Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi minősül magánlaksértésnek? fórum

Mi minősül magánlaksértésnek? (beszélgetős fórum)

10. hellokitty2000 (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2011. febr. 20. 14:15

Sajnos az a baj,hogy kérték őket,hogy egy darabig ne menjen oda a fiú.Nem azt mondták,hogy a saját gyerekük ne menjen haza csak a párját hagyja otthon.Erre azt mondták,okés a család fontosabb mint egy idegen és ha lehiggadnak a kedélyek akkor újra átbeszélik.

Erre valamelyik nap ment fel barátnőm az emeletre és a fiút ott találta pont ebéd közben nagy vidámságok közepette.

És ez volt nekik a legfájóbb,hogy átverték őket.És hogy egy idegen többet jelent nekik mint a saját tesója.

9. varga.nora (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2011. febr. 20. 14:13
egyetértek veled
2011. febr. 20. 14:09

Nincs, hiszen az ott lakónak a tudtával és beleegyezésével van a fiú a területen. Itt jelen esetben semmilyen hatóság nem tud semmit sem tenni. Ha a fiú bármilyen bűncselekményt elkövet persze fel kell jelenteni, de távóltartást azt hiszem csak akkor kérhetnek, ha valaki ott lakó sérelmére követ el erőszakos bűncselekményt.

Igazából a testvéreknek kellene megbeszélni ezt higgadtan és közösen megoldást találni.

2011. febr. 20. 14:03

Köszönöm szépen!

A kiskorú veszélyeztetése nem áll fennt,de a személyiségfejlődése miatt a gyámügyhöz nem tudom lehetne -e fordulni.

De Katiék nem a nővéréékkel akarnak összetűzésbe kerülni és a családban viszályt kelteni,csupán a hivatlan látogatót szeretnék valamilyen módon eltávolítani.

Nem tudom ennek van-e hivatalos módja?

6. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. febr. 20. 13:51

Amit te leírtál nem minősül magánlaksértésnek. Persze elő lehetne úgy adni, hogy annak minősüljön, de azzal hamis vád bűncselekmény valósulna meg a feljelentő részéről.

Még a kiskorú veszélyeztetése sem valósul meg a leírtak alapján, sőt semmilyen bűncselekmény.

2011. febr. 20. 13:38

Magánlaksértés


Btk.176. § (1) Aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel, hivatalos eljárás színlelésével bemegy, vagy ott bent marad, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre, az ott lakónak vagy azzal rendelkezőnek akarata ellenére, vagy megtévesztéssel


a) éjjel,


b) fegyveresen,


c) felfegyverkezve,


d) csoportosan


bemegy vagy ott bent marad.


(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki az (1)-(2) bekezdésben meghatározott módon mást megakadályoz abban, hogy a lakásába, egyéb helyiségébe vagy az ezekhez tartozó bekerített helyre bemenjen.


(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt a (2) bekezdésben írt módon követik el.


(google, 1. találat, Btk)

2011. febr. 20. 13:33
Hát nem tudom, szerintem meg mivel a felső lakrészen lakóknak is biztosítani kell a szabad ki és bejárást, akkor a vendégeiknek is - pedig a meleg barát is az ő vendégüknek számít. Szerintem azt az alsó lakók nem szabhatják meg,h ki megy a felső lakóhoz vendégségbe.
3. Shaikan (válaszként erre: 1. - Hellokitty2000)
2011. febr. 20. 13:29
Az általam ismertek alapján, amennyiben az említett meleg fiú - a hazudós - nincs oda ideiglenesen sem bejelntve, semmilyen jogalapja nincs az ingatlan területén tartózkodni, és minden további nélkül ki lehet őt rakni. Ha nem megy magától, hívja ki a rendőrésget, és az intézkedő tiszt a személyiket elkérve azonnal eljár, vagyis addig nem megy el, amíg a srác a küszöbön belül van.
2011. febr. 20. 13:24

Szia Kitty!!


Huu,ez elégé bonyodalmas...


Értem én kb hogy mire gondolsz...


Szerintem kérdezrá valami szakértötöl ha van ilyen szakértö....


Ha nincs ilyen szakértö akor esetleg fordulj a rendörséghez szerintem...


Probálok segiteni amenyire csak tudok...


én nem vagyok szakértö ilyen témában...


Hátha kapsz itt választ aki okosabb nálam..

Remélem valamenyire segitetem..


Irj és üdv: hamyka

2011. febr. 20. 13:09

A probléma a következő lenne!

Barátnőmékről lenne szó!

Kati és a nővére Orsi egy családi házban laknak,de külön szinten külön bejárattal.Alsó szinten laknak Katiék és az ő illetve az anyukájuk nevén van a telek.A földhivatali papíron is úgy van hitelesítvE,hogy nekik nincs az udvaron tulajdonrészük,de biztosítani kell nekik a szabad ki és bejárást a lakrészükhöz.

Viszont a probléma az,hogy a nővére nagyobbik fia meleg.Nem ez a baj mielőtt most valaki ezért letámadná,mert nem most derült ki a dolog és ezt a családjuk teljesen elfogadta!DE Most idehozta a pasiját aki egy megrögzött hazudozó szemét kis sunyi aki le akar mindenkit huzni pénzel úgy hogy a bizalmukba férkőzik.Már többször is rajkapták hazugságokon.Éss ott van még a családjukban két kiskorú gyerek 12-14 évesek akik előtt nyíltan fel van vállava,hogy a két fiú egy pár.Még Orsi a saját hálószobájukban szállásolta el őket együtt mit sem törődve a két másik gyerekkel.

Barátnőmnek is van egy 3 éves gyereke és ők nem akarják és nem is fogják elfogadni,hogy egy idegen mászkál a teraszukon keresztül és mivel ezt a tesójáék nem értik meg azt szeretnék tudni,hogy:

MIVEL AZ Ő NEVÜKÖN VAN A TELEK FELJELENTHETIK-E A PASAST MAGÁNLAKSÉRTÉSÉRT HA NEM TÁVOZIK ÖNKÉNT?

Kérlek benneteket,hogy segítsen aki tud ezzel a témával kapcsolatban!

Még egyszer hangsúlyozom,nem a melegek üldözéséről van szó,mert Dávidot mindig is szivesen látják otthon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook