Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi legyen a sulival, mit csináljak? fórum

Mi legyen a sulival, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)

2013. júl. 4. 13:14
Oké, én ezt értem, csak gondolom hasonló volt a helyzet akkor is amikor elkezdted a sulit. Szerintem kár lenne ezt az időt veszni hagyni, de természetesen te tudod.
22. Toulouse (válaszként erre: 21. - Tavirózsa :))
2013. júl. 4. 10:52
Mert szabályosan belefáradtam a tanulásba. Középsuliban mindvégig kitűnő voltam. Még a Fővárosi Ösztöndíjat is elnyertem. Végkimerülésig hajszoltam magamat és őszintén szólva nagyon belefáradtam ebbe. Ráadásul hiába ennyi küzdelem, nem tudtam/tudok Egyetemre/Fősulira menni, mert nem tudom megfizetni, államira pedig nem tudtam bekerülni. Már nem látom értelmét az egésznek és már eljutottam odáig, hogy inkább dolgoznék, mint tanulnék. A pénzre pedig nagy szükség lenne, mert nyomós okok miatt már nem a családommal lakok.
2013. júl. 4. 10:42
Miért?
20. Toulouse (válaszként erre: 19. - Tavirózsa :))
2013. júl. 4. 10:26
Azt sajnos nem mondanám, hogy tele vagyok energiával...
19. Tavirózsa :) (válaszként erre: 15. - Toulouse)
2013. júl. 3. 10:22
Sejtettem, hogy ilyesmi korú lehetsz. Persze nem bántásként. Szerintem gondolkozz el azon, hogy befejezed a sulit, mert később valószínű, hogy megbánod. Fiatal vagy, tele energiával, akár munka mellett is simán mennie kell! :)
2013. júl. 2. 18:05
Nem tudom, mi a helyes döntés, de én befejezném a sulit. És nem igaz, hogy ezen a területen csak diplomával lehet érvényesülni. Én egy hét múlva kezdek az OTP-nél, pedig "csak" közgázos érettségim van, és jó sok tapasztalatom.
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 14. - Toulouse)
2013. júl. 2. 15:16

Gratulálok.. te lennél kb a 100milliomodik vérpistike. Higgy nekem, jobban jársz, ha befejezed a mostani sulit.

Ha meg valamit nagyon szeretnél csinálni, a mai világban az kell, hogy profi legyél belőle. Nem gyorstalpaló szinten....

16. Toulouse (válaszként erre: 11. - Vberni01)
2013. júl. 2. 15:11
A meló nagyon is olyan lenne, amit szívesen csinálnék és igen összetett meló lenne. Sose gondoltam, hogy valaha is várni fogom, hogy dolgozzak, de most már nagyon várom, hogy végre elkezdhessem. :)
15. Toulouse (válaszként erre: 12. - Tavirózsa :))
2013. júl. 2. 15:10
20 éves vagyok
14. Toulouse (válaszként erre: 10. - 17aadc1082)
2013. júl. 2. 15:09
Webdesigner melóval kapcsolatban szapadúszóként szeretnék kiegészítésként melózgatni és már arra is lenne munkalehetőségem, mert egy ismerősömnek saját mobiltelefonos cége van és ő szívesen rámbízná az cég honlapját.
13. Polka
2013. júl. 2. 15:01
Szerintem próbáld meg befejezni... Főleg ha már tanultad előtte gyakorlatilag ugyanazt...
12. Tavirózsa :) (válaszként erre: 9. - Toulouse)
2013. júl. 2. 15:00
Úgy érzem, hogy te ezt már eldöntötted! Hány éves vagy?
11. vberni01 (válaszként erre: 2. - Toulouse)
2013. júl. 2. 14:59

Akkor hagyd! Ha nem szereted csinálni, és egyébként is más területen akarsz elhelyezkedni, ne szenvedj vele. A lényeg, hogy élvezd a munkádat, ne azért menjél be dolgozni, hogy legyen mit enned!


Én elvállalnám a munkalehetőséget mindenképp, főleg ha szereted is csinálni!

10. 17aadc1082 (válaszként erre: 2. - Toulouse)
2013. júl. 2. 14:59
A webdizájner tanfolyam még annyit sem fog érni, mint amire most jársz.
2013. júl. 2. 14:58
Eddig is igen nehezen tudtam rá készülni sajnos. Nem egy könnyű képzés. Ez a meló 12 órás meló, úgy érzem nem lenne erőm együtt a kettőre. Pesten lakom, nem szívesen mennék vidékre.
2013. júl. 2. 14:58

Én befejezném a sulit! Manapság sosem árt, ha van még egy papír. Kerülhetsz még olyan helyzetbe, hogyn agyon jól fog jönni!

Nem szabad hagyni az 1 évet kárbe veszni, hiszen akkor már a felén túl vagy!

Van barátnőm, aki az én unszolásomra fejezett be egy sulit, és most abban dolgozik, nagyon örül, hogy akkor befejezte. Ezt csak azért írom, mert van rá példa előttem, hogy jó dolog befejezni, amit elkezdtél. Minél több vagy (akár csak papíron is) annál több lehetőséged van/lesz!

7. Tavirózsa :) (válaszként erre: 2. - Toulouse)
2013. júl. 2. 14:55

Szerintem simán tudod munka mellett is csinálni, én is azt teszem.

Egyébként egyáltalán nem igaz, hogy csak felsőfokú végzettséggel van esélyed elhelyezkedni benne, főleg nem vidéken.

2013. júl. 2. 14:51
meg ahogy anyukám mondaná ezt ha megcsinálod el már nem veszik tőled :)
2013. júl. 2. 14:50

Szerintem is munka mellett fejezd be. Ártani sose árthat. Egyébként nekem is ilyen végzettségem van, diplomám nincs, és elég jól elvagyok vele. :)


(Igaz, azóta megcsináltam a mérlegképest is, de még nem könyvelhetek, mert kell a gyakorlati idő.)

4. kattyus (válaszként erre: 2. - Toulouse)
2013. júl. 2. 14:46
Szerintem fejezd be a sulit. Majd elválik mire lesz jó:)
2013. júl. 2. 14:45
Hát szerintem ha már elkezdted és végül is már 1 évet lehúztál akkor nem kellene abbahagyni.Nem lehetne esetleg úgy megoldani, hogy suli is és munka is?
2013. júl. 2. 14:42
A segítségetekre, illetve a véleményetekre lenne szükségem. 1 éve járok egy 2 éves pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésre OKJ-s kereteken belül. Azon gondolkodom, hogy nem fejezem be a sulit. Egyre inkább azt tapasztalom, illetve úgy látom, hogy semmit nem fogok vele érni, mert ebben a szakmában csak felsőfokú végzettséggel lehet elhelyezkedni. Nekem pedig nincs lehetőségem arra, hogy megfizessem az egyetemet, főiskolát. Ráadásul kereskedelmi sulit végeztem, ahol igen magas szinten tanultam gyakorlatilag ugyanazokat, amiket most az OKJ-s képzésen. A legjobb barátomnak köszönhetően szuper munkalehetőséget kaptam, ami igen jól fizet. Emellett azt tervezem, hogy elvégzek egy webdesigner tanfolyamot, ami már régóta nagy vágyam. Ti mit gondoltok, mit csináljak?
2013. júl. 2. 14:42
Mi legyen a sulival? Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook