Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet a baja a gyereknek? fórum

Mi lehet a baja a gyereknek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2023. márc. 31. 10:31
Guglizz ki pár témába vágó cikket, ültesd le az apukát és dugd az orra alá, mert minél előbb kezdik a fejlesztést, annál előbb lesz eredménye. 1 év múlva iskolába megy és az hogy lesz? Speckó iskolába csak akkor mehet, ha van a bajáról papírja. Ha a struccpolitika miatt benyomják egy sima osztályba minden támogatás nélkül, akkor keserű lesz az ébredés...
10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 10:15

Ha így van amit írsz akkor bizony gond van.

Igaz azt hogy otthon milyen azt csak hallomásból tudod .

Az óvoda is biztos jelzett a szülők felé ha ilyen ez a kisfiú.

A megoldás a szülőknél van.


Te meg vegyél egy gumilepedőt ,a sajátunk után is eltakarítottunk,nem olyan nagy gond.

Nem a gyerek a hibás.

9. Léna123 (válaszként erre: 8. - Alnisa)
2023. márc. 31. 10:09
Csak, hogy tudja homokba dugni a fejét? Ha nem tud beszélni és nem szobatiszta, akkor hogy járhat óvodába? Annak is vannak bizonyos feltételei. Valahogy furcsa az egész.
8. Alnisa (válaszként erre: 3. - Bichi)
2023. márc. 31. 10:07

Tudod mennyi olyan szülő van aki homokba dugja a fejét??

Én simán elhiszem hogy nem érdekli őket, majd kinövi címszóval nem foglalkoznak vele.


Ha tényleg nem szobatiszta és nem igen tud beszélni, akkor bizony gond van.

Az, hogy nem szól, hogy inni kér, az lehet attól is, hogy zavarban van, én ezt nem tenném a listához.

2023. márc. 31. 10:07
Az apja is elviheti orvoshoz.
2023. márc. 31. 10:07
Bocsánat, de ez a gyerek hogyan jár óvodába? Ott nálunk kötelező feltétel volt a szobatisztaság. És ha jár óvodába, akkor az óvónő miért nem indította már el a helyi pedagógia szakszolgálat felé az ügyét? Nekem ez sántít.
2023. márc. 31. 10:05
Az, hogy mi baja lehet, nem tudom, de valóban nincs rendben valami a leírásod alapján. A kommunikációja sem megszokott ahogy írod, bár az, hogy nem válaszol, még nem jelent semmi rosszat. Az én gyerekeim is ennyi idősek, nem szeretik, ha kérdezgetjük őket, pl. milyen volt a napjuk, mi volt az oviban, sokszor még arra sem válaszolnak, mi volt az ebéd. Elintézik azzal, hogy most hagyjuk, ne kérdezzek már annyit, vagy annyira el vannak foglalva mással, hogy nem is hallják mit kérdezek. Aztán amikor majd nekik kedvük van, fürdésnél, vagy lefekvéskor kezdenek el mesélni. Viszont a bepisilés, bekakilás, és a pelenka már egyáltalán nem normális dolog 5 évesen szerintem. Gyerekorvos, védőnő mit mond erre vajon? Óvodában milyen a viselkedése? Úgy gondolom, az óvónők is észreveszik és jelzik, ha gond van. Fejlődés neurológushoz érdemes lenne elvinni, ha még nem jártak ott.
4. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. márc. 31. 10:04
Azt sem értem miért nekem jut ez az eszembe reflex szerűen miután olvastalak és nem a szüleinek aki évek óta látják hogy elmaradott a gyerek. Fura a család. De vannak ilyenek. A párod és a volt felesége se százas ha elfogadják hogy a gyerek rendben van.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 10:03

Jesszus, ezek 5 évesen tényleg komoly gondok.

Abban biztos vagy, hogy otthon is ilyen? Mert én nem hiszem, hogy egy anya, ha ezt tapasztalja, akkor nem megy utána a dolognak.

Nem lehet, hogy ezt csak nálatok csinálja, egyfajta bosszúból? Mondjuk azt sem hiszem, hogy egy apa ezt ennyire félvállról venné...

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 10:02
Ha az orvos azt mondja rendben van, én nem írhatom a leírtak alapján hogy retardált, (talán) másfél éves szintjén van, hiába nekem ez jön le. Én nem háziorvoshoz hanem szakorvoshoz vinném, akár nagyobb költség árán is, hogy mielőbb elindítsanak nála egy fejlesztési programot.
2023. márc. 31. 09:39

Párom gyereke 5 éves, 2 hetente van nálunk hétvégén.

Következő dolgokat vettem észre rajta:

(Az én gyerekem 6 éves és tudom nincs 2 egyforma gyermek de akkor sem stimmel valami)

Nem lehet vele beszélgetni

Ha kérdezünk tőle csak néz ránk,de nem válaszol (esetleg nagy nehezen egy igen vagy nem vagy értelmetlen dolgot mond) még apjának sem válaszol

Éjszaka bepisil, bekakil(éjszaka pelenkában van) sokszor, sőt utóbbi alkalommal napközben bepisilt, levette a ruháját az ágyra tette és félmeztelenül mászkált de nem szólt!

A gyerekek játszanak, de a beszélgetés is értelmetlen a gyereke részéről inkább csak utánozza az én gyerekem.

Ha valami étel van az asztalon (pl 3 db fánk) mindegyikben beleesik és ott hagyja, nem kérdezi ehet-e belőle.

Nem szól ha szomjas csak mászkál a pohárral esetleg jó idő múlva szól hogy inni kér.



Már mondtam páromnak valami gond van a gyerekkel miért nem viszi el az anyja, azt mondta voltak már 3 orvosnál azt mondták rendben van.

Hét szerintem meg nincs.

Otthon is ilyen nem csak nálunk.

Ha beszél is teljesen össze vissza.


Érdekelne a véleményetek. Nyugodtan negatív is, én nem tudom hétvégén megoldani a gyerekével ezeket a gondokat. Kedves vagyok, barátkozó de szerintem nem az én dolgom lenne hanem az anyjáé elsősorban.


Most ott tartok meg mondtam nem vagyok hajlandó minden alkalommal ágyneműt mosni, meg plédeket meg nem szeretném ha a kanapé szivacsa is olyan legyen így legyen napközben legyen a gyerekln pelenka ha nem képes szólni.


Köszönöm

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook