Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi különbözteti meg az infarktusos tüneteket a pánikbetegség tüneteitől? fórum

Mi különbözteti meg az infarktusos tüneteket a pánikbetegség tüneteitől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
24. jeti (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 4. 15:19
Én nem tudom, nekem pánik-e, mert már szombat óta vagyok rosszul, és egyre csak rosszabb.
23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 22. - Jeti)
2017. okt. 4. 13:27

Fúúú, hát nem tudom, nem adok tanácsokat, mert nem vagyok orvos... Csak a tapasztalatot írnám inkább!


Nála a roham úgy érkezik, hogy többnyire erős mellkasszorítás, karzsibbadás már van előjelként napközben, ami fokozódik, és ha nem vesz be gyógyszert (ééés többnyire nem vesz, mert hát pasiból van, és nem akarja mérgezni magát), akkor estére uralkodik(hat) el rajta, és bummm.


A másik eset az, amikor álmában éri, éjszaka, olyankor nincsen előjel, csak derült égből jön az egész, ez ritkábban volt neki.


Naszóóóval napközben ritka, hogy szarul lenne, 95%, hogy ez esti órákban jön elő. Szerencsére évi 1-2 ilyen eset van, de régebben heti szinten több volt, amikor még nem volt ismert ez a betegség... Arra nem emlékszem, mert nagyon gyerek voltam még, picike.


Szóval nála ez ezekkel jár, mellkasfájdalom, zsibbad a karja, rázza a hideg, verejték, halálfélelem, volt olyan, hogy lábra se bírt állni, össze esés, stb. Ilyenkor a vérnyomása felmegy 220 felé is, erre szokta nyelv alá a tensiomin-t, illetve rivotril, a pánikra veszi be egy azonos időben. Elsőként a tensimon hat, ami normalizálja a vérnyomását, ez egy 15-20 perc szokott lenni kb. A rivtril picit több, vagy csak én érzem olyankor nagyon soknak, nem tudom...

Azt mondja az egész olyan, mint egy összeomlás.


Jellemző továbbá nála, hogy egy ilyen roham után az elkövetkezendő estékben is kell sajnos fél-fél gyógyszereket beszedni, mert az átélt élmények után jön a félelem az estétől, ami egy ördögi kör tud lenni...


Egyébként nem szed semmiféle gyógyszert erre a betegségre, orvoshoz se megy vele, csak ha roham volt, vagy tünetet produkál, akkor veszi be a cuccost.


Nem mondom, hogy mindez jó, vagy így kéne, nyilván minden ember más, minden betegség más, de tapasztalatnak talán jó.

22. jeti (válaszként erre: 21. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 4. 08:54

Én már nem tudom mit gondoljak, mert össze-vissza van a vérnyomásom, és pulzusom is, nyugalmi helyzetben mérve. Magasabb vérnyomásnál alacsonyabb pulzus, nem értem miért.voltam többször kivozsgáláson, mindig találtak valamit, de mindig határeset, nem küldtek tovább.

Azt is mondta az orvos, az otthoni vérmyomásmérő az nem határoz, meg a pulzust se azon mérjem,mert az nem valós.

21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 5. - Jeti)
2017. okt. 2. 13:06
A vérnyomásod a pániktól simán felmehet, apukámnak ilyenkor 200 felé is felmegy a stressztől. A tensiomin mellé ilyenkor ő egy rivotrilt is bevesz, a pánikot az oldja.
20. jeti (válaszként erre: 19. - Astaroth)
2017. szept. 30. 22:08

Köszi, aranyos vagy.Bocsi, hogy nehezen válaszolok, de a gép rossz.Én már váltottam munkahelyet, és abból a szempontból tehermentes vagyok, de van 1000 más baj.Stresszkezelés az nem megy.

Te is vigyázz magadra!

2017. szept. 30. 22:00

Nálam is a stressz miatt alakult ki az egész, én most munkahelyet is váltok miatta. Én azt javaslom, hogy mindenképpen menj el orvoshoz és csináltass EKG-t. Nem feltétlenül infarktusod, de lehet más egyéb szívhez köthető problémád. És a saját érdekedben változtass az életviteleden, mert a stressz csendes gyilkos, de éveket rabolhat el az életedből. És ne várd meg, amíg a pánikroham kialakul, mert nagyon megnehezítheti az életedet. Én is most foggal-körömmel küzdök, hogy kimásszak belőle és ne kelljen nyugtatókon élnem. Lekopogom eddig minden rohamból kimásztam, egyetlen olyan eset volt, amikor nem bírtam elaludni és muszáj lett volna aludnom, akkor volt az hogy bevettem 2 szem Sedacur Forte-t - ez gyógynövényes cucc, vény nélkül is kapható és aludtam, mint a tej. De ebből se akarok rendszert csinálni.


Vigyázz magadra!

18. jeti (válaszként erre: 17. - Astaroth)
2017. szept. 30. 21:52
Én úgy érzem, h nem pánikban vagyok, hanem nagyon stresszes állapotban.Általában felfokozott stresszben élek,szoktam szedni naponta 1 nyugtatót.A vérnyomásom az lehet már rég ennyi, csak nem mértem, mert nem fájt a szivem, meg más magas vérnyomásra utaló jel sem.
2017. szept. 30. 21:39
Bizony a pánikroham eltarthat órákig. Nekem legutóbb laza 2,5 órás rohamom volt remegéssel és hányingerrel. Azért tud órákig tartani, mert ilyenkor a téves agyműködésnek köszönhetően a szervezeted telenyomja magát adrenalinnal. A fájdalmat és a magas vérnyomást mind a túltengő adrenalin generálja, mert összehúzza a mellkasban a hajszálereket (meg sok esetbn máshol is, mert én éreztem már a hátamban is fájdalmat, erre mondtam neked hogy bolyong a fájdalom). Amúgy, ha esetleg elkezdesz megnyugodni és hirtelen nagyon kimerültnek érzed magad, akkor az az adrenalin volt. Ugyanis az adrenalin zabálja a vércukrot, a görcsös állapot fenntartásához enregiára van szüksége. Sok energiára. Nekem volt olyan rohamom, ami után annyira kimerültem, hogy bedőltem az ágyba és azonnal elaludtam. Meg nagyon éhes szoktam lenni.
16. jeti
2017. szept. 30. 21:33

A pánikroham is eltart órákig?Én ezt nem értem.

gondolom nemvolt infarktusom, de nem merek lefeküdni, mert nem jól érzem magam.Meg félek nagyon.

15. Astaroth (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. szept. 30. 21:32
Azért ehhez annyit hozzátennék, hogy létezik csendes infarktus is, amikor átmegy rajtad az egész, roncsolja a szívizom szövetet, de ugyanúgy élsz tovább mintha mi sem történt volna, aztán majd valami vizsgálat kimutatja, hogy nincs minden rendben. Biztosra az EKG-s vizsgálat tudja megmutatni.
2017. szept. 30. 21:29
Olyat én is éreztem, hogy sajog a szívem tájékán. De állítólag az infarktus a legtöbb esetben komoly, szorító fájdalommal jár (hangsúlyozom nem mindenkinél, de általában). Ha rosszul érzed magad menj be az ügyeletre, mond el a fájdalmakat, a magas vérnyomást, esetleg tedd hozzá hogy nehezen vetted a levegőt, fulladtál. Kérd meg az ügyeletes orvost, hogy csináljon EKG-t. Utána pedig megnyugodhatsz, mert nagy valószínűséggel pánikrohamod van.
13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. szept. 30. 21:26

Nem sok, csak annyi, hogy ha 10 múlva nem vagy halott, akkor az egy pánikroham volt és nem infarktus. Ha infarktus volt, akkor meg úgyis mindegy már. Ha infarktusveszélynél van valakiben annyi erő, hogy még eljut a kórházig 10 percen belül (ha van a közelében), akkor 1 órát is élhet még,azalatt meg " simán" meg tudják menteni a dokik a halâltól.


Baj sajnos akkor van,ha nincs 10 perce, hogy eljusson a kórházig és ezalatt eszméletét veszti.


Amúgy meg a kettő nem zárja ki egymást, mármint egy pánikbetegnek is lehet infarktusa, csak alapvető különbség,hogy a pánikrohamot túléled.

12. jeti (válaszként erre: 11. - Astaroth)
2017. szept. 30. 21:22
Hát én a szivemben érzem...Te hol érezted először?Nekem sajog a szívem táján, így tudom kifejezni.
2017. szept. 30. 21:20
Ilyesmim nekem is volt. A fájdalom nem sugárzott ki semerre? Mert ha nem akkor valószínűleg pánik. Illetve nyomást éreztél vagy szorítást? Az infarktus az szorít, azt mondják olyan mintha egy marokkal összeszorítanák a szívedet. Nem tudom, mert hála Istennek infarktusom nem volt. Pánikrohamom sajnos már több is. :( Pánikrohamnál én mindig inkább nyomó fájdalmat éreztem, mintha valami nyomna, szúrna belülről. És bennem folyamatosan bolyongott a fájdalom, hol itt fájt hol ott, bejárta az egész mellkasomat. Infarktusnál általában nem így szokott lenni.
10. jeti
2017. szept. 30. 21:14

Úgy kezdődött, ha bordám alatt a bal oldalon,szívtájékon el kezdett fájni...aztán abbahagytam mindent, és azóta nem csinálok semmit

ja és hogy fájt megmértem a vérnyomásom, akkor láttam magas

2017. szept. 30. 21:09
Ez nem feltétlenül igaz, hogy pániknál szapora a pulzus. Én remegni szoktam és hányingerem van, ha pánikrohamom van, a gyorsabb légzés valamennyit biztosan dob a pulzusomon, de nem szoktam szaporának érezni. A hirtelen megugró vérnyomáson kívül volt egyéb tüneted?
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Jeti)
2017. szept. 30. 21:08

Mennyire magas a vérnyomásod?


A vérnyomásod mérd meg mind a két karodon.

7. jeti
2017. szept. 30. 21:06
nem voltam, mert a mentőt hívtam, és azt mondták pánik, de a vérnyomásom magas és a pulzus alacsony, úgy tudom pániknál szapora a pulzus
2017. szept. 30. 21:02
Voltál benn az ügyeleten? Nem csináltak EKG-t?! o.O Mert az EKG kb azonnal kimutatja az infraktust (ne aggódj pánikos roham nem tudja befolyásolni). Ha az EKG-d rendben van, akkor pánikrohamod van és nem vérnyomáscsökkentőt kéne bevenned hanem nyugtatót. A vérnyomáscsökkentő ilyenkor nem segít.
5. jeti
2017. szept. 30. 20:56

Akkor inkább a különbség a kérdés.

163/105 pul. 65

aztán meg 185/107 66

vettem be 50mg tensiomint és egy vérnyomáscsökkentőt

le is ment 130-ra, de megint 160

ügyelet azt mondta pánik

2017. szept. 30. 20:52
Néha semmi :(
2017. szept. 30. 20:36

Infarktus esetén a fulladás/nehézlégzés és a mellkasszorítás mellé még erős, rendszerint hideg verejtékezés társul. Az infraktusos betegnek a mellkasszorítás rendszeresen középen a szegycsont mögött alakul ki és a fájdalom kisugárzik általában a bal vállba, bal karba, esetleg fel az álkapocsba.

Pánikbetegség esetén a mellkasszorítás sokszor nem a szegycsontnál, hanem máshol jelentkezik, van olyan hogy a fájdalom bolyong hol a mellkas jobb, hol pedig a baloldalán érződik. A nehézlégzés ugyanúgy tünet, viszont amíg infarktusnál nyugalmi állapotban viszonylag enyhül, a pánikbetegeknél ez nem feltétlenül igaz. Kísérő tünet lehet még a remegés, gombóc érzése a torokban, tárgyak elejtése stb. Fontos, hogy egy pánikroham akár órákig is eltarthat (erősségtől függően), az infraktus ennél rövidebb lefolyású.


Mindkettőnél oda kell figyelni a hirtelen megugró vérnyomásra, mert habár pánikbetegség esetén "csak az ember agya szórakozik", egy tartós 180-as vérnyomás senkinek nem tesz jót. Érdemes orvossal konzultálni mindkét esetben.

2017. szept. 30. 20:36

Szubjektíve szinte semmi.

Objektíve az orvosi vizsgálat.

1. jeti
2017. szept. 30. 20:28
Mi különbözteti meg az infarktusos tüneteket a pánikbetegség tüneteitől?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook