Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
684. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 683. - 82d45dcd14)
2014. szept. 9. 19:09

Lehet, csak belelátsz olyat, ami nincs is.

gyakran tapasztalni főleg olyanoknál akik előtte nem igazán hagyták el a falujukat, kerületüket, hogy emberek lássatok csodát, ott olyan életem van, ami nektek nincs, nem is lesz. Pedig lehet akiről azt hiszi, irigy és nem tud más országokról semmit, már többedszerre utazott, tartózkodott, az adott külföldi országban.

683. 82d45dcd14 (válaszként erre: 682. - Kilimcs)
2014. szept. 9. 19:01

Roppant szerencsés vagy!

Amikor hazajövünk a szomszédok majd beleesnek a szatyorba,szinte hallom a pénztárgép kattogását:)

682. Kilimcs (válaszként erre: 668. - Zonne)
2014. szept. 9. 18:54

figy ahol é lakom ez van. pont gondolkodtam gyorsan körbekérdeztem mindenkitr, és jéé, mindenkinek köszön a buszon a söfőr amikor felszáll (nem egy busz, hanem itt a buszokon) senkit se zavar ki hol volt nyaralni, nem kell titkolni, ha új dolgot veszel, a szomszédok meg max akkor néznek furn ha nem köszönsz, mert ők is köszönnek. Sőt a nem közvetlenek is, az ismerősök, csak ltásból ismerősök is köszönnek egymásnak.


annyira bírom ha valaki rossz környéken is lakott, meg nem is tett semmit hogy változzon, egyből közli, hogy az egész orszg szar... nem az. midnenféle van. itt is. meg ott is.

681. 1ff4de00b4 (válaszként erre: 668. - Zonne)
2014. szept. 9. 18:45
ezt gondolom én is..pont:)
680. c12d5dcd66 (válaszként erre: 679. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:44

:O

Nem szoktam.

679. marlenka70 (válaszként erre: 678. - C12d5dcd66)
2014. szept. 9. 18:44
Áltasd még magad!
678. c12d5dcd66 (válaszként erre: 677. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:42

Meg mindent lehet sötéten látni.

Neked lenne könnyebb, ha nem így lenne.

2014. szept. 9. 18:39
Mindent meg lehet magyarázni...
676. Kilimcs (válaszként erre: 672. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:36
hanem miből??? ennyi lottónyertes van??? :O :O
675. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 672. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:28
Igencsak nem jól tudod, mert sokan megteszik a környezetemben, hogy kiülnek egy teraszra, és elbeszélgetnek.
674. mmacus (válaszként erre: 672. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:24
Azt ne mondd már, hogy aki fizetésből él, nem tud leülni egy kávéra, sütire. Én bérből élek és megengedem magamnak, ha arra járok. Igaz, messze nem minimálbérből, de tettem és teszek érte, hogy így legyen.
673. c12d5dcd66 (válaszként erre: 672. - Marlenka70)
2014. szept. 9. 18:23

Bocs, hogy ezt mondom, de olyan negatív vagy sokszor!

És ha kirándulók, túristák?

És ha havonta kéthavonta csak egyszer teszik meg, de pont akkor látod őket, és azt gondolod, hogy ez mindennapi szokásuk?

672. marlenka70 (válaszként erre: 658. - Mmacus)
2014. szept. 9. 18:17
Nem másokat szeretek nézegetni egy kávézó teraszán, de ha itthon látom tudom nem bérből, fizetésből engedhetik meg maguknak.
671. Kilimcs (válaszként erre: 670. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 9. 15:58
na igen . kornyek es kornyek kozt nagyon nagy a kulonbseg
670. 4c1a787e8f (válaszként erre: 667. - Kilimcs)
2014. szept. 9. 15:36

Én akkor éreztem meg, mennyire lehangoló az állapot, amikor egy jó budai lakótelepről, és egyben a szülői fészekből pestre költöztünk.


Mert ott a jó budai lakótelepen pont az van, amit írsz. Még a nagy jobb meg bal oldali szomszédok, akik szídják egymást egyébként, még azok is összetartanak, jobban siratják egymást, ha egyik öreg meghal, mint az édes testvérük. Mert rájöttek, hogy egymás nélkül nem léteznének, az önazonosságuk veszne el, ha nem lenne "ellenfelük". Úgy egyébként meg minden egyéb közös, közös a kert, ahol kapirgálnak, meg a ház, meg az élet jó része.


Ugyanakkor sok a gyerek, sok család 3-4 gyermeket is nevel. Sok a játszótér, van felnőtt játszótér, futópálya, amit tényleg még a 80 felettiek is használnak. Ott gyúrnak a 20 évesek, a másik gépen meg a fáslis lábú nénike, miután két kézzel feltette a lábát, dolgozik, mint a kisangyal.


Persze hüle mindenütt van, ott is akad, de azért arányaiban kevesebb, mint itt a pesti bérházban.



Nem olcsó ott egy lakás, arra gyúrunk, hogy oda visszamenjünk. Ha nem, akkor tényleg el fogok gondolkozni a kapituláláson én is. A férjemet már most se akarták Írországból hazaengedni, könyörögtek, hogy maradjon...

669. Derya (válaszként erre: 656. - Forrest2010)
2014. szept. 9. 15:12
:-)
668. Zonne (válaszként erre: 667. - Kilimcs)
2014. szept. 9. 14:51

Annakidején 4 éve) mi sem a pénz mi sem a pénz miatt mentünk el. Mást akartunk, élhetőbbet, jobbat, olyat ahol nem kell titkolnom hogy nyaralni voltam vagy elkezdenek turkálni a zsebemben, ahol nem néznek hülyének ha köszönök a szomszédnak stb. Nyilván ez most némileg általánosítás, de mi sajnos ilyen helyen éltünk és ezt láttuk magunk körül.


Itt egyszerűen felüldülés, hogy reggel amikor felszállok a buszra, a sofőr köszön, amikor leszállok, akkor is, még szép napot is kíván. És miért? Mert ő sincs agyonstresszelve...


Én mondjuk szeretnék majd egyszer otthon élni, hiszen szép ország, jó ország, de nem szeretnék agyvérzésben elhunyni 40 évesen.

667. Kilimcs (válaszként erre: 666. - Slöj)
2014. szept. 9. 14:16

de az, hogy sztidsz e mindenkit, vagy teszel a környezetedért, az nem politika stb. az az emberek maga.


egyetértek szurikátval, sokan elmennek, ott betartjk a szabályokat, itthon meg hazajönnek,és egyből kárognak siránkoznak, kifogásolnak, stb. de az eszülbe se jut, hogy ha betartjk a dolgokat akkor működik...


Én mondjuk nem panaszkodom, mert olyan helyen lakom, ahol mr rájöttek az emberek, hogy a környezetük javarészt rajtuk múlik. És nagyon is élhető a hely. És igen, itt is délben a teraszon ebédelnek ebédszünetben, rengeteg gyerek van, a fiatalok totál rendben, vannak helyi programok, mert erre is rjött midnenki, hogy ahhoz hogy pl összejöjjenek a bicajosok, vagy tökfesztivl legyen, nem iszonyú pénz kell,c sak egy kis civiszerveződés. Vagy hogy összejöjjön egy kerületi utcabál...


Egész egyszerűen van egy csomó dolog, ami nem pénz, hanem hozzáálls kérdése. És legfőképp ezektől lesz élhető valami.

(ok azért az, hogy a helyi vrosvezetés is hozzteszi a magáét, és dolgoznak, hogy legyen út, csatorna, hogy jöjjenek cégek, hogy meglegyenek a felújítsok, hogy legyen közpark... az se mindegy. De ez megint hozzáállás, hogy mire hogy kötenek abból ami bejön, és nyavajgs helyett dolgoznak e.)


szal igen, vannak akik egyszerűen nem itthon, hanem mshol teszik ezt meg. nincs evvel baj, csak ne hülyézzék már le aki itthon szeretne, tud és akar élni.


Egyszercsak majd megfordul az egész. És egyre többen evszik észre, az van amit magunknak teremtünk. rajtunk múlik. összefogson.

666. slöj (válaszként erre: 665. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 9. 13:27
Igazad van! Nekem is ezzel van bajom! És ez miatt nem érzem jól magam ebben az országban. Nyavajgás? Nem hinném! Akkor nagyon sok ember nyavajgásból hagyta el az országot! Saját magát minősíti az, aki ismeretlenül mást kritizál. Hát igen, ebben az országban sok az ilyen....Az egyik barátnőm aki pár házzal lakott tőlünk, most Ausztriába élnek. Nem anyagiak miatt mentek el. A gyermekeket úgy kezelik, mint a helyieket. Nem nagyon tudtak németül, de segítettek nekik felzárkózni, és nagyon odafigyelnek a gyermekek mentális és testi egészségükre is. Nagyon jól érzik magukat, és nem is fognak hazajönni.
665. 4c1a787e8f (válaszként erre: 664. - Zonne)
2014. szept. 9. 11:04

Há ez az.

A barátnőmék 12 év után, két gyerekkel jönnének vissza, mert igazából valahol vágynak haza. De én is ettől féltem őket..


Ezt a sok hülyét kezelni tudni kell, azt meg szokni kell..


Tényleg szomorú, mennyire megkeseredettek az emberek, állandóan szídnak mindenkit. Az épp aktuális kormányt, az anyákat, a nyugdíjasokat, a szomszédjukat, a mellettük ülőt, meg bárkit... Mindenki csak arról beszél, mennyire kevés a pénz.. Ugyanakkor meg kinézek reggel a dugóba, látom a sok jó autót..

Szerintem sokaknak nem kevés a pénz, csak ez is egy magyar sport, hogy hogy tudjuk jobban eltitkolni, meg sajnáltatni magunkat..


Ettől még persze tudom, hogy sok helyen tényleg kevés. De sajnos sok helyen a tenni akarás is kevés, nagyon megszoktuk sajnos az elmúlt 60 évben, hogy ha keveset is, valamit "majd csak ADNAK".

664. Zonne (válaszként erre: 662. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 9. 10:58

Ebben egyetértünk. Én is azért vagyok kint a most már férjemmel, mert jól érezzük magunkat, nem rettenetesen sokat, viszont több dolgot megengedhetünk magunknak.


Az utóbbi hónapokban többször szóba került a hazaköltözés, szülők idősek stb, mi már gyereket szereténk de itt ugye nincs kire hagyni... Viszont mindig képbe jön az a tényező, hogy vissza tudnánk-e illeszkedni az otthoni mindennapokba? El tudnánk-e viselni azt a mentalitást, ami elől annakidején idejöttünk? Nem hiszem...

2014. szept. 9. 10:53
Viszont hétvégén végre jön haza a férjem.. Állati szar volt nélküle itthon, ez a szétszedett család nagyon gáz, mondjon akárki akármit. Bár már nem először volt ilyen, most azt mondtam, utoljára.. Négy gyerekem kezdett, kezd most szeptemberben, én meg egész éjszaka a megkettőződést gyakoroltam, de sohase sikerült...
2014. szept. 9. 10:50

Egyébként meg ezen kár veszekedni, hogy most mi a jobb, meg mi a nem. Ezek nagyon egyéni dolgokon múlnak. Pl. trapitinek elhiszem, hogy ott kint az ottani fizetéssel sokkal jobban élnek, mert ők a képzettségükhöz képest itthon nevetségesen keveset kaptak. Persze, hogy azt érzi, hogy sokkal jobb ott. Meg az is hozzátartozik, hogy itthon nem talált jó intézményt a kislányának, kint meg tényleg elfogadóbbak az emberek. Szóval ne akarjuk már őt meggyőzni, hogy neki itt volt a jobb, ott meg szar.


Viszont pont hétvégén találkoztam egy általános sulis osztálytársammal, akiről tudom, hogy nagyon régen Londonban él. Vele beszélgetve meg az jött le, hogy ő - egy egyszerű irodai adminisztrátorként - lényegében nem él jobban, mint itt bárki. Ő nem azért van ott, mert jobban él. Ott egy átlag kispolgári fizetésből ugyanolyan nehéz kigazdálkodni egy lakást, mint itt, nagyon drága a közlekedés, ugyanúgy nehéz a gyerekszülésnél a felügyelet megoldása, mint itt. Azon sakkoznak ott is a hozzá hasonló fiatalok, hogy ha kiköltöznek elővárosba, akkor kicsit olcsóbb az élet, viszont a bejárás a munkába elvinné a különbözetet. Tehát ez is csak annak éri meg, aki tud 2-3 napot otthonról dolgozni.. Szóval azért ott se fenékig tejfel, hiába tűnik az ő keresetük a mienkéhez képest annyival többnek. Mesélte, hogy mentek ki az unokatesói. Nagy elvárásokkal, hogy ők ott megkeresik egy év alatt a lakásravalót, stb.. Két év után kullogtak haza szomorúan, mert azt ugye kihagyták, hogy nem csak az ottani keresetet kell átszámolni, hanem meg is kell élni.. Szóval nekik meg más az igazságuk....


Összegezve, ha csak az anyagi részét nézem, igazán annak éri meg, aki azért kint is átlagon felül tud keresni. Nyilván ezért a "legsérülékenyebb" réteg nálunk az orvosok, mert ők azért kint meg vannak fizetve..


Az meg már más kérdés, hogy valaki egyébként is jobban szeret kint.. Pl most ahol a férjem van, Írországban ott is találkozott egy konyhalánnyal. Ő azért van ott, mert jól érzi magát. A gyerekei ott járnak suliba, ott élnek, oszt kész..


Az meg megint egy más kérdés, hogy személy szerint én olyan vagyok, hogy tartósan csak azért, hogy több pénzem legyen, nem lennék konyhalány. Már persze akkor, ha egyébként sokkal más munkára is hivatott vagyok, netán végzettségem, tehetségem is van hozzá. Nem büdös nekem semmilyen meló, dolgoztam én konyhán, és fogok is, ha nem lesz más, csak azt mondom, hogy nem elégítene ki életem végéig szellemileg a dolog még akkor se, ha milliókat fizetnének...


Szóval szerintem ezt mindenki maga érzi, és ezekért a döntésekért kár egymást sértegetni. Igazán ítélni meg tényleg csak az tud, aki kipróbálta.

661. 4c1a787e8f (válaszként erre: 639. - Trapiti)
2014. szept. 9. 10:38

Igen, ez egy érdekes dolog. Az a szomorú ebben részünkre, hogy sok középosztálybeli itthon parasztként viselkedik, ha meg "kikerül", akkor meg betartja a szabályokat. Ez azért szomorú, mert ez azt bizonyítja, hogy belülről sz.ja le a saját hazáját, és nem azt, hogy képtelen lenne betartani a szabályokat..


Nekem is van olyan ismerősöm, aki nagy csillogva jön haza. Meséli, hogy kint milyen tisztaság van. Itthon meg a háza elé sz.atja a kutyát. Mert itt lehet...


Csak ebben az az érdekes, hogyha meg itthon komoly büntetés lenne, elkapnának, fizetned kéne, közmunkára kéne menned, elkoboznák a kutyádat, vagy akármi.. szóval komoly retorzió lenne, akkor meg rögtön jönne a hőzöngés a "szabadság megsértéséről". Viszont amíg meg nincs durvaság, addig meg ilyenek maradnak az emberek. De miéééééééééééééééért?? Ennek közvetlenül a keresetekhez nincs köze.

660. globus (válaszként erre: 652. - Forrest2010)
2014. szept. 9. 10:15

Nekem is két bicajomat meglovasították.

Egyik le volt zárva a tárolóban, a másik hozzázárva férjeméhez- lefeszítették, az ő campingje nem kellett, csak az én városi biciklim. Gravírozott sorszáma volt, rendőrségen bejelentettük, kb. 1 hónap műlva írásban közölték, hogy a nyomozást megszüntették.

Ha eladta az illető, kívánom, hogy az árát költse gyógyszerre.

659. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 649. - Főnix01)
2014. szept. 9. 10:11
ismerek egy-ket falucskat, ahol az utcara ki vannak teve a szodasuvegek, mellette az erte jaro penz; es nem viszi el senki; amikor jon a kocsi, dudal es csere;
658. mmacus (válaszként erre: 655. - Marlenka70)
2014. szept. 8. 05:33
Ezért nem kell messzire menni, sétálj el egy szombat reggel pl Egerben a Rádi terasz felé, ugyanazt látod.
657. michelle.r (válaszként erre: 640. - Forrest2010)
2014. szept. 7. 20:12
Igen, a könyvek maradtak utoljára :o)).
656. forrest2010 (válaszként erre: 654. - Kilimcs)
2014. szept. 7. 12:59
Lehet ! a 2. kerület mellett lakunk , én mindig azt hittem az egyik nagyon klassz hely az országban ! lehet ? h mégse ?!
655. marlenka70 (válaszként erre: 649. - Főnix01)
2014. szept. 7. 12:27
Ez valóban így van. Csak néztem szombat reggel kiülnek az emberek ujsággal a kávézók teraszára reggelizni, mondtam is ha otthon lennénk már dolgoznánk. Dolgozni mindenütt kell, de nem heti 7 napot, és a keresetük nem csak a rezsire futja.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook