindnek meglennie a listából :) nekem pl láz nem szokott lenni,fájni is csak tompán,nyelésnél.
8. wert_uio (válaszként erre: 4. - Cec20e66f6)
2012. márc. 27. 20:17
Megkérdezhetem, hogy a grapefruit kivonat konkrétan mire is hat?
7. wert_uio (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. márc. 27. 20:17

Kicsit megnyugtattál.

Bár továbbra is aggaszt, hogy nincs semmi tipikus panaszom. Régebben gyakran volt torok és mandulagyulladásom is (allergia miatt) és akkor mindig az a kis tokocska, ami a mandula előtt van, az volt bepirosodva és feldagadva.

Most az ijeszett meg, hogy a lágy szájpadlás vége is pirosas, a mandulák előtt, de az ínyvitorlától lejjebb. És ilyen pattanásszerű kis minipuklim még nem volt, vagy lehet hogy volt, csak nem láttam.

6. wert_uio (válaszként erre: 3. - Erdei gyümölcs 13)
2012. márc. 27. 20:15
Az a furcsa, hogy akárhol néztem ennek utána mindenhol említenek fájdalmat, meg lázt és olyan tipikus torokgyulladásos panaszokat, nekem pedig az égvilágon semmi nincs. De tényleg. Ha nem nézek a torkomba, fel se tűnt volna :O
5. homern (válaszként erre: 2. - Wert_uio)
2012. márc. 27. 20:13

torok vagy mandulagyulladásnak tűnik,a gyerekeknél is így szokott kinézni. a pirosság,nyirokcsomó duzzanat normális ilyenkor,a pattanásszerű izé is :) én mindig látom magamnak,szerintem neked is volt már csak nem nézted.

és persze doki,de azt úgyis írtad hogy mész :)

2012. márc. 27. 20:12
Próbálj meg gargalizálni vagy inni grapefriut mag kivonatot vagy ezüst kolloidot. Ha el kezdene fájni, akkor Algopirynt.
2012. márc. 27. 20:11
Szerintem egy kis gennyes tályogszerű gyulladásod van, amit tapasztalsz magadon, ezt a mandula okozhatja. Míg nem keresed fel az orvost javaslom gargalizálj kamillás teával többször, s ha van gyulladáscsökkentő tabletta, szedjél belőle.
2012. márc. 27. 20:02

Jó pár napja egy ebéd után éreztem furcsát a torkomban, mint amikor kicsit megmaradt volna ott valami falat, a nyelv közvetlen közelében hátul.

Megnéztem és csodálkozva láttam, hogy hátul, a lágyszájpadlás oldalsó részén, ott lent pirosas jobb oldalt. Szinte az ínyvitorlától lentebb, hátul be van pirosodva, ami azóta is megvan.

Továbbá ugye van az a tokocska, ami a mandulákat öleli körbe, a tokocska hátsó, belső falán (amit még tükörben látni lehet) ott van egy puklika, aminek a teteje fehér. Olyan, mint egy pattanás. Tudom, nem túl gusztusos, de arra hasonlít leginkább. Nézegettem neten képeket, nem afta, nem tályog, nem herpesz, egy kicsi szabályos "pattanásos" puklika.


Ezek mellett a nyakamon jobb oldalt az állam mellett, de nem a fül alatti nyirokmirigynél (ezt azért tudom pontosan, mert a másik oldalon bizony az van megduzzadva egyéb panasz miatt) duzzadás érzek.

Ezeken kívül semmi panaszom: SE száraz és hurutos köhögés, SE torokfájás, SE krákogás, SE láz, SE rossz közérzet, SE hányinger, SE hányás, semmi.

Ha ezeket én nem veszem észre, tapogatom ki, nézem meg, fel se tűnt volna.


SZÁNDÉKOMBAN áll dokihoz menni, de a hétre nem kaptam időpontot, így muszáj várnom. De azért nagyon kíváncsi vagyok és arra is, hogy nem-e komoly, ami súlyosbodhat.

2012. márc. 27. 19:56
Mi okozhatja a panaszaimat? (részletek hsz-ben)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook