Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lenne az az egy (CSAK EGY!) tanács, amit egy frissen szült, első gyermekes anyukának adnál? fórum

Mi lenne az az egy (CSAK EGY!) tanács, amit egy frissen szült, első gyermekes anyukának adnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. anya4005 (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 22:54

Bár a két nagyom miatt nem terveztem,de a baba igényelte az "igény szerinti szoptatást". 2 hónapos és 2 hete átalussza az éjszakákat,sőt,van,hogy vissza is alszik a reggeli evés után.

Nem hiszem,hogy ezen múlik...

51. anya4005 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 17. 22:52

Bármi van,ne olvass utána a neten!


Annó én is sokszor megszívtam ezzel,mert a legtöbbször a frász jött rám! Azóta inkább kérek tanácsot gyerekorvostól,védőnőtől,még akkor is,ha butaságnak tűnhet a kérdésem.


2 fiam és egy lányom van (6 lesz a nagy,4 múlt a középső és 2 hónapos a kicsi).

50. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 17. 22:40

Elsőként az elsősegélynyújtást olvasd el! Amikor véletlenül szükség van rá, nincs időd elolvasni!

(Saját tapasztalat.)

2016. máj. 17. 22:19
Én is az elsőt várom, de nővéremnek van három. Ő ezeket mondta nekem: Ne vegyél be hülyeségeket, hallgass az ösztöneidre, a megérzéseidre. Az orvos és a védőnő is tévedhet. Ne hagyd sírni a gyereket, mert szeretetért sír, téged akar. Lehet, hogy fárasztó de gyorsan nőnek, inkább használd ki az időt :)
48. unom
2016. máj. 17. 22:14
"A gyerekek a legféltőbb szülői gondoskodás ellenére is szépen felnőnek"
47. youlcsi (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 22:05

na, ezt pont NE fogadd meg!

jaj!

46. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 38. - Jozsi.38)
2016. máj. 17. 22:02
Én mindenki tanácsát meghallgattam, aztán okosba' kiválogattam belőlük a nekem tetszetőseket :-)
45. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 44. - Magdalénia)
2016. máj. 17. 22:01
Bizony, ez tényleg nagy segítség. Szerencsés vagy, hogy ilyen a párod.
44. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 17. 21:57

Minden gyakorlati tanácsot megtanulsz a babás könyvekből, a védőnőtől, a családtól és még sok mástól.


Amit nem, az az, hogy figyelj a férjedre, éppen úgy, mint annak előtte, mert ez a figyelem megtérül.


Nekem sosem kellett felkelnem a picinkhez, mert a párom éjjel, pár hétig a helyembe hozta. Nem voltam kialvatlan, könnyebb volt helytállni, mosolyogni, kedvesnek lenni a babával és a papával egyaránt. :)

2016. máj. 17. 21:49
Ne olvass tanacsado marhasagokat, mert attol teljesen ki fogsz borulni. En elkovettem ezt a hibat a lanyomnal. (A fiamnal mar nagyivben tojatam ra, sokkal konnyebb volt az eletem :D ) A babad tuti nem ugy "mukodik" ahogy azt az okosok elodajak. Csak nyugalom, hallgass magadra. Neheznek latszik, de menni fog! :) Majdnem 15 eves nagylany es egy majdnem 9 eves rosszcsont kisficko anyukaja :)
42. vica973 (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 21:42
Ne haragudj, de ez nagy hülyeség. A fiamat igény szerint szoptattam, ami gyakorlatilag azt jelentette, hogy kb. 2 órábként szopizott. Ennek ellenére 9 hetes korától átaludta az éjszakát!
2016. máj. 17. 21:39

Nem egy tanács, de még nekem is friss az élmény:


Bízz az ösztöneidben!


Aludj, amikor a baba is alszik (persze nem mindig, hisz tudom, hogy vannak dolgok, amiket el kell végezni, de újszülött baba még nagyon sokat alszik, de azért amikor lehet, nyugodtan dőlj le te is, különben nagyon hamar kikészülsz)!


Kérd és fogadd el a segítséget a családodtól (főzés, mosás, takarítás)!


10 hónapos kislány anyukája :-D

40. betti.csoka (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 21:03
Sajnalom a gyerekeid.
39. globus
2016. máj. 17. 20:59
De jó téma. Szerintem: nem kell túldrámázni, hallgass az ösztöneidre :)
2016. máj. 17. 20:49
Ne hallgass senkire, csak magadra, és kérj mindenben segítséget, legyen az főzés, bevásárlás, takarítás, bármi
2016. máj. 17. 20:10

Bízz magadban. Tudni fogod hogy a babàdnak mikor mire van szüksège. Sok örömöt kívànok hozzà:)


4 gyermekes anya

2016. máj. 17. 19:57
ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. ez a legjobb tanács amit lehet adni, a többitől csak összezavarodik..
35. plavalaguna (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 17:43
21 es ez hülyeség... én igény szerint szoptattam, egyik 7 és fél, a másik 8 és fél hónapos korában ha tömtem se fogadta el többet a cicit... szóval úgy elválasztották magukat hogy ihaj, pedig annyi tejem volt hogy tejtesók is vannak. És biza én éjjel is szoptattam, meg ha éhesek szomjasak voltak mindig. Amit te írsz, az egyenes út egy jó kis evészavarhoz, mert ugye később is, nem akkor eszünk ha éhesek vagyunk, hanem időre időben... semmi értelme sincs annak amit írsz. Nekem már nagyanyáim is igény szerint szoptattak, akkor még ráhagyták az anyukákra, nem voltak trendek, nem is volt ennyi bajuk a dologgal. Igény szerint a legkényelmesebb anyukának meg babának is. már feltéve ha van tej
2016. máj. 17. 17:23
Lazíts rá!
33. Hope05
2016. máj. 17. 17:00
Ne hagyd, hogy bárki beleszóljon a dolgokba.A te gyereked és te tudod mi a jó neki!
2016. máj. 17. 16:54
Ne hagyd hogy barki beleszoljon a donteseidbe! Az legyen amit te jonak tartasz!
31. andi6020 (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 16:49
Ez így hülyeség, már ne haragudj.
2016. máj. 17. 16:43

Élvezd a babázás minden percét, mert soha többet nem lesz annyira könnyű dolgod, mint egy babával.


9, 15, 18

2016. máj. 17. 16:34
Ne akarj mindent tökéletesen csinálni!Csak hallgass a megérzéseidre!
28. Highlander73 (válaszként erre: 21. - Spann)
2016. máj. 17. 16:32

Ez hülyeség!

3 gyerekem van,próbáltam!

Amíg kérte,addig éjjel is kapott enni.Próbáltam a teát,1-2 óra múlva újra sírt.Érdekes módon átaludta az éjszakát bőven 2 éves kora előtt!De amíg éhes volt,addig adtam mindháromnak!

2016. máj. 17. 16:32

Feküdd ki a 6 hét gyerekágyat, tudom nem fekhetsz 6 hétig, de a lehető legtöbbet pihenj.

Biztosan azt mondod most, hogy óóó már más világ van, mint régen. Lehet, de ha nem fogadod meg a tanácsomat, akkor később, sok év múlva látod kárát.

Hallgass picit rám, én majd'28 éve szültem, és nem hallgattam az anyukámra. Saját káromon jöttem rá,hogy mennyire igaza volt.

26. jooeva
2016. máj. 17. 16:14

Hallgass az ösztöneidre!

Ha a baba, 2 óránként szopizik, akkor úgy kell elfogadni.....a babának kell megfelelni, nem a környezetnek.

Boldog baba-boldog anyuka :-))


2 gyerekem van, 11 és 8 évesek

25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 17. 16:11

Fogadd el és merj kérni segítséget! Ne akarj mindent te, mindent egyedül csinálni! Ha valaki kaját hoz, fogadd el, ha elvinné a vasalnivalót, add oda neki, ha elugrik helyetted bevásárolni, köszönd meg, sőt, merd megkérni erre azokat, akik közel állnak hozzád! Amíg ők ezeket a szívességeket megteszik neked, addig aludhatsz vagy pihenhetsz, vagy a hobbidnak élhetsz. Sőt, nem leszel rosszabb anyuka, ha néha lepasszolod a gyereket a nagyihoz.


Szóval fogadd el a segítséget:D

2016. máj. 17. 16:04

Több tanácsom is lenne,de már mind leírták...Így rangsorolni próbálok :


-Ne stresszelj!!!


-Ha alszik,ne ébreszd fel!!! (kivéve a sárgaság esete,amikor is fontos,hogy mielőbb tisztuljon a vére)...inkább aludj vele együtt!


-Hallgasd meg az idősebbek,tapasztaltabbak tanácsát,de szelektálj,és inkább magadra hallgass!!!


4 gyermek anyukája (18-16-3éves és 11 hónapos)


Ja :a mai a "mai világban elég aktuális : ne az interneten tájékozódj-"diagnosztizálj"-kérj tanácsot,hanem elsősorban az anyukádtól vagy szakembertől...

2016. máj. 17. 16:01

Ne a tökéletességre törekedj, inkább élvezd ki minden percét!


Olyan gyorsan megnőnek...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook