Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lassítja a számítógépem? fórum

Mi lassítja a számítógépem? (tudásbázis kérdés)


19. db4f1eff6b (válaszként erre: 18. - 793a9334d7)
2010. aug. 10. 11:59
Akkor itt van egy segítség tőlem :Érthetetlen, miért kell az XP-t NTFS-re telepíteni. Én jobban szeretem a FAT32-t, mert azt DOS-ból is el lehet érni, és abból telepíteni az XP-t, sőt változtatás nélkül kitudja javítani az operációs rendszert. Ha a rendszer még betöltődik /akár NTFS-en is/, a javítás egyszerű, mert beírom a Start menübe: D:\i386\winnt32. exe, /a D a CD-meghajtó jele/ és simán kijavítja a rendszert. Nem kell "újrarakni", formázni, particionálni stb. Másik javítási mód: Start menü-Futtatás-/CD-meghajtón megkeresni az i386. exe-t, utánaírni: /cmdcons. A telepítő CD egy kicsit dolgozik, aztán feltesz egy kérdést, amire igennel kell válaszolnunk, aztán ha újraindítjuk a gépet, már meg is jelenik egy javító konzol, amivel többféle javítást végezhetünk, csak be kell írnunk a "help" szót. Ez a módszer működik NTFS partición is. Ha viszont tényleg az a célunk, hogy formázzuk a merevlemezt, akkor formázzunk, de a teljes formázást válasszuk, mert az eltünteti merevlemezünk összes nem fizikai hibáját. Ha valakinek Windows 7 van a gépén, akkor rendszerint automatikusan telepíti a videoillesztőt, a hangkártyát, a nyomtatót stb. Ha valakinek ezek után is van kérdése, annak szívesen segítek.
18. 793a9334d7 (válaszként erre: 17. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 5. 17:45
De lehet, hogy még mindig aktuális - nekem legalábbis nem tűnik réginek, újszülöttnek minden kérdés új (pár hónapja regisztráltam).
2010. aug. 5. 16:36
Már megint több, mint egyéves kérdések!
2010. aug. 5. 16:07

A reklámok.

Tiltsd le a hirdetéseket, nálam sincs egy se. Meg is őrülnék, ha ezeket kellene nézegetnem.


Itt van néhány segítség:

[link]


[link]

2009. ápr. 3. 19:08
Időnként használd a töredezettségmentesítést.
14. zsuzso100 (válaszként erre: 12. - Csutkababa)
2009. ápr. 3. 15:20

Nem annyira lassú, csak azt a futó explorert nem értettem.

Ilyen tisztítóprogikat szoktam használni!


Köszi mindenkinek! :-D

2009. ápr. 3. 14:29

[link]


Ezt töltsd le! Ha nem vagy jártas a programokban, akkor a CSAK hibás regiszterek, illetve a felesleges fájlok pontokat használd! Én is csak azt használom. Nem fog Neked olyat felajánlani törlésre, amit nem törölhetsz le!

12. csutkababa (válaszként erre: 11. - Zsuzso100)
2009. ápr. 3. 14:20

o.k.

de attol meg lehet mas ami gyenge benne, proci, pl.

vagy ujra kene telepiteni a Windows-t,

vagy probald meg csak a toredezesmentesitest megcsinalni, hatha gyorsabb lesz a geped...

11. zsuzso100 (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2009. ápr. 3. 14:17
2 giga RAM
10. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - C20c593f1c)
2009. ápr. 3. 14:16

Így már értem!


Amúgy egy vírusírtó van és nem aktiválódik.

Csak ezt az explorer-t nem értettem, de így, hogy nem böngésző, így már világos.

2009. ápr. 3. 14:08
bocs ha okoskodonak tunok, de ha van legalabb 2 giga memoria, meg jo proci,ami kb.a ketmagosat jelenti ugy 4200 -tol felfele,akkor nem lassitja semmi
2009. ápr. 3. 14:06
Nálam általában "élősködők" okoznak lassulást(ha pl. a vírusírtó se veszi észre, a vírust, amit "beszedek"). A régi gépen a memódia volt kicsi, az is hasonló tüneteket okozott. És az egyidejűleg futó alkalmazások is lassítják egymást.
7. c20c593f1c (válaszként erre: 2. - Zsuzso100)
2009. ápr. 3. 14:01
Explorer nem egyenlő az IE (internetexplorerrel), az előbbi kell a géped működéséhez, az utóbbi meg egy böngésző fajta.
2009. ápr. 3. 14:00
mennyi memoria van a gepedben?
2009. ápr. 3. 13:57
Időnként nem árt letakarítanod a gépedet. A sok átmenti fáj, internetfájl, egyéb töredékek foglalhatják a helyet. Vagy mindenfélét feltelepítettél, ami egyidejűleg aktív és foglalja a memóriát (pl. több féle vírusirtó, vagy 1 vírusirtó, amit pl. beállítottál,hogy 13 órakor induljon el). Ha nincs takarító pro.gramod, akkor csinálj pl. egy lemezkarbantartást és egy lemez töredezésmentesítést.
2009. ápr. 3. 13:56

Az explorer működteti pl. a start menüt, leszedni nem tudod.

(Az új Windows-nál van olyan funkció, hogy kiválaszthatod, melyik böngészőt szeretnéd a gépedre, de ez csak látszat, mert a Start menü miatt ugyanúgy ott van az Explorer...)

2009. ápr. 3. 13:53
Egyébként szerintem akkor szedd le valamelyiket..vagy az explorert,vagy a mozzilát.
2009. ápr. 3. 13:51
Ha bemegyek a Windows feladatkezelőbe a rendszer explorer-re is használ memóriát, majdnem annyit, mint az éppen futó Mozzilla-ra. Mi ennek az oka? Mit tehetnék?
2009. ápr. 3. 13:50
Mi lassítja a számítógépem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook