Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet az oka annak, hogy a féléves kisfiam egyre többet ebred éjszaka? fórum

Mi lehet az oka annak, hogy a féléves kisfiam egyre többet ebred éjszaka? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. Stella1 (válaszként erre: 48. - Bd37ba754f)
2009. nov. 3. 09:25

Hogy vannak a fiúk?

remélem meggyógyultak már......

2009. okt. 21. 15:35
hát még csöpög a nózijuk de alakulunk
47. Stella1 (válaszként erre: 46. - Bd37ba754f)
2009. okt. 21. 15:11

Szia!

köszönöm kérdésed,aranyos vagy!

Hát hol így,hol úgy vagyunk éjjelnete........kb 3 napig azt csinálta,hogy este nem akart elaludni,pedig már hónapok óta beálltunk arra,hogy fürcsi szopi és alvás!

Az utóbbi pár napban nem volt iszonytos éjszakánk,1sze 2szer kelt föl csak,inni vagy enni!

Ma voltunk féléves státuszon,írt föl neki a doki cataflam cseppet,azt mondja adjak neki,ha extra nyűgi és tépi a száját,sokkal hatékonyabb,mint a nurofen!


Ti hogy vagytok?

Meggyógyultak már a fiúk?

2009. okt. 21. 08:36
mi ujság a Hunorkáddal?
45. angel304 (válaszként erre: 44. - Stella1)
2009. okt. 17. 21:07

Tudom én is így vagyok:)

Ha minden kötél szakad csak akkor adom.Talán 2* adtam idáig.Nálunk bevált az esti 2 fajta homeopátiás kis teában feloldva.Remélem ez így is marad.

44. Stella1 (válaszként erre: 43. - Angel304)
2009. okt. 17. 12:13

Tudom,de írtam,hogy nem igazán szeretném gyógyszerezni.....csak végső esetben,ez az volt már.....


viszont tegnap fordult elő 5-6 hét óta,hogy nem volt este hőemelkedése......

43. angel304 (válaszként erre: 42. - Stella1)
2009. okt. 17. 10:04
Szia.Mondtam én is hogy Nurofent próbálj adni....
42. Stella1 (válaszként erre: 40. - Bd37ba754f)
2009. okt. 17. 08:59

szia


örülök,hogy jó éjjeletek volt,nekünk nem igazán,lásd előző hsz.


hát csak a foga lehet,nurofen+dentinox és nyugodtan alszik

csak nem szeretnék ám mindig nurofent adni

41. Stella1 (válaszként erre: 39. - Vikó 26)
2009. okt. 17. 08:56

gondoltam rá én is......de nem igazán,mert amikor magam mellé vettem,akkor meg nem aludt(unk) és pl. ma éjjel sem kellett neki a cici sem.....


szörnyű éjszakánk volt ismét.....majdnem 11 volt mire elaludt,végül is úgy,hogy 2-3 hatalmas bukás után bevágott egy üveg teát,majd ébredt 1 után,szopizott és mivel éreztem,hogy nem volt sokminden a ciciben adtam neki teát és természetesen mind megitta,majd ébredt 5kor természetesen akkor is üvöltve és nem kellett neki a cici,vagy kiköpte,vagy megharapta........és csak sírt...

így adtam neki nurofent és ismét egy üveg teát beszívott.........9 óra lesz,azóta is alszik!

2009. okt. 17. 08:51
stella1 remélem jól aludtatok nekünk sikerült 2 szeri ébredéssel megusznunk és eddig még tűrhető az állapot:)adtam panadol suspenziót és cebion cseppeket na meg jó meleg teát utóbbi elég nehezen csuszik annyira anyatejes hogy más folyadékot nem igazán fogad el.A nagy autózik nála is javulást látok érdekes hogy ő már 4 hónapos kora óta ugy alszik éjszaka mint a bunda de ő tápszeres volt a kicsi meg "tojik " rá végigaludni az éjszakát:)
2009. okt. 16. 22:53

Szeparációs szorongás?

Már abban a korban van,hogy lehet!

Hiányzol neki!:-)

38. Stella1 (válaszként erre: 37. - Bd37ba754f)
2009. okt. 16. 22:36

nem náthás,bár mindig van valami az orrában,de olyan helyen,hogy nem tudom leszívni,gondolom tej,mert mindig engedi ki az orrán:)

a torka piros,remélem nem lesz nagyobb gond,most lábaltunk ki

ma este nem igazán ment az elalvás,bukott nagyon sokat és csak hisztizett,végül egy üveg tea után beájult,kíváncsi vagyok milyen éjjel elé nézünk, a tegnapi nem volt valami pihentető...


jobbulást a piciknek:)

2009. okt. 16. 10:34
stella1 nem folyik az orra? képzeld utóbbi napokban nyugtalan volt a nagy aztán begyulladt a füle amugy kutya baja csak folyik az orra de nevet mindenen.A kicsi viszont az éjszaka csak sírt és sírt bármit csináltam sírt most ő is náthás el kellett volna vigyem orvoshoz de 8 kor ugy elaludt hogy nem volt szívem felkelteni még mindig alszik kimerült.Nézesd meg a fülét a te Hunorodnak mert kivülről nem is látod hogy baj van.
2009. okt. 16. 08:34

Már kezdtem örülni,hogy ismét hat a chamomilla,de az elmúlt éjjel után,már nem tudom,hogy mit gondoljak!

Elősször 11kor ébredt,bevágott egy üveg teát,majd szépen visszaaludt!Aztán fél 3kor és fél 7kor szopizott,utóbbi után 1 óra volt mire visszaaludt...én már nem


nem tudom mi lehet a probléma,de ordítva ébred......sajnálom őt....

2009. okt. 14. 16:12
Fogzik? Az enyem amiatt ebred tobbszor.
34. bd37ba754f (válaszként erre: 33. - Stella1)
2009. okt. 14. 12:05

te sem panaszkodhatsz nagyon édes a kisfiad gyönyörű szemei vannak.

Nem ugy mint nekem most olyan mint a fagyasztott halnak alig aludtunk éjszaka Hunor 4 szer kelt enni gergő meg takonypóc lett és sokszor felüvöltött persze egyszerre ébresztették egymást és még mi is későn feküdtünk le 12-kor és 5 től végleg fent vagyok:( most porszívózom a nagynak a nóziját:(

33. Stella1 (válaszként erre: 32. - Bd37ba754f)
2009. okt. 12. 21:36

nagyon szép fiaid vannak:)

hát azért az én Hunorom eddig igencsak jó alvó volt,már egy hónapos kora óta este 8tól reggel 8-9ig aludt,egy 4-5 órás kelés-evéssel!

Aztán mostanában meg semmi rendszer nics az alvásában!

tegnap ismét elkezdtem a chamomillát,talán használ........

2009. okt. 12. 09:53
szia az én fiam 7 hónapos ő is Hunor:D mióta megszületett 4 szer aludta végig az éjszakát utóbbi időben 2 óránként felüvöltött.Én is adtam már neki mindenfélét kentem az ínyét dentonix n géllel pár napig jó volt aztán megszokta akkor dianás cumit az is pár napig felelt meg,most a köménymagos tea és az esti plusz tejbegríz segít egyenlőre 3-4 szer kel fel szopizik és visszaalszik.Nekem is furcsa mert a nagyfiam 4 hónapos kora óta végigalsza az éjszakát.Gondoltam arra is hogy mivel a mi szobánkba van a kiságya zavarja ha mi mocorgunk de a nagy mellé nem tehetem be mert ha felébred két üvöltő baba már elég huzós lenne:D lehet kirakom pár napra a kiságyat a nappaliba és meglátom mit szól a külön léthez:)
31. Medina07 (válaszként erre: 30. - Stella1)
2009. okt. 12. 09:30
Hát igen, sajnos ez ellen nem lehet semmit se tenni. :( Vannak időszakok mikor jól, és vannak mikor rosszul alszanak. Ne aggódj! Lehet, hogy egy-két hónap múlva már megint átalussza az éjszakát. Türelem! ;)
2009. okt. 11. 15:12

az igaz,hogy fél perc alatt a kiságy tetejében van és nappal is elég erőteljesen kúszik!

de gondolom az ilyen és ehhez hasonló dolgokkal nincs mit tenni........újra hozzászokom a többszöri keléshez!

29. Medina07 (válaszként erre: 28. - Stella1)
2009. okt. 11. 10:41
Akkor lehet, hogy mozgásszervi fejlődés van. Valamit elkezd majd csinálni. Pl. kúszni, mászni, stb... Ilyenkor éjszaka is szokták ezt álmukba és erre riadnak fel. Ez egy új helyzet és megíjednek.
28. Stella1 (válaszként erre: 25. - Medina07)
2009. okt. 11. 10:33

próbáltam egy időben,hogy fürdés előtt tejpépet kapott,majd fürcsi és anyatej...nem jött be


sajnos a vizet nem issza,terészetesen azzal próbálkoztam elősször sokáig,nem ment.

granulátumos teát kap,nagyon gyengét,éppenhogy van íze.......


napal alszik sokat szerintem,délelőtt 2 órát,majd délután is még 2szer fél-1 órát,este meg fél 9től reggel 8-9-ig,mostanában 3-4 ébredéssel

27. Stella1 (válaszként erre: 26. - Russodebby)
2009. okt. 11. 10:29
igen,hallotam már róla,de eddig nem éreztem szükségét.......ki fogom próbálni
26. russodebby (válaszként erre: 23. - Stella1)
2009. okt. 11. 10:07
Mi csak este lefekvés elött adtuk be neki (doki mondta),de elvileg napi 2-3 kúp kéne. Nekünk nem használt. Viburcol /írták már elöttem :-)/ recept nélküli olyan 2000Ft körül van. Egy próbát megér.
2009. okt. 11. 09:49

Sok oka lehet! Például a foga, vagy növésben van és fájnak a lábai, esetleg éhes. Próbálj meg valami laktatóbbat adni neki estére. Éjszaka csak vizet adjál, mert megszokja a teát és később gondok lesznek a leszoktatással (a fogai miatt). Ha nagyon éhes éjszaka, akkor adjál csak anyatejet. Az is lehet, hogy nappal többet kéne aludnia. Tévhit, hogyha sokat alszik nappal, akkor éjszaka nem alszik.

Remélem minél hamarabb mególdodnak a problémák.

Esetleg még megpróbálhatod nappal, hogy adsz neki kamilla-hársfavirág teát, ez nyugtatja.

24. borbelya (válaszként erre: 4. - Stella1)
2009. okt. 11. 09:39
Próbálj meg neki este viburcol kúpot adni, talán az segít!
23. Stella1 (válaszként erre: 22. - Russodebby)
2009. okt. 11. 09:35
és attól javult a helyzet?
22. russodebby (válaszként erre: 20. - Stella1)
2009. okt. 11. 09:30

Sajnos nem tudtunk rájönni,de az biztos,hogy nem a fogától volt. Nálunk is ivott pár kortyot,vagy cumi vissza a szájába és vissza aludt.

Még a doki és védőnő se tudta megmondani,h miért kel fel ennyiszer,kaptunk valami homeós kúpot.

21. Stella1 (válaszként erre: 19. - Afrodita)
2009. okt. 11. 09:28

remélem.....

bár én indig arra is gondolok,hogy kevés neki a tejci......de ha teát adok első ébredésnél,akkor is u.annyit alszik a következőig,mintha megszoptatnám

20. Stella1 (válaszként erre: 18. - Russodebby)
2009. okt. 11. 09:26

hát fél órától többet alszik,de 3 óránként kel és nem ez volt a jellemző

nálatok mitől volt?

nem az idő miatt van,mert pár hete játszuk ezt

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook