Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi mit tennél? Munkahelyis kérdés. Maradnál? fórum

Mi mit tennél? Munkahelyis kérdés. Maradnál? (beszélgetős fórum)


1 2
58. danama
2015. jan. 5. 20:29
Szerdán megyek egy fejvadàsz céghez. Ma telefonáltak, hogy kíváncsiak rám.
57. Cilumiluci (válaszként erre: 56. - Danama)
2015. jan. 4. 15:41
Fontos a nyugalom és az egészség.
56. danama (válaszként erre: 55. - Cilumiluci)
2015. jan. 3. 19:22
köszi én sem érzek megbánást :-)
55. Cilumiluci (válaszként erre: 54. - Danama)
2015. jan. 3. 17:03
Szerintem jól döntöttél.
54. danama (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2015. jan. 3. 16:47

nem csak szóban, de a nagyfőnök is tudja már.

miután közel 1 hónapot dolgoztam úgy, hogy még munkaszrződésem sem volt, nem gondolom, hogy nekem is kellene tartani az etikett szabályait

53. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Danama)
2015. jan. 3. 13:44
Írásban is beadtad a felmondásod?
52. danama (válaszként erre: 51. - 3db6a6b87b)
2015. jan. 3. 13:42
:-)
2015. jan. 3. 10:41
nem maradnék...és felgyújtanám a helyet...de ügyesen ;)
50. danama
2015. jan. 3. 10:36
De mivel már küldözgettem az önéletrajzokat, tegnap már ketten telefonáltak rám
49. danama
2015. jan. 3. 10:35

na sziasztok, tegnap felmondtam. aktől hallottam, hogy ki akar rúgni, nem a vetélytársam, hanem a volt kollegám akit szintén elüldözött a főnök a lelki terorral, szóval nem volt érdekében kavarni a dolgokat, csak engem akart fekészíteni.

Mivel több végzettségem is van és 8 általános végzettségű munkát csináltam, tegnap rákérdeztem előre lépési lehetőség nincs tehát a szóbeli dolog a laboráns munakört nem láttam így a családom és magam békéjében felmondtam. Elég volt....

48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Töprengő)
2015. jan. 2. 17:09
Ha azt mondják, hogy azért rúgnak ki, akkor elmondhatod az érveidet. Ha nem mondanak semmi indokot, akkor meg egyszerűen mindegy, független a selejttől... :(
47. töprengő (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2015. jan. 2. 15:06

Nálam teljesen más volt a helyzet. Valóban zárt ajtó mögött zajlik kit rugnak ki.

( mellesleg én azt sejtem, egyik nap volt selejt, de javítható. Gyanítom azt fogták rám, " Ő " csinálta biztosan!. Közöm annyi volt hozzá, volt a kezembe. :( És akövetkező műszak fejezte be. Bizonyítani nem tudom egyiket se, csak sejtések ).

46. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Danama)
2015. jan. 2. 10:24
A kirúgást nem mindenki előtt szokták előadni, hanem zárt ajtók mögött.
45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Moonlight13)
2015. jan. 2. 10:23
akarnak..
44. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Danama)
2015. jan. 2. 10:23
Lehet, hogy nem is igaz, hogy ki karnak rúgni.
43. de Luca (válaszként erre: 40. - Danama)
2015. jan. 2. 08:32

Vagy a kollégád lát benned vetélytársat, és így akar rávenni, hogy távozz.

Én megvárnám, hogy kirúgjon a főnök.

42. danama
2015. jan. 2. 05:50
csak akkor talán nem alázna meg a többiek előtt
41. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Danama)
2015. jan. 1. 19:28
Már minek előznéd meg? A végeredmény ugyanaz, csak akkor hamarabb nem lenne már munkád.
40. danama
2015. jan. 1. 19:15
az egyik munkatársam hallotta, hogy mivel 13-án lejár a próba időm előtte a főnök ki akar tenni, mert vetélytársának tart, most mi legyen előzzem meg?
39. danama
2014. dec. 28. 15:13
köszönöm szépen, viszont kívánom neked és mindenkinek :-)
38. 12d083b51b (válaszként erre: 37. - Danama)
2014. dec. 28. 14:36

Nagyon helyes!

Új év, új napok, új lehetőségek, új sikerek, új örömök napjai köszöntsenek rád!!!

37. danama
2014. dec. 28. 12:47

köszi a hozzászólásokat, már küldözgetem az önéletrajzokat.Remélem lesz hamar váltás , addig nem merek lépni.


A főnöknek nincs családja, és nem igazán érdekli, hogy kinek van...

2014. dec. 28. 11:59

Én ezerrel elkezdenék más munka után nézni, közben meg pozitívan szemlélni az egész helyzetet.

Valamiért csak elvállaltad ezt a munkát annak idején, koncentrálj erre. Az előző munkahelyemet én sem szerettem szakmai szempontból, de örültem neki, hogy van munkám, melegben vagyok, be vagyok jelentve...annak aminek lehetett, nem bosszankodva jártam be. Közben pedig minden tőlem telhetőt megtettem hogy onnan eljöhessek. És már nem vagyok ott több mint egy éve.

Gondold át mik a fő szempontok az új munkahelynél: jobb fizu, legyen közelebb, rugalmasabb munkaidő, vagy éppen legyen 8órás, kis cég-nagy cég és mérlegelve dönts a lehetőségek közül. Ezt te érzed hogy mennyire rossz neked, mindenkinek más az a határ, ahol azt mondja hogy elég. Én nem hagynám ott, mert így legalább van bevételed, nem otthon vagy egész nap és tudsz mellette keresgélni.

Sok sikert és kitartást hozzá, ha nem adod fel és pozitív maradsz sokkal hamarabb és könnyebben tudsz váltani :)

2014. dec. 28. 11:55

Itt is megosztom, mert nagyon tetszik!


"Az emberi kapcsolatok lényegében emberi automaták kapcsolatai; biztonságát valamennyi arra alapozza, hogy nem kóborol el a nyájtól, és nem különbözik sem gondolataiban, sem érzéseiben vagy tetteiben. Miközben mindenki megpróbál a lehető legközelebb férkőzni a többiekhez, mindenki végképp magára marad, átitatva a bizonytalanság, a szorongás és a bűntudat mély érzésével, ami mindig bekövetkezik, ha az emberi elkülönültséget nem sikerül leküzdeni. Civilizációnk számos csillapítószert kínál, hogy az emberek tudatosan megfeledkezhessenek erről a magányosságról: mindenekelőtt ott a bürokratizált, gépies munka feszes rutinja, amely segít az embereknek, hogy ne ébredjenek tudatára legalapvetőbb emberi vágyaiknak, a transzcendencia és az egyesülés óhajának. Mivel a rutin önmagában nem jár sikerrel, az ember a szórakozás rutinjával lesz úrrá öntudatlan kétségbeesésén, a szórakoztatóipar kínálta hallani- és látnivalók passzív elfogyasztásával; továbbá azzal a kielégüléssel, hogy örökké új dolgokat vásárol, és hamarosan túlad rajtuk. A modern ember csakugyan megközelíti azt a képet, melyet Huxley rajzolt róla a Szép új világában: jól táplált, jól öltözött, szexuálisan kielégített, viszont nincs énje, embertársaival csak a legfelszínesebb kapcsolatban van, jelszavak irányítják, amilyeneket Huxley olyan velősen fogalmazott meg: "Az egyén akármit is érez, a közösségnek mit sem ér ez"; vagy "Nyúlj ki minden öröm után, ne halaszd holnapra bután", vagy ez a mindent megkoronázó kijelentés: "Manapság mindenki boldog." Az ember boldogsága ma abból áll, hogy "szórakozik". Szórakozása a kielégülés, amit abban talál, hogy elfogyaszt és "betermel" árut, látványt, ételt, italt, cigarettát, embereket, előadásokat, könyveket, filmeket mindent elfogyaszt, bekebelez. Az egész világ egyetlen nagy tárgya étvágyunknak: egy nagy alma, egy nagy üveg, egy nagy mell; mi vagyunk az örök csecsszopók, az örök várományosok, a reményteljesek - és az örök csalódottak."


/Erich Fromm/

2014. dec. 28. 11:53
Persze ha teljesen rámegy a magánéleted vagy az egészséged, akkor minden további nélkül le kell lépni. Aztán majd lesz valahogy. Csak figyelni, dönteni és cselekedni.
33. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - Viva70)
2014. dec. 28. 11:51
Úgy érzem, ez azért elég nagy igazság. Elég lutri kockáztatni. Főleg hogy dől össze körülöttünk minden, nem csak az országban, hanem a világon is.
32. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Danama)
2014. dec. 28. 11:48
Ez az ocsmány, hogy most már annyira felhígult minden, szinte bármit megtehetnek.
31. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Danama)
2014. dec. 28. 11:35
Sétálj be a helyi NAV-hoz és ott megnézik Neked.
30. nyuszmó84 (válaszként erre: 15. - Danama)
2014. dec. 28. 11:33
Általában egy hónap a felmondási idő.
29. kriszta773 (válaszként erre: 26. - Danama)
2014. dec. 28. 11:02

azért csak emlékszel arra itt a baromi hosszú próbaidőd alatt, ami tán egy-két hét lehet, hogy írtál-e alá papirosokat a próbaidőről és fizetésről :))))))

nekem úgy tűnik, nem megélhetési kényszer most neked a munkavállalás, akkor meg bármikor otthagyhatod ezt a helyet és kereshetsz mást. gondolom gyerek mellett nem arra apellálsz, hogy 2-3 hónap munkanélküli segély mennyivel jobb lesz (ami szerintem nem valószínű, hogy 100 ezer közelében lesz, de ezt csak tippelem, mert még sosem érdeklődtem)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook