Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja a miómát, cisztákat, mellrákot? fórum

Mi okozhatja a miómát, cisztákat, mellrákot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
105. 31bc25d879 (válaszként erre: 91. - Magdi 61)
2016. nov. 9. 08:05

51 éves vagyok. Kb 44-45 éves koromig semmi nőgyógyászati bajom nem volt. Meg sem éreztem a menstruációt, esetleg középidőben fájt kicsit a hasam. Aztán jöttek a 3 hetes ciklusok, vérzések, vérzés zavarok. Nekem is van 3 miómám, 2 polipom. A méh nyálkahártyám megvastagodva. 1 éve nem menstruáltam, örültem mint majom a farkának, végre vége. Aztán elkezdett fájni a mellem és 1 év után újra vérzés egyszer. Majd küret, szövettan mintavétel, merthogy ennek nézzünk utána. Jó, nézzünk. Most várom az eredményt. Mammográfia, emlő UH, fizikális vizsgálat negatív.


Én a magam részéről ha a gyanú árnyéka felmerül a malignitás csöppnyi lehetőségének, vajnyi kevés esélyének azonnal megműttetem magam. Nem kockáztatok és nem "küzdök" tovább. Demoklész kardja a fejünk felett. Nekem ez nem hiányzik. Van két gyönyörű unokám, férjem, szüleim, jó munkahelyem, szeretnék még élni:)

Az orvosomnak 3 éve mondom, hogy ami bajt okozhat ki vele, nem kell. Mindig türelemre int és azt mondja, én még nem tartok ott. Megbízom benne, remélem jól teszem.

Szóval én egy percig nem gondolkodom, hogy megszabaduljak-e attól a méhtől ami már csak gondot okoz(hat). Persze az is lehet, hogy megúszom és nyugi lesz.


Biztos, hogy nem vagyunk egyformák, minden női szervezet más, más a toleranciánk, máshogy reagálunk, máshogy éljük meg a női problémákat (is). Aki fiatal és még szülni akar nyilván a méh megtartó műtét mellett teszi le a voksát.


Írta valaki, hogy ezek a jó indulatú tumorok nem fajulhatnak el. Általában nem, valóban. De azért csak leírja a szakirodalom, hogy bizony volt már ilyen a történelemben.

104. 22edc9297a (válaszként erre: 100. - Zakkantcsajszi)
2016. nov. 8. 22:39
9 cm...de most megint van...
103. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 99. - Zsanci79)
2016. nov. 8. 20:06
Tudok adni hormontanácsadó elérhetőségét ő megmondja az arányokat és h mit kell tenni.
102. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 92. - Zsanci79)
2016. nov. 8. 20:04
Az ösztrogén hiába alacsonyabb ha a progeszteron kevés hozzá a 2 aránya a lényeg csak ezzel sok orvos nem foglalkozik.
101. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 91. - Magdi 61)
2016. nov. 8. 20:03
A mioma soha nem lesz rákos .
100. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 89. - 22edc9297a)
2016. nov. 8. 20:01
Nem mindig újul ki .Mekkora volt az a nagy miomád?
99. zsanci79 (válaszként erre: 97. - Ericika2)
2016. nov. 8. 11:58
Milyen aránynak kell lenni?
98. 22edc9297a (válaszként erre: 97. - Ericika2)
2016. nov. 8. 11:11
igen, az ösztrogén túlsúlya...
97. ericika2 (válaszként erre: 94. - 22edc9297a)
2016. nov. 8. 10:35
Nem az ösztrogén mennyisége, hanem a progeszteronhoz való aránya a fontos.
96. 22edc9297a (válaszként erre: 95. - Zsanci79)
2016. nov. 8. 09:21
Nekem mindent néztek, még TrAK-ot is, de most nincs előttem a lelet....régen tizenévvel ezelőtt akkor is voltam endokrinológusnál, mert a tSh kicsit emelkedett volt, akkor a T4 kevesebb volt egy picit, de nem szedettek velem gyógyszert. Általában a TSh az 4 körül van nálam, és a T4 az alsó határhoz közel...tudom h van egy anyhe alulműködés, de ez nem rosszabbodik így gyógyszer nélkül sem. D vitamint szedek, mert azt is nézték, és még nem hiány , de nem elég.
95. zsanci79 (válaszként erre: 94. - 22edc9297a)
2016. nov. 8. 09:08

Na azért kell mélyebben nézni, a TSH informatív.

A 4 meg épp határ. De lehet, hogy a T3 T4 hormontermelése már nem kielégítő, így pm alulműködésed lehet. Meg ugye egy ATPO, ami az autoimmunitást jelzi. Van akinek, 2-3 a TSH, tök mindegy, de mégis szed gyógyszert, mert a T3 T4 már nem jó, de ez a TSH-ban még nem jelent meg. Pm betegség esetében nem az van, hogy tartományban van-e. A T3 T4-nek is a felső harmadban kell lennie, ha nem, akkor már adnak gyógyszert. Nem tudom mennyire alapos az endo dokid, sosem árt másod véleményt kérni, pláne, ha ennyi kételyed van. A végére kell járni, komplett.

A pm alulműködés, túlműködés sosem fog meggyógyulni magától, de gyógyszerrel teljesen jól karbantartható.

Ha pm működésedet akarod támogatni, akkor szedj szeleniumot (szerves szelén) cinkkel (ez is legyen szerves).

Nem egyértelmű, hogy pm vizsgálatnál csak TSH-t néztek neked, vagy a többit is?

94. 22edc9297a (válaszként erre: 92. - Zsanci79)
2016. nov. 8. 08:55

HA az ösztrogén sok, akkor alakul ki a mióma ugye?

Pajzsmirigyet már többször néztek, tizenévvel ezelőtt is, egy kicsit alulműködik, de az endokrinoógus szerint nem kell gyógyszer, nem régen is voltam teljes pajzsmirigyvizsgálaton, és jó lett...Bár manapság megoszlanak az orvosi vélemények, mert vam aki azt mondja h 2 alatt kell lennie, de a referenciaérték szerint meg 4 alatt

jó...nekem 4 körül...

Nem tudom, hogy lehet az hogy van akinek magától elmúlik...ezt lnne jó megtudni...

PErsze tudom, sajnos fiataloknál is van rák, de ez a fórum elsősorban a nőgyógyászati bajokról szól...

2016. nov. 8. 08:41

Nekem mióma embolizációm volt, segített.

Itt is van egy fórum:

[link]

92. zsanci79 (válaszként erre: 63. - 22edc9297a)
2016. nov. 8. 08:31

15 ezer Ft-ból meg van egy magán laborban a vv.

Ez mondjuk egy magándoki díja.

És ebben már pm hormonokat is nézethetsz (nem csak TSH, hanem mélyebben), mert a pajzsmirigyműködés nagyon sok mindent befolyásol.


Miómára visszatérve, nekem soha semmi bajom nem volt. Sokat jártam idén dokikhoz, mert nem jön a baba. Egyszer azt mondta a doki, hogy van egy kis miomám, aztán meg már nem. Pedig jó doki, endo nőgyógyász. Az ösztrogénem rendben volt, sőt, volt olyan hónap, mikor alacsonyabb volt a ref.tartománynál.

Anyukámnak volt miomája, lehet ez örökletes. Őt "kipakolták", nyilván 50x évesen ez neki már nem volt gond.

Jelentkezik ez bőven fiatalabb korban is.

Az én tesóm pedig 25 évesen halt meg tüdőrákba, amivel 17 éves kora óta küzdött. Na, akkor ezt is magyarázza meg valaki.....

Olvastam itt egy "magadtól leszel beteg, és meg is gyógyíthatod magad" blablát, aki ilyenekről beszél, az számomra bicskanyitogató. Valószínű nem találkozott még komoly rákos beteggel. Áh, nem is idegesítem magam.

2016. nov. 8. 08:31
Változó korban kialakult ciszta, mióma, polip! Állítólag mindhárom egy jóindulatú elváltozás, de el is fajulhat. Ki tudja megmondani ilyenkor mi a helyes döntés? Nekem mindhárom van. Aki hasonló gondokkal küzd, írjon!
90. zsanci79 (válaszként erre: 44. - 22edc9297a)
2016. nov. 8. 08:20

Úgy, hogy elmész egy hormon laborra. Nőgyógyász ad beutalót, vagy magán laborban is megcsináltathatod.


Tehát, első körben talán az orvost kellene felkeresni, ha ilyen kérdésed van.

89. 22edc9297a (válaszként erre: 88. - Zakkantcsajszi)
2016. nov. 8. 07:49

Műthető,csak kiújul...amíg kicsi addig meg nem tudom, műtik-e.

Nekem nagy volt már mire oda kerültem, mert nehezen állapították meg, mi is az.

88. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 87. - 22edc9297a)
2016. nov. 7. 13:00
Kivették a méhüket régen nem volt ilyen h kiveszik a miomát,sajnos még ma is sok orvos egyből ki akar pakolni pedig igenis a legtöbb mioma műthető.Anyukámnak mamámnak is kivették a méhét :(
87. 22edc9297a (válaszként erre: 86. - Zakkantcsajszi)
2016. nov. 7. 11:29
És mi lett a miómájukkal? Kiműtötték?
86. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 55. - Remoni)
2016. nov. 7. 11:04
Az én mamámnak már több mint 50 éve is volt miomája és az ő anyukájának is ki tudja lehet h volt már neki is de arról nincs infóm.
85. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 44. - 22edc9297a)
2016. nov. 7. 11:00
Vérből és nyálból is kimutatható jók-e a hormonok a ciklus 3 és 21 napján kell vérvételre menni.
2016. nov. 6. 11:43
Az olaszoknál pl évente 900-an betegszenek meg agyhártyagyulladásban. Ez nem kevés szerintem. Nem mindenki hal bele, van, akinek "csak" 2 hét kóma jut, van, aki életben marad, de le kell vágni mindkét kezét és mindkét lábát. Nem szép kilátások.
83. gribedli*** (válaszként erre: 80. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 11:38
Ismétlem, ezt azért mondod, mert otthon mindenki be van oltva. Nem igaz, hogy csak 1 ember halna bele, ha csökkenne az oltások mennyisége. Sokkal többen halnának bele.
82. gribedli*** (válaszként erre: 79. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 11:35

Nagyon régóta használok óvszert, egyszer sem volt óvszerbalesetem. Nagyon kicsi az esély arra, hogy pont akkor szakadjon ki az óvszer, amikor pont ovulál egy nő, hidd el. Bár rengetegen példáloznak ezzel, mégis rettenetesen kicsi az esélye, meglátszik, hogy olyanok mondják, akik nem használják rendszeresen. Ma egyébként is nagyon jók vannak már. Akár az 5 évvel ezelőttinél (amikor már azt mondtam, hogy az 5 évvel előttiek is jók voltak de a mostani még egyszerűbb) is jobbak a mostaniak. Akkora a választék, pedig ez 5-10-15 évvel ezelőtt is így volt. Könnyebb felhelyezés, vékonyabb, biztonságos. Már az sem lehet kifogás, hogy valaki allergiás, latexmentesek is léteznek.


Részemről, a fogamzásgátló még mindig a férfiakról szól és nem arról, hogy az óvszer kiszakadhat. Ritkább esetben meg arról szól, hogy valaki pattanások, hajhullás "gyógyítására" szedi, arra meg nem vált be. A pcos-t is kezelték valamikor ezzel, hatástalanul, úgy értem, nem láttam még pcost, aki meggyógyult a fogamzásgátlóval, csak a tüneteit tudták mezelni ideig-óráig, a betegségét nem.


Csak az óvszer véd a nemi betegségektől, sőt, a gyógyszereknél jobban véd a terhességtől. Így még mindig nem értem, hogy ma miért kell "óvszerbalesetet" említeni? Nagyon nagyon naaagyon ritka.

81. gribedli*** (válaszként erre: 79. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 11:24
Ha nem küld el egy indokolt vérvételre, még mindig olcsóbb és kevesebb rizikóval jár átnyergelni egy magánrendelésre, ahol meg el fognak küldeni. Azért nem minden állami doki felületes, de ha a tied ilyen, marad egy olyan magánrendelés, ahol alaposabbak.
80. 22edc9297a (válaszként erre: 76. - Gribedli***)
2016. nov. 6. 11:24
én nem a kidobott pénzrőlbeszélek, hanem arról, h mert egy ember meghalt abban a betegségben, még nem volt járvány, de úgy adták elő a médiában, én beadattam, de vesztünkre...
79. 22edc9297a (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2016. nov. 6. 11:21

persze hogy nem drága, de mégsem küldenek el vérvételre...

igan a fogamzásgátló, az pl. okozhat zavarokat...mert onnantól kezdve nincs rendes menstruáció, csak megvonásos vérzés, de nem tud mit csinálni az ember, mert ha pl. óvszerbaleset van, akkor meg sürgősségi fogamzásgátló, ami meg egy lóadag hormon, a többi módszer a hormonmentes az meg szerintem csak annak való, aki nek nem probléma ha mégis becsúszik a baba...

hát igen...régen nagyanyáink idejében még nem volt ilyen...

78. gribedli*** (válaszként erre: 77. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 10:54
Remélem, hogy lesz ilyen is.
77. 22edc9297a (válaszként erre: 73. - Gribedli***)
2016. nov. 6. 10:50

igen a szív és érrendszeri betegség és a rák, ez a 2 ami sok fiatal halálát is okozza...

de azért nem említettem, mert nem erről szól a fórum...

igazából szerettem volna tapasztalatokat hallani arról, h estleg végeztek-e hormonvizsgálatokat, és ezek kiegyensúlyozásával gyógyult-e meg valaki, estleg arról h egyáltalán csináltatnak -e ez irányba a nőgyógyászok laborvizsgálatot, vagy esetleg teák , segítségével gyógyult -e meg valaki...

76. gribedli*** (válaszként erre: 65. - 22edc9297a)
2016. nov. 6. 10:49

Igen, azért nincs járvány, mert mindenki be van oltva. Ez a lényege, hogy ne legyen járvány. Nem volt kidobott pénz, hogy jaj, beadattam, aztán nem is volt járvány.


Ahol 96% alá esik az átfedés, ott már megjelenik a járvány. Pl az olaszoknál Emília Romagna régióban ez alatt van bőven, és így több halálos agyhártyagyulladással kell szembenézniük. Megjegyzem, oda sok turista is jár, tehát jó tudni, hogy ott nem védettek, nehogy az legyen, hogy otthon nem kapták meg, aztán elmennek nyaralni a vírusdzsungelbe. Persze, hogy otthon nem lesz járvány, amíg mindenki oltat. Elég arrébb menni és már nem lehet a többiek általi védőhálón megmenekülni ilyen vírusok elől.


Ahol 96% oltva van, ott rendszerint a maradék 4% menőzik, hogy úgyse lesz beteg. Jòhogy nem. A többinek köszönheti.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook