Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lenne az a kor, ami után feladnátok a próbálkozást? fórum

Mi lenne az a kor, ami után feladnátok a próbálkozást? (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. M0ncsa (válaszként erre: 68. - Kneseva)
2013. nov. 21. 12:11

Az altalad emlitett par nem oregek, hanem betegek. Ha 45 evesen ennyit sem birnak, hogy egy gyerekkel foglalkozzonak (anyuka), az mar reg rossz.

Az exem 68 eves anyukaja utan a 24 eves fejemmel ugy futottam fel a hegyre, hogy a nyelvem terdig logott. O meg csak nem is lihegett.


Ami a kor kitolodasat illeti, normalis, tekintve, hogy az atlageletkor is emelkedik. Korabban is kevesen ertek meg a dedszuloi kort, most is kb. ugyanaz az arany, nincs kulonbseg.


Nem mintha tamogatnam a 40 feletti szulest (marmint ELSO gyerek szuleset), de a masik veglet sem jobb. Huszonkeves korban meg a szervezet olyan allapotban van, amilyenbe hozta a tulajdonosa. Irtak mar elottem is, hogy a legnagyobb teherbirasuk a korai negyveneseknek vannak. Es nezzunk csak korul, hany sapadt, elhizott, beteges huszoneves van?


Szoval, szerintem 30 korul celszeru elkezdeni, 40 felett, csak ha muszaj. A koztes idot tartom idealis kornak.


Bcicus, te meg nem vagy normalis. 30 evesen kozepkoru??? Uristen. Tenyleg ennyire rossz allapotban vagy, es 50 evesen majd keszulsz mar a halalra? En 90 evig tervezek elni :)) Persze ki hogy erzi.

73. Tulli (válaszként erre: 68. - Kneseva)
2013. nov. 6. 10:37

"Gyereket nem saját céljaink megvalósítása érdekében szülünk, minden áron, hanem felőséggel, tudatosan."

A mondatod második felével teljesen egytértek, az első felét nem értem. Arra gondolsz, hogy a szülő szeretné azokat a dolgokat viszontlátni a gyermekében, ami neki nem sikerült? Ilyenre is van sok példa és ez nem korfüggő.

Bár mindenkinek az lenne a célja, hogy (sok) gyereke legyen... Biztosan tudod, hogy pl. 2009-10-ben a magyarországi termékenységi ráta a legalacsonyabbak között volt Mo-on az EU-t tekintve, sőt világviszonylatban is! És ez a tendencia alig változott azóta. A mai párok (szándékosan nem írok házasságot)összesen még több mint két gyereket szeretnének, de ezt csak szeretnék... Mert ez csak az érintetteknek alig egyharmadának sikerül. Így kb. 1,3 a termékenységi arányszám... az átlagos életkor az első szülések idejét nézve 5-6 évvel minimálisan eltolódott országosan a rendszerváltás óta, ahogyan írtad is, és ebben mindenki benne van, a 8 osztályt végzettől az többdiplomásig. Szóval, ez a mindenáron szülés azért finoman is szólva nem jellemző.

Amúgy nekem célom volt, hogy nagycsaládos legyek, a gyerekeim boldogok és egészségesek, okosak, jólétben és jóllétben (!) élnek: az ilyen emberkék életükkel és munkájukkal bizonyára "hasznot" hajtanak majd a világnak, és nem azzal, hogy az én céljaimat valósítják meg.

72. 60aacfbc4c (válaszként erre: 68. - Kneseva)
2013. nov. 6. 01:31

"Nem csak a gyerekeink érettségiét kell megélnünk, hanem az unokák születését is.Mi lenne, ha a43 éves anyuka leánya is 43 éves korában szülne? Neki is lehet."


Akkor a nagyi már valószínűleg kevés időt tölthetne az unokáival. Na és? Mellesleg nekem első gyerekét 22 évesen szülő unokatestvérem sem élte meg, hogy nagymama legyen. :(


"Hol fog a 46 éves apuka a gyerekével asztal alatt mászni, fára mászni,bohockodni, kergetőzni, egyszóval gyerek mód játszani?"


46 évesnek lenni nem feltétlenül rossz kondi. Ismerek 55+ nagyit, aki mindezt könnyedén megteszi. Amúgy Európa legkeményebb teljesítménytúráján (168 km, 9600 m szintemelkedés 46 óra alatt) az átlagéletkor 42 év...

2013. nov. 6. 01:19
35 felett középkorú??? Jézusom! 34-et mondják Krisztusi kornak, az az, amire egy ember kb beérik, már van tudása, élettapasztalata, de még ereje teljében van.. Szerintem még minimum 10 évig. :)
70. Lady Avalon (válaszként erre: 68. - Kneseva)
2013. nov. 6. 00:48

Ha egy gyermek jönni akar, akkor jönni is fog. Nem lenne bölcs döntés meggátolni a természetet. Nem lehet egy korhatárt meghúzni, hogy meddig szülhessen gyermeket egy anya. Mert az Élet élni akar, és élni is fog ezzel a szándékával.

Attól meg nem kell tartania senkinek, hogy nagy hirtelen mindenki 40 éves kor fölött szeretne szülni.


Azon is érdemes elgondolkozni, hogy néhány embernek meg kell érnie arra, hogy jó és felelősségteljes szülővé váljon. Lehet, hogy valamikor ebben a késeinek gondolt életszakaszában jut el oda valaki, hogy tudatosan gyermeket vállaljon és a gyermekét valóban szerető szülőként legyen képes működni. Az ilyen embereknek nem biztos, hogy huszon- vagy harmincvalahány évesen kellene gyermeket nevelniük.


Tehát, sokkal árnyaltabb a kép és valóban szükséges elgondolkodni rajta. Mert emberfüggő, hogy ki, mikor vállalja be ezt.

69. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. nov. 5. 23:07
A próbálkozást 45-ik szülinapom táján. Viszont az "akciózást" soha. Halle Berrynek is így jött össze.:)))
2013. nov. 5. 18:58

Nehéz kérdést feszegettek .A gyerek szülés ideális ideje némiképp társadalmi kérdés is. Öreganyámék ( 100 éve ) már 16 évesen szülték első gyermeküket. Nem sokkal később a nagyanyám 24 évesen ment férjhez ( sokat válogatott, nagyon szép lány volt )már vénlánynak számitott.Tehát ez a kérdés egykicsit mindíg ki van téve a kor szokásainek

Nem vagyok mai csirke, nem kell már döntenem ebben a kérdésben, de család vesz körül, ismerős a probléma.Jó magam 24 évesen 3 gyerekes anyuka voltam ( egy gyermeket a férjem hozott a házasságba )46 évesen nagymama lettem, ma 74 évesen dédnagyi vagyok. Köztem és a férjem között nagy volt a korkülönbség. A második ( harmadik ) gyerekkel azért igyekeztem, mert annak születése a férjem 40 éves szüli napjára esett ( véletlen ) ezt akkor végső határidőnak gondoltam, s gondolom ma is.

Párom fia, most 45 éves, a felesége 43 és van egy egy kicsi lányuk, egy esztendős. Azt a rettegést, kényeztetést, mindentől való féltést amit az a gyerek kap nézni is rémes. A homlokára van írva" idős, gazdag szülők, egyszem gyermeke" az apuka egésznap dolgozik, nagyon komoly beosztásban, ennek megfelelő jövedelemmel, anyuka gyerekkel. Minden meg van, ami a kényelemhez kell. Mégis. A két szülő " fáradt". Hol fog a 46 éves apuka a gyerekével asztal alatt mászni, fára mászni,bohockodni, kergetőzni, egyszóval gyerek mód játszani? Sehol. Meg van a rengeteg méreg drága játék, de ez kevés. Az anyuka az egésznapos gyerek foglalkozásba merül ki. Mást nem is csinál. Hozatja az ebédet, bejárónő végzi a házi munkát, kocsival megy mindenhova.És fáradt. Én is az lennék, ilyen egysíkú elfoglaltság mellett.

Mit akartam elmondani, sokakkal ellentétben? Mindennek megvan az ideje, a gyerek vállalásnak is. Ma a nőgyógyászok jelentős része mondja már azt, hogy a gyerekekt, 35 éves korig meg kell szülni. Van olyan ismerősöm, akinek az orvosa nem is vállalta az ennél idősebb anyukák terhes gondozását és szülését. Én ezt a vonalat támogatom.( Nem gátolja a kariert, ha 30-35 éves korban szül az anyuka)

Nem csak a gyerekeink érettségiét kell megélnünk, hanem az unokák születését is.Mi lenne, ha a43 éves anyuka leánya is 43 éves korában szülne? Neki is lehet. Nem ragozom tovább !! Elképzelni is nehéz.

Gyereket nem saját céljaink megvalósítása érdekében szülünk, minden áron, hanem felőséggel, tudatosan.

Lehet, hogy ez nem tetszik mindenkinek, de vélemény, pont olyan, mint amik eddig ebben a témában megjelentek itt, csak más. Érdemes ezen is elgondokozni.

67. Tulli (válaszként erre: 62. - Bea0124)
2013. nov. 5. 11:48
Amúgy én is 40-ig szülnék, mondjuk én a negyediket tervezem, úgyhogy az mégsem olyan, mint az első... Akkor több a kockázat talán. Amúgy az EU legtöbb országában éppen az átlagéletkor jelentős emelkedése és az első szülések kitolódása kapcsán már régen nem a 35 hanem a 38 év felletti szülés számít rizikófaktornak.
66. Tulli (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. nov. 5. 11:31

Teljesen igazad van a korral kapcsolatban, csak nem mindenkinek sikerül így, és az élet átír sok mindent. Bár az is igaz, hogy a biológiai alkalmasságot nem tudja átírni. Tényleg jobb a húszas évek első felében szülni.

De a jelenlegi trend inkább félelmetes. Sok húszas és harmincas még a párválasztás előtt áll, a szüleivel él, még ha van is munkája, nem sokra megy vele... és akkor hol van még a gyerek(ek)? Pedig a "Ratkó-gyerekek" gyerekeinek már robbantani kellett volna demográfiailag?! Azok az asszonyok időben szültek. Álmukban sem gondolták, hogy a harmincas gyerekeik még a nyakukon vannak és egyedülállók, gyerek, társ nélkül.

2013. nov. 3. 07:53

Jaja, szeretünk megsértődni, de ez az élet rendje.

35 éves korunktól vagyunk kb. középkorúak úgy 60 ig, ez után pedig már öregek.

Csak gondoljunk saját magunkra, amikor gyerekek voltunk vagy fiatalkák, hogy mit gondoltunk.

Én pl. 4-5 évesen azt mondtam anyukámra, hogy nagyon öreg. 24 éves volt:) Amikor 18 évesen el kezdtem dolgozni, akkor a 40 feletti kollégáim nagyon öregek voltak szerintem. Most, hogy negyven felett vagyok már, sőt közelgek az 50-hez nem tartom olyan vészesnek ezt a kort sem:))))


Szülés: minél korábban. A húszas évek elején kell szülni, mert a szervezetünk, ekkor a legegészségesebb a baba kihordására, megszüléséhez. Ha nem jön össze, akkor bármeddig próbálkozok, akkor még 50 évesen is, de ez így nem igaz, mert el nem tudom képzelni ezt a helyzetet. Van gyerekem, így én már 30 évesen sem szültem volna, nemhogy később.

Sokadik gyereket, ha épp olyanom lenne, akkor max 30 éves koromig vállaltam voltam, efölött már nem.

2013. nov. 3. 07:37

Anyu engem 36 évesen szült, én most 38 vagyok de még nincs gyerekem. Ha nem lesz 45-ig akkor én is belevágnék az örökbe fogadásba de addig még meg kell találni a megfelelő partnert.

Anyu még most is olyan mintha csak 50 éves lenne. Én meg úgy érzem mintha 20 éves lennék.

Ez mindenkinél más, nem lehet általánosítani.

Abban viszont nagyon hiszek, hogy egy jó háttért mindenképpen meg kell valósítani egy baba bevállalására. Lehet hogy nekem ezért nem jött még össze.

2013. nov. 2. 22:54
Soha nem adom fel. Ha jönni akar az az aranyos, akkor semmi sem tartóztathatja fel. Legkevésbé az, hogy 40 év van már mögöttem.
2013. nov. 2. 22:54

Halálra nem lehet készülni!

Szülhet az ember 24évesen is azt lehet két év múlva meghal....

Én 40ig szülnék,de ez párkapcsolati kérdés is...

61. Bcicus (válaszként erre: 58. - Jozsi.38)
2013. nov. 2. 22:22
Agyilag én is fiatal vagyok, sőt szinte gyerek néha, de attól még egy 30 feletti ember már nem a fiatal kategória.
60. Bcicus (válaszként erre: 57. - Fb85cf2fe7)
2013. nov. 2. 22:22
Hát nem azt mondanám rá, hoyg fiatal az biztos, nyilván nem is öreg, de nem is fiatal.
2013. nov. 2. 17:33
Szerintem meg vannak 20 éves öregek,akiknek a teste is az,és vannak 40es egészségtől kicsattanó fiataok.Nem áll meg az élet,és nem kell feladni leírni egy 60 évest sem.Akkor simán lehet unokákra készülni,nem? Ma már egy ötvenes nagymama aktivan kell dolgozzon,és nincs ideje semmire..
58. jozsi.38 (válaszként erre: 56. - Bcicus)
2013. nov. 2. 16:52
én pedig fiatalnak azt mondanám, aki annak érzi magát :) te 31 évesen öregnek érzed magad, akkor öreg vagy. én ennél több vagyok pár évvel, és fiatalnak érzem magam:)
57. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 56. - Bcicus)
2013. nov. 2. 16:30
Aki 30 felett az már nem fiatal?
56. Bcicus (válaszként erre: 55. - K.anita78)
2013. nov. 2. 16:26
Miért? Fiatalnak azt mondanám akir 30 alatt van.
2013. nov. 2. 15:58

Bcicus!


Szerintem nagyon durva azt mondani egy 30 éves nőre, hogy középkorú!

54. Tulli
2013. nov. 2. 15:17
Mindenkinek magának kell mérlegelnie ezt a kérdét, ebben tanácsot adni szinte nem is lehet...
53. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2013. nov. 2. 15:13
Van egy ismerősöm nő aki azt mondta 36 éves koráig ad magának esélyt a teherbeesésre utána elindítják az örökbefogadást. Nem várta meg végül ezt az időpontot se és szerintem jól döntött a kislánya így már 12 éves múlt...Nyílt örökbefogadás volt még kisbaba korában.
52. Tulli
2013. nov. 2. 15:06
Ki így gondolja, ki úgy... Ezt embere/asszonya válogatja. Eddig én is úgy gondoltam, nem próbálom meg a negyediket és most mégis nagyon hajlok rá... :-)
51. Bcicus (válaszként erre: 49. - 9bbc382386)
2013. nov. 2. 14:42
Embernek nem öreg, de azt a gyereket fel is kell nevelni, gyerek vállaláshoz már öreg. Mellesleg már most sem vagyok fiatal, inkább középkorú, tehát 40 évesen sem leszek az.
50. Bcicus (válaszként erre: 47. - Jozsi.38)
2013. nov. 2. 14:42
Nem fogom megbánni, szomorú vagyok hogy nem lehetett sok gyerekem, de nem akartam kitolni a gyerekemmel ezért nem vállalok öregebben.
49. 9bbc382386 (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2013. nov. 2. 10:01

Nem hinném hogy 40 évesen leöregeznéd majd magad.Ahogy én sem és más sem öreg 40 évesen.

Ez egy korai beidegződés,majd fog változni idővel.Kicsit elhamarkodott vélemény,nem baj :)

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2013. nov. 2. 06:30
Persze, igazad van. Mondjuk édesanyám 30 volt, mikor én születtem, számomra ő tökéletes anya, ezért gondoltam, hogy talán én is felnövök addigra a feladathoz.
47. jozsi.38 (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2013. nov. 2. 06:21
te tudod, csak aztán meg ne bánd 50 pluszosan :) egy "öreg" anyuka :P
46. Bcicus (válaszként erre: 43. - Zizisicc)
2013. nov. 1. 21:39
Nem hinném, hogy korai lenne.
45. Bcicus (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2013. nov. 1. 21:39
Mindenki maga dönti el. Én sok gyereket akartam, de tudtam, hoyg 30 fölött már nem vállalok, mert nem akartam, hogy öreg anyukája legyen a gyerekemnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook