Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi, milyen betegség okozhat folyamatos fogyást? fórum

Mi, milyen betegség okozhat folyamatos fogyást? (tudásbázis kérdés)


13. fdóri (válaszként erre: 10. - Móriczka)
2013. júl. 16. 19:18

A cukorbetegség nem csak az elhízottak betegsége. Ezt még a 2-es típusú cukorról sem lehet kijelenteni, az egyes pedig homlok egyenest az ellenkezőjét váltja ki.


Háziorvos, teljes vérkép és hormonszintek vizsgálata!!!!!

Ez lehet cukor, pajzsmirigy, stb....

2013. júl. 16. 18:35

Ja,amúgy a vérképem,amit kb 3 hónapja csináltak: kicst vérszegény vagyok,bár ez szerintem épp abból fakad,hogy alig eszem,nem fordítva; a magnézium volt még alacsonyabb, és kb ennyi. ja meg a triglicerid és koleszterin emelkedett,de ez magyarázatot is ad az esetleges szívkoszorúér-betegségre.

A vércukrom pl mindig rendben volt,ahogy nagyjából a többi is.

2013. júl. 16. 18:33

Az a baj a háziorvosommal,hogy neki minden lelki eredetű,merthogy szedtem anno antidepresszánst,és így mindent depresszióra fog.

Csak ismerem a testem,és tudom,hogy mi lelki,mi nem. És ez már nem az.

A csalánkiütés kb 2 éve lett erősebb,akkor naponta vakaróztam,mint egy őrült,gondoltam a kutyaszőrre,vagy pl sokszor pékáru evés után is mintha előjött volna...Bőrklinikára kaptam adalékanyag tesztre beutalót,hát nem csinálták meg,mondván a tüneteim inkább góc-ra utalnak,ezért kaptam pajzsmirigyre is beutalót. Góc vagy nem góc amúgy kb 2 hónapja szinte semmit sem vakarózok,és nálam tuti nem öblítő vagy ilyesmi volt a ludas,amit esetleg tudtomon kívül elhagytam..

Akkoriban sokszor hasmenésem is volt,de nem tudtam hogy az idegesség miatt-e (bár én nem az a típus vagyok,aki ilyenkor wc-re rohangál),sokszor fájt a gyomrom,bár a nemevéstől már nem lepődöm meg: egyik nap mintha becsípődött volna a hasamban,alig bírtam kiegyenesedve járni. Úgyhogy annyira nem tudom,tényleg mi lehet,de ez nem normális,és már nem lelki eredetű,vagy hormonok,vagy emésztőszervi.

Igen,váltanom kéne már rég orvost,de hova menjek? Nem tudom, a többi milyen. Pl ez az orvos az anginámat,mellkasszorítás,sem vette komolyan (ja merthogy 30-hoz közel nem lehet infarktusban meghalni),pedig a kardiológus megmondta,hogy ez micsoda,ő mondta,hogy dehogyis lelki eredetű,pláne mert a nitroglicerin használ.

Én úgy emlékszem,hogy az orvosoknak előbb mindig a legnagyobb bajra kell gondolniuk,és ha bebizonyosodik,hogy nem az,akkor lehet továbbmenni. Illetve negatív vizsgálatok után lehet esetleg azt mondani,hogy lelki dolgok okozzák..nem?

Na mindegy. Ezt a labort most megcsináltatom magánban,ha pozitiv lesz,akkor elmegyek a dokimhoz és mondja meg,mi a következő lépés.

2013. júl. 16. 18:21

Az étvágytalanságon kívül nincs más panaszod ?

Igaz a cukorbetegség inkább az elhízottak betegsége de idegi alapon ha a hasnyálmirigyed bánta ami az inzulint termeli attól is fogyhatsz . de ehez még kell a sok Wc-re járás vagy bőr viszketés bőr szárasság vagy más ami a cukorbetegség tünete .....??

de minden képen orvoshoz kell menni mert rengeteg féle betegség van .

háziorvost meg lehet cserélni és még csak el sem kell hozzá menned keresel egy másikat megbeszéled vele hogy fogadja -e a kártyádat és az hivatalból át vesz .

De az egészséged a leg fontosabb

2013. júl. 16. 18:21
T3, T4 is kell,de a doki úgyis kérni fogja
8. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Katyuska83)
2013. júl. 16. 18:20
Azonnal menj dokihoz!kérj beutalót a háziorvostól,ha szereted,ha hanem!A 11 éves lányom több kg,mint te!Mielőbb fordulj orvoshoz!
2013. júl. 16. 18:18
TSH elég,vagy kell a T3,T4 is?
2013. júl. 16. 18:14

Bingó lesz lehet...Csalánkiütés miatt kaptam pár hónapja pajzsmirigyre beutalót,de nem mentem el,mostanában vettem elő,de lejárt,3 hónapon belül kellett volna felhasználni.

Újat nem megyek kérni a bőrklinikára,úgyhogy pont ma nézegettem magánrendelőket,ahol meg lehetne nézetni a pajzsmirigyet. De ez most jött volna elő pár hónap alatt?

2013. júl. 16. 18:12

Kb 4 hónappal ezelőtt elkezdtem fogyni,igaz,akkoriban volt lelki oka (is). Gyomorgörcs,idegesség,természetes,hogy nem tudtam enni. Viszont ez megszűnt,egyszerűen ha éhes is vagyok,étvágyam nincs,nem tudok semmit letuszkolni a torkomon,hiába vagyok éhes,hiába a kedvenc kajámról van szó.

Úgy érzem,itt valami betegség áll a háttérben,de őszíntén szólva nem szeretem a háziorvosom..

Próbálok enni,vitaminokat szedni,de egyszerűen nem megy,nem kívánom,a szervezetem sem olyan "éhes",viszont egyre "gebébb" vagyok,mert erre már csak ezt lehet mondani,ami nagyon zavar. 160 cm-hez régen nagy nehezen 52 kg-ra fel tudtam kúszni,ami nekem maga a boldogság,a fogyás meg a pokol. Lóg rajtam a nadrág,az xs-ses felsők is (!!amik még vékonyabban sem lógtak),mindenhonnan fogytam,mellből 12 centit... Nem tudom megállítani,nem tudom,mit csináljak,de egyre inkább zavar,és egyre jobban érzem,hogy valami szervi oka van. Tény,előtte sokat idegeskedtem,de ez most nem ettől van,az biztos,mert ismerem azt az érzést. Max az utóhatása,hogy pl valami lett a gyomrommal,vagy nem is tudom. Szerintem 400-500 kalóriát sem viszek be egy nap,inni is kevesebbet,mintha az is nehezebben menne,egyszerűen nem megy le.

Nem akarok fogyni,vissza akarom kapni a súlyomat,de ott tartok,hogy ez mínusz 10 kg lassan,a testsúlyom 20%-a... Ugyanis 42-43 kg körül mozgok.. :( És ez egy vékony testalkatnál rengeteg..

Tapasztalatok?

2013. júl. 16. 18:11

pajzsmirigy túlműködés

vizsgáltasd ki magad sos, kérj tsh-t

2013. júl. 16. 18:10
Lisztèrzèkenysèg
2013. júl. 16. 18:08
pajzsmirigy
2013. júl. 16. 18:06
Mi, milyen betegség okozhat folyamatos fogyást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook