Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
624. Kilimcs
2014. szept. 5. 14:40

igen, de a közeget amiben lünk, legalbbis a közvetlent nagyrészt magunk is alakítjuk.


Csak egy példa.. pl lehet lzadni, miylen előttünk a tér, meg lehet csinálni és akor szép virgos lesz.És sokmidnen ilyen. így indul, és ebből elsz az, hogy hol élünk végül. (nálunk virgos a környék.)

623. trapiti (válaszként erre: 621. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 14:36
A környezetet nem viszed magaddal. És nagyon nem mindegy milyen az a közeg amiben létezel. Ha pozitív hatások érnek, jobban érzed magad.
622. forrest2010 (válaszként erre: 612. - Slöj)
2014. szept. 5. 13:32
Természetesen nem küldeném el , de a nyavalygástól + a nyavalygóktól falra mászom ! Problémák pedig mindenhol adódhatnak , ha tudja az ember meg kell oldani , ha + nem tud rajta változtatni , akkor nem érdemes rajta rágódni . V alkalmazkodok , v bele pusztulok !
621. Kilimcs (válaszként erre: 618. - Trapiti)
2014. szept. 5. 13:10
igen. de a mondandóm lényege az volt, amit a szociológusok is állítanak, hogy ez bizony nem az anyagiakon múlik nagyrészt, hanem a mentalitáson. ami viszont fejben van, akrhova msz viszed magaddal.
620. michelle.r (válaszként erre: 587. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 5. 13:09

Nem tanították? Aki akarta megtanulta. Eltelt több mint 20 év rendszerváltás óta. Már lehet tanulni, utazni, olyan lehetőségek vannak, amik korábban nem voltak.


Akkor az volt a baj, hogy nem lehet utazni, kétfajta szappant lehet kapni, farmert csak nagy ritkán a külföldi rokonoktól, ismerősöktől lehet kapni.


Most az a baj, hogy az okostelefonok, a tabletek, a média uralja az életünket. Miért mindig kívül kell a megoldást keresni?

619. trapiti
2014. szept. 5. 12:22
618. trapiti (válaszként erre: 617. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 12:17
Ezek szerint mégis vannak olyan országok ahol boldogabbak az emberek? ;)
617. Kilimcs (válaszként erre: 614. - Trapiti)
2014. szept. 5. 12:12

na erre jött pont valami szociológus.. fúú, most jó lenne hogyha le lenne mentve a cikk


szóval az a léynege, hogy bizony itt sokszor az is kesereg, akinek annyira nicsn is mire. egyszerűen depresziv az latalnos hangulat. az sokat elmond, hogy nlunk ha vki örököl vmit, inkább letagadja, mert különben szétszedik ismeretlen emberek, mit képzel.


Vagy nézd meg, mivel én nem elégedetlenkedek, egyből htzselem van?? vagy nem vagyok empatikus?? stb.. pedig csak megbecsülöm amim van, és nem nyöszörgök. a nyavajgástól nem lennék előrébb.


az sokat elmond hogy nálunk sokkar rosszabb helyzetben lévő országokban jobb az emberek közérzete (szerintem a mexikóvrosi nyomornegyedben jobb elsz a boldogsgi mutató, mint itt az ősnyavajgók depressziv országban.. szóval ez nem a gazdasgi helyzettől van, ez szemlélet)... hmm... szóval ez nem csupán külső tényezőkön múlik, hanem mindenkin saját magn. Én remélem az a kísérlet sikerül, amit az az ürge indított. És akkor itt is kevésbé lesz divat a nyavajgs, annl inkább a cselekvés, és egymás megbecsülése.

616. trapiti (válaszként erre: 615. - Slöj)
2014. szept. 5. 12:07

Szerintem normális :)

Csak egy példa: valószínűleg Mo-on is vannak jó tanárok DE! nagyon nem mindegy hogy egy átlagos tanár aki a gyerekemmel foglalkozik közben azon agyal hogy hogyan fog megélni egész hónapban a fizetéséből, és a megtartott 28 vagy hány óra után ahelyett hogy a másnapi óráira készül rohan hogy estig még fogadja a maszek tanítványokat, vagy egy elégedett, megbecsül, kipihent tanító várja minden reggel, akinek a napi 5 órája után még volt 3 amialatt felkészült és további 16 ami alatt kipihente magát és élte a normális életét. Nem agyal rajta hogy marad-e pénze a hó végéig vagy hogy a gyerekének lesz-e állása ha kikerül a virágkötő szakközépből... nem bonyolult dolgok ezek, és aki erről nem vesz tudomást, az valóban csukott szemmel jár.

615. slöj (válaszként erre: 614. - Trapiti)
2014. szept. 5. 12:00
Erről van szó!Nem olyan vagyok, hogy: Nekem meg van mindenem, a többi meg dögöljön meg! Most lehet, hogy egy kicsit sarkítottam. Nekem fontos az, hogy a körülöttem levő emberek hogy élnek. Bűn?
614. trapiti (válaszként erre: 609. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 11:47
Nyilván olyan ország nincs ahol mindenki kivétel nélkül boldog és elégedett. De olyan országok vannak, ahol általában boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak az emberek. Pl. nem kell napi szinten azon aggódniuk hogy miből fizetik a számláikat vagy a gyerek lábára a cipőt. Nem kell attól félniük hogy elveszítik a munkahelyüket és a bank elviszi a lakásukat. Biztonságban élnek, nem kell 16 órát gürcölniük naponta ahhoz hogy felszínen maradjanak. Ilyen országok vannak, és én úgy látom az átlag ember sokkal jobban van mint Mo-on, nemcsak anyagilag, hanem mentálisan, lelkileg és egészségileg is. Persze kérdés ki mit ért boldogság alatt... Érdemes egyébként utánaolvasni, vannak róla tanulmányok hogy melyik országban mennyire érzik jól magukat az emberek. Magyarország európai és világviszonylatban is elég gyatrán áll, a magyarok nem érzik jól magukat a hazájukban, ezt mutatják a felmérések.
613. slöj (válaszként erre: 609. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 11:47
Szerinted nem beszéltem vele erről? Neki is elege van! Csak még valami itt tartja.
612. slöj (válaszként erre: 605. - Forrest2010)
2014. szept. 5. 11:44
Majd akar menni, még nem jött el az ideje számára! 2 éve még én is nagyon jól éreztem itt magam! Az általános közhangulat nagyon rossz, tele van a város, had ne írjam le, hogy kikkel, akik zaklatják az embert. A szüleimnek semmi problémájuk nincs! Van jó nyugdíjuk, szerencsére nem szorulnak ránk és mi se rájuk. Ha a fiamnak bármi problémája lenne nem küldeném el a francba! Te talán igen? Van gyermeked? Ha igen, akkor tudnod kellene!
611. forrest2010 (válaszként erre: 599. - 82d45dcd14)
2014. szept. 5. 11:37

Én végtelenül sokra tudom becsülni a talpraesett emberkéket , akik megmoccannak , teszik a dolgukat , strapálják magukat , ők többnyire jutnak is valamire , szeretem a szorgalmas emberkéket , a lusta és nyavalygót annál kevésbé !

Biztos , h az eltérő ízlések is sokat számítanak , de magyarként megszerettük a kínai kajákat is + a mindenféle tengeri herkentyűt és ha arra van igény akkor az ember fia-lánya jobban teszi , ha alkalmazkodik , mert ha nem teszi , lehet belepusztul , v belebukik ! Ügyes volt az ismerősöd !!!! Sokszor főleg csak kitartás kellene az ötletek mellé , mert a magyar tényleg kreatív is , sok közülük szorgalmas is , de nagyon sok irigy is van közöttünk !!!

610. Kilimcs (válaszként erre: 606. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 5. 11:36

a kapcsolatokat midenki magnak építi!! és annak lesznek könyebben, akiről azt ltjk msok,h ogy pl megbízható. ami visszavezet a felelősséghez...


vagy miylen kapcsolatokra gondolsz?? azokat nem adjk ajndékba, vagy nem szüreteli senki a kapcsolatfról. mindenki sajt magra tud építkezni, az hozza a kapcsolatokat is, ő miylen ember.

609. Kilimcs (válaszként erre: 604. - Slöj)
2014. szept. 5. 11:34

" Nem lenne jobb egy olyan országban élni, ahol mindenki jól él, és boldogok az emberek???

"


szerinted van iylen ország???? max ha máshol becsukod a szemed...

Bár a jól él és boldog relatív. sokan pl farmon, tanyn, természetközel, így vannak. CSak az nemhiszem hogy a nyugati kultúrn szocializálódott emebrnek jó éeltet jelenteni, az llatokkal kelni, stb.. a vrosi lét meg sehol se iylen,h gy mdneki jól él és boldog. Nincs ilyen vros. Mindenhol sokféle ember van. Menj nyitott szemmel brhová a világba!


amúgy a férjeddel nem beszéltétek t? iylen kérdésben szerintem csaldban nem dönthet senki egyedül. Hogy menni vagy maradni, ha egy pr vagytok, ez közös döntés (kéne) legyen.


Az hogy a fiad kirepül, az természetes. a ygerekek csak ideiglenes vendégek. egy idő után sokszpor csak ltogatók, amit nélkülük építünk az marad. (mi csaldunk is messze került, őersze szivesen jrtunk haza, de többszz km.. vonat busz.. mentünk azért rendszeresen, mert szerettünk menni. de ebben az is benne volt,h ogy nem volt muszj. nem votl az hogy messze vagyunk, mert élet volt a házban nélkülünk is)

608. Szerénke83 (válaszként erre: 604. - Slöj)
2014. szept. 5. 11:32
Utópia
607. Szerénke83 (válaszként erre: 603. - Slöj)
2014. szept. 5. 11:31
Az biztos, ha nem ézed jól magad a bőrödben, az megbetegíthet :-(
606. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 598. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 11:27
A fenét számít a felelősség a boldogulásban (van egy vékony réteg akink igen), de a kapcsolatok a boldoguláshoz többet számítanak lényegesen.
605. forrest2010 (válaszként erre: 603. - Slöj)
2014. szept. 5. 11:26
Dehát ha a férjed nem akar menni .....?! Mitől nem érzed itthon jól magad ? miért gondolod , h máshol jobb lenne ? Nem lehet ? h állandóan nyavalyogsz ? mindenkinek ezernyi problémája van , gondolom apádéknak is , talán azért nem érdeklik a tieid ! hiszen túlzottan téged se érdekel , a másé !!!
604. slöj
2014. szept. 5. 11:25
Még egy gondolat: Nagyon sokan dolgoznak ebben az országban éhbérért! Mindenkit megilletne egy évben egyszer az, hogy pihenjen egy hetet valahol, és jól érezze magát! Sajnos nagyon sokan még az élelmiszert se tudják megvenni, és a rezsit se tudják fizetni! Ezt embertelennek tartom! Amerre néz az ember megkeseredett, boldogtalan embereket lát. :-((( Nem lenne jobb egy olyan országban élni, ahol mindenki jól él, és boldogok az emberek???
603. slöj
2014. szept. 5. 11:18
Én nagyon elmennék innen! Nincs hitelünk, van házunk és kocsink. De sajnos nagyon nem érzem jól magam, nem találom a helyem. Sokat szomorkodom ez miatt, és félek, hogy megbetegszem. A férjem nem akar menni, a fiunk nem sokára, 1 év múlva megy egyetemre Budapestre. Megyeszékhelyen lakunk k.b. 200 km távolság lesz a fiam és közöttünk. Ez is nagyon megvisel! A családom többi tagja nem érdekel, mert a testvérem állandó irigykedése megmérgezte a kapcsolatunkat. A szüleimet meg nem érdekli, hogy mi van velem. Az apám nem rég mondta nekem, hogy nem érdekli, hogy milyen problémám van, ne idgesítsem vele. Úgy, hogy nem tart itt senki és semmi! Autót lehet vinni, és házat lehet venni! Nagyon rossz, hogy ennyien elhagyják az országot, főleg hogy fiatalok, már ott kezdenek új életet, és kint alapítanak családot. Megértem őket, és sajnálom. :-((((
602. slöj (válaszként erre: 599. - 82d45dcd14)
2014. szept. 5. 11:03

Sziasztok!

Láttam a srácot a Naplóban! Nekem nagyon tetszik amit csinál. Jó volt látni, és tudni, hogy a magyarok mennyire kreatívak és persze szorgalmasak.:-)

2014. szept. 5. 10:12

Én a családommal nem mennék ki.

Félnék váltani, az ismeretlentől.

A gyökereink itt vannak, a család is, van házunk, autónk, munkánk, viszont nincs hitelünk, és nem gond a megélhetés.

Persze nem is irreálisan magasak az elvárásaink, de nem kell számolni a hónap végén a pénzt és nekem ez tökéletesen elég.

Szerencsések vagyunk (mert tegyük hozzá, nagy valag szerencse is kell az élethez és kapcsolatok!)és nem érezzük élhetetlennek az országot, pedig nyitott szemmel járunk az országban és sok minden nem tetszik.

Ha beütne a krach (bármi megtörténhet) akkor elgondolkoznék rajta, de az tuti, hogy ha szakad a család, akkor abból jó dolog nem sül ki. Ergó menne az egész család. De nagyon nehéz döntés lenne.

Én megértem aki megy, unokatestvérem 7 évig volt Londonban szakács, hazatelepült, de pár hónap elteltével már Ausztriában dolgozik.

És ez szomorú, de érthető:-(

600. Kilimcs (válaszként erre: 599. - 82d45dcd14)
2014. szept. 5. 10:12
dehogy volt off! pont ez a léynegt, volt célja, ötlete, gürizett és megcsinálta. Mindenhol más a nehézség. A munka nem szalad el senki elől, nekem ebből is az látszik. no meg a felelősségvllalás.
2014. szept. 5. 10:02

Halihó!

Mehetnék bárhová a világon,Los Angelestől kezdve,az Óperencián túlig,de nem megyek!

Itthon szeretnék bizonyítani,nem pedig külföldön,és ez nekem számít.Nem mintha itthon könnyebb lenne.

Az ismerőseim közül,sokan nulla vagy minimális nyelvtudással mentek ki,takarítani stb.

Mindenki megtalálta a helyét,az egyik pl.mosogatófiúból lett egy első osztályú étterem menedzsere,(New York)nagyon sokat dolgozik,de eszméletlenül jól keresett!

Másfél éve vett egy lakókocsit,amit meló mellett átalakított egy kis lángos sütővé,most az utcákat járja,és imádják az amerikaiak,és a magyarok úgy szintén!

Na,a lényeget írom,megjelent róla egy cikk kint,ezt később "átvette" egy magyar oldal,és ami fikázást kapott a szerencsétlen,háát,az nem tette zsebre!

Az itthon maradtak osztották az észt,hogy mi az,hogy lángos nutellával,lacaccal stb.

Pedig,ő csak alkalmazkodott a kinti ízlés világhoz,egy kicsit.

Szóval,ha valaki külföldön szeretne teljesíteni melóból,nem lehetetlen:)

Lehet,kicsit hosszú volt,és talán off is,elnézést!

Egy-két pozitív hozzászólás volt csak,

598. Kilimcs
2014. szept. 5. 09:39

mi azon a kétértelmű, hogy az tud boldogulni aki felelősséget is vállal?? nem a vezetői szintről van szó (sok vezető nem is vállal felelősséget...) hanem simán az életről.


nem kell bocsnatot kérned, csak szóltam, vigyzz miket kívnsz msnak. ráadsul vadidegeneket gyűlölni időrablás, átkozódni is. fordítsd valami hasznosabbra az energiád.

597. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 595. - Kilimcs)
2014. szept. 5. 09:26

"de mindenhol az viszi valamire javarészt aki felelősséget vállal, a többiek elvannak más farvizén max és annyi.


De nlunk tartja magát a kéynszerképzet, hogy a munka az jár.."



Olvasom, de valahogy nem sikerül akkor a véleményed megfogalmazni érthetően (számomra nem egyértelmű). Annyira össze-vissza kalandozol a mondandódban, hogy fogalma se lehet az embernek, most mit is akarsz közölni. Olvasd vissza, gondolkodj el, ha a gondolataidat nem ismeri valaki, a soraidból, mit is tud kihámozni?

Tudok bocsánatot is kérni, ha félreértek valamit, meg is esett már, emberből vagyok. De most nincs miért, a kétértelmű már-már olyannyira, mintha egy politikus beszélne, és mindenkinek megkíván felelni mondatok miatt.



Mindenkinek további kellemes fórumozást!

596. Kilimcs (válaszként erre: 591. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 5. 06:24
hja és vezető se vagyok ;) :))) ez kész... kb erről beszélek. a rugalmatlansagrol. mondják meg mit tegyek azt teszem.... ez robotsag kb. nem emberség. hány ember nyig hogy nem ad a munkaügyi hivatal munkát. de ha azt mondod neki nézd járdák körbe a környéket erdeklodj . akkor felháborodik hogy na azt nem adjon a hivatal.... erről beszélek. ... aki meg korbejar azt meg lehatszelesezik. hja közben csak mondjuk megnézte a papiros hirdetéseket a környékén. nagy hatszeles.. hja lehet gyaloglás közben fújt az utcán :)
595. Kilimcs (válaszként erre: 591. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 5. 06:17

basszus te nem is olvasod. kb amit írok... a hszeded vége meg... pont ez az hogy az ember dolgozik. utcatseper akár bármi .

az hogy adnak mások munkát nézz körbe az nagyon is a jóléti az extra jóléti társadalom jellemzője.

de a társadalmat az emberek alkotják. magyarországon az a vállalkozó réteg aki adhatna munkát kicsi. allambacsit hagyjuk.


pont hogy arról írok, hogy nincs becsülete a munkának. ha vki gurizik csinálja hatszeles ... rohognom kell ezt hol almodtad meg hogy az vagyok ? meg le is írtam hogy sose semmi nem járt nekünk. most se jár. meloban is kb akasztott ember nem voltam csak ;) mert ott volt a cél mít szeretnék azért mentem előre. csak ugye egyik napról nem lesz az a másikra... hatszeles hahaha :))))


és vigyázz mit kivansz másoknak! tudod nemerdemes rosszindulatunak lenni mert az a saját fejedre. száll.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook