Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez, pánik? fórum

Mi lehet ez, pánik? (beszélgetős fórum)


30. t.Ili (válaszként erre: 25. - D68657db8f)
2011. szept. 24. 07:50

Nekem frontin van itthon. A 0,5-ösből. tehát nagyon gyenge. abból egy év alatt. kb.3-at,ha beveszek.

Ha úgy érzem nagyon feszült vagyok, akkor egy felet csak. Már segít is!

Nehogy már a stressz irányítsa a szervezetem! :)

29. d68657db8f (válaszként erre: 24. - 9536810fa1)
2011. szept. 24. 00:48

Ez igy is ertelmes volt: (eloszor igy is olvastam :)

a cigit attol, hogy eg, leteheted. :)

28. d68657db8f (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. szept. 24. 00:45

Szijo, sajnalom a vesztesegedet. :(

Koszi, hogy leirtad, nagyon igazad lehet! Igyekszem megvaltoztatni mindent, es nem ketsegbeesni. :)

A cigi az orok kihivas... :S De egy hirlevelre mar feliratkoztam, es nagyon komolyan fontolgatom, hogy hamarosan abbahagyom. Es ha en komolyan fontolgatok valamit, azt elobb-utobb megcsinalom. :)

27. d68657db8f (válaszként erre: 22. - B25f783933)
2011. szept. 24. 00:41

Koszonom szepen! :) Nem fogadott a doki ma. :S

Hetfon megyek. De van fejlemeny, es ugy tunik, hogy beletrafaltal, ugyanis ma mar enyhebben fajt ugyanott, es bizonyos mozdulatokra is reagalt, pl. amikor kinyujtom a karom. Ugyhogy tenyleg izom lehet. Most ugy erzem magam, mintha egy 5 eves ulne a nyakamban, majd belyukad mindket vallam. Es elol is faj, huzodik. Na de sebaj, majd elmulik. :)

Igyekszem stresszt oldani. :)

26. d68657db8f (válaszként erre: 21. - 38c05a6ad0)
2011. szept. 24. 00:31

Hm, ebben bizony van valami. :)

Aztan majd egy het mulva nyitok egy ujabb topicot: a "paromnak mellkasi fajdalmai vannak" cimmel. :D

25. d68657db8f (válaszként erre: 20. - T.Ili)
2011. szept. 24. 00:28
Koszonom, jo otlet! Bar bevallom... mielott kijottem ide, a haziorvosom jol felszerelt, es van egy uveggel a fiokban, veszhelyzetre. Mar sokszor forgattam, de meg nem vettem be azota sem. Sok evvel ezelott szedtem estenkent fel xanaxot, egy heten at, de nagyon rosszul lettem tole. Azota tartok az ilyesmitol. Bar gyogyszere valogatja, gondolom, mindegyik mashogyan hat.
24. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. szept. 23. 05:59
Persze a cigit attól ég leteheted! = Persze a cigit attól MMMMég leteheted! ;)
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 23. 05:59

Rövidke ideig volt... szorított a mellkasom, szúrt... úgy éreztem, nem merek levegőt venni, mert ott pattan szét mindenem, és ott maradok. Voltam dokinál... minden eredményem rendben, ... gyenge nyugtatót írt. Én is nagyon rossz passzban voltam, egy régi kedves barátom halt meg akkoriban, 31 évesen, és utána jött a dolog...

Persze a cigit attól ég leteheted! ;)

2011. szept. 23. 05:54
Biztosan mégy orvoshoz...,de vményem szerint a sok tényező együtt egy szorongásos depit váltott ki, konkrétan a tüszurás szerü fájdalom / énvéleményem szerint. lehet bordaközti izmok gyulladása, izmok letapadása , nem angina ! irj majd doki mit diagnosztizált. Lazulj egy kicsit , mosolyogj sokat)) és hát lacipap481024 javaslata megfontolandó)))
2011. szept. 23. 00:38
Egy kellemesen eltöltött éjszakánál nincs jobb stresszoldó!
20. t.Ili (válaszként erre: 19. - D68657db8f)
2011. szept. 23. 00:28

Kérj holnap valami kisebb volumenű stresszoldót.

Nem kell hozzászoknod, csak legyen otthon, ha a belső már bántsa a külsőt:)

2011. szept. 23. 00:01

Nagyon jol esett, hogy irtatok, mindenkinek koszonom szepen egytol-egyig! Szeretnem, ha tudnatok, hogy mennyivel konnyebbnek erzem most az eletem, miattatok! :)

Probalom ismet osszeszedni magam, kicsit szegyellem is, hogy igy nyilvanosan kiborultam. :) Jo erzes, hogy igy ismeretlenul is torodtok velem!

18. Rika1
2011. szept. 22. 23:29

Nem pánik, ez biztos. Inkább írtad, hogy a laptop fölött görnyedsz. Nah ez lehet az oka..mivel rossz tartás eredményez szúró jellegű fájdalmat, mivel a tüdő és mellkas helytelen állapotban van. A szív is elnyomódik kevesebb oxigént kap. Ezáltal a vállban a lapockában is kisugárzik a fájdalom.

Nyugodj meg, szerezz pozitív gondolatokat relaxálj és más tartásban gépezz. Így megtudod magad figyelni.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 22. 23:24
Szia ez nem pánik, ez idegkimerülés. Pihenned kellene, és most jó, hogy kiírod magadból a feszültséget.:)
16. Mönkhe (válaszként erre: 9. - D68657db8f)
2011. szept. 22. 23:24
Fel a fejjel. Képes vagy túljutni a félelmeken. És akkor enyhülnek a testi bajok, hs a szorongást tudod kezelni. És bizony lehet kezelni :)
15. bige
2011. szept. 22. 23:23

fordulj a Nap felé, és az árnyékod a hátad mögé kerül!

ezért kaptad a Napocskát:)

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - 38c05a6ad0)
2011. szept. 22. 23:22
Csak szólj, megyek bárkit megnyugtatni. Érdekes, őt nem verte a víz a hozzászólásomtól.
13. Mönkhe (válaszként erre: 8. - 38c05a6ad0)
2011. szept. 22. 23:21
Nem megnyugtatást hanem lehetséges választ akart. Válaszokat arra mi lehet az oka.
12. bige (válaszként erre: 9. - D68657db8f)
2011. szept. 22. 23:20

nem, a pánikos az nem ilyen! Az nagyon komoly! Ez "egyszerű" depresszió.

Egyet tudjál! lehet, hogy kapsz gyógyszert a gondodra, de ha nem változtatsz a körülményeiden - nem fogsz meggyógyulni! Ezért javasoltam, a korábbi hozzászólásomban azt, amit írtam

11. Mönkhe (válaszként erre: 1. - D68657db8f)
2011. szept. 22. 23:19

A mellkas, és bordák közötti szúrás lehet rekeszizomgyulladás is. Nem voltál megfázva, felfázva? És ahogy előttem is írták, a refluxbetegség is okozhat ilyet.


De a szorongások és a depresszív hangulatod ne hanyagold el és legfőképp ne törődj bele hogy ez természetes állapot. Ha a félelmek erősödnek, érdemes felkeresni olyan szakembert, aki megtanít relaxált állapot elérésére, és a lehangolt állapot kezelésére, akár teljesen természetes módon.

2011. szept. 22. 23:19
Ez nem pánik, hanem szorongás és depresszió. Az hogy leírtad, arra utal hogy még nem súlyos. Feszült vagy és ezért van beállva a vállizmod. A szorongás sokszor társul mellkas fájdalommal, szúrás-érzéssel. ( meg persze ha sokat dohányzol, az sem használ, csökkentsd!)A depresszió minden embernél normális ha ez az érzés nem tart tovább pár napnál és egy évben max.2x. A tiéd már nem " egészséges" depresszió, foglalkoznod kell vele! Ha a pillanatnyi körülmények miatt alakult ki és hamarosan ezek a körülmények megváltoznak, te is jobban leszel. Ne gondolkodj túl sokat, ne nézz negatív filmeket ( ilyenkor rajzfilmek és vígjátékok engedélyezettek kizárólag):), tegyél magadért valamit ami örömet szerez, csak vidám dolgokat keress itt a neten is, és figyelj oda hogy kevesebbet dohányozz!
2011. szept. 22. 23:17

Koszonom szepen, aranyosak vagytok! :)

Sajna a halalfelelem az mar regota jelen van, de nem intenziv, hanem allandoan ott motoszkal a fejemben. De gondolom ez inkabb a depis hangulat miatt lehet. Minden nap ugy fekszem le, hogy mi van, ha nem kelek fel.

8. 38c05a6ad0 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. szept. 22. 23:15
Jól megnyugtattad!
2011. szept. 22. 23:12
Ez szetintem stressztől van és depressziós vagy!A pánik nem ilyen,több tünete van.Jobbulást!:)
6. bige (válaszként erre: 4. - D68657db8f)
2011. szept. 22. 23:12
a stressznek is a legfőbb tünete a vállak, lapocka bemerevedése.
5. bige
2011. szept. 22. 23:11

Kedves Tisztás!

Én nem gondolom, hogy pánik beteg lennél. ugyan tud a pánik mindenféle tünetet, tévképzeteket produkálni, de az közös benne, hogy halálfélelemmel jár. Megmagyarázhatatlan halálfélelemmel.

Szerintem te meg is válaszoltad a problémád gyökerét. Nem szeretsz ott élni, ahol vagy, nem jöttök ki a pároddal, emiatt egészségtelenebb dolgok felé fordultál, kizsigereled Magad. Szerintem ez nem pánik ( én voltam), de figyelmeztető jelek, hogy állj, nézzél szét Magadban és Magad körül és , ha nem változtatsz - lehetsz pánik beteg! Innen már egyenes az út!

Szóval gondolkozz el, beszélj a pároddal és mindenképpen változtass valami

4. d68657db8f (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. szept. 22. 23:06

Koszi! :) Megyek holnap, csak kivancsi voltam, hogy egyedul vagyok-e ezzel, vagy nem annyira. De mindenkeppen visszamegyek.

A vallam ajjaj... igen, allandoan faj, es merev.

Igazad van, most, hogy mondod, eddig mindig azutan tortent, miutan 2 oran at gornyedtem a laptop folott. Vagy azutan, hogy sotet gondolataim voltak.

A szivrohamnak mas jellegu tunetei vannak, nem? Remelem...

2011. szept. 22. 22:59

ezermillió oka lehet.

Néhány példa: infarktus, angina pectoris, izom, vagy csontfájdalom, vírusos felsőlégúti fertőzés, reflux, törött borda, idegbecsípődés...(talán ez a legvalószínűbb, mert mint írod a hátad is "be van állva", valószínű, hogy a körülmnyek egyfajta görcsös kényszertartást eredményeztek nálad, ami ezt hozta magával - nekem is volt ilyenem. a csuklyád gondolom elég kemény?)

persze lehet pánikroham is.

szóval sok minden lehet, meg kellene orvossal beszélned.

2011. szept. 22. 22:55
Ja, es az a vicces, hogy egeszen par hettel ezelottig eszre sem vettem, mennyire kimeritoen elek. Hullamokban valtakozott a jokedv es melypont.
2011. szept. 22. 22:48

Segitsetek legyszi, ha tudtok, nem tudom mi tortenik velem.

Ket hettel ezelott mar volt ilyen (regebben is, de akkor enyhebb) de ma ismet: a mellkasomban szurast ereztem, de nem tudom megmondani, hogy mennyire melyen, lehet, hogy csak az izom, barmi, nem tudom konkretan eldonteni. Tuszuras szeru, nem szorito, nem izzadtam, nem volt legszomjam. Csak szurkalt, majd aludtam kicsit es elmult. De azota is olyan fura, mintha a vall,- hatizmaim be lennenek gyulladva (amugy is szokott fajni).

Nagyon rossz passzban voltam az utobbi idoben, par honapja egy total elszigetelt helyen elek a parommal. Sokat veszekedtunk (mint egy Big Brother haz... ), sokat dohanyzom, sokat dolgozom, alig alszom, azt is ket reszletben. Lelkileg meg annyira a beka se.. alatt voltam, hogy el sem tudom mondani. Heti 2-3 atsirt ejjel, remenytelenseg, depresszio, rengeteg negativ gondolat, sok-sok gond. Aztan most mar csak par nap, es megyunk vissza, megis, mintha most tort volna ram valami. Nagyon probalkozom, keresem az oromot, probalok optimistan latni mindent. Megis, mintha csak remegnek belul, elment minden eletkedvem, alig tudom mar magam tartani. Eroszakkal kell noszogatni magam, hogy most mar minden rendben lesz. Megis... Akarmikor el tudom sirni magam.

Lehet ez panik? Vagy lelki eredetu a fajdalom?

(3 hete csinaltak EKG-t, az jo volt)

Ja, es allandoan attol felek, hogy a szivemmel lesz valami, akar a legrosszabb. Nagyon kietlen helyen vagyunk, mire a helikopter ideerne...

Na mindegy, jol elhagytam magam. Felek. Minden nap bucsulevelet keszulok irni, de csak halogatom, amitol meg idegesebb leszek. Mit csinaljak? Neketek is volt mar ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook