Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi lenne a jó hozzáállás? fórum

Mi lenne a jó hozzáállás? (beszélgetős fórum)


2021. okt. 2. 19:39
Akivel nem lehet együttműködni azzal megbeszélni is nehéz. A felettesednek bemutató az összes folyamatot, amit elkezdtél végezni. A megállapodásokat, amit a másik személy kötött veled. Reszletekbe menően. Miből mi valósult meg és mi nem. Hó vannak a probléma forrása, stb... Átláthatóvá teszed, mert a szemléltetés sokat segít a megértésben. Utána biztos sikerülni fog megoldani.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Kannanana)
2021. okt. 2. 16:06

Ez nagyon jó ötlet, köszönöm.

A megoldást keresem, ezért is volt, hogy inkább "átvállaltam" a felelősséget, mint okoltam volna, mert fontosabb volt a csapat jó hangulata, az együttműködés, mint a saját igazam. Viszont úgy tűnik, ez nem lehet mindenkivel szemben gesztus, mert éppen ez vezetett ahhoz, ami jelenleg van, hogy minden hibájáért engem okol akár van igazságtartalma, akár nincs.

2021. okt. 2. 14:04

És közben N vagyok motivált.

A cég egy csomó pénzzel.

13. BeauIieu (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 14:02

En 65 órákat dolgoztam, és " veszekedtem" a kollégával, hogy igenis fel kell tölteni mindent.

A kis hülyegyerek, aki kitakarítani nem tud, vagy feltölteni, kismanager lesz.


Én majdnem teszem alá... Szóval ha nyitooval van a száraz áru, pakolj el. A meleg kaját mwgcsinaljak maguk, mert én többé nem eszek ki kevesebb szünetet, és koszosan otthagyom a konyhat, oldja meg a záros személyzet, és töltsön fel.

2021. okt. 2. 12:35
Mindenképpen jelezd a főnökségnek ezt, nyíltan, őszintén. Ismerd el, ha voltak hibáid, de magyarázd meg az okát, minél tárgyilagosabban. Azt is mondd el, hogy nem tudtok kommunikálni a kolléganővel, van-e esetleg egy külső személy, akinek a segítségével leülhetnétek átbeszélni kettőtök viszonyát. A lényeg, hogy azt lássák, hogy megoldáscentrikusan állsz a problémához, nem csak okolod a "kedves" kolléganőt.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 12:32

Ez a kolléganő, aki bemószerolt a főnöknél felettesed is egyben?

Mert ha nem, akkor kérnék egy beszélgetést a főnöknél és kérném, hogy hagy tehessem rá címzettnek a levelezésemre.


Milyen cégnél dolgozol? Marketing? Bank?

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - BeauIieu)
2021. okt. 2. 12:14
Szabi alatt a kolléganő helyettesítene, de 1 billentyűt sem nyomott le, 12 órákat dolgoztam utána, hogy utolérjem magam. Mindezért még csak egy "köszönöm"-öt sem kaptam.
9. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 12:04
Van aki helyetted dolgozzon?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. okt. 2. 11:53

Most már egy ideje dokumentálom a dolgokat, mert egy másik kolléganő lecseszett, hogy miért nem csináltam meg valamit amit 1,5 hónapja kellett volna. Amikor megmutattam, hogy kész, már 1,5 hónapja, akkor jött azzal, hogy rosszul csináltam, szegény "problémás" kolléganő emiatt nem vette észre.

Kiderült, hogy jól csináltam, csak ekkora lemaradása van a "szegény, túlhajszolt" kolléganőnek.

Azóta mindig ráteszem ha vele kapcsolatos valami.

2021. okt. 2. 11:44
Mindenképp beszélj a nővel, valamiért nagyon elcsúszott köztetek a kommunikáció. Ha nem segít, akkor a főnökkel. Ne hagyd magad, mert így előbb-utóbb a munkádat is elveszítheted, ha rajtad csattan a kolléganő hanyagsága.
2021. okt. 2. 11:30
Szerintem ilyenkor érdemes a főnököddel is nyíltan, őszintén beszélni, hogy mi a helyzet. Ne hagyd magadat hülyének nézetni, mert te fogsz kijönni belőle vesztesen.
5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2021. okt. 2. 11:28
A lényeg, hogy dokumentálj mindent, hogy legyen a kezedben valami, ha ...
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 11:27

Kérd, hogy a kéréseit emailben közölje, ne csak egy telefonhívásban! A feladatokat is így kapod, nem?

És ha van harmadik személy is a munkában azt is tedd rá a címzettek közé, hogy legyen más is aki látja a munkáid.


Ezt a távbetanulást is jó lett volna, ha rögzíted.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kannanana)
2021. okt. 2. 11:20

Az a baj, hogy próbálkoztam ezzel a beszélgetéssel, de azóta még jobban keresztbe tesz. Pl. nem küld át olyan adatot ami riporthoz kellene, és mások várják tőlem, tegnap benne maradt egy file-ban amit én vezetek, és hiába írtam neki, hogy lépjen ki, el sem olvasta, a telefont pedig nem vette fel, így miatta 1 órán keresztül nem haladtam a munkámmal. Másik kolléganőnek kellett valami SOS, szerintem ő szólt neki, amikor végre hajlandó volt kilépni belőle.


Olyan, mintha rám akarná kenni az ő saját hanyagságát. Mivel el van maradva a munkájával (mint kiderült, több héttel, akár hónapokkal), bennem keresi a hibákat, és ha talál, akkor lengeti mint a véres zászlót. Olyanért is számon voltam kérve amit úgy csináltam ahogy mondta, aztán kiderült, hogy rosszul mondta, olyanért is, amit jól mondott, írtam is neki róla amikor megcsináltam, de letagadta.

2. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 11:02
Először vele beszéld meg őszintén az egészet, de ha nem változik 1-2 héten belül, akkor jelezd a főnöknek, különben sose fogsz normálisan betanulni, és az semelyik félnek nem lenne érdeke.
2021. okt. 2. 10:54

3 hónapja új munkahelyem van, nagyon keveset vagyunk bent, így táv betanulásom volt neten, ahol a kolléganő gyorsan elhadart alap dolgokat, és a fő irány az volt, hogy csináljam az előzőek mintájára. Megbeszéltük, hogy csinálom, és majd leellenőrzi, aztán visszajelez. (én készítem elő az ő munkáját)

Ehelyett azonban nekem nem szólt, de a főnöknek panaszkodott, hogy mit, hol írtam rosszul, ill. mostanában jönnek elő több hetes, akár 2-3 hónapos dolgok amit másképp kellett volna, persze felháborodott stílusban nekem esik.

A főnökkel volt pár hete megbeszélésem, akkor derült ki, hogy nála saraz engem, azt állítja, hogy el van mondva, de lecarom, hogy megoldás lenne, ha jól kommunikálnék, stb.

Hirtelen köpni nyelni nem tudtam, megfogadtam a tanácsokat, hisz új terület, lehet, hogy mondta, csak elkerülte a

figyelmemet, de amikor visszamenőleg kell javítanom, mert nem nézte meg anno és én rosszul tanultam be, akkor az már szerintem az ő hibája, amiért a békesség kedvéért mindig én kértem, kérek elnézést, amitől nem hogy jobb, hanem egyre rosszabb a helyzet.

Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Hogy álljak ehhez a nőhöz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook