Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lesz a cicával, ha meghal a gazdi? fórum

Mi lesz a cicával, ha meghal a gazdi? (beszélgetős fórum)


20. Porcica (válaszként erre: 19. - Molly74)
2013. márc. 14. 05:41

Úgy látszik ez nem egyedi eset... :(

Sok cica így kerül utcára. Már úgy értem a lelketlen örökösök, és hasonlók nyomán.

Próbálj meg az interneten segítséget találni. Hátha... Esetleg itt is lehetne nyitni egy cicás fórumot.

2013. márc. 13. 20:40
Az én Édesanyám után is maradt egy whiskas mintájú ivartalanított kandúr cica,kb. 2 éves.Nagyon szeretném megtartani,de nem jön ki a cicámmal és a 2 kutyámmal.Pedig annyira kedves ,bújós.Most a vendégszobába lakik,de ez nem állapot senkinek.
18. Porcica (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. márc. 13. 14:51

Nálunk is ez volt, a koromfekete anyuci hozzánk költözött, vemhesen. Mi pedig semilyen cicát nem dobunk ki, maximum örökbe adjuk, nemhogy vemhes cciát...

Aztán megszületett 8 kis bolyhos pinduri, amiből 1 fekete, 2 fehér, 2 hamuszürke angora, 1 whiscas, és 1 main-coon jellegű cicus volt. 1 születés után elpusztult. A 2 fehéret hamar elvitték, a fekete nem kellett senkiek, az angorákat és a main-coont anyukám meg akarta tartani. A whiscas valahogy kimaradt a szórásból... Az a baj, hogy ennyi cicát eltartani nagyon nehéz, anyukám erejét kezdi a dolog meghaladni. Az ivartalanítás azóta anyucinál megvolt.

Nekem is van egy 9 éves cirmosom, aki nagyon magának való. Na ő menhelyes cica volt. Amikor cicát akartunk, akkor bezzeg nem jött egy sem az udvarunkba 1 évig. :D

2 éve meg nesze!

Megkérdezem otthon, hogy mikor járunk arra. :)

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Porcica)
2013. márc. 13. 14:04

Mikor nekünk volt "whiskas-cica" egy alomban, seperc alatt ő kelt el. Nem a miénk volt a vemhes anya, csakt tudta, hova kell fialni :D Ilyen vegyes alom szerintem ritkán jön össze. Volt whiskas ezüst szükre, oroszkék, és házi cirmi (meg talán fekete, születés után volt egyszínű, amelyik meghalt).


Ha nem lesz gazdája amíg legközelebb jöttök, írj! Ha addig itt sincs új cica, tehetünk egy próbát.

16. csgybzs (válaszként erre: 10. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 13:52

Ez nem így van. Én pl. csak felnőtt macskákban gondolkodtam mindig, a kiskori csínytevések megkerülése miatt. Sok ember keres nyugodt, már kiforrott személyiségű cicát.

Ne legyél ilyen pesszimista, hirdesd meg, addig úgysem tudod meg, hogy mennyi esély van rá. A cicának is könnyebb lenne átköltözni, ha még a rokon életében ismerkedne össze a jövendőbeli gazdival.

15. Porcica (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. márc. 13. 13:46

Hát én Pest megyei vagyok, sajnos nincs közel.

Az a baj, hogy nem tudsz "megismerkedni" a cicával. Elvinni elvinnénk, mert szoktunk arra járni, de így, hogy nem találkoztok előre, és nincs meg a szimpátia köztetek, nem olyan egyszerű a dolog. Amúgy 2 éves, whiscas-cica, vagyis ezüstcirmos, fiú. Sokan vannak, csak azért szeretnénk örökbe adni.

2013. márc. 13. 13:14
Győr-Moson-Sopron megye. Itt el is tudunk menni érte.
13. Porcica (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. márc. 13. 12:57
Én is tudok örökbeadandó cicát, ha érdekel! Merre élsz?
12. szafaripók (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. márc. 13. 12:42

A AMcskavilágnál nézz szét cicus-ügyben. Általában a fuvar megoldásában is segítenek, vagy pl. a Cicamentők is!

Hol vagytok egyébként?

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 12:39
Nem lehetetlen. Ha nem lennétek messze, jöhetne is :o) Mi most fontogatunk cicu befogadást, hogy legyen játszótársa a meglévőnek. Eddig egy macskát leszámítva nekünk is pici macskuszok jöttek. A napokban megnéztem a gazdit kereső cicákat több helyen, de messze vannak (mint ti is).
10. aa84065182 (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2013. márc. 13. 12:24
Hááát, hogy könnyű dolgom lesz, azt erős túlzásnak tartom, sajnos amúgy is rengeteg a kóbor cica. Attól tartok, ha valaki befogad is magához egyet, akkor pici aranyos cicukát szeretne, nem egy kifejlett felnőttet.:(
2013. márc. 13. 12:19
Állateledel-áruházak hirdetőin is kiteheted (pl. Fres*napf)...
8. csgybzs (válaszként erre: 7. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 12:17
Akkor könnyű dolgod lesz. Írd meg, hogy sikerült-e elhelyezned a cicát!
2013. márc. 13. 12:05
Helyileg Bp. Egyébként szó sincs arról, hogy el akarnám altatni a cicát, helyet kell találnom neki. Köszönöm a tippeket, végigjárom az alapítványokat.
2013. márc. 13. 11:42
Így van. A kiscica .hu, gazditkeresek .hu oldalon már most elkezdheted hirdetni, talán már gazdára is talál. Pár jó képpel és részletes ismertetővel (szobatisztaság, étkezési szokások, oltások, ivartalanítás) hamar gazdát találhatsz neki!
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 11:37

Készíts képet a cicóról, csinálj nyomatokat, járd végig a várost, és tedd ki ahol megengedik.Meg tölsd föl facebookra.

Én ezt tenném.

Ha ivartalanítva van, sokkal könnyebb gazdit találni neki.

4. szafaripók (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 11:36

Helyileg hol vagy?

6 éves, egészséges cicát NEM SZABAD altatni, vagy sintérhez vinni.

Tényleg sok szervezet van, pl. amit még nem említettek, a Macskavilág Alapítvány.

2013. márc. 13. 11:31

A 6 éves macska az még fiatal!

Keresni kell egy szervezetet, akik segítenek örökbe adni! Altatni egyetlen értelmes állatorvos sem altat el ilyen fiatal, és egészséges állatot.

Tudom ajálnlani a cicamentő angyalok nevű szervezetet a fészbukon. Nekem is ők segítettek örökbe adni talált kismacskát. Szegénynek még a szeme is alig nyílt ki, de kidobták lelketlen emberek.

Mivel neked is van macskád, nem feltételezem, hogy nem gondoskodnál róla megfelelően.

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. márc. 13. 11:26

Van több alapítvány, ami macskákat fogad be, és aztán új gazdához közvetíti őket.

Próbálkozz a Macskamentők Alapítványnál (róluk biztosan tudom, hogy befogadnak gazda által leadott állatokat, ha van helyük), a Noénál esetleg, Cicatappancs Fc. Mindet megtalálod a neten. Csak arra kérlek, sintértelepre ne add le!

2013. márc. 13. 11:15

Idős rokonom kórházban van egy ideje, 87 éves elmúlt. Sajnos egyre rosszabb az állapota, és az orvosa megmondta, hogy nincs sok hátra szegénynek.

Van egy cicája, akit, mióta kórházban van, járunk etetni, egyébként a néni egyedül él. Lassan el kell gondolkodnunk azon, mi lesz a cicával? Így sem jó neki, hogy napi 23 órát egyedül tölt az üres lakásban. Magunkhoz nem hozhatjuk, mert nem jönnek ki az én cicámmal. Sajnos nincs ötletem, hogyan lehet ezt "humánusan" megoldani. Nem fiatal macskáról van szó, kb. 6 éves.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook