Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet az oka, hogy a kutyánk túl gyakran nyalja a popsiját? fórum

Mi lehet az oka, hogy a kutyánk túl gyakran nyalja a popsiját? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 1. 20:38

sziasztok

köszönöm!

Voltunk is a délután vele dokinál, és igen tele volt a bűzmirigye, kinyomta, meg kaptunk féregtelenítőt is,mert valamikor ősszel volt utoljára. Elvileg nem kell ugye nyomkodni bűzmirigyét, de ha ilyen van, hogy valamiért magától nem tisztul ki, akkor segíteni kell neki.

A doki azt mondta, hogy alapjában véve székletürítéskor tisztul ez is nekik, de ha nem olyan kemény a széklet nem présel annyira a kutya, akkor nem tisztul a mirigy... bleee :P :)

Én nem néztem de Párom kitartóan fogta kutyut, és szagolta a bűzt :P


Két hét múlva ajánlatos visszamenni, hogy remélhetőleg már nem telítődik neki újra, ha igen, akkor valami gyógyszer kell neki...


Köszi

2011. ápr. 1. 20:09

Az én kutyusom - aki már sajnos nincs közöttünk - spániel volt, és minden nyíráskor kellett a bűzmirigyét tisztítani.Az állatorvosunk azt mondta, azért kell, mert egyszer elkezdtük. Ha nem tettük volna, nincs ilyen gond, elvégre bűzmirigye minden kutyának van, a kóboroknak is, azokét ki nyomja ki?

Féregirtás, szerinte az a legfontosabb, és tanácsára rendszeresen adtunk neki ilyen célból 1-1 cikk fokhagymát az imádott májkrémében. Gondolom az adag a méret függvénye.

2011. ápr. 1. 15:50

Köszi

mi is ilyesmire gyanakodtunk, bár nem lehetett oly rég a féregtelenítés, de tény hogy nem emlékszem- megnézzük a könyvecskét

bűzmirigy?? Azt dokitól akkor megkérjük... :P


Köszönjük majd beszálomok azért :D

2011. ápr. 1. 10:12
Szerintem is a bűzmirigye van tele. Állatorvos, vagy kozmetikus kinyomja és a féregtelenítés sem árt.
2011. ápr. 1. 09:03
Nem férges,hnem tele a bűzmirigye!
2011. ápr. 1. 08:52
Szerintem hívd fel az állatorvost vagy vidd el hozzá. Ő tud a legjobban segíteni.
2011. ápr. 1. 08:50
Sztem férges szegény:-(
2011. ápr. 1. 08:50
Nálunk a kutya akkor csinálta mikor férges volt .
2011. ápr. 1. 08:49
Esetleg férges?
2011. ápr. 1. 08:49

Kapott már féreghajtót?

Ilyenkor viszket nekik, és még húzzák is a sejhajukat a földön. :-)))

2011. ápr. 1. 08:48
Jah, és fiú, 4éves lesz
2011. ápr. 1. 08:48

Az utóbbi időben időnként szinte cuppog rajta.

Mi lehet az oka? Vagy nincs jelentősége, szükséges lenne a doki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook