Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a bajom? fórum

Mi lehet a bajom? (tudásbázis kérdés)


25. katic
2009. dec. 21. 18:07

GOndoljátok, hogy egy "enyhe" húzódás (rosszul emelés, helytelen testtartás, helytelen alváspóz, egyebek) ekkora fájdalmat - és főleg ilyen hosszan tartót - képes okozni?

Ahogy bubó bubó írod, majd bevizelek sokszor, meg már én is bőgtem, annyira fáj. :-(

Egy hete!

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Katic)
2009. dec. 21. 16:34
nekemilyen egypontban fájó, gerinc melletti fájdalom, szinte olyan, amit te is leírtál, hogy sem állni, sem ülni, sem semmit nem tudtam csinálni, akkor volt, amikor egyedül emeltem ki egy 30 kg-os gyereket a tolókocsijából. Akkor nem is éreztem, hogy rosszul emeltem, és meghúzódott a hátamban a gerinc melletti izom. Ahogy múlt az idő, egyre rosszabb lett, már szinte bőgtem, mert tényleg sehogy nem volt jó. Magamat nem bírtam tartani, annyira fájt. És tényleg csak 1 pontban. Aztán mikor már a bőgés határán voltam, Lidokain és Phenilbutazon krémek elegyével jó alaposan átmaszírortattam azt a pontot. Eleinte majd' bevizeltem, mert bizony a maszírozás is fájdalmas volt, de idővel átment kellemesbe a dolog. Ugyan legalább 2 órán keresztül maszíroztattam azt az izomköteget, jó sok krémet beledolgoztattam, de másnapra semmi bajom nem volt már! Lehet te is egyszerűen rosszul emelted fel vmelyik gyerkőcöt, és ez okozza a fájdalmat.
2009. dec. 21. 15:23

szia! Katic!

nekem is volt hasonló, mi egér szindrómának hívjuk, rossz testtartás+ ha sokat ülsz a számgép előtt okozhat hasonló panaszokat, Flektor, vagy Voltaren krémet próbálj meg napi min. 2-szer alapos bedörzsölés.

de az orvosok mindenképpen vizsgáljanak át, 2 pici gyerekkel melletted nem vicc, mert ha lerobbansz még idegeskedni is fogsz az pedig senkinek jó.

22. katic
2009. dec. 21. 15:14
Köszönöm! :-)
21. ybag
2009. dec. 21. 15:08
Nyugodj meg! Most a legfontosabb,hogy ne gondolj a legrosszabbra!Holnap talán már többet tudsz!
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - 9f7ef83b8a)
2009. dec. 21. 15:05

Járj utána,az a legfontosabb!

Igaz én is azt tettem,azt mondták semmi,aztán lebénultam!:(


próbálj pihenni!!!!

2009. dec. 21. 15:02
Jaj, a nővérem fiókjával jelentkeztem be...
2009. dec. 21. 15:02

Köszi a "biztatást". Műtétek, miegymás... Sajnálom, filcike!


Ma voltam idegsebésznél, idegi oka - becsípődés, gyulladás - nincs, az biztos. ő küld urológiára - holnap - hogy a vesémet nézzék meg. de ez tüdő magasságban fáj, nem a derekamnál...


...most is ahogy ülök, majd szétesik... csak egy kis darabon... nem tudom, mit tegyek.

17. ybag (válaszként erre: 10. - Katic)
2009. dec. 21. 15:00
Szegény ,nagyon rossz lehet 2 pici gyerek mellett,nem keveset kell mozognod.Nem lehet egyszerű.De mindenképpen járj a végére,meg kell tudni honnan ered,mert csak úgy tudják kezelni.
2009. dec. 21. 14:59
sokszor a legbanálisabb dolgok okozzák a legnagyobb fájdalmakat. Én már megtanultam, hogy tényleg van sajnos, hogy komoly a dolog, de az esetek 90%-ban olyan dolog okozza, amire senki nem gondolna :)
15. Tidike
2009. dec. 21. 14:58
Idegsebész látta már?
14. Szasz23X (válaszként erre: 11. - Katic)
2009. dec. 21. 14:58
persze. én már reumatológiát is megjártam 15 évesen emiatt. mindent kerestek már. volt, hogy felállni nem tudtam, annyira fájt. Az, hogy hogyan alszol, kihat arra, amikor ébren vagy. ez az alvási pózra is igaz.
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Katic)
2009. dec. 21. 14:57
Helyedben csináltatnék ct-t vagy mr-t,lehet komolyabb a baj,nekem is igy kezdődött 7 éve,azóta 3 műtéten vagyok túl és még nincs vége!:(
12. Tidike
2009. dec. 21. 14:56
Nem lehet , hogy egy idegszál becsípődött? A lábadba nem sugárzik a fájdalom, nem zsibbad?
11. katic (válaszként erre: 7. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:56
Alvástól? Erre nem gondoltam. Ennyire, és ilyen hosszú ideig fájhat egy vacak alvási póztól a háta valakinek??? :-o
10. katic
2009. dec. 21. 14:54

Lányok!Ez annyira fáj, hogy az hihetetlen. semmilyen - eddig bevált - fájdalomcsillapító tabletta nem segít. Már egy hete fáj, mindennap azt mondtam, hátha már ma elmúlik... Ma voltam orvosnál. Nem igaz, hogy nem találnak semmit. Sem ülni, sem állni nem bírok. Két - 3, 1 éves - gyerekem van, már lassan megemelni sem bírom őket.

Szisi! Ha meghúzom, megfázik, az gyulladás nélkül is járhat? Lázam ugyanis nincs. És ilyen sokáig gyógyul? És nem használnak a tabletták? Már nagyon el vagyok keseredve. :'-(

2009. dec. 21. 14:54
nekem a nyakamból "átvánszorgott"a fájdalom a derekamba! :S
2009. dec. 21. 14:53
nem biztos,hogy mindig ott a probléma ahol fáj éppen!Ki tud sugározni a fájdalom bárhová!
2009. dec. 21. 14:52
Nem alszol te véletlenül félig az oldaladon, félig a hasadon? Én nagyon sokáig így aludtam, szinte ugyanez volt a bajom. Nem használt semmi, csak másik alvási póz. Sajnos nehéz, de meg kellett szoknom, mert folyton fájt a hátam-derekam.
6. ybag
2009. dec. 21. 14:49
Esetleg nem végzel valami olyan munkát,amitől megfájdulhatott?Esetleg helytelen testtartás?Vagy mondjuk éjszaka azon az oldaladon fekszel?
2009. dec. 21. 14:48
Talán csak egy egyszerű izomfájdalom, megfázhatott, meghúzhattad... Nem írtad, hogy mióta érzed a fájdalmakat, de ne gondolj mindjárt a legrosszabbra! Próbálj ki rá egy sport-krémet, az nem árthat, és még az is lehet, hogy használ!
2009. dec. 21. 14:45
Tényleng így nem lehet tanácsot adni, hisz nem tudjuk milyen tüneteid vannak. Jó lenne ha leírnád.
2009. dec. 21. 14:45

Nagyon fáj a hátam, közvetlenül egy "foltban" a gerincem mellett, kizárólag bal oldalon. Állandóan nem szúrva, sosem jobb. Talán, ha hanyatt fekszem. A neurológus, ortopédus nem talált semmit. Talána vesém. Szerintem nem, mert az lejjebb van. Oda holnap megyek.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Mitől fájhat? :-o

2009. dec. 21. 14:44

Ezt sajnos ezekből a tünetekből senki nem fogja tudni megmondani...


Egy kicsit konkrétabban lehetne?

2009. dec. 21. 14:43
Mi lehet a bajom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook