Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja a miómát, cisztákat, mellrákot? fórum

Mi okozhatja a miómát, cisztákat, mellrákot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
75. gribedli*** (válaszként erre: 63. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 10:41

Ugyan már! Egy vérvétel vagy más vizsgálat hogy lehetne drágább vagy rizikósabb, mint egy műtét? Össze sem lehet hasonlítani a kettőt!


A megelőzés fontos része lett a betegségek időben való gyógyításának. Fontos az életmód is és a folyamatos kontroll. Kezelni a kis problémákat és időben észrevenni a nagyot. Ha pedig semmi sem számít mert menthetetlen, akkor meg ennyi. Valamiben meg kell halni, ez van.


Nincs mögötte komplott. Mindenki felelős önmagáért. Rengeteg ingyenes kontroll is létezik egyébként, ha azt vesszük, Magyarországnak az egyik legjobb a szochálója ebben az értelemben is. Ha belegondolsz, más országokban minden fizetős és durván, az emberek mégis fontosnak tartják a megelőzést és elmennek. Vagy fontosnak tartják a mindennapi életben az odafigyelést magukra.


Teszem azt, nem okvetlenül a doki hibája, ha valaki évtizedekig dohányzott és tüdőrákos lett, és már nem lehet megmenteni. Ilyenkor nem a doki a balfax, nem az egészségügy összeesküvése, hanem az egyén felelőssége.


Ja, ráadásul a cigi nemcsak a tüdőt érinti, okozhat az más rákot is, pl húgyhólyagrák. Ahogy a túlsúly sem csak a cukorbetegségre hajlamosít, hanem egy csomó más betegségre. Szoptatás: a szoptatás lecsökkenti a mellrák esélyét. A fiatalon szülés lecsökkenti a mellrák esélyét mert akkor fiatalon szoptat a nő, vagyis időben végbemegy az a folyamat, ami miatt védettebb mellrák ellen. Vagyis nem olyan rossz dolog fiatalon gyereket vállalni (ha minden adott), sőt, nemcsak a gyerek érdeke az anyatej, hanem az anya is ebből hasznot húz.


Fogamzásgátlás, igen, a fogamzásgátlók bele fognak avatkozni a hormonháztartásba, mit vártunk? Majd nem? Ugyanmár! Nem titok ez.


És mindig lesznek kivételek, akik hiába tettek meg mindent, a genetika erősebb volt, vagy volt egy olyan tényező, amit nem tudott befolyásolni (pl munkahelyen belélegzett anyagok, stb) Ez még nem ment fel senkit a megelőzés alól. Persze, nem mindenkinek van lehetősége mindenre, annyit tegyen, amennyire van.


Arra is van kivétel, hogy az aszbeszt rákkeltő, 90%ban rákot okoz, mégis van az a 10%, aki évekig azbeszttel közvetlen kontaktban dolgozott és nem lett rákos. Nagyon ritka, de van ilyen.

2016. nov. 6. 10:19
Kész=két
73. gribedli*** (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2016. nov. 6. 10:18

Gratulálok, jó ilyet olvasni!:)))


Kívánom, hogy legyen úgy, hogy tényleg csont nélkül átvészeld a továbbiakat!


A stresszről azt tartom, hogy a világ minden részén élnek stresszben, akár a napi vízadagjuk miatt is. Az emberi szervezetnek kell a stressz is, pl egy sor pozitív hatása is van, hormonálisan is. Normális esetben mindig van egy szünet kész stresszhelyzet között, így az idegrendszer visszatér nyugalomba, de amikor egymást követik ezek az impulzusok, és nincs szünet, biztos zavaró és terhes lehet bárkinek, azonban jusson eszünkbe, hogy az ősember nálunk sokkal nagyobb stresszhelyzeteket is átélt, akár folyamatosan is, és a maradványokból azért ki lehet következtetni, hogy korántsem volt ennyi nyavalyája.


De ha mindenki a rákot hibáztatja is, mégis sokkal többen halnak meg szív és érrendszeri betegségekben, mégis azzal kapcsolatban szinte mindenki csak legyint, holott nagyobb esélye van rá.

2016. nov. 6. 10:05

Szerinted ez "szájtépés"?


Azért mert valaki nem ért egyet veled már elméletgyártás?


A "tények" azok tények? Attól függ ki, hogy és honnan nézi. Tudod a félig tele - félig üres pohár esete. Ki mit lát bele, mellé.


De, de, empátiád nulla ez lejön még egy vadidegen számára is.


Hovatovább meg ha rendesen érintve vagy a témában, akkor meg plánesőt nem értem ezt a hozzáállást. Node nem vagyunk egyformák.


Gondolom ezt már nem olvasod mert kétszer elköszöntél, harmadszorra csak nem jössz vissza osztani az észt:)


De azért engedtessék meg nekem, hogy leírjam amit gondolok...köszönöm:)

71. Klarisszima (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2016. nov. 6. 08:27

Elég rendesen érintve vagyok a dologban, de ettől a tények még tények maradnak, a hit meg hit, és nem a beleérző képesség hiánya. És attól, hogy itt elméleteket gyárt bárki, semmi nem fog változni.

De további jó szájtépést, biztos jobb lesz minden tőle :)

70. 31bc25d879 (válaszként erre: 68. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 08:08

Ne haragudj, de jó, hogy befejezted!

Tudod ameddig nem jársz a másik cipőjébe, addig beleérző képességed sincs. Mondjuk jó esetben az ember mutat néminemű empátiát a másik iránt. És ha már pozitívat nem tud, legalább sok negatívat ne tegyen.


Gondolom azért nyit valaki fórumot mert valamilyen szinten érintve van, vagy beszélni, tapasztalatot akar cserélni másokkal a témában.


Szerintem.

69. 22edc9297a (válaszként erre: 66. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 08:03
Igen, igazad van teljes mértékben...a tények, ésa hit, az két külön fogalom.Neked is szép napot!
68. Klarisszima (válaszként erre: 67. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 08:02

Tök mindegy miről beszélsz, a sok mű dolog, meg stressz ellenére, az átlagéletkor nő. Ez tény. Tök mindegy, hogy te mit hiszel, vagy mit nem.

Máshol is nő. De hiába is írja le az ember, hajtogatod a saját gondolataidat, meg sem hallgatod, hogy mit mond a másik, plusz el sem gondolkozol rajta, hogy itt vannak összefüggések. És valamit csak valami mással lehet összehasonlítani, hogy lásd a különbséget, netán egyezőséget.

Na, most fejeztem be.

67. 22edc9297a (válaszként erre: 64. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 07:53

igen, ez a modern fejlett világ, ez a z okozója minden bajnak...az emberek nem mozognak, műkajákat esznek, hormonkezelt húst, vegyszerezett zöldséget,a gépek megcsinálnak helyettünk mindent, mégsem érünk rá semmire...

én nem afrikáról amerikáról beszélek, hanem a saját országomról...

66. Klarisszima (válaszként erre: 65. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 07:52

A tények makacs dolgot, a hit meg valami más. Te meg összemosod a kettőt.

Úgyhogy további jó elmélkedést.

65. 22edc9297a (válaszként erre: 62. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 07:48

a tudósok, meg demográfiai adatok...meg amit mondanak a médiában...án azt hiszem, amit látok, amiben élek, itt ma Magyarországon...


most pl. milyen járványok vannak Magyarországon, amikben sorra halnak az emberek...igen ,jó pár évvel ezelőtt riogatták az embereket,meg mikor mit találnak ki, h agyhártyagyulladás járvány , ajánlatos beadni a védőoltást...na én is beijedtem, és beadattam a gyereknek...több kárt csinált mint hasznot, szerencsére kiheverte...és nem volt semmilyen járvány akkor sem, és azután sem...

64. Klarisszima (válaszként erre: 61. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 07:43
Amúgy az összehasonlítás a világ átlagéletkora, kontinensenként,országonként nagy eltérések vannak, és voltak is. A modern, fejlett világrészeken sokkal magasabb az átlagéletkor jelenleg is, mint mondjuk afrikában. És ez nem véletlen.
63. 22edc9297a (válaszként erre: 59. - 31bc25d879)
2016. nov. 6. 07:42

egyetértek veled,és én is azt mondom, hiába embolizálnak...ezeknek a betegségeknek oka van, és míg ezt nem találják meg, addig csak átmeneti megoldások lesznek...

ha pl. a hormonrendszer felborulása okozza, akkor azt kellene kivizsgálni, dehát az drága...ilyesmire nincs pénz...inkább egy műtét...azttán meg van oldva a dolog...egy időre...vagy beledöglik az ember...ha már komolyabb...

62. Klarisszima (válaszként erre: 61. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 07:42

Járvány mindig is volt, és lesz is, mert új vírusok jönnek, aminek nincs meg a gyógymódja két perc alatt.

Lehet erről beszélni tök sokat, de amíg nem ásod magad bele a témába, úgysem fogod teljesen átlátni, nem véletlen foglalkoznak tudósok vele hosszú évekig, és kutatják akár a betegségeket, akár a demográfiai adatokat.

Az, hogy itt beszélünk róla az arra jó, hogy mindenki beírja, hogy mit hallott, meg jól kiírja magából az aktuális összeesküvés elméletét.


Egyébként jelenleg az a normális, ha valaki kb 70 évig él. Szélsőségek meg mindig is voltak, és lesznek, de ezt meg végképp nem fogja senki megfejteni, hogy valaki miért él 110 évig, vagy miért hal meg már 65 évesen, mondjuk tök egyforma körülmények között. (mert nem lehet a tibeti buthát, meg a nagyvárosi managert hasonlítani, mert az olyan, mintha a tölgyet hasonlítanád a paprikával. növény mind a kettő, nemdebár?)

2016. nov. 6. 07:36

nem lehet összehasonlítani a 100 évvel ezelőttivel...régen olyan járványok tizedelték az embereket, amik ma már nem léteznek, és ne felejtsd el a világháborúkat, hogy azokban az időkben mennyien meghaltak,az is rontotta a statisztikákat...


most milyen járvány van ami öli az embereket?

semmilyen, és mégis korán halnak...pedig az lenne a normális ha az ember 80-90 ávig is élne, és akkor még keveset mondok...


én egy kicsi utcában lakom, de itt is sok az fiatal özvegyasszony...azt hittem el vagyunk átkozva, de rájöttem, ez mindefelé így van...

60. Klarisszima (válaszként erre: 57. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 07:10

A világ népességének születéskor várható élettartama hatvanhét év, hozzávetőleg a kétszerese a száz évvel ezelőtti értéknek.

Az, hogy az ismeretségi körödben mindenki öregen hal meg, az nem statisztika.


Régen is mindenkinek volt valami baja, csak nem beszéltek róla, meg nem is tudtak sokszor róla.

59. 31bc25d879 (válaszként erre: 57. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 00:54

Igen ezt én is így gondolom. Régen más volt. És nyilván mindig más van, hiszen óriásit és folyamatosan fejlődik az orvostudomány, a technika és még sorolhatnám. Ha csak az utóbbit nézzük, a szüleimnél (72 évesek) még nem volt tv. Illetve a faluban ahol laktak egy tv volt és szedtek 10 fillért vagy mit tudom én mennyit de az apu mindig ezt mondja, hogy kis széken, zsámolyon nézhessék a szomszédok. Az anyukám meg azt, hogy csak egy babája volt, a lányom apósa, meg hogy egy grafit ceruzával a zsebében indult az életbe és boldog volt:)

Ma meg olyan okos telók, okos kütyük, hogy vasalni tud és kitalálja mit főzzél vagy éppen merre lépjél kettőt. Az orvostudomány is kolosszális iramban. És nem csak a rák és mióma hanem számtalan régen nem ismert betegségek felütik a fejüket. Persze mondhatnánk ma meg nincs kolera, pestis, stb.


És igen, ha körülnézünk akkor azt látjuk, hogy mindenki családjában, ismerősei, szomszédjai között van legalább egy tumoros ember.


Internet...na igen. Amennyi előnye, annyi hátránya. Najó nem annyi, de értsétek. Beírja az ember lánya éppen mi a baja, tünete, panasza és már temetheti is magát.


Az embolizációra én is csak legyintek. Ezeket rész megoldásoknak gondolom.


Szóval visszatérve szerintem is megoszthatná fórumtársunk a tapasztalatait mert ez sokak számára pozitív lenne és talán erőt, bátorítást gyűjthetne belőle. Itt arctalanul, névtelenül nem is tudom és nem értem mitől fél, mitől tart.

58. 22edc9297a (válaszként erre: 56. - Remoni)
2016. nov. 5. 23:09
Igen, erre gondoltam én is...jó lenne, ha megosztanád, mert sokan tanulnánk belőle...
57. 22edc9297a (válaszként erre: 55. - Remoni)
2016. nov. 5. 23:06

Nem az internetre gondolok, hanem az ismerőseimre munkatársaimra , alig van, akinek nincs nőgyógászati baja...szerintem épp hogy manapság többen halnak meg rákban pl...Régen más miatt haltak meg, pl. gyermekágyi láz miatt...vagy akár egy tüdőgyulladásban, mert nem volt még antibiotikum...

Csak abból indulok ki, minden nagymamám nagypapám öreg korában halt meg,a szomszédnénik, bácsik is öreg kort éltek meg, nem úgy mint ma, h 40-50 évesen hullnak az emberek..." 2-3 évvel nőtt az átlagéletkor? az nem valami sok mikor már annyira fejlett az orvostudomány a régihez képest...pl. szerveket ültetnek át...korszerű laboratóriumok, gyógyszerek vannak,stb...

Tudom, h lehet embolizálni, de nem tudom, h ez mennyire végleges megoldás...és van-e veszélye...

56. Remoni (válaszként erre: 54. - B4b1d52444)
2016. nov. 5. 22:38
Én elfogadom amit írsz, bár kicsit sajnálom, mert lehet hogy a tapasztalatoddal éppen megmentenél valakit attól, hogy valami áltudományos kuruzslás éppen beszippantsa a legmélyebb bugyraiba.
55. Remoni (válaszként erre: 53. - 22edc9297a)
2016. nov. 5. 22:35

Miből gondolod, hogy nem volt ennyi miómás beteg? Inkább csak internet nem volt még, hogy megoszthassák nyilvános fórumokon, hogy milyen "nyavalyáik" vannak. No meg a szemérem sem engedte, hogy családi, baráti körbe beszéljenek róla. Ezért nem fordultak orvoshoz sem. Nem volt még ultrahang, meg modern képalkotó eszközök. Az átlagéletkor sem csökkent azóta, sőt inkább 2-3 évvel nőtt.


A miómát lehet embolizálni is, nem feltétlen szükséges a műtét, ha van kevésbé invazív eljárás is.

2016. nov. 5. 19:18

Ááááááá, ne haragudjatok, de nem írom le. Ha mindenkire tartozna, akkor beszélnék róla itt, a nyílt fórumon. Itt hoxán nővéremen és bogyokán kívül senki sem tud erről, és ez így van jól.

Alapvetően zárkózott típus vagyok, nem beszélek intim, bensőséges dolgokról, és ez így van rendjén. Ne haragudjatok, de nekem ez nem megy, nem tudok beszélni erről.

53. 22edc9297a (válaszként erre: 52. - 31bc25d879)
2016. nov. 5. 19:12
Az biztos,régen nem volt ennyi miómás beteg...nagyanyáink nem is jártak nőgyógyászhoz...mégis eléltek...80-90 évig...ma meg...igaz, régen fogamzásgátlót sem szedtek pl....azt sem tartom jónak, egy szükséges rossz...
52. 31bc25d879 (válaszként erre: 46. - 22edc9297a)
2016. nov. 5. 19:01

Én is azt gondoltam, hogy simán, csont nélkül átvészelem a változó kort, de sajna lehet, hogy mégsem.


A lelki tényezőkről meg annyit, hogy tényleg semmi olyan nincs az életemben ami indokolná azt az olyan irányú mindennapos stresszt.

Szerető, gondoskodó férjem, aranyos lányom mindig is szoros szimbiózisban és kitűnő kapcsolat köztünk, két gyönyörű, egészséges unokám, jó munkahelyem, a szüleim élnek rendben vannak, hitelünk nincs. Összetartó, családközpontú família vagyunk. Tehát rendezett az életem.

(És ezt most lekopogtam!)


Persze vannak a szomatopszichés és a pszichoszomatikus betegségek...tudom, hogy oda-vissza hatnak. De pont nálam ez nem játszik.


Szóval...ki tudja a jó és valós választ?:)

51. 22edc9297a (válaszként erre: 49. - B4b1d52444)
2016. nov. 5. 18:28
Megírodpár mondatban, itt vagy privátban? Kíváncsi vagyok..
50. 31bc25d879 (válaszként erre: 49. - B4b1d52444)
2016. nov. 5. 18:28

És leírod?

Megosztod velünk?

49. b4b1d52444 (válaszként erre: 48. - 22edc9297a)
2016. nov. 5. 18:18
Van, igen.
48. 22edc9297a (válaszként erre: 47. - B4b1d52444)
2016. nov. 5. 18:10
Van valami tapasztalatod vele kapcsolatban?
47. b4b1d52444 (válaszként erre: 37. - Mari20)
2016. nov. 5. 17:24
Jajjj, jajjj, jajjj... ezt ne, csak ezt ne.
46. 22edc9297a (válaszként erre: 45. - 31bc25d879)
2016. nov. 5. 16:34
igen, túl...meg egy pár mióma meg még ki tudja milyen eltávolításon...nem hiszem, h nincs semmi megoldás, h helyrehozzák a hormonrendszert...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook