Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi okozhat dudort a macska nyakán? fórum

Mi okozhat dudort a macska nyakán? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 8. 13:32
A kérdésedből ítélve teljesen arra lehetett következtetni, hogy még nem voltál vele orvosnál, és aggódsz. És arra, hogy a tiéd! Akkor gondolom biztosan mondott rá a doki valamit, nem?
2020. júl. 8. 12:56
Nem az én macskám, és volt orvosnál. Nem tudom hogyan írjam érthetőbben.
2020. júl. 8. 12:49
Ha nem vagy benne biztos hogy mi az, akkor vidd el. :)
2020. júl. 8. 12:18

Már csak azért is el kellvinni,mert hátha mégsem tályog.

A múltkor amit tályognak néztem a kutyán, daganat volt és le kellett operálni.

2020. júl. 8. 11:36

Köszönöm a hasznos tanácsokat.


Azt nem tudom hol írtam, hogy nem volt orvosnál.

2020. júl. 8. 11:28
Ne találgassatok, vidd orvoshoz!
7. csgybzs (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 8. 11:01
Tályog, állatorvos minél hamarabb.
6. Mézes-Krémes (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. júl. 8. 09:33
Próbáljátok ki a hyperol tablettát. Valami fantasztikus. Állatorvos nekünk azzal tisztította. Mi már ezt házilag megoldjuk, semmi az egész. :) Soha nem fertőződött el neki, másnapra már nagyon látványos a javulás tőle.
2020. júl. 8. 09:31

Szia!


Szerintem tályog lesz az, amely többnyire komolyabb verekedés után szokott megjelenni a macskán. A miénk egy időben elég balhés volt, szóval van tapasztalat. Sokat hordtuk orvoshoz, de mostanra már házilag kezeljük neki. Ha elviszed állatorvos, akkor egy szikével kifakasztja neki, és lekezeli.

Egyébként magától is hamar kifakad. A mi macskánknál mire látható a pukli addigra már a kifakadás előtt van nagyon kevéssel. Jó nagy szőre, kövér is, nem tűnik fel a seb, ha kisebb. Amikor kifakadt akkor nagyon büdös, jellegzetes édeskés szaga van, és gennyes-véres cucc folyik ki belőle. Lehet, hogy mára már kifakadt. Ha igen, akkor izibe Hyperol tablettát vegyél, gyógyszertárban fillérekért kapható. Vízben kell feloldani a vény szerinti arányban, és vattával jó alaposan belekenegetni a sebbe. Figyelj oda rá, hogy csak a sebet kezeled vele, ne csurogjon, csepegjen máshová, ez nagyon fontos! Az a jó, ha habzik a sebre kenve, akkor dolgozik. Ezek után mi még betadinnal szoktuk a sebet lekenni. Naponta minimum 2x kezeljük. Általában másnapra már szemmel látható a javulás. 2-3 nap múlva gyönyörű, szépen gyógyuló sebecske lesz belőle. :) Ha ennyi idő alatt nincsen látványos javulás akkor viszont azonnal orvos.

2020. júl. 8. 07:08
Feltétlen vidd el állatorvoshoz, mert akár a cica pusztulását is okozhatja amennyiben elfertőződik.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 22:48

Tályog. Idegen kandúr karmolása, általában, az állatorvos szerint.

Szerintem lehet toklász miatt is, ami a finom cicabundában egyre beljebb furakszik.

Majd kiürül. Én szoktam rajta ollóval, óvatosan, egész tüsire vágni rajta a szőrt, hogy amikor kifakad, akkor könnyebb legyen tisztítani.

Az állatorvos kipucolja, gyógyszert is ad a helyére és a macskának szedni is, mert eléggé megviselheti a jószágot.

2020. júl. 7. 22:39
Valami seb is lehet. Nincs benne semmi, tüske vagy vmi? Nem sértette fel semmivel? Lehet megkapta egy másik macska.
2020. júl. 7. 22:37

Kb. 2 éves kinti-benti macska, egyik napról a másikra dió nagyságú, gennyel teli dudor keletkezett oldalt a nyakán.

A ti macskátoknál történt már ilyen? Mi okozta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook